شغل هایی که در وب سایت نشونه درج می شوند در بیش از 160 وب سایت تبلیغات آنها نمایش داده می شود.

برای خواستگاری آماده اید؟

می خواهیم برویم خواستگاری، یک دسته گل، یک جعبه شیرینی، یک دست لباس که بوی دامادی می دهد! تو فیلم ها خواستگاری یعنی همین. عروسی که با سینی چایی وارد می شود و در بیشتر مواردهل شده و چایی ها را بر می گرداند، دامادی که با خجالت نگاه می کند و خلاصه کلیشه هایی که سال هاست تکرار می شود در حالی که خواستگاری این روزها کمی متفاوت تر است.

ازدواج بعد از وقت اضافه

برای ازدواج باید یک حداقل هایی داشت، نمی توان قبل از فوق لیسانس و خرید خانه که پای سفره عقد نشست، می توان؟!

معیارهایتان را دوباره چک کنید

هفته گذشته از شما پرسیدیم  که بهترین معیار انتخاب یک خانم توسط یک آقا برای امر ازدواج چیست؟ این هفته نظرات شما را بررسی می کنیم و به بحث می گذاریم.

رابطه دلبستگی و خیانت در ازدواج

دلبستگی، واژه‌ای است برای بیان علاقه هیجانی و عاطفی شدید بین دو نفر؛ مانند عشق و علاقه بین مادر و فرزند یا بین دو بزرگسال عاشق. دلبستگی می‌تواند بدون عشق هم صورت بگیرد، اما تقریبا غیرممکن است که عشق بدون دلبستگی بین دو نفر وجود داشته باشد. «سبک‌های دلبستگی»، مهم‌ترین بعدی است که رابطه عمیقی با عشق دارد و حتی از نظر بسیاری عشق، به نوعی یکی از سبک‌های دلبستگی است.

سبک‌های همسرگزینی

انتخاب همسر مهمترین تصمیم زندگی جوانان است كه اگر به درستی انجام نشود مسیر زندگی را با بحران های زیادی مواجه می سازد.

ازدواج آنلاین، زندگی آفلاین

در اطاقش نشسته، لپ تابش را روی پایش گذاشته و با ورود به شبکه های اجتماعی، شروع به گفتن حرف های قشنگ می کند، این هم نوعی دلبری از نوع مدرن است...

مردانی که دنبال دختر «کم سن و سال» می گردند!

علی 34 ساله بود که تصمیم به ازدواج گرفت. مادرش به اطرافیان سپرده بود دخترهای دم بخت فامیل را به او معرفی کنند تا برای پسرش آستین بالا بزند. اما علی هر کدام را به بهانه ای رد می کرد. یکی از علی بزرگتر بود، دیگری دو سال از علی کم سن تر بود، دختر بعدی 20 ساله بود اما پختگی مورد نظر علی را نداشت و...

همه چیز درباره «نیمه دیگرم»

کتاب نیمه دیگرم یک منبع خوب برای آموزش مهارت های انتخاب همسر است که در 4جلد به کوشش حجت الاسلام محسن عباسی ولدی و از سوی انتشارات جامعه الزهرا (س) منتشر شده است. این کتاب 683 صفحه ای شاید جامع ترین راهنمایی باشد که می توانید قبل از ازدواج آن را مطالعه کنید.

در گوشی های امام رضا به جوانان

ازدواج توصیه مشترک همه ائمه و بزرگان اسلام است. توصیه ای که اگر به آن عمل شود، می تواند تضمین کننده خوشبختی دنیا و آخرت باشد.

آشنایی های اشتباهی

آشنایی با افراد جدید درست مثل رانندگی کردن در یک جاده ناشناخته است. شما باید به خوبی بدانید چه موقع پای خود را روی ترمز بگذارید و نه بگویید، چه زمانی با احتیاط برانید و برای شناخت بیشتر، زمان بیشتری صرف کنید، و چه زمانی هم می توانید به صندلی خود تکیه داده و پدال گاز را فشار دهید و با اطمینان در جاده زندگی پیش بروید.

