رمزهای ارتباط با قوم شوهر! - تصویر 1

یکی از سخت ترین رابطه هایی که ما برقرار می کنیم، با خانواده شوهر است. وقتی ما ازدواج می کنیم، اکثر ما توجه نمی کنیم که با یک خانواده دیگر وصلت کرده ایم. ممکن است این خانواده رسم و رسوم، رفتارها، و عادتهایی برخلاف ما داشته باشند. زمانی که این اختلاف نظرها یا اختلاف در زمینه رسم و رسوم و غیره وارد خانواده شما شد، کشمکش و درگیری شروع می شود. بنابراین چقدر درگیری قابل تحمل و پذیرفتنی است؟ این موضوع بستگی به افرادی دارد که وارد بحث می شوند. بنابراین یک قاعده کلی درمورد خانواده شوهر این است که از احساساتتان به عنوان یک راهنما کمک بگیرید.

اگر می خواهید رابطه تان بحرانی نشود،به نکات زیر توجه کنید:

خودتان را با شرایط وفق دهید: زوج ها در اوایل ازدواج اغلب تصور می کنند که رابطه شان با خانواده همسر باید یکی از بهترین رابطه ها باشد.اما وقتی بچه دار می شوند، ناچارا درگیر کارها و وظایف بیشتری می شوند و نوع رابطه شان تغییر می یابد. در این بین مادربزرگ ها و پدربزرگ ها و همچنین دیگر بستگان سعی می کنند که بفهمند چگونه می توانند خودشان را با این وضعیت وفق دهند.اگر زمانی تعارضی بوجود آمد ، هیچ وقت نگذارید همسرتان احساس کند که باید بین شما و خانواده اش یکی را انتخاب کند.

رازهای خانه را برملا نکنید!: با همسرتان توافق کنید که چه چیزهایی را نباید به خانواده همسرتان بگویید. یادتان باشد که هر خانواده جدیدی رازهای خودش را دارد و برملا شدن این رازها هم استقلال خانواده جدید را زیر سوال می برد و هم راه را برای دخالت خانواده ها باز می کند.

هرگز نباید مسائل مالی تان را با خانواده همسر در میان بگذارید: زمانی که خانواده همسر سعی می کنند زوج را از لحاظ مالی حمایت کنند یا اهداف مالی در سر دارند، عاقلانه آن است که موضوع را عوض کنیم. مطمئنا در بیشتر موارد خانواده همسر سعی می کنند که به فرزند و یا عروس و دامادشان کمک کنند اما اگر آنها این قصد را داشته باشند که روش زندگی خودشان را بر زندگی فرزندشان پیاده کنند، نشان می دهد که آنها قصد دخالت و فضولی در زندگی شما را دارند. دلیلی ندارد که خانواده ها از فرزندانشان به خاطر نحوه خرج کردن پولشان، یا پس انداز کردن آن یا حتی مقدار درآمد ماهیانه شان عیبجویی کنند. اگر نیاز مبرمی به پول پیدا کردید عاقلانه تر آن است که از افراد دیگری پول قرض بگیرید. بهترین راه این است که برخی مسائل زندگیتان را بین خودتان خصوصی و شخصی کنید و در خانواده های همسرتان نفوذ نکند.

نظرخواهی نکنید، اگر...: ببینید، والدین همسر یا والدین خودتان چه طور شخصیتی دارند. اگر جنبه این را دارند که فقط در مقام مشورت با آن ها حرف بزنید، خب حرف بزنید اما اگر حس می کنید نظرخواهی کردن مساوی است با در منگنه قرار گرفتن و آن ها نظر رابا دستور اشتباه می گیرند، در کل نظرخواهی نکنید.

دخالت نکنید!: بله! درست خواندید! بعضی ها درباره مسائل خانواده همسر در ظاهر و باطن دخالت می کنند و بعد راه را برای دخالت متقابل باز نگه می دارند. مثلا می گویند نظرت در مورد این خواستگار جدید چیست؟ این جور وقت ها وسوسه نشوید و بگویید: «هر جور که خودتان صلاح می دانید».

