موفق‌ترین افراد دنیا یک خصوصیت مشترک دارند: طرز فکرشان با دیگران فرق دارد. چون ما هم باور داریم که تفکر هوشمندانه زندگی را تغییر می‌دهد، در اینجا به 15 مورد از بهترین طرز فکرهای افراد موفق اشاره می‌کنیم.

موفق‌ترین افراد دنیا یک خصوصیت مشترک دارند: طرز فکرشان با دیگران فرق دارد.
چون ما هم باور داریم که تفکر هوشمندانه زندگی را تغییر می‌دهد، در اینجا به 15 مورد از بهترین طرز فکرهای افراد موفق اشاره می‌کنیم.
1 - فکر کردن یک نظم است. اگر می‌خواهید در آن بهتر شوید، باید روی آن کار کنید.
می‌توانید برای برنامه‌ریزی فکر کردنتان وقت بگذارید مثلاً هر دو هفته یکبار یک نصفه روز، هر یک ماه یک روز کامل و هر سال یک تا دو روز کامل.
2 - ببینید انرژیتان را باید کجا متمرکز کنید، و بعد از قانون 20/80 استفاده کنید.
80 درصد از انرژی تان را به 20 درصد از مهمترین فعالیت‌های تان اختصاص دهید. یادتان باشد که نمی‌توانید در آن واحد همه جا باشید، همه را بشناسید و همه کاری انجام دهید. و از انجام همزمان چند کار اجتناب کنید: ممکن است کارایی شما را به 40% برساند.
3 - افراد موفق خود را در معرض ایده ‌ها و آدم‌های مختلف قرار می‌دهند.
آنها سعی می‌کنند بیشتر وقتشان را با کسانی بگذرانند که آنها را به چالش می‌کشند.
4 - ایده داشتن یک چیز است، دنبال کردن آن چیزی دیگر.
ایده‌ها تاریخ مصرف کوتاهی دارند. باید قبل از اینکه تاریخ انقضای آنها فرا برسد، آنها را عملی کنید.
5 - افکار برای ایجاد شدن نیاز به زمان دارند. اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد را انجام ندهید.
آخرین باری که ساعت 2 صبح یک فکر عالی به سرتان زد و وقتی صبح از خواب بیدار شدید به نظرتان احمقانه می‌رسید، را به خاطر دارید؟
افکار تازمانی که ماده دارند باید شکل داده شوند و باید مورد بازجویی و سوال قرار گیرند.
6 - افراد باهوش با افراد باهوش دیگر همفکری می‌کنند.
فکر کردن با دیگران نتایج بهتری در بر خواهد داشت. مثل این می‌ماند که به خودتان یک راه میان‌بر بدهید. به همین خاطر است که جلسات طوفان مغزی تا این اندازه موثر هستند.
7 - تفکر عامه‌‌ پسند را رد کنید ( که معمولاً یعنی اصلاً فکر نکرده‌اید ).
خیلی از آدم‌ها وارد عمل می‌شوند با امید اینکه به فکر بقیه خوب برسد.
برای اینکه از وضعیت خارج شوید باید اول با احساس ناراحتی کردن کنار بیایید. همچنین به خاطر داشته باشید که همین الان آدم‌های دیگری هستند که سعی دارند برای خودشان فکر کنند و آنها هستند که موفق‌اند.
8 - بهترین متفکران از قبل برنامه‌ می‌ریزند، درحالیکه برای افکار ناگهانی نیز جا می‌گذارند.
وقتی با استراتژی وارد عمل شوید، احتمال خطا پایین می‌آید. داشتن افکار مبهم از اینکه کجا هستید و دوست دارید چه کاری انجام دهید، شما را به هیچ کجا نمی‌رساند.
کلید استراتژیک بودن: 1. موضوع را خرد کنید. 2. بپرسید چرا این مشکل باید حل شود. 3. موارد کلیدی را مشخص کنید. 4. منابع تان را مرور کنید. 5. افراد مناسب را در جای مناسب قرار دهید.
هنری فورد می‌گوید، "هیچ چیز سخت نیست اگر آن را به اجزای کوچکتر تقسیم کنید."
9 - برای متفاوت فکر کردن، باید کارهای مختلفی انجام دهید.
راه ‌های جدیدی برای انجام کارتان پیدا کنید، با آدم‌های جدید آشنا شوید، حتی کتاب‌هایی را بخوانید که فکر می‌کنید خسته‌کننده هستند. رمز کار این است که با ایده‌ها و سبک‌های زندگی جدید آشنا شوید.
10 - برای تقدیر از ایده‌های دیگران، باید به ایده‌های دیگر احترام بگذارید.
نمی‌توانید فکر کنید که همیشه حق با شماست. باید به نظرات دیگر هم فرصت دهید.
11 - برای هر روزتان و زمان‌هایی که افراد دیگر را ملاقات می‌کنید، برنامه و موضوع داشته باشید.
بیشتر آدم‌ها فقط برای روزشان برنامه‌ریزی می‌کنند. متفکران برای برنامه‌ریزی هفته، ماه و اهداف بلندمدتشان وقت می‌گذارند و بعد آن را دنبال می‌کنند.
همچنین بدون موضوعی برای حرف زدن وارد جلسات، مهمانی‌ها و قرارهای ملاقات نمی‌شوند. قبل از اینکه وارد چنین موقعیت‌هایی شوند، تصمیم می‌گیرند که از آدم‌ها یاد بگیرند.
تفکر انعکاسی در مهارت‌های تصمیم‌گیریتان به شما رویکرد و اعتمادبه‌نفس می‌دهد.
اگر تفکر انعکاسی نداشته باشید، بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید شما را عقب می‌کشد.
12 - بر حرف‌های منفی که با خودتان می‌زنید غلبه کنید. برنده‌ها با عباراتی مثل "من می‌توانم" حرف می‌زنند.
افراد باهوش محدودیت‌ها را نمی‌بینند. آنها امکانات را می‌بینند.
سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال می‌گوید، "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."
13 - افراد خلاق خود را وقف ایده‌ها می‌کنند.
آنها ابهامات را در آغوش می گیرند و از شکست نمی‌ترسند و با افراد خلاق دیگر نشست و برخاست می‌کنند.
14 - افراد خوشبین نمی‌توانند متفکرانی واقع بین باشند.
داشتن رویکرد واقع بینی به شما این امکان را می‌دهد آنقدر به یک مشکل نزدیک شوید که بتوانید آن را بشکافید. روبه‌رو شدن با عواقب احتمالی هم به شما کمک می‌کند کارآمدتر باشید و به شما اعتبار بیشتر می‌دهد.
برای اینکه متفکری واقعبین‌تر باشید، باید: 1. از واقعیت تقدیر کنید. 2. کارتان را انجام دهید و واقعیات را به دست آورید. 3. نقاط مثبت و منفی آن را بسنجید. 4. بدترین حالت ممکن را در نظر بگیرید. 5. تفکرتان را با منابع تان هم‌ تراز کنید.
15 - خیلی مهم است که آخر روز به یاد بیاورید که می‌توانید طرز فکرتان را عوض کنید.
اینکه یاد بگیرید چطور در فکر کردن استاد شوید باعث می‌شود تفکری پربازده داشته باشید. اگر بتوانید این خصوصیت را در خود ایجاد کنید طوریکه به عادت همیشگی تان تبدیل شود، تمام طول زندگی فردی موفق خواهید شد.
افراد باهوش تصمیمات خوب می‌گیرند
 