بله گفتن در حیاط دانشگاه

دانشگاه جایی برای درس خواندن یا آشنایی برای ازدواج؟ مسئله این نیست مسئله این است که هر اشنایی قواعد خاص خود را دارد.

یک خواستگار ذره بین به دست!

اوایل آشنایی و حتی اوایل ازدواج، همسران تمایل دارند تمام توجه همسرشان به آنها باشد. شاید به خاطر ترس از طرد شدگی یا احساس تمامیت طلبی عاشقانه شان. اما به مرور زمان ممکن است این توجه و چسبیدگی عاطفی تبدیل به یک بحران شود. بحرانی به نام کنترل گری.

یک ازدواج دردسرساز

دوستی های خیابانی در هر سنی، آسیب های مختص به خودش را دارد و فردی نمی تواند ادعا کند که چنین ارتباط های نامناسبی برای او به دلیل بالا بودن سن اش مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

شوهران وابسته به مادر

چیزی که یک مرد را «مرد» می کند، تدبیر و استقلال و قدرت مردانگی او است. این که بتواند درست فکر کند و درست تصمیم بگیرد و حمایتگر خوبی برای همسرش باشد.

روشی مطمئن برای انتخاب همسر

برای یک ازدواج خوب و پایدار باید روش آشنایی صحیحی داشت و قدم های قبل از انتخاب را مناسب برداشت.

ازدواج بامردی به جای پدر

اگرچه تناسب سنی همیشه یک اصل مهم در ازدواج بوده، اما خیلی وقت ها شاهد ازدواج دختران و پسران سنین پایین با افراد سنین بالاتر از خودشان هستیم که اغلب پیامدهایی منفی به دنبال داشته است. به خصوص در دوره و زمانه فعلی که دیگر خبری از فاصله سنی های زیاد قدیم نیست، این ازدواج ها می توانند آسیب زا تر باشند.

یک خواستگار زشت

یاد کارتون های زمان کودکی بخیر ، سیندرلا دختر فقیر اما مهربانی که نامادری اش ، او را آزار می داد اما او دختر خوش قلبی بود و در نهایت شاهزاده ی شهر عاشق او شد و یک عمر به خوبی و خوشی با هم زندگی کردند. البته شاهزاده در هنگام انتخاب نمی دانست او چقدر مهربان است ، زیبایی خیره کنند ه ی او باعث شد تمام خانه های شهر را به دنبالش بگردد!

5توصیه اساسی برای ازدواج موفق

قبل از این که ازدواج کنید، ممکن است تصوراتی درباره زندگی مشترک داشته باشید که تا وقتی زیر یک سقف نروید صحت آنها برایتان قطعی نمی شود. زندگی مشترک قواعدی دارد که مجردها شاید هیچ گاه درک نکنند. مگر به تجربه.

خانواده همسر دور انداختنی نیست!

ازدواج در جامعه ایرانی، وصلت دو خانواده است نه دو نفر و این یعنی نقش خانواده در انتخاب همسر، خیلی مهم تر از آن چیزی است که فکر می کنید! شناخت خانواده همسر به اندازه شناخت و انتخاب همسر مهم است و شما حتی اگر فکر کنید فرسخ ها دور از خانواده همسرتان زندگی خواهید کرد، باز از سایه آنها در امان نخواهید بود.

این مردها مرد زندگی نیستند

تعریف شما از مرد زندگی چیست؟ مسئولیت پذیر و متعهد باشد؟ قابل اتکا و پشتیبان باشد؟ صادق و وفادار و خوش اخلاق باشد؟ همه این ها می توانند معرف یک «مرد زندگی» باشند اما آنچه بیش از همه اهمیت دارد، قابل اتکا بودن مردان است که مشخص می کند تا چه حد شوهر خوبی هستند.

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه