به همراه نامزدتان روش های ارتباطی موثر با خانواده تان را بیاموزید و سعی کنید با برخوردهای منطقی و سرشار از احترامتان مانع از خشم و برانگیختگی خانواده تان شوید.

به همراه نامزدتان روش های ارتباطی موثر با خانواده تان را بیاموزید و سعی کنید با برخوردهای منطقی و سرشار از احترامتان مانع از خشم و برانگیختگی خانواده تان شوید.

دوران نامزدی علاوه بر اینکه زمان مناسبی برای آشنایی زوج ها با هم است، زمان آشنایی با خانواده همسر آینده نیز هست با توجه به تأثیر برخورد های اولیه بر روابط بعدی، چگونگی مدیریت رابطه با خانواده همسر آینده در این برهه از اهمیت زیادی برخوردار است.
نامزد

بیش از حد از نامزدتان دفاع نکنید
بهترین گزینه این است که فردی را برای زندگی مشترکتان انتخاب کنید که با توجه به چهارچوب های فرهنگی و دیدگاه های خانواده شما گزینه مناسبی باشد اما اگر بنا بر دلایلی انتخاب شما چندان مورد پسند خانواده تان نیست بهتر است به تنش ها و اختلاف ها دامن نزنید.در وهله نخست سعی کنید هنگام برخورد خانواده و نامزدتان بیش از حد از او(نامزدتان) دفاع نکنید چرا که تجربه نشان داده، این گونه حمایت‌ها، مخالفت‌های والدین شما را افزایش می‌دهند.
در عوض بهتر است با صبر و حوصله کمک کنید که خانواده‌تان شناخت بیشتری نسبت به همسرتان پیدا کنند. از خانواده بخواهید علت مخالفتشان را برای شما شرح بدهند و شما هم دلایل انتخابتان را به آنها بگویید و نکات مثبت و محاسن او که باعث انتخاب شما شده را برای خانواده تان توضیح دهید و به آنها بگویید آیا به اعتقاد شما عیب های او آنقدر مهم هستند که این محاسن را بی ارزش کنند؟

جنگ را کنار بگذارید
همچنین به همراه نامزدتان روش های ارتباطی موثر با خانواده تان را بیاموزید و سعی کنید با برخوردهای منطقی و سرشار از احترامتان مانع از خشم و برانگیختگی خانواده تان شوید.
هرگز با خانواده تان وارد یک جنگ روانی نشوید و برای تغییر دیدگاه‌ها و به عبارتی تربیت آنها نقشه نکشید و آنها را برای مقابله بیشتر با خودتان برانگیخته نکنید. اگر از مطمئن هستید که انتخاب شما درست است و خودتان توانایی و تجربه کافی برای متقاعد کردن خانواده تان را ندارید از یک مشاور کمک بگیرید.

چند کلمه با نامزد محترم
ارائه یک شخصیت با ثبات، متعادل و اصیل در این دوران موجب می شود که خانواده نامزدتان که به زودی همسر شما خواهد شد، تصور خوبی از شما داشته، بتوانند به شما اعتماد کرده و از آینده زندگی مشترک فرزندشان با شما ترس و واهمه ای نداشته باشند.
به قول و قرارهایتان پایبند باشید: مهم ترین دل مشغولی والدین نامزد شما این است که آیا شما فرد مناسبی هستید و می توانید فرزند دلبندشان را خوشبخت کنید یا خیر. مسلماً از مردی که خیلی زود همه قول و قرارهایش را فراموش می کند، انتظار نمی رود در عرصه های گوناگون زندگی، از جمله کار و ازدواج موفق باشد.

نقش بازی نکنید : 
تصور نکنید که اگر ویژگی های منفی تان را مخفی کرده و فقط جنبه های مثبتتان را نشان دهید بازی را می برید همه ما دارای ویژگی های نامطلوبی هستیم، این امر به ماهیت انسان باز می گردد، نه به نقص شما. البته منظور ما این نیست که در نشان دادن ویژگی های منفی تان مبالغه کنید، بلکه تا آنجا که ممکن است سعی کنید خودتان باشید.

به نامزدتان اهمیت دهید : 
مهم ترین خواسته والدین نامزدتان از شما، خوشبخت کردن اوست. بنابراین هنگامی که ببینند شما به منظور رفاه و خوشحالی فرزندشان تمام سعی خود را می کنید، علاقه شان روز به روز به شما بیشتر می شود. تعریف کردن از محاسن همسرتان نزد والدینش و تشکر از آن ها به خاطر تربیت چنین فرزندی نیز، کار تأثیرگذاری است.