‫مصاحبه با افراد موفق | Facebook‬

https://www.facebook.com/pages/مصاحبه-با-افراد-موفق/783436275040508

‎21 کلید طلایی زیبا درباره موفقیت از آنتونی رابینز ۱) به مردم بیش از ... Fa Fari, Mahnaz Dehghan and 2 others like this. ... شخصی است که در جهان هتلداری چهره ای موفق است و از معدود ایرانیانی است که توانسته خود .... ۲) با مرد یا زنی ازدواج کنید که عاشق صحبت کردن با او هستید. برای اینکه وقتی پیرتر می شوید، مهارت های مکالمه ای .

تکنولوژی فکر-دکترعلیرضاآزمندیان و مکتب کمال- محمودمعظمی - جمله ...

http://jomelatetalaii.parsiblog.com/Archive/تكنولوژي فكر-دكترعليرضاآزمنديان و مكتب كمال- محمودمعظمي/

مغز کلید طلایی شفاست. .... شب و روز نشسته اند و برای آینده تخیل می کنند، بدون اینکه اقدامی برای خلق هدفی انجام دهند. .... 4- مرتب با افراد منفی نگر در تماس هستند و الهام منفی از آنها می گیرند و به ضمیر ... شما در هرکاری اگر فکر کنید که موفق میشوید و یا فکر کنید که شکست ... انسانهایی که زیبا و امیدوارانه می اندیشند سلامت می مانند.

