شغل هایی که در وب سایت نشونه درج می شوند در بیش از 160 وب سایت تبلیغات آنها نمایش داده می شود.

قدم به قدم تا ازدواج رسمی

راهی كه باید برای رسمیت بخشیدن به ازدواج یك زوج طی كرد چندان دراز و پرپیچ و خم نیست. با این حال به كمی زمان نیاز دارد. یك هفته شاید كمترین زمانی باشد كه می‌توان برای آن درنظر گرفت. البته در مواقعی خاص ظرف 2‌روز هم می‌توان همه مراحل این كار را طی كرد. با این مراحل بیشتر آشنا شوید.

چطور عروسی را کم خرج کنیم؟

اگر مشکلی با برچسب های دیگران ندارید و خوشبختی تان را هم در گرو میلیونی برگزار شدن این «یک شب» که به اعتقاد بعضی ها هزار شب نمی شود، نمی دانید، چند راه اصلی کم کردن هزینه های جشن عروسی را بخوانید و در برگزاری مراسمتان به کار ببندید.

چطور به مرد موردعلاقه تان ابراز تمایل کنید؟

اولین گام ازدواج، خواستن و به اصطلاح، «خواستگاری کردن» است؛ اما عرف و فرهنگ جامعه ما خواستگاری را اقدامی مردانه می داند. حال اگر در این میان دختری به پسری علاقمند باشد، برای ازدواج با او و ابراز احساساتش چه باید بکند تا شخصیت و عزت نفسش هم حفظ شود؟

5راز عاشق شدن

چرا عاشق می شویم؟ چرا عاشق یک فرد خاص می شویم؟ تا حالا این سوالات را از خودتان پرسیده اید؟ پاسخشان اینجاست. شما عاشق فردی خاص و در موقعیتی خاص می شوید چون در شرایط خاصی قرار دارید. شرایطی که اگر از آن مطلع باشید راحت تر می توانید فرق بین عشق واقعی با عشق موقعیتی و بی اساس را دریابید.

آیا زندگی شما با دوام خواهد بود؟

هر کسی لیاقت این را دارد که یک رابطه عاطفی سالم و مطمئن داشته باشد. دوست دارید بدانید رابطه شما با نامزدتان رابطه سالم و درستی است و آیا زندگی مشترکتان پردوام خواهد بود یا نه؟  این تست را دنبال کنید تا از سلامت رابطه‌تان سردرآورید.

از دستان عروس خانم تا كت آقای داماد

نقشه كشیدن برای زیباتر شدن مراسم عروسی یكی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های این مراسم است. دركنار این هیجان شیرین ممكن است اضطراب‌هایی نیز برای شما به وجود بیاید و به دغدغه‌های شما اضافه شود.

ستاره‌ای به نام آقای داماد

لباس عروس و داماد ‌در شب جشن یكی از خاطره‌انگیزترین لباس‌های زندگی‌شان خواهد بود. لباسی که شما خاطره عروسی تان را همیشه با آن در ذهن مرور می کنید و بسیار مهم است که ساده، شیک، تماشایی و موقر باشید.

نشان عشق برای نیمه گمشده

نیمه گمشده خود را پیدا کرده اید و دوست دارید حلقه ای برازنده او بخرید؟ دوست دارید حلقه نامزدی اش را تا آخر عمر دوست داشته باشد؟

عروس خانم ها بخوانند

شاید شما یکی از کسانی باشید که قرار است در هفته های آینده مراسم جشن عروسی خود را برگزار کنید. احتمالا استرس بسیاری دارید چرا که هم باید به خود برسید، هم باید به فهرست مهمان ها فکر کنید، هم به دنبال درست کردن خانه ای رۆیایی باشید و ... . همه این کارها بسیار مهم است ولی به یاد داشته باشید، مهم ترین نکته در این شب بزرگ، ظاهر شماست و باید از همین حالا کم کم ظاهر خود را آماده کنید.

عروسی دیگران چگونه است؟

اقوام ایرانی آیین های جالبی برای مراسم عروسی دارند که گاهی وقت ها ممکن است باعث شگفتی یا خنده شما شوند. خارجی ها هم از این قاعده مستثنی نیستند و آداب و رسوم جالبی دارند که ممکن است نشنیده باشید.

