چرا ابتدا باید با خودتان ازدواج کنید؟!


قبل ازازدواج,روز ازدواج, جشن ازدواج

شما اول باید به خود متعهد باشید، پیش از اینکه بتوانید به فرد دیگری متعهد باشید، من این هفته ازدواج خواهم کرد. هفته گذشته با خودم ازدواج کردم!!!


چرا باید با خودتان ازدواج کنید ( قبل از اینکه با فرد دیگری ازدواج کنید )
با نزدیک شدن روز ازدواجم‌، بسیار هیجانزده بودم‌. جزئیات عروسی آماده بود‌، لباس و جواهرات انتخاب شده بود و من و نامزدم با آگاهی تمام مشغول طراحی جشن ازدواجمان بودیم‌. ناگهان در لحظه‌ای وحشتناک‌، من شک کردم‌! معده‌ام درد گرفت‌. سرم گیج می‌رفت و به تمام دلایلی فکر میکردم که چرا نباید با این فرد ازدواج کنم‌‌. قد او بیش از حد کوتاه است‌. شاید عاشق او نباشم‌. آیا احساسی که من دارم درست است‌؟ من درحال غرق شدن بودم و می ترسیدم‌. هنگامی که در آینه خیره شدم و در‌پی دریافتی عمیق بودم‌، متوجه شدم که من با تردید نسبت به خود‌ و ترس و شرمساری از گذشته‌ام ازدواج کردم و تا قبل از رفع این مشکلات نمی‌توانستم با صداقت به آینده‌ی مشترکم با جاش وارد شوم‌.

در آن لحظه می‌دانستم که هنوز به خاطر طلاقم از خود متنفرم‌. یا شاید به طور دقیق‌تر بخاطر ازدواج اول خود‌. من همسر سابقم را بی قید و شرط دوست نداشتم‌. من دعوا راه می‌انداختم‌، ادای آدم‌های از خود گذشته را در می‌آوردم و رفتاری از خود مطمئن داشتم‌. من ادای زنان وظیفه شناس را درمی‌آوردم‌،شام درست می‌کردم‌ و لباس‌ها را می‌شستم و سپس با او دعوا می‌کردم که چرا کمکم نمی‌کند. توقع داشتم بداند من در هر لحظه چه می‌خواهم‌ و سپس به دلیل برآورده نکردن خواسته‌هایم سرش داد می‌زدم‌. سال‌ها او را به خاطر طلاقمان سرزنش می‌کردم‌، اما ناگهان فهمیدم در اعماق وجودم‌، خود را به دلیل رفتارم در زندگی مشترک مقصر می‌دانستم !

"‌شما مجبور نیستید چیزی بیش از آنچه هستید و یا بخشنده تر باشید تا کسی دوستتان بدارد‌. شما همینطور هم دوست داشتنی هستید‌.‌"
حقیقت این است که من خود را غرق در ازدواجم کرده بودم‌. من به جای نگهداری از خود سعی در راضی کردن او داشتم‌. به خوبی به یاد دارم وقتی چیزی را می‌خواستم و آن را به دست نمی‌آوردم چطور جنجال راه می‌انداختم‌. من رویاهایم را فدا کردم‌، زندگی مطلوبم را فدا کرده و بخش‌هایی از خودم را مخفی کردم‌؛ فکر می‌کردم اگر از او حمایت کنم کافیست، اما نبود‌. اگر می‌خواستم این‌بار موفق باشم باید ابتدا خودم را درست می‌کردم‌.
و اینگونه بود که مهمترین عهد عمرم را بستم. به ساحلی که قرار بود چند روز دیگر در آنجا با جاش ازدواج کنم رفته و ابتدا با خودم ازدواج کردم‌. تعهدات خود را نوشتم ، برای دعا خواندن زانو زدم و در حالی که دستم را روی قلبم گذاشته بودم با صدای بلند تعهداتم را یک به یک خواندم :

