ازدواج موفق یا عروسی با شکوه؟!


شرایط ازدواج,سوالات مربوط به ازدواج,ازدواج جوانان

قرار نیست همین که به دوره نوجوانی و جوانی رسیدید و سن و سال تان برای ازدواج مناسب بود، دست به کار شوید و دنبال شریک زندگی تان بگردید. البته درست است که سن و سال یکی از مهم ترین معیارها برای داشتن ازدواجی موفق است ولی همه چیز نیست؛ به این معنی که تمام دخترها و پسرهایی که به سن ازدواج می رسند، آماده پذیرش این مسئولیت نیستند و بواقع نمی توانند در زندگی مشترک شان موفق شوند.

پس اگر شما هم به فکر ازدواج افتاده اید یا می خواهید همسر آینده تان را انتخاب کنید، اول با خودتان روراست باشید؛ فکر کنید واقعا آماده ازدواج و زندگی با همسرتان زیر یک سقف هستید یا نه؟ با خودتان خلوت کنید و ببینید چه انتظاری از زندگی مشترک دارید و با چه هدفی می خواهید این مسیر نو و ناشناخته را آغاز کنید؟

متخصصان و مشاوران هم این نظر را تائید می کنند و می گویند پیش از ازدواج باید خودتان را بهتر بشناسید و به طور دقیق نیازها و اهداف تان را تعیین کنید تا بتوانید زندگی مشترک موفقی داشته باشید.

چرا ازدواج می کنید؟
تا به حال این سوال را از خودتان پرسیده اید؟ این که چرا و برای چه ازدواج می کنید؟ اگر پرسیده اید که چه بهتر اما اگر هنوز به فکر نیفتاده اید یا تلاش کرده و پاسخی برای آن پیدا نکرده اید، همین الان صادقانه به این سوال فکر کنید و به خودتان پاسخ دهید و بدون تعارف، دلایلی را که باعث شده وارد این مسیر شوید، مشخص کنید. حتی بد نیست فهرستی از مزایا و معایب طرف مقابل و همسر آینده تان تهیه کنید و خوبی ها و بدی های رابطه تان و زندگی مشترکی را که قرار است در آینده داشته باشید، بنویسید.

اگر قرار است خودتان را مجبور (لطفا به کلمه مجبور دقت کنید) به ازدواج کنید، بهتر است همین الان مسیرتان را تغییر داده و به زندگی مجردی تان ادامه دهید. اگر می خواهید همسر آینده تان را وادار به این کار کنید نیز بدانید چنین ازدواجی به نفع هیچ یک از شما دو نفر نخواهد بود. پس به هیچ وجه مرتکب چنین خطاهایی نشوید و یادتان باشد برای فرار یا اجتناب از چیزی، تن به ازدواج ندهید که این نوع ازدواج نمی تواند عامل خوشبختی شما باشد.

جشن عروسی ، کیک دو طبقه، گل های رنگارنگ، لبخندها و تبریک ها و… همه اینها بسیار باشکوه، هیجان انگیز و دوست داشتنی است، اما یادتان باشد منظور از ازدواج و تشکیل زندگی مشترک فقط همین ها نیست. زندگی و یک عمر همراه شدن با فردی دیگر، موضوعی بسیار مهم تر و البته طولانی تر از این مهمانی هاست و برای همین بیشتر باید به آن فکر کنید؛ البته بدون هیجان و با تعقل و تأمل.

یادتان باشد مراسم عروسی فقط یک روز است، اما ازدواج باید یک عمر پایدار بماند و همین موضوع اهمیت انتخاب همسری مناسب را بیشتر و بهتر نشان می دهد. البته یادتان باشد، این یک عمر زندگی هم باید کیفیت داشته باشد؛ یعنی این که هدف فقط زندگی کردن در کنار و همراه با فردی دیگر نیست. این دو نفر باید کنار هم و همراه هم زندگی شاد، شیرین و موفقی را تجربه کنند؛ در کنار هم رشد کنند و به ایده آل های خود برسند. پس از همین امروز درباره ۵۰ـ۴۰ سال آینده تان خوب فکر کنید و حداقل به همین اندازه که برای برنامه ریزی مراسم عروسی و نامزدی وقت می گذارید، به داشتن زندگی موفق در آن سال ها هم فکر و برایش برنامه ریزی کنید.

چقدر هزینه می کنید؟
یادتان باشد گاهی برای داشتن رابطه ای موفق، بسیار بیشتر از آنچه انتظار می رود هزینه می کنیم و همین موضوع می تواند کم کم مشکلاتی را پیش روی ما قرار دهد. به عنوان نمونه زن و شوهرهایی که پس از ازدواج براحتی شغل قبلی، دوستان شان و حتی خانواده را کنار می گذارند و برای داشتن یک زندگی مشترک با همسری که انتخاب کرده اند، از همه اینها می گذرند، باید دقت کنند هزینه زیادی برای زندگی مشترک شان پرداخته اند که شاید بعد از گذشت چند سال خیلی منطقی به نظر نرسد. پس از همین امروز که دارید برای تشکیل زندگی مشترک برنامه ریزی می کنید، به فکر باشید و بدانید هر چیزی باید سر جای خودش باشد.
منبع : دکتر سلام

 


ازدواج موفق یا عروسی با شکوه؟! - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/danestani/successful3-marriage-wedding.html

ازدواج موفق یا عروسی با شکوه ازدواج,شرایط ازدواج,سوالات مربوط به ازدواج,ازدواج جوانان, راه های شناخت همسر.