سعی کنید با مادرشوهرتان رابطه مخصوصی ایجاد کنید. زمانی را با همدیگر بگذرانید. اجازه دهید او بفهمد که شما چقدر به نظرات و عقایدش احترام می گذارید. مطمئن باشید به حمایت های وی نیاز پیدا خواهید کرد

رمزهای ارتباط با قوم شوهر!

مراقبت از بچه هایتان را به خانواده همسرتان نسپارید: شاید سخت ترین مورد بین همسر و خانواده همسر بچه ها هستند. نگهداری فرزندتان توسط خانواده همسر یک اشتباه بزرگ است.

حتی اگر آنها صلاحیت و توانایی این کار را داشته باشند اما نگهداری فرزندتان توسط آنها می تواند به یک موضوع ناراحت کننده بین شما تبدیل شود. خانواده همسر پدربزرگ و مادربزرگ هستند نه یک مراقب. اگر پدربزرگ و مادربزرگ ها در نقش یک مراقب باشند آنها می توانند تمام رفتارهای شخصی خودشان را وارد تربیت بچه شما بکنند. در این صورت بچه ها دو سری پدر و مادر خواهند داشت و خانواده همسر هم حق دخالت بیشتری در تربیت و شکل گیری شخصیت فرزند شما دارند.

نگرانی های خانواده همسر را به مهربانی پاسخ دهید: برای بیشتر افراد، ارتباط برقرار کردن با خواهرشوهر و مادرشوهر بسیار سخت است. حتی اگر مادرشوهرشان را به عنوان بهترین دوستشان بدانند. موارد بسیاری وجود دارد که زن ها توسط مادرشوهرانشان احساس تحقیر و سرزنش می کنند. تنها علت قابل قبول آن حس حسادتی است که در این رابطه وجود دارد.

بسیاری از مادرشوهرها نگران نحوه رفتار کردن عروسشان با پسرشان هستند. حتی اگر رابطه عروس و مادرشوهری بسیار دوستانه باشد، مادرشوهر هر شب با عروس تماس می گیرد تا ببیند عروسش برای دردانه اش بعد از پشت سر گذاشتن یک روز سخت کاری چه غذایی درست کرده است. زیرا او نمی تواند تحمل کند که پسرش بعد از یک روز سخت کاری یک غذای آماده و سطحی بخورد.

درچنین مواردی بهترین طرز برخورد با مادرشوهر، تشکر کردن از اوست. اجازه دهید هرآنچه که می خواهد انجام دهد، و به یاد داشته باشید که این شما هستید که هر شب همسرتان را در خانه می بینید. اگر او فکر می کند شما تنبلید پس چه کسی کارهای خانه پسرش را انجام می دهد؟ او همسر و فرزند شما را دوست دارد و می خواهد بهترین کارها را برای آنها انجام دهد.

بدگویی همسرتان را نزد خانواده اش نکنید: قانون بعدی با فامیل شوهر این است که آنها هرگز نباید از رفتارهای همسرمان که برای ما ناخوشایند است آگاه شوند. هرگز.

پدر و مادرها عیوب فرزندانشان را خوب می دانند، و نیازی به یادآوری آنها نیست. انجام دادن این کار مشکلات عدیده ای را سبب می شود. اگر همسرتان مشکلاتی دارد با دوستانتان در میان بگذارید نه با مادرشوهرتان. زیرا زمانی که مشکلتان با شوهرتان حل شد، هرآنچه که شما درمورد همسرتان با مادرشوهرتان مطرح کردید به خاطرش می ماند. بهترین راه این است که مشکلات زناشویی تان را با دوستانتان و یا غریبه ها مطرح کنید یا در دفتر خاطراتتان یادداشت کنید.

با خانواده شوهرتان صمیمی شوید: سعی کنید با مادرشوهرتان رابطه مخصوصی ایجاد کنید. زمانی را با همدیگر بگذرانید. اجازه دهید او بفهمد که شما چقدر به نظرات و عقایدش احترام می گذارید. مطمئن باشید به حمایت های وی نیاز پیدا خواهید کرد.

خواهر شوهرشما وضعیت خاصی دارد. کسانی که احساس کمبود محبت و توجه می کنند معمولا از خودشان مطمئن نیستند. زمانیکه وی راجع به موضوعی حرف می زند که شما را ناراحت می کند، - سخت است – اما دندان هایتان را بهم فشار دهید، لبخند بزنید، و موضوع را عوض کنید.

به این راه فکر کنید: داشتن یک رابطه خوب با خانواده همسرتان نعمتی است که در آینده فرزندانتان به شما هم خواهند داد.

گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع: سلامت نیوز

رموز ارتباط با قوم شوهر! - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=266012

21 دسامبر 2013 ... یکی از سخت ترین رابطه هایی که ما برقرار می کنیم، با خانواده شوهر است. وقتی ما ازدواج می کنیم، اکثر ما توجه نمی کنیم که با یک خانواده دیگر وصلت ...

همه عذاب من از قوم شوهر

http://asalbano.blogsky.com/

5 روز پیش ... همه عذاب من از قوم شوهر - گامهایم را بلند برمی دارم بسوی آرامش و ... برای مشاهده آن احتیاج به وارد کردن رمز عبور دارید. .... اسم تک تکتون رو آوردم با اشک.

خرداد 1392 (7) - همه عذاب من از قوم شوهر

http://asalbano.blogsky.com/1392/03

19 ژوئن 2013 ... برای مشاهده آن احتیاج به وارد کردن رمز عبور دارید. ... کرده بود و روبرو شدن با خانواده شوهر از طرف دیگه و یه شوهر عصبی که نمی دونستم باید چیکار کنم.

رفتار مناسب با خانواده همسر - ازدواج و ارتباطات با اقوام - راهنمای ازدواج

http://aroosi.akairan.com/marriage/aghvam1/2012826135157.html

برای بیشتر افراد، ارتباط برقرار کردن با خواهرشوهر و مادرشوهر بسیار سخت است. حتی اگر ... بعضی از مسائل وجود دارد که نباید اقوام شوهر در آنها دخالت کنند. موضوع اول  ...

ماجراهای من و خاندان شوهر

http://tanha-delgir.blogfa.com/

خوب در راستای قولی که داده بودم برای زود برگشتن الان اومدم با تعریف جریان این چند روز تعطیلی که تهران .... دوستایی که رمز خواستن هم از الان تا ساعت ۱۲ که هستم سعی می کنم بفرستم به همه. ..... بجز قوم شوهر كه ويرانگرند، بني ادم اعضاي يكديگرند

عجوزه ی قوم لوط | پرسمان قرآن

http://www.porsemanequran.com/node/24168

رمز عبور: * ... در سوره شعرا می فرماید: لوط (ع) بعد از سال ها تبلیغ، وقتی از هدایت قوم نادانش ... چرا قرآن در آیه 171 شعرا، از همسر لوط با تعبیر «عجوزه ای که عقب ماند» یاد می کند: إِلاَّ ... آيا من فرزند مى ‏آورم در حالى كه پير زنم، و اين شوهرم پير مردى است؟ .... سرپرستى دو بنده از بندگان صالح ما بودند، ولى به آن دو خيانت كردند و ارتباط با اين دو ...

آسمان همیشه ابری نیست

http://zigorat6665.blogfa.com/

ادمه مطلب رمز نداره. .... دیشب زن عموم بهم زنگ زد اما جواب ندادم میخوام کامل با همه قطع ارتباط کنم چون اگه ... از شوهر عمه ام بعید نیست چون به فتنه گری تو فامیل معروفه. ... جانم ) از اهواز برگشت شهرستان و به بابام گفت که قوم الظالمین بزرگ بهش گفته که 3 ...