تعهد می‌دهم که به ندای قلبم گوش کنم .
تعهد می‌دهم که هدف بزرگ خود را دنبال کنم‌.
تعهد می‌دهم که حقیقت را راجب خود بگویم‌.
تعهد می‌دهم که بگذارم دوستم داشته باشند‌.
تعهد می‌دهم که خود را تحسین کرده‌، بدنم را گرامی بدارم و به طور مثبت و مطمئنی خودم را ستایش کنم‌.
تعهد می‌دهم که هوای خودم را داشته باشم و هر روز به خود بگویم که عاشق خودم هستم‌.
تعهد می‌دهم که از خودم با شیرینی و خوشمزگی و لذت پذیرایی کنم‌.
تعهد می‌دهم که پیش از هر چیزی به فکر خودم باشم‌.
من معشوق خود هستم و جسم و روح و قلب و ذهنم از آن من است‌!

حقیقت این است که تعداد کمی از ما واقعا عاشق خود هستیم‌. من تمام روز این موضوع را می‌بینم‌. زنانی که از خود متنفرند‌، بخاطر تندی با فرزندانشان خود را سرزنش می‌کنند‌، خود را شکنجه می‌کنند که چرا باکسی که دوست ندارند ازدواج کرده اند.‌ زنانی که زیر فشار‌، خواسته های خود از زندگی را رها کرده اند.
دوست داشتن خود یعنی‌: به رویا‌هایتان "‌آری‌" بگویید‌. به خواسته های افراد و فعالیت‌ها "نه "بگویید‌. قبل ازاینکه تسلیم خواسته‌ی دیگران شوید‌، به حقیقت وجودی خود رجوع کنید‌. به خودتان گوش دهید‌. خود را ببخشید‌.

من نمی‌گویم که خودخواه و کاملا غیرقابل انعطاف باشید‌. خصوصا وقتی عزیزانتان به کمک شما نیاز دارند‌. اما این کار را به این دلیل انجام دهید که ظرفیت آن را در خود می‌بینید‌. این کار را از سر عشق انجام دهید‌، نه از سر ترس‌، احساس گناه‌، شرم و سرزنش دیگران‌.

عشق به خود تمرینی روزانه است‌. حمایتی است که شما هر روز از خود می‌کنید‌. یعنی در هر تصمیم خود عشق را انتخاب کنید‌، حتی اگر موجب ناراحتی لحظه ای دیگران شود‌.‌ شما مجبور نیستید چیزی بیش از آنچه هستید و یا بخشنده تر باشید تا کسی دوستتان بدارد‌. شما همینطور هم دوست داشتنی هستید‌. می دانم که می‌خواهید به دیگران کمک کنید‌؛ من هم می‌خواهم‌. اما نیاز‌های شما هم مهم است‌. اگر درمانده، گرفته و نا‌توان باشید به درد هیچکس نخواهید خورد‌.‌ شما نیاز به مراقبت از خود و محبت به خود دارید‌. شما نیاز به صرف زمان برای خود دارید‌. شما نباید و نمی‌توانید سلامتی خود را فدای آسایش دیگران کنید‌.
عهد ببندید که ابتدا خود را دوست داشته باشید‌.

منبع:آی بانو

 


چرا ابتدا باید با خودتان ازدواج کنید؟! - آي بانو - پایگاه بانوی ایرانی

http://ibanoo.ir/سلامت-روح/چرا-ابتدا-باید-با-خودتان-ازدواج-کنید؟.html

11 سپتامبر 2014 ... شما اول باید به خود متعهد باشید، پیش از اینکه بتوانید به فرد دیگری متعهد باشید، من این هفته ازدواج خواهم کرد. هفته گذشته با خودم ازدواج کردم!!! چ...

چرا ابتدا باید با خودتان ازدواج کنید؟!

http://www.pars20.com/چرا-ابتدا-باید-با-خودتان-ازدواج-کنید

15 سپتامبر 2014 ... رازهای موفقیت انتخاب همسر و ازدواج - برای یک ازدواج موفق واقعی ابتدا باید با خودتان ازدواج کنید - روانشناسی ازدواج و دانستنیهای قبل از ازدواج.