جام‌جم سرا | خودتان را چقدر می‌شناسید؟

http://sara.jamejamonline.ir/NewsPreview/1619883363226406037

26 آگوست 2014 ... با خودتان خلوت کنید و ببینید چه انتظاری از زندگی مشترک دارید و با چه هدفی می‌خواهید این مسیر نو و ناشناخته را ... ازدواج موفق یا عروسی باشکوه؟

هفت خوان رستم یا رسم و رسوم - دردسرهای شیرین ازدواج - راهنمای ازدواج

http://aroosi.akairan.com/marriage/dardesar1/24788.html

صفحه خانگی دردسرهای شیرین هفت خوان رستم یا رسم و رسوم ... با همان حقوق تصمیم به ازدواج گرفت و به خواستگاری مادرم رفت. .... ازدواج موفق یا عروسی با شکوه؟

توصیه های پیش از ازدواج : خودتان را چقدر می شناسید؟ | خانه امن

http://www.khanehamn.org/archives/11203

قرار نیست همین که به دوره نوجوانی و جوانی رسیدید و سن وسال برای ازدواج مناسب بود، دست به کار شوید و دنبال شریک زندگی تان ... ازدواج موفق یا عروسی باشکوه؟

مهارت های مهمی که هر دختر و پسری قبل از ازدواج باید بداند

http://viewfun.ir/مهارت-های-مهمی-که-هر-دختر-و-پسری-قبل-از-ازدواج-باید-بداند-2708

ازدواج موفق,پیش از ازدواج, انتخاب شریک زندگی ... اختلاف یا سوءتفاهمات خود با دیگران را به گونه ای منطقی و مسالمت آمیزحل کنند. ... ازدواج موفق یا عروسی با شکوه؟

نحوه ارتباط صحیح با همسر - پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

http://www.tanzimekhanevadeh.com/wedlock/1754-نحوه-ارتباط-صحیح-با-همسر

22 ساعت قبل ... ارتباط صحیح با همسر،به دلایل زیستی و فرهنگی ما هرگز نباید انتظار داشته باشیم جنس ... به خاطر داشته باشید مراسم ازدواج باشکوه، حلقه الماس، شیک‌ترین لباس عروسییا دامادی هیچ کدام نمی‌تواند به شما در داشتن یک ازدواج موفق و ...

دانستنیهای خانواده | دانستنیهای قبل از ازدواج - مجله اینترنتی زیگیل

http://www.zigil.ir/11/دانستنیهای-زندگی-و-خانواده/1/دانستنیهای-قبل-از-ازدواج/

دوران نامزدی بهترین دوران شناخت است زیرا افراد با ارتباط عاطفی و زناشویی می توانند به روحیات و رفتار یکدیگر آگاه شوند. ازدواج موفق یا عروسی با شکوه؟

همسرداری : زندگی مشترک ،آموزش همسرداری ،شوهرداری ،ارتباط زن و شوهر

http://www.niksalehi.com/index-hamsar.php

ارتباط زن شوهر, روابط زناشویی, زوج‌ های موفق ... جلب رضایت خانواده برای ازدواج با دختر یا پسر مورد علاقه اتان ... ازدواج موفق یا عروسی باشکوه؟

مدل مانتو زمستانی برند AR | مد روز | بزرگترین سایت مدل لباس در ایران

http://fashionday.ir/?p=3316

3 روز پیش ... و با نام برند آیدا رحیمی شهرت بسیاری یافته. مدل مانتو زمستانی مارک ایدا رحیمی. مدل مانتو زمستانی برند AR ....  ازدواج موفق یا عروسی با شکوه ؟

والپیر مد روز 28 مهر 1393 | مد روز | بزرگترین سایت مدل لباس در ایران

http://fashionday.ir/?p=3113

20 ا کتبر 2014 ... مد روز تقدیم میکند : از این تاریخ به بعد مد روز هر روز با ۱ والپیر زیبا در .... عکس و فیلم عروسی Candice Accola ...  ازدواج موفق یا عروسی با شکوه ؟

آموزش تحریک شدن زوجین قبل از آمیزش | مد روز | بزرگترین سایت مدل ...

http://fashionday.ir/?p=3110

20 ا کتبر 2014 ... روابط جنسی بد و کیفیت پایین آن [ پس از ازدواج ] می تواند باعث بروز برخی از مشکلات روانی، عاطفی و رفتاری .....  ازدواج موفق یا عروسی با شکوه ؟

زناشویی - تازه ها آنلاین

http://tazehaonline.com/fa/category.aspx?conid=6

مدیر کل دفتر ازدواج و تحکیم خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش و جوانان متولی ... بهبود عملکرد جنسی مردان با این تمرینات .... ازدواج موفق یا عروسی با شکوه؟

در همسریابی بدنبال تکامل باشیم یا تشابه؟ - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/hamechiz/archives/219977.php

4 ا کتبر 2014 ... با این ‌آزمون بفهمید خشن هستید یا نه! .... اما در اغلب ازدواج های موفق، مردم معمولاً از بسیاری جهات شبیه هم هستند. ... ازدواج موفق یا عروسی باشکوه؟

ازدواج و همسرداری - تکناز

http://www.taknaz.ir/news_cats_68.html

روابط زناشویی,همسرداری و ازدواج,مقعد,شب عروسی,خواستگاری,عشق,همسر,عاشق,مجرد, طلاق,پرده بکارت,زندگی زناشویی,دانستنی های ازدواج,ازدواج موفق.

دانستنیهای قبل از ازدواج - iranbanou.com-ایران بانو

http://iranbanou.com/default.aspx?id=61&crgr=دانستنیهای قبل از ازدواج

10, مهارت های مهمی که هر دختر و پسری قبل از ازدواج باید بداند ... 14, ازدواج موفق یا عروسی با شکوه؟ ... 27, چگونه میتوان با وسوسه های گناه آلود دوران مجردی مبارزه کرد؟