ترفندهای زنانه در همسر داری - شهربانوها

http://shahrbanoha.blogfa.com/cat-1.aspx

راستی به دلیل اینکه فرصت نمیکنم رمز رو برای خانمها به طور خصوصی به ارسال کنم اینجا .... 2- هرگز خودتون رو توی دعواهای خاله زنکی قوم شوهر گرفتار نکنید، وقت شما ... از ساعت 10 با موبایل و اینترنت با هم در ارتباط بودیم تا ساعت 12:15 با اون همه ...

جنسیت و ازدواج سفید - ماهنامه گزارش

http://www.gozaresh.com/component/k2/item/937-جنسیت-و-ازدواج-سفید.html

14 ا کتبر 2014 ... مثلا در میان قوم نوئر در سودان‌، پیوندهای زن و شوهر در صورتی گسیخته میشود ... " چیچهبئو" ایتالیاتی به معنی معشوق زن شوهردار) یا ارتباط زن متاهل با ...

من و خانواده شوهرم | پرسمان دانشجويي - تربیتی و مشاوره

http://moshavereh.porsemani.ir/content/من-و-خانواده-شوهرم

من و شوهرم زندگي بسيار خوب و عاشقانه اي با هم داريم و هيچ مشكلي در روابطمان نداريم. ... همچنان که بايد اقوام و خويشاوندان خود را شناخت و نحوه تعامل با آنها را نيز آموخت. ... زن ، مرد، ارتباط: تأليف گري، ترجمه مهدي قراچه داغي. 5. .... درخواست رمز عبور جدید ...

روزهای آروم من و همسری

http://for-sedum.blogfa.com/

روزهای آروم من و همسری - خورشید من باش واسه روزای سرد زندگی، بذار با عشقت آروم بگیره دل به سادگی... ... قوم شوهر از سفر ترکیه برگشتن... و مسلما کلی هم خرید کردن.

ازدواج

http://maarefquran.org/index.php/page,viewArticle/LinkID,4828

راه دوم كه مسيحيّت و بودائيان و برخى اقوام در گوشه و كنار جهان پيرو آن هستند و با عنوان ... نكاح بر عقيده‌اى جاهلى بود كه برخلاف ارتباط آشكار، ارتباط دوستانه پنهانى را با .... با رمز و كنايه، ممنوع است; زيرا آن زن بر او حرام هميشگى است; ولى براى غير شوهر، ...

پاکسازی قومی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/پاکسازی_قومی

پاکسازی قومی، معمولاً با نابودی بخش بزرگی از آثار تاریخی، گورستان‌ها، خانه‌ها و دیگر .... مفهوم پاکسازی قومی با مفاهیم «مهاجرت اجباری» و «انتقال جمعیت» در ارتباط است. ...... به عقیده برخی از فلاسفه رمز موفقیت و شکوفایی دموکراسی این است که با  ...

کشف انسان‌هایی با 11متر قد و ارتباط آن با قوم عاد!!! - صفحه 3 ...

http://www.askdin.com/thread8777-3.html

قوم عاد کجا زندگی می کردند؟ http://www.askdin.com/showthread.php?t=10651.

می نویسم.... برای خودم... - اخلاقی

http://delabanoo.blogfa.com/tag/اخلاقی

3- دیروز پیام دادم به یکی از افراد قوم شوهر و گفتم ازش دلخورم! تاحالا همچین کاری نکرده بودم! در کمال ... از خودم دلخورم:(. به نام خدا. رمز نداره! خوندنشم لطفی نداره! ... ۸- نزد او خوارى در رابطه با خدا از عزت در ارتباط با دشمن خدا محبوبتر است. ۹- گمنامى برایش  ...

دختري به نام سايرا

http://2khtari-bename-saira.blogfa.com/

عزیزانی که رمز دارن برن ادامه مطلب ... یک شنبه : صبح خواب موندم و با آژانس رفتم مدرسه سرما هم که خورده بودم و اصلا حال نداشتم و بعدش ... کردم و عصر 6:30 داییم اومد دنبالم و رفتیم خونه ی خالم برا ولیمه شوهر خالم که از کربلا اومده بود .... ماجراهای من و قوم شوهر.