جهیزیه؛ بلای جان دختران

مثنوی هفتاد من کاغذ خرید جهیزیه از آن حکایت هایی است که تمام شدنی نیست. داستان با خواستگار به توافق رسیدن و تهیه پول برای خرید لوازم خانگی (جهاز) داستانی است که همه آنانی که ازدواج کرده اند یا روزی ازدواج خواهند کرد با آن آشنایند.

خارجی‌ها چطور ازدواج می کنند؟

در کلمبیا بعد از اتمام مراسم عقد از عروس و داماد 2 شمع روشن می کنند. هر شمع به منزله زندگی عروس و داماد است بعد آنها با هم یک شمع دیگر روشن و 2 شمع قبلی را خاموش می کنند.این کار به آن معناست که زندگی مجردی و تک نفره آنها به پایان رسیده و از حالا به بعد آنها یک روح در 2 بدن هستند و باید لحظه لحظه زندگی را درکنار یکدیگر بگذرانند

چهارگوشه، چهار سبک

عروسی در هر گوشه ایران رنگ و بوی خاص خودش را دارد. کافیست کمی اهل تماشای جاذبه های فرهنگی باشید تا از این اداب و رسوم لذت ببرید. برای آنکه متوجه شوید عروسی ها در شمال، جنوب و شرق و غرب کشور چه شباهت ها یا تفاوت هایی دارند، این مطلب را بخوانید.

خانه بخت در سرزمین لرستانی‌ها

لرستانی ها هم برای برگزاری مراسم عروسی شان آداب و رسوم خاصی دارند. وقتی دختری در لرستان به سن ازدواج رسید و بمناسبت های مختلف از سوی خانواده ها و اقوام و آشنایان بعنوان دختر دم بخت به دیگران معرفی و پیشنهاد گردید، زنان و دختران به سن رسیده خانواده داماد به بهانه های مختلف به منزل دختر دم بخت می روند تا ضمن دیدن از نزدیک و ورانداز وی، او را مورد ارزیابی و سنجش نیز قرار دهند. این مرحله در اصطلاح لری سرنجه گیرو (Serenje Giro) نامیده می شود. واژه سرنجه در زبان لری بمعنی سنجد است.

چه سفره عقدی را می پسندید؟

در ایران باستان به سفره عقد می گفتند سفره گواه. سفره سبزرنگی که دختر و پسر، کنار آن می نشستند و شروع زندگی شان را با هزار و یک نماد جشن می گرفتند.

راهنمایی برای اولین دیدار آشنایی

اولین دیدار آشنایی، یعنی یک جلسه یا قرار آشنایی بین دختر و پسر که با هدف ازدواج و معمولا بعد از جلسه اول خواستگاری و با اطلاع و نظر مثبت خانواده ها صورت می گیرد. این گونه دیدار ها کمک می کند تا دو طرف بیشتر با خلق و خوی یکدیگر آشنا شوند. آنها در محیط بیرون از خانه با هم دیدار می کنند و فرصت می کنند تا رفتارهای اجتماعی یکدیگر را مورد بررسی قرار دهند.

چند توصیه برای انتخاب کیک عروسی

یکی از جنبه های فانتزی و جذاب عروسی، کیک عروسی است. انتخاب کیک عروسی ضمن اینکه بسیار هیجان انگیز و سرگرم کننده است، به همان اندازه نیز مشکل است.

سفره عقد را خودتان آماده کنید

سفره عقد چیدن کار دشواری است که هر کسی از آن سررشته ندارد. به همین دلیل هم هست که کسانی که این کار را به طور حرفه ای انجام می دهند، هزینه های سنگینی برای آن از شما دریافت می کنند. اما شاید با یاد گرفتن چند اصل ساده برای چیدن این سفره بتوانید هزینه سفره عقدتان را به حداقل برسانید.

هزینه‌های برگزاری یک جشن عروسی

هزینه های برگزاری جشن عروسی، یکی از اصلی ترین دغدغه ها و نگرانی های جوانان دم بخت، خصوصا آقایان است. خانواده ها علاقه دارند هرچه زودتر فرزندانشان سرو سامان بگیرند و اما جوانان همیشه از مخارج عروسی ترس و واهمه دارند.

آیا واقعا هزینه‌های عروسی بالاست؟

این روزها از هر پسر مجردی سوال کنی که چرا تا کنون ازدواج نکرده است ، یکی از مهمترین دلایل را " مخارج عروسی " ذکر می کند. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم ، طبق آمار رسمی 92% جوانان مجرد ، علت اصلی عدم ازدواج خود را گرانی و ترس از مشکلات مادی می دانند.

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه