راهی به قلب همسر - تصویر 1

لازم نیست هدیه خیلی گران قیمت و بزرگ باشد، گاهی یک شاخه گل ، یک گلسر زیبا، یک کارت دوستت دارم، یک نامه محبت آمیز، می تواند محبت زن و شوهر را تا درصد زیادی بالا ببرد.

احساس مسئولیت و دوری از خودخواهی

یکی از محاسن ازدواج، تقویت احساس مسئولیت و فراهم آوردن بستری برای رجحان شخص دیگری بر خود است. قبل از ازدواج، منشأ بسیاری از اعمال ما منفعت طلبی است و همواره قبل از هر اقدامی نزد خود می اندیشیم که این کار برای ما چه سودی دارد.

یعنی محور تمام تصمیم گیری های ما «منیّت» و «فردیت» است و آزادانه در پی خواسته ها، اهداف و علایق خود هستیم. حتی در تعیین شیوه ی رسیدن به آن ها، تا وقتی که منع شرعی و اخلاقی وجود نداشته باشد، نیز آزادیم.

اما هنگامی که همسری بر می گزینیم، پیوسته موظّفیم که سهم او در زندگی را در نظر بگیریم و حتی در برخی موارد از سهم خود نیز بگذریم.

با ازدواج از منیّت فاصله می گیریم و «من» های ما، «ما» می شود و این شیرین ترین ثمره ی ازدواج است. فردی که به دور از هر گونه خودخواهی و منیت، در برابر زندگی زناشویی احساس مسئولیت می کند. و حتی گاهی همسر و فرزندان را بر خود مقدم می دارد، در واقع با این کار به حداکثر رشد انسانی رسیده و محبت آن ها را به سوی خود جلب می کند.

هدیه دادن

خداوند در قرآن می فرماید که هر چیزی را از طریق اسبابش تحقق می دهد. محبت کردن نیز سبب می خواهد. به همین علت پیامبر (صلی الله علیه واله وسلم) فرمودند: «به یکدیگر هدیه دهید تا کینه های تان از بین برود و دل های تان نسبت به هم با محبت شود.»

بنابراین وقتی زن و شوهر (به خصوص مرد) به مناسبت های مختلف به همسرش هدیه می دهد، از یک سو علاقه ی خود را ابراز می کنند و از سوی دیگر محبت طرف مقابل را به سوی خود جلب می کند. البته لازم نیست هدیه خیلی گران قیمت و بزرگ باشد، گاهی یک شاخه گل ، یک گلسر زیبا، یک کارت دوستت دارم، یک نامه محبت آمیز، می تواند محبت زن و شوهر را تا درصد زیادی بالا ببرد.

خانمم هر روز برای من، یک یادداشت عاشقانه و یا یک خاطره از دوران جوانیمان و برخی اوقات گلی درون ظرف غذایم می گذارد ،برای همین است که برای ناهار خیلی عجله دارم، می خواهم ببینم امروز برایم چی نوشته است!

یکی از دوستانم تعریف می کرد که: یکی از همکارانمان از همه زودتر برای صرف ناهار به سالن غذاخوری می رفت، همیشه به او می خندیدیم و او را شکمو می خواندیم، یک روز که در کنارش نشسته بودم، وقتی در ظرف غذایش را باز کرد، ابتدا یک تکه کاغذ از آن بیرون آورد، با شادمانی آن را خواند و در جیبش گذاشت. با تعجب به او گفتم: این چیه؟ نکنه خانمت برات کاغذپلو درست کرده؟ پاسخ داد: خانمم هر روز برای من یک یادداشت عاشقانه و یا یک خاطره از دوران جوانیمان و برخی اوقات گلی درون ظرف غذایم می گذارد و از من قول گرفته تا زمان ناهار بازش نکنم ،برای همین است که برای ناهار خیلی عجله دارم، می خواهم ببینم امروز برایم چی نوشته است.

با این کار هوشمندانه خانم، مطمئن باشید آنها تا آخر عمر مثل زمان نامزدیشان خوشحال و خندان زندگی خواهند کرد.

راهی به قلب همسر

برقراری عهد و پیمان با خدا

پیوسته به همسرتان نگویید تو برای من چه کار کردی؟ شما چه می خواهید؟ چه توقعی از همسرتان دارید؟ آیا می خواهید همسرتان کره مریخ را برایتان بیاورد و یا تاج پادشاهی برسرتان بگذارد؟ مسلما در زندگی همه انسانها کاستی هایی وجود دارد، مطمئن باشید همسر شما مثل خودتان تمام تلاشش را کرده است، به قول معروف، برگه سبزی است تحفه درویش ، چه کند بیچاره ندارد بیش.

ازدواج امری است آسمانی، شما اگر عهدتان را با خدا بسته باشید، به خوبی می دانید که قرار نیست همسرتان برای شما کاری کند؛ او طرف حساب شما نیست؛ طرف معامله ی شما خداوندی است که از همه ی مخلوقاتش تواناتر، مهربان تر و به عهدهایش وفادارتر است. انسان در این دنیا فقط و فقط یک طرف معامله دارد، آن هم خداست؛ هیچ کس خوش معامله تر از خداوند نیست. اگر روابط مان را بر اساس مثلثی تنظیم کردیم که راس آن خداست، و جهت فلش ما تنها به سوی همسرمان و خدا بود، بهترین تعاملات را با همسرمان خواهیم داشت و بهترین نتیجه ها را از خدا خواهیم گرفت.

حال ببینید اگر هم زن و هم شوهر، روابط شان را بر اساس چنین الگویی تنظیم کنند؛ یعنی هر یک از آن ها در رقابت با دیگری، بخواهد که مجرای رحمت و مودّت الهی باشد، نور علی نور می شود و نمونه این نورانیّت را می توان در زندگی علی (علیه السلام) و فاطمه (سلام الله علیها) و دیگر ائمه معصومین یافت.

پس سعی ما این باشد که هیچ توقعی از همسرمان نداشته باشیم و بی منت فقط به او محبت کنیم که البته اثر و نتیجه آن را ابتدا از خدا و سپس در رفتار همسرمان خواهیم دید.

گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع:تبیان

راهی برای نفوذ به قلب همسران بد قلق - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/2296/162056.html

قضیه از جایی بغرنج می شود كه این افراد همسر یا شریك زندگی ما باشند یا راهی به قلب ما باز كنند. آن وقت است كه بدون خواندن این نوشتار و استفاده از راهكارهای توصیه شده ...

راهی برای نفوذ به قلب همسران بد قلق - آکا - آیین همسرداری - راهنمای ازدواج

http://aroosi.akairan.com/marriage/hamsar/201352010121.html

قضیه از جایی بغرنج می شود که این افراد همسر یا شریک زندگی ما باشند یا راهی به قلب ما باز کنند. آن وقت است که بدون خواندن این نوشتار و استفاده از راهکارهای توصیه  ...

شاه کلیدی برای نفوذ در قلب همسر - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=148525

2 ژانويه 2011 ... جمله‌های‌ کلیدی برای جذب همسر را باید چون نهالى دانست که لازم است تمام تمهیدات را به‌کار بست تا این نهال سست و شکننده، حفظ و بارور شود و به درختى ...

بهترین راه برای ابراز احساسات به آن که در قلب شماست - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/movafaghiat-raz/express-feelings-heart.html

بهترین راه برای ابراز احساسات به آن که در قلب شماست بهترین همسر,بهترین همسرجهان,جایگاه عشق,عشق و دوست داشتن, آدم خوشبخت.

شيوه‌اي تضميني براي تسخير قلب ها - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/movafaghiat-raz/guaranteed3-capture-hearts.html

شيوه‌اي تضميني براي تسخير قلب ها عشق به همسر‌,عشق و علاقه, ميزان عشق و علاقه, عاشق يك زن,عشق زوري,عاشق همسر,معنی عشق,عشق ورزی,عشق ومحبت,عاشق زندگی.

قلبش را تسخیر کن!توصیه هایی برای خانم هایی که مایلند به قلب ...

http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/4892/5147/46943

در این نوشته، روی صحبت با آن دسته از خانم هایی است که میل دارند به قلب شوهرشان راه یابند؛ اما شیوه اش را به ... اگر شوهر دیر کند، تمام نقشه های همسرش را به هم می ریزد.

sms : سريعترين راه به چنگ آوردن قلب يک مرد - پرشین وی

http://www.persianv.com/tanz/view/026832.php

می دونيد سريعترين راه به چنگ آوردن قلب يک مرد چيه ؟ پاره کردن سينه اش با يک کارد آشپزخانه ! ترس پسرهاازازدواج دل بستن به یه دخترنیست دل بریدن ازبقییه ...

نامه ای به قلبم

http://www.namehaye-delam.blogfa.com/

نامه ای به قلبم - ... سلام به تو. سلام به تو همسر نادیده ام .... نمی دانم این روزها به تو چه می گذرد؟ نمی دانم اکنون کجای این شهر و .... جز تو مرا به هیچ جا راهی نیست... بگذار همه ...

دو شاهراه به قلب همسرتان - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/new/archives/221180.php

همسر , قلب همسر , زن و شوهر موفق , اعتماد به همسر , ازدواج. ... خرید راهی برای رسیدن به ارامش! .... علاقه مندی ما به خانواده همسر و اقوام و نزدیکان و مخصوصاً ترس از جدائی های ...

راهــــــی به دریا

http://zehne-ghatre.blogfa.com/

4 روز پیش ... و من از صمیم قلب به این خواهرای بزرگوارم میگم که همسر دکتر باشی یا مهندس ، کارمند یا طلبه و یا یک کارگر ساده شهرداری، مقایسه خطر بزرگی هست ...

روشهاي وابسته كردن شوهر - پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

http://www.tanzimekhanevadeh.com/wedlock/1275-روشهاي-وابسته-كردن-شوهر

بسیاری از زنان چیز زیادی در مورد «خواسته های قلبی» مرد خود چیزی نمی دانند. آرزویی که مردها با همه وجود به آن اعتقاد دارند: یافتن یک قدرت پایدار و خواستنی در شریک ...

عشق

http://www.nafas878.blogfa.com/

مرد جوان و دیگران با تعجب به قلب پیر مرد نگاه کردند قلب او با قدرت تمام .... شوهر به همسرش گفت: بگذار به حرف دخترمان گوش کنیم پس برو بیرون و عشق را دعوت کن. ..... یک روز آموزگار از دانش آموزانی که در کلاس بودند پرسید آیا می توانید راهی غیر ...

خصوصیت مردان متولد خرداد - Karaj.info :: شبکه اطلاعات شهری کرج

http://www.karaj.info/horoscope/?id=24&m=3

چگونه یک متولد خرداد می تواند در زندگی عاطفی خود به شادی دست یابد ... کند، ولی در عمل این نا پایداری ها ربطی به فکر و احساسی که او راجع به همسرش دارد، ندارد. .... به نظر برسد، ولی به هر صورت آن تنها راهی است که قلب شما و قلب او را به هم وصل می کند.

پاسخ همسر مرحوم «مارال شجری» به جوابیه علوم پزشکی شیراز - سایت ...

http://www.tabnak.ir/fa/news/408938/پاسخ-همسر-مرحوم-مارال-شجری-به-جوابیه-علوم-پزشکی-شیراز

17 ژوئن 2014 ... حتی همسرم پیشنهاد داد که برای کمک به کارکنان اتاق هماهنگی پیوند، در آنجا ... آرزو و البته استرس راهی بیمارستان شیراز شویم؛ به امید این که مارال با کبد ... عمل، ایست قلبی برای همسرم اتفاق افتاده ولی هیچ پزشکی حاضر به گفتن ...

تقدیم به همسر عاشق و مهربانم

http://eshgeargavany.blogfa.com/

تقدیم به همسر عاشق و مهربانم - تشکر و قدردانی از بهترین همسر دنیا - تقدیم به همسر عاشق و مهربانم. ... برای تویی که مرا مجذوب قلب ناز و احساس پاک خود کردی.

من به همه دنیا فریاد میزنم که دوستت دارم

http://www.mahlalove21.blogfa.com/

ممکن است آسیب ببینید ولی این تنها راهی است که به طور کامل زندگی می کنید . 10) در اختلافات منصفانه ... شاید اثر کند مهر در قلب پاره سنگت. بگذار تا بگیرم ...