راههای افزایش اعتماد به نفس ،زندگی بهتر ،روشهای شاد بودن،راز موفقیت ...

http://www.beytoote.com/psychology/zendegi-behtar/

فکر می کنم، پس هستم! ... 10 کلید برای اینکه در محیط کار بدرخشید ... 20 کلید طلایی برای داشتن یک خانواده خوشبخت ..... با اين 15 روش مانند افراد موفق فکر کنيد ..... افراد باهوش و درس خوان کلیک کنند · آژانس مسافرتی,رزروهتل,آژانس گردشگری.

شاه کلید موفقیت .. رمز موفقیت

http://www.shah-kelid.blogfa.com/

چه افرادی بیشتر از همه در زندگی خود موفق تر هستند؟ انسان موفق در یك كلام ... 15- روشن بودن اهداف مورد نظر مانند مغناطیسی عمل می کند که اقبال را به سوی شما می کشد.

راز خوشبختی برای زوجهای جوان

http://dehani.persianblog.ir/

3 نوامبر 2010 ... دوستی با افراد بد مانند سایه بامدادی است که در هر ساعت رو به کاهش می گذارد، دوستی با .... 20 کلید طلایی برای زنانی که خواهان ارتباط موفق با شوهر خود هستند ... 15 - سعی کنید که در ارتباط با همسرتان همواره هویت خود را به عنوان یک زن و همسر حفظ کنید. ... در عوض اینکه تصور کنید هر آنچه شما فکر م

رموز مدیریت موفق

http://hoseyn.blogsky.com/

می تواند تمام افکار خود را عملی کند و در حقیقت تفاوت زیادی بین فکر و عمل او وجود ... مانند یک هنرپیشه نقشی را ایفا کنید که در تصورات خود دوست دارید باشید ، با شهامت و ... ü زمانی که میکل آنژ پرسیدند : (( چرا با وجود این که کسی تو را در این گوشه ی ..... 15. اوقات معینی را به مهم ترین افراد زندگی خود اختصاص دهید و اجازه ندهید کسی یا ...

مسیحا

http://alih1353.blogfa.com/

5 روز پیش ... هدف‌گذاري و برنامه‌ريزي لازمه يك زندگي موفق و با نشاط است و افرادي كه به ... 93/07/28 ] [ 15:0 ] [ علی ] [ 1 نظر ] ... خود و ویژگی های اخلاقی و شخصیتی خود کسب کنید و با توجه به این که هیچ کس کامل ... واقعیت این است که نیاز ما انسان ها برای زنده بودن و زندگی کردن، مانند ... ۲۰ کلید طلایی برای داشتن یک خانواده خوشبخت!

نکته ها و مطالب خواندنی

http://www.ssu.ac.ir/index.php?id=6666

قدر این كه پایمان نشكسته است را بدانیم. ... هميشه درباره چيزهايي فكر كنيد كه واقعاً طالب آن هستيد و از فكر كردن درباره ... 9- قانون تصميم : مصمم بودن از ويژگي هاي اساسي افراد موفق است . ... 15- قانون وفور نعمت : ما در جهاني سرشار از نعمت زندگي مي كنيم . ... صبر و ثبات : صبر و ثبات در كنار تلاش ، كليدهاي طلايي پيروزي اند ، براي ...

۱۰ کاری که افراد موفق برای رسیدن به آرزوهایشان انجام می‌دهند - مردمان

http://www.mardoman.net/success/topnthingssuccessful/

درمورد این نیست که افراد موفق چه می‌کنند، در مورد این است که این افراد قبلاً چه کرده‌اند . ... روی کار کنونی‌مان تمرکز کنیم و قبل از اینکه به سراغ کار بعدی برویم اول این را تمام کنیم. ... درک کنید که چرا این بهانه‌ها را دارید و بعد فکر کنید که چطور می‌توانید از آنها در .... سعید ir ۰۶:۰۵ - ۹۲/۱۲/۱۰. 15. 3. پاسخ. سلام ممنون بابت مطلب قشنگتون.

