این  احساسات را با عشق اشتباه نگیرید!! - تصویر 1

عشق حسی بسیار زیرک است. خیلی چیزها هست که دقیقاَ حسی شبیه به عشق دارد اما خیلی از آن دور است. عشق واقعی به زمان نیاز دارد و یک شبه اتفاق نمی افتد. در زیر به سه چیزی اشاره می کنیم که اکثر افراد آنها را با عشق اشتباه می گیرند.

شهوت

شهوت حسی است که معمولاً با عشق در نگاه اول اشتباه گرفته می شود. حس شدید و ناگهانی جذب شدن به سمت کسی است که او را خوب نمی شناسید. به این دلیل با عشق اشتباه گرفته می شود که جاذبه آن بسیار زیاد است.

احساساتی که با شهوت در فرد ایجاد می شود، واقعی به نظر می رسد اما برمبنای خیال است. برای اینکه عاشق کسی باشید، باید او را خوب بشناسید اما خیلی ها بااینکه برای هم کاملاً غریبه هستند، در دام شهوت گرفتار می شوند. چیزی که در شهوت افراد را اسیر خود می کند، خیال این است که چه خواهد شد و فرد در آن هیجان گم می شود.

این افراد که شدیداً گرفتار جاذبه فیزیکی شده اند به هیچ وجه نمی توانند از هم دور شوند. مدام به هم فکر می کنند و همیشه درمورد هم حرف می زنند. شهوت احساسی شاد است که با شور و جاذبه همراه می شود. اگر درمورد اینگونه مسائل کم تجربه هستید، احتمال اینکه شهوت را با عشق اشتباه بگیرید بسیار زیاد است.

تفاوت عشق با شهوت دقیقاً مثل تفاوت روز و شب است. شهوت در مراحل اولیه یک رابطه اتفاق می افتد که افراد هنوز خوب همدیگر را نمی شناسند. شهوت برمبنای خیال پایه گذاری می شود و خیال و واقعیت هیچوقت با هم جور نمی آید.

بااینکه جاذبه جسمی یکی از مولفه های اصلی هر رابطه عاشقانه است، اما عشق فقط به آن محدود نمی شود. اگر رابطه ای فقط بر مبنای جاذبه فیزیکی باشد، پس بر مبنای شهوت است. اینکه واقعاً عاشق همدیگر باشید زمان می برد و فقط نمی تواند بر پایه جذابیت فیزیکی باشد.

علاقه وسواسی

علاقه وسواسی معمولاً به این دلیل با عشق اشتباه گرفته می شود که مردم معمولاً احساسات بی اساس خود را تحلیل منطقی می کنند. آنها تصور می کنند که اگر فردی مدام در ذهنشان است پس حتماً عاشقش هستند. علاقه وسواسی شبیه به شهوت است اما خیلی از آن گمراه کننده تر و مخرب تر. بااینکه شهوت وقتی افراد کم کم با هم آشنا می شوند، محو شده و از بین می رود اما علاقه وسواسی همچنان می ماند.

هرچه زمان و تلاش بیشتری را صرف یک علاقه وسواسی ناسالم کنید، این علاقه بیشتر و بیشتر خواهد شد. افرادیکه گرفتار این حس می شوند معمولاً تا جایی پیش می روند که کم کم خودشان را فراموش می کنند. از دست دادن هویت فردی چرخه شومی از رفتار ایجاد می کند که باعث می شود فرد بیشتر و بیشتر به طرف مقابل خود وابسته شده و خود را نابود کند.

حتی عشق یکطرفه هم می تواند به علاقه وسواسی تخریب کننده تبدیل شود. وقتی فردی باور دارد در رابطه ای است که اصلاً وجود ندارد، یا فردی انرژی بیشتری را نسبت به دیگری در رابطه صرف می کند، پایه و اساس علاقه وسواسی شکل می گیرد.

عشق واقعی به افراد کمک می کند رشد کنند اما علاقه وسواسی تضعیف کننده است. اگر تصور می کنید خودتان را گم کرده اید، اگر همیشه سعی دارید طرفتان را خوشنود کنید درحالیکه او مثل شما رفتار نمی کند. و اگر می بینید که همه تصمیمات زندگی تان را براساس احساسات و نیازهای آن فرد می گیرید، احتمالاً گرفتار علاقه وسواسی شده اید.

روابط برگشتی

رابطه برگشتی رابطه ای است که خیلی زود بعد از تمام شدن یک رابطه دیگر شروع می شود. چنین روابطی ندرتاً براساس عشق هستند و افراد برای از بین بردن حس تنهایی بعد از تمام شدن رابطه قبلی به سراغ آن می روند.

رابطه برگشتی به این دلیل حسی شبیه به عشق دارد که فردی که آن را تجربه می کند، دوست دارد عاشق باشد. آنها به امن بودن در یک رابطه عاشقانه عادت کرده اند و دوست دارند دوباره آن امنیت را احساس کنند. خودشان را متقاعد می کنند که عاشق هستند درحالیکه درواقعیت امنیت و راحتی رابطه قبلی را از دست داده اند.

اگر یک رابطه قدیمی مدام جلو پیشرفت یک رابطه جدید را می گیرد می تواند به این معنا باشد که آن رابطه درحال برگشتن است. وقتی کسی درگیر برگشت رابطه شده است، به طور کامل رابطه قبلی را تمام نکرده است. هنوز هم سعی در حل مسائل و مشکلات حل نشده رابطه قبلی دارد. روابط برگشتی حسی شبیه به عشق دارند اما هنوز تحت تاثیر احساسات ناراحت کننده رابطه قبلی است.

گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع: مردمان

این ۳ احساس را با عشق واقعی اشتباه نگیرید!!-پرشین پرشیا

http://www.persianpersia.com/social/sdetails.php?articleid=19996&parentid=132&catid=133

25 ژانويه 2014 ... این ۳ احساس را با عشق واقعی اشتباه نگیرید!!,عشق حسی بسیار زیرک است. خیلی چیزها هست که دقیقاَ حسی شبیه به عشق دارد اما خیلی از آن دور است.

دانستنیهای قبل از ازدواج Archives - com-c.ir

http://www.com-c.ir/lifestyle/relate-women-men/cat-20/

ادامه مطلب با این سوالات مهم به خواستگاری بروید . . . برچسب ها : جلسه اول خواستگاری ... ادامه مطلب این احساسات را با عشق اشتباه نگیرید . . . برچسب ها : احساس رابطه ...

عشق - آنچه باید بدانیم ولی نمی دانیم!

http://masoud0098.rasekhoonblog.com/category/4077/1/

15 سپتامبر 2014 ... این سه ویژگی عشق میتوانند برای شکل گیری انواع مختلف رابطه با هم ترکیب شوند. ... چون حس مجذوبیت و علاقه جنسی احساساتی جدید است، جای تعحب نیست که آن را با عشق اشتباه بگیریم. .... عشق را با تملک اشتباه نگیرید!

آموزشِ بایدهاو نبایدهای مسائل زناشویی

http://amozesh4u.blogfa.com/

3 مه 2014 ... تا زمانی که با این احساسات درونی تان جمله ای نسازید و همسرتان را از آنها با خبر نکنید، هیچ اتفاق خوبی در ..... میل جنسی را با عشق اشتباه نگیرید.

با تنبلی اشتباه نگیرید - آکاایران - کودکان استثنایی

http://koodakan.akairan.com/koodak/estesnaei1/23742.html

چرا که متاسفانه این دانش‏آموزان معمولاً زیاد مورد مقایسه با دیگران قرار می‏گیرند، ... از مدرسه احساس می‏کنید به هنگام خواندن کتاب با مکث‏ها و حدسیات او روبرو هستید.

عشق فقط 3 سال طول می‌کشد! - آکا - عشق - راهنمای ازدواج - آکاایران

http://aroosi.akairan.com/marriage/eshgh1/201477205952.html

آنها که طعم عاشقی را چشیده‌اند, خوب می‌دانند که این احساس پر تب و تاب با انسان چه می‌کند. اما عشق دقیقا چیست؟,عشق. ... این 3 احساس را با عشق اشتباه نگیرید!

گپی با جوانان در آستانه ازدواج - دانشگاه الزهرا

http://student.alzahra.ac.ir/LinkClick.aspx?fileticket=4a3veMFlIIU=

اين نتيجه رسيد كه تقريبا تمام ازدواج های امروزی با عشق آغاز می شود. اما. مهم، سرنوشت ... نياز آن را كسب كنيم ،مالک ها ی انتخاب همسر را بدانيم و از اشتباهات. رايج در انتخاب .... درون گراست و ابراز احساسات برايش سخت است، حضور در جمع برايش خوشايند. نيست و ..... 5- هيچگاه عشق و رابطه جنسی را با يكديگر اشتباه نگيريد. 6- برخورداری ...