احترام بگذارید : 
گاهی اوقات پسران جوان تصور می کنند، چون قرار است با این خانواده وصلت کرده و عضوی از آن محسوب شوند، دیگر نیازی نیست که به اندازه قبل به والدین نامزدشان احترام بگذارند، در حالی که عکس این مطلب صحت دارد. از آنجایی که شما قرار است باقی عمرتان با این خانواده ارتباط نزدیک داشته باشید، رعایت حد و مرزها و احترام به بزرگ ترها اهمیت بیشتری می یابد.
    

حرف هایی که نباید به نامزدتان بزنید - خانواده و روانشناسی - آکاایران

http://ravanpezshk.akairan.com/khanevadeh/ezdevaj1/120720015649.html

در مطلب ذیل می توانید چند نمونه از حرفهایی که نمی بایست به نامزدتان بزنید را ... راضی نیستند ، بطور عملی خودش دوست دارد که به باشگاه برود اما اگر شما پیشنهاد انجام ...

این علائم نشان می دهد نامزدتان شما را دوست ندارد!-پرشین پرشیا

http://www.persianpersia.com/lifestyle/ldetails.php?articleid=19136&parentid=54&catid=84

17 نوامبر 2013 ... اگر می‌بینید که نامزدتان در خانه‌اش دوست دارد در آغوشتان بگیرد، ... دلیل این رفتارش این باشد که نمی‌خواهد خیلی شما را درگیر خانواده و دوستانش کند تا ...

چطور خانواده ها را به ازدواج مان راضی کنیم؟ | گروه اینترنتی ...

http://www.jonbeshnet.ir/forum/چطور-خانواده-ها-را-به-ازدواج-مان-راضی-کنیم؟

16 جولای 2014 ... در صورتی که نامزد شما نسبت به این انتخاب اطمینان دارد، باید در مقابل خانواده ... اگر خانواده شما یا نامزدتان اصرار دارند که با فرد دیگری ازدواج کنید، ...

10 حرفی که نباید به نامزدتان بزنید - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/doran-zendegi/something1-namzdtan.html

حتی اگر او این موضوع را تنها به بهترین و نزدیك ترین دوست خود بگوید كافیست ... بطور طبیعی اغلب دختر خانمها از اندام خود راضی نیستند ، بطور عملی خودش دوست دارد كه به باشگاه برود اما اگر شما ..... مردان متاهل ,پیشنهاد ازدواج ,خواستگاری خانوادگی ...

اگر درآمد شما بیش تر از نامزدتان است بخوانید - پردیسبان

http://www.pardistocks.ir/earn-money/

6 مارس 2014 ... تقسیم کردن نقش ها و مسئولیت ها میان زوجین به اعتقاداتی که فرد دارد بر می گردد . ... و این می تواند به این دلیل باشد که خانم ها دوست دارند که به همسرشان تکیه ... اگر شما جز اولین زوج هایی هستید که در خانواده تان درآمد خانم از آقا بیش تر ...

چرا نامزدتان از ازدواج با شما پشیمان شده است؟ - سه نسل

http://www.3nasl.com/contents/view/five-seven-four-six-seven.aspx

27 سپتامبر 2014 ... اما یک دفعه ورق بر می گردد و آقای داماد اعلام می کند که آمادگی ازدواج ندارد. ... قدم اول این است که شما و خانواده تان به همراه خانواده پسر او را مطمئن کنید که در کنارش هستید ... بعد از ساعت ها با هم بودن اگر نامزدتان می خواهد به خلوت خود برود نباید آن را به هم ... این مسئله در مراحل آغازین ارتباط که معمولا دخترخانم ها دوست دارند بسیار ...

سلامت عاطفی نامزدتان را محک بزنید - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=282247

29 جولای 2014 ... اما چطور می توان فهمید که همسر آینده شما از این لحاظ مشکلی ندارد؟ ... اگر خودش را دوست داشت شما را هم دوست دارد ... سلامت عاطفی نامزدتان را محک بزنید ... البته این به معنای کنار گذاشتن خانواده نیست بلکه دیگر به خانواده خود وابستگی ...

خانواده نامزدتان را دور بیاندازید! - باشگاه خبرنگاران

http://www.yjc.ir/fa/news/4945433/خانواده-نامزدتان-را-دور-بیاندازید

15 آگوست 2014 ... شناخت خانواده همسر به اندازه شناخت و انتخاب همسر مهم است و شما حتی اگر ... نه‌تنها بسیار عمیق است، بلکه حتی پس از ازدواج نیز این اثرات ادامه دارد. ... آنها در این شرایط نمی‌دانند آیا اجازه دارند پدربزرگ و مادربزرگشان را دوست داشته باشند؟