10 راه برای کنار آمدن با ترس از ازدواج - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/266878/10-راه-برای-کنار-آمدن-با-ترس-از-ازدواج

1- ابتدا باید برای خودتان معین كنید كه دقیقاً از چه چیز می‌ترسید: بیشتر افراد از ... كنید، آنگاه هیچ گاه نمی‌توانید ازدواج كنید چرا كه هیچ كس قادر به زندگی كردن با یك ...

قسمت پنجم پرسش و پاسخ های جنسی و زناشویی - انجمن گفتگوهای سلامت

http://anjoman.salamatnews.com/showthread.php?tid=5

پاسخ پزشک: باید دلیلش را پیدا بکنی و بعد ببینی که راه چاره با شما است و یا ... ناشناس: با سلام می خواستم در مورد خود ارضایی و راه کاررهای مقابله با آن مرا راهنمایی کنید. ... معمولا ابتدا باید مرد و سپس زن به ارگاسم برسد. ..... نیم سال هست که نامزد بودیم و 4 ماه است که ازدواج کرده ایم ولی نمی دونم چرا همسرم که 27 سال دارد ...

مهارت های مهمی که هر دختر و پسری قبل از ازدواج باید بداند

http://viewfun.ir/مهارت-های-مهمی-که-هر-دختر-و-پسری-قبل-از-ازدواج-باید-بداند-2708

در گام دوم، فرد باید با عزت نفس بالا، نظر دیگران به خصوص پدر و مادرش را درباره تصمیمش بپرسد. ... تعریف و تحسین کنید. ... چرا ابتدا باید با خودتان ازدواج کنید؟

دانستنیهای خانواده | دانستنیهای قبل از ازدواج - مجله اینترنتی زیگیل

http://www.zigil.ir/11/دانستنیهای-زندگی-و-خانواده/1/دانستنیهای-قبل-از-ازدواج/

پسر شرایط ازدواج را ندارد یا اساسا آمادگی روحی برای این کار احساس نمی کند و برعکس، دختر در سن ازدواج است و این رابطه را ب … چرا ابتدا باید با خودتان ازدواج کنید؟

هفت خوان مهم در انتخاب همسر - نهاد دانشگاه الزهرا (س)

http://www.alzahra.nahad.ir/?siteid=55&pageid=3638&newsview=331978

16 دسامبر 2013 ... آرزو دارید شریک زندگی تان را پیدا کنید و کسی در شان و مرتبه خودتان همدم بقیه عمرتان شود؟ برای این کار ... اگر می خواهید کفه طرف مقابلتان سنگین باشد، ابتدا باید کفه طرف خودتان را سنگین کنید. ... چرا می خواهید با من ازدواج کنید؟

چرا با هر پسری آشنا میشم بهم پیشنهاد رابطه جنسی میده

http://www.tanzimekhanevadeh.com/marriage/1413-چرا-آشنا-هر-کی-پسر-پیشنهاد-رابطه-جنسی-میده

18 ژوئن 2014 ... چرا با هرپسری آشنا میشم بهم پیشهاد رابطه جنسی میده ... دوما باید مواردی را در خودتان و رفتارتان جستجو کنید ... یک رابطه عاطفی میشوید ، اما اگر همواره اصرار دارید که باید خودتان ابتدا طرف مقابل را بشناسید لازم است برای این ارتباط حد و مرز تعیین کنید ، یک ... پاسخ : اگر شرایط ازدواج ندارید چرا پیشنهاد ا

چرا پیامبر خدا آن همه زن داشته؟

http://mohammadwomen.blogfa.com/

ابتدا لازم است كه نظر ايراد و اشكال‎كننده را به اين نكته معطوف بداريم كه تعدد زوجات ... اولين ازدواج آن حضرت با خديجه كبرا عليها‎السلام بوده، و حدود بيست سال و اندى از عمر ... از سوى ديگر زنان خود را اختیار داد بين بهره‏ ورى و ادامه به زندگى با آن جناب و طلاق و در ... و اين معنا هم بطورى كه ملاحظه می كنيد با وضع مرد زن دوست و جمال‏ پرست و عاشق ...