تندخویی را با جذبه مردانه اشتباه نگیرید! - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/hamechiz/archives/219759.php

30 سپتامبر 2014 ... راه های تشخیص عشق و هوس! .... زندگي احساسي مردان هم به اندازه زنان پيچيده و غني است ، حساس‌ترين مردها مردان خشن هستند پس پشت پرده عصبانیت آنها روی خوشی ... با این روش به قلب اینگونه مردان نفوذ می‌کنند و آنها را با خود همراه می‌کنند.

طالع مردان متولد بهمن

http://www.greenpoems.com/Talebini/M11.htm

يكي از دلايل دير ابراز كردن عشق در متولد بهمن اين است كه عليرغم علاقه شديدي كه به ... به بازگو كردن احساسات عاشقانه خود نمي باشد و اين بي تجربگي گاهي از جانب جنس .... گذارد و يا اولين دختري كه با او روابط صميمانه برقرار مي سازد، اشتباه نگيريد.

الطاف خداوندی - عشق و ازدواج

http://www.vszf.blogfa.com/cat-36.aspx

13 فوریه 2012 ... این ابراز عشق معمولاً با فرستادن کارت عشق به صورت ناشناس انجام می‌شود. ... است مثل " میل " به ارحتی قابل جایگزینی هست ، این احساس هست که به راحتی با " عشق اشتباه گرفته می شه ! .... عشق رو با هیجانات اولیه اشتباه نگیرید!

عشق واقعی

http://eshghevagheie.blogfa.com/

اول انکه عشق الهی را بهتر درک می نمایید و دوم ان که با مطالعه این مطالب شناخت بهتری پیدا ... دد منشی که از واژه ی عشق برای رسیدن به اهدافشان استفاده می نمایند قرار نگیرید . ... درست است که می گویند که اشتباه است عشق را حاصل محبت های پی در پی دانست اما .... لذا استدعا دارم که شما فقط به خودتان و فرزندتان فکر کنید و اگر احساس می ...

ازکجا بفهمیم پسری دوستمان دارد؟ - ایران آتا

http://iranata.com/2013/01/does-he-love-me.html

14 ژانويه 2013 ... علاقه خاصی به پسری دارم اما مطمئن نیستم که این احساس متقابل باشد. چطور بفهمم ... مراقب باشید نگاه پسر خجالتی را با یک نگاه معمولی اشتباه نگیرید. ..... کی دوسم داره کی سرکارم گذاشته اما عشق امیرحسین پاکه ولی من دوسش ندارم.

عشق و ازدواج و باورهای درست درباره آن ! - پانا

http://www.irpana.ir/عشق-و-ازدواج-و-باورهای-درست-درباره-آن/

۱ مهر ۱۳۹۳ salman دیدگاهتان را بنویسید دیدگاه های این نوشته. EE عشق و ازدواج و باورهای ... پس چشمانتان را باز کنید و عشق را با وابستگی اشتباه نگیرید. ... عشق با کشش و اشتیاق احساسی عاطفی (و جنسی) شروع شده و با صمیمت و تعهد کامل می شود .

خصوصیت مردان متولد بهمن - Karaj.info :: شبکه اطلاعات شهری کرج

http://www.karaj.info/horoscope/?id=112&m=11

یکی از دلایل دیر ابراز کردن عشق در متولد بهمن این است که علیرغم علاقه شدیدی که ... به بازگو کردن احساسات عاشقانه خود نمی باشد و این بی تجربگی گاهی از جانب جنس ... گذارد و یا اولین دختری که با او روابط صمیمانه برقرار می سازد، اشتباه نگیرید.

زندگی

http://www.shaparakeashegh.blogfa.com/

16 ا کتبر 2013 ... سعی کنید با این افکار و احساسات کنار بیایید و قبل از اقدام برای شروع یک رابطه جدید، با نومیدی ناشی از ...... هیجان را با عشق اشتباه نگیرید.

زنان امروزی

http://zanane-emroozi.persianblog.ir/

(با سری کتابهای رازهایی در باره زنان و مردان اشتباه نگیرید)جواب زیبایی به این. سوال میده : اگه طرف ... داره و این طرف مقابله که باید ارزش این عشق رو داشته باشه. پس طرف مقابل ... احساس جون می گیره ، دوستیها تازه میشن ، دلها عاشق میشن. بارون بهار ...