قوانین طلایی برای ارتباط موفق با دیگران - روان شناسی.دلهره.خشم ...

http://robabnaz.persianblog.ir/tag/قوانین_طلایی_برای_ارتباط_موفق_با_دیگران

9 ژوئن 2012 ... درباره ی چیز هایی فکر کنید که واقعا طالب آن هستید و از فکر کردن درباره ی ... ناخودآگاه شما بسته به اینکه چگونه آنرا برنامه ریزی کنید می تواند شما را به پیش ... 15- قانون تغییر تغییر غیر قابل اجتناب است و چون با دانش روزافزون و ... حوزه ای موفق ترین افراد آنهایی هستند که همواره در مقایسه با افراد نا موفق وقت

از همین حالا شروع کنید

http://www.iplan.ir/fa/index.php/timemanagement/401-doitnow

برای تحقق هدفم باید هر ترم 20 واحد می گذارنیدم در حالی که دانشجویان عادی 12-15 واحد ... در لحظاتی که عاقلانه فکر می کنید از خود بپرسید، چرا پشت میز نشسته ام؟ ... منتظر ماندن برای هدف مانند این است که مجسمه سازی به یک تکه سنگ نگاه کند تا .... اگر به افراد موفق در تجارت نگاه کنید خواهید دید شکست های بسیاری داشته اند مثل خود من.

تجربیات یک کنکوری موفق

http://moshaver324.blogfa.com/

کلید طلایی بدونن و البته شایدم موافق باشن من با دیگران کاری ندارم من برداشت خودمو از ... ممکن است فرد هیجانات منفی مانند غم و اندوه را تجربه کند که دوام این هیجانات منفی ..... دوم اينکه به خود تلقين کنيد پذيرش لوازمات چنين تصميمي را يعني با خود .... متاسفانه بعضی دوستان در درس زبان مشکل دارن و به این فکر میکنن که زبان رو نزنن  ...

ساختِ کاریزما : 10 نکته برای اینکه یک رهبر با ابهت باشید - 12CEO

http://12ceo.ir/ساخت-کاریزما-10-نکته-برای-اینکه-یک-رهبر/

16 دسامبر 2013 ... فکر کنید چطوری یک شیر یا ببر حرکت میکنند هنگامیکه میخواهند شکار کنند. ... لبخند زدن مانند دست دادن است, شما دست میدهید با افراد نه به خاطر اینکه احساس میکنید باید دست بدهید بلکه حرکتی است که ... چطور باید لباس بپوشیم تا موفق شویم؟ ( اصول حرفه ای و نکات طلایی در طرز لباس پوشیدن) .... 15 جولای 2014 ...

موفقیت - اندیشه مثبت

http://andishemosbat.persianblog.ir/tag/موفقیت

ﺁﺩﻣﻬﺎ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﻧﻤﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﯾﮑﺠﺎ ﺩﺭ ﺭﺍ ﺑﺎﺯ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻤﯿﺸﻪ میروند... تاريخ : دوشنبه ... چه فکر کنید که می‌توانید، چه فکر کنید که نمی‌توانید، در هر دو حالت حق با شماست. (هنری فورد).

کلیدهای طلایی موفقیت - کلید 97 : 10 کلید اساسی که شما و دنیایتان ...

http://www.goldenkeys.blogfa.com/post-106.aspx

کلیدهای طلایی موفقیت - تمام کلیدها روی یه جا کلیدی آویزان نیستن. ... و اگر تغییر بیشتری ایجاد کنید بدون اینکه کمی بینش نسبت به آن داشته باشید و از ... “من ادعا می کنم که یک شخص ساده و قابل اطمینان هستم که مانند همه انسان ها خطا می کنم. ... فکر می کنم یکی از دلایلی که افراد به آنچه که می خواهند نمی رسند این است که آنها خیلی زود  ...

۷ قانون طلایی برای زنده ماندن در سوانح هوایی - خبرآنلاین

http://www.khabaronline.ir/detail/370049

15 آگوست 2014 ... طبق آمار ۶۸درصد افرادی که در سوانح هوایی کشته می‌شوند در مرحله ... عملکرد مغز پایین می‌‌آید و نمی‌تواند برای خارج شدن از هواپیما به درستی فکر کنید. ..... البته برای همینه ایرانیا موفق نمیشن اغلب. .... سمیه رضایی جمعه 24 مرداد 1393 - 13:30:15 .... دوم اینکه مانند جتها برای هواپیما چند تا چتر بزرگ و مقاوم در نظر بگیرن که ...