زناشویی - تازه ها آنلاین

http://tazehaonline.com/fa/category.aspx?conid=6

مدیر کل دفتر ازدواج و تحکیم خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش و ... چند ماه قبل از بارداری باید فولیک اسید خورد؟ .... چرا ابتدا باید با خودتان ازدواج کنید؟

همشهری آنلاین/نسخه چاپی:در ستایش مادرشوهر

http://hamshahrionline.ir/print/271514/Lifeskills/famillyaffairs?model=WebUI.Models.Details.DetailsPageViewModel

10 سپتامبر 2014 ... يعني ابتدا بايد بدانند كه هدفشان از ازدواج چيست، چرا ازدواج مي‌كنند و قرار است ... مشاوره كنيد ... براي اينكه زوج‌ها در آغاز زندگي مشترك بتوانند ارتباط خوبي با خانواده همسر خود برقرار كنند، ابتدا بايد ميزان آگاهي‌هاي خود را از خصوصيات و ...

خود ارضایی پیشگیری و درمان | حوزه مشاوره فرهنگی - zolal.ir

http://www.zolal.ir/site/node/650

با انسان شرور و بدكار همنشيني و رفاقت نكن، چرا كه شخصيت تو شرارت‌هاي او را مي‌ربايد .... چرا كه بايد فاصله زماني طولاني‌تري را طي كنند تا در زمان مناسب بتوانند با ازدواج غريزه ...... اي جوانان به شما سفارش مي‌كند ازدواج كنيد و همسري را براي خود برگزينيد و اگر .... اگر از همان ابتدا بر اين باور باشيم كه اين مشكل حل شدني نيست، تلاشمان ...

دلایلی که باید بخاطر آن ازدواج کنید! - آبی روز

http://www.abirooz.com/relationship/item/408-دلایلی-که-باید-بخاطر-آن-ازدواج-کنید.html

7 دسامبر 2013 ... بد نیست ابتدا نگاهی به دلایل درست و قابل قبول برای ازدواج بیندازیم اگر ... باید تکلیفتان با خودتان معلوم باشد که اصلا چرا دارید ازدواج می کنید؟

پاد زندیق - علی سینا و منتظری، سن پایین عایشه

http://anti-zandiq.blogfa.com/cat-22.aspx

اشکالی که ما به محمد وارد میکنیم این نیست که چرا با دختر ابوبکر ازدواج کرده است، بلکه اشکال در کم سن بودن عایشه است. ... الف)ابتدا اینکه لازمۀ یک مناظره، رعایت نزاکت و ادب است. ... در یک مناظره، شما باید برای ادّعاهای خودتان دلیلی اقامه بفرمایید. ... چگونه ثابت می کنید که دلیلی که برای ازدواج حضرت محمّد(ص) با خدیجه(س) اقامه ...

حکم ازدواج با محارم در بهائیت چیست ؟ - حقیقت بهائیت

http://www.baharoom.ir/fa/bahairesearch/news/270/حکم-ازدواج-با-محارم-در-بهائیت-چیست--

15 ژوئن 2012 ... مهیا نبودن شرایط در ایران ، دلیل ازدواج نکردن بهائیان با محارم در ایران ...... شما ابتدا باید نزد وجدان خود، خودتان را بشناسید که از کدام دسته اید. .... خود شما نمی توانید چنین ادعایی کنید؟ چرا. همه می توانند. پس باید راهی برای تشخیص مدعی ...

دانستنیهای قبل از ازدواج،آموزش روابط زناشویی،روابط دختر و پسر ...

http://www.beytoote.com/wedlock/danestani/

مهارت های مهمی که هر دختر و پسری قبل از ازدواج باید بداند ... چرا ابتدا باید با خودتان ازدواج کنید؟ .... قبل از خواستگاری تکلیف‌تان را با این 6موضوع روشن کنید ...