آقایان، به خانم‌ ها به چشم شیء نگاه نکنید


آموزش زنان ,زنان و دختران , احترام گذاشتن به زن

تحقیقات و تلاش‌های بسیاری برای آموزش زنان و دختران برای برگرداندن شان و منزلت خود در جامعه‌ای که ایدآل‌های ظاهری بالاتر از همه‌چیز قرار گرفته است، انجام می‌گیرد اما در این مقاله به این موضوع از جنبه‌ای دیگر نگاه می ‌کنیم. اینکه چطور مردان و پسران می‌توانند با تغییر نگاه خود به خانم ها، شان و منزلت خود را برگردانند. تصور جامعه کنونی این است که مردان هنگامی که با خانمی روبرو میشوند، به موجودات ضعیفی تبدیل می شوند که هیچ امیدی روی کنترل کردن نوع نگاهشان به آن خانم وجود ندارد و همیشه به او همانند یک شیء جنسی می نگرند و حتما تحریک میشوند. اما این تصور، یک دروغ فاحش است.

این متن نوشته خانمی وبلاگ‌نویس است که دیدگاه خود را درمورد آسیب‌های ناشی از  داشتن نگاهی ظاهری و فیزیکی به خانم‌ها عنوان می‌کند. او درمورد برنامه خود برای یک گفتگوی آینده با پسرش درمورد این موضوع می‌نویسد:

"یک روز با پسرم صحبت خواهم کرد. خیر، نه درمورد آن موضوعی که همه والدین از آن ترس دارند و همه بچه‌ها هم از شنیدن آن بیزارند. من از موضوع دیگری حرف می‌زنم. فقط منتظر زمانی هستم که مچش را در حال انجام کاری که اکثر مردان خوب از عهده اش بر می آیند بگیرم. یعنی چشم چرانی و دنبال کردن شیئی شهوت‌انگیز. مهم نیست که این اتفاق کجا بیافتد، کنار ساحل یا در یک مرکز خرید، مهم این است که بالاخره زمانی می‌رسد که ببینم پسرم چنین کاری می‌کند. و آن زمانی است که وقت این گفتگو فرا می‌رسد:

بیا پسرم، می‌خوام باهات حرف بزنم. دیدم که داشتی به اون دختر نگاه می‌کردی. نه می‌خوام قضاوتت کنم نه سرزنشت. می‌دونم چرا این کار رو می‌کنی. می‌فهمم. اما لازمه درموردش با هم حرف بزنیم چون نگاهی که به زن‌ها داری خیلی مهمه.

آدمهای زیادی شاید سعی کنند به تو بگویند که زن‌ها باید مراقب لباس پوشیدن خودشان باشند تا مردها را وسوسه نکنند که به آنها بد نگاه کنند. حرف من اما اینه. این وظیفه زنه که هر روز صبح لباس بپوشه و این وظیفه توئه که صرفنظر از لباسی که پوشیده به اون به چشم یک انسان نگاه کنی. شاید وسوسه بشی که بخاطر چشم‌چرانی‌های خودت، زن‌ها را متهم کنی، اما این کار درست نیست. سعی نکن نقش یک قربانی رو بازی کنی. تو کنترل کامل روی چشمهات داری. باید این کنترل را تمرین کنی. چشمهات رو تمرین بده که به چشم‌های اون نگاه کنی و فقط اون رو ببینی نه لباس یا بدنش رو. زمانی که بخواهی نقش یک قربانی رو بازی کنی، اسیر این دروغ شده‌ای که تو فقط یک واکنش تجسم‌یافته به محرک‌های بیرونی هستی که قادر به تشخیص درست از غلط و انسان از گوشت نیست.

به من نگاه کن. این یک دروغ مسخره‌ است.
تو خیلی بیشتر از اینها هستی. و زنی که به او نگاه می‌کنی هم خیلی بیشتر از لباسی است که پوشیده. خیلی بیشتر از جسم و اندامش است. حرف‌های زیادی درمورد اینکه مردها نگاه ابزاری به زنها دارند زده میشود که تا حد زیادی درست است. آدمها برای کنترل چیزهایی که دوست دارند، آن را به یک جسم تبدیل می‌کنند. اگر کسی را واقعاً دوست داری، اون رو به یک شیء تقلیل نده. زمانیکه به آدم دیگه‌ای – چه مرد و چه زن -- به چشم شیء نگاه کنی، انسانیتت رو از دست داده‌ای.

درمورد شرایط لباس پوشیدن خانم‌ها دو دیدگاه وجود داره که مجبورت می‌کنن قبول کنی. یک دیدگاه میگه زن‌ها باید طوری لباس بپوشند که توجه مردها را جلب کنند. یک دیدگاه دیگه میگه زن‌ها باید طوری لباس بپوشند که از خودشان دربرابر مردها محافظت کنند. پسرم، تو بهتر از هر دوی این دیدگاه‌ها هستی. زن، یا هر انسان دیگری، نباید لباس بپوشه که توجه تو رو جلب کنه، تو باید فقط بخاطر اینکه اون هم یک انسان است به او کاملاً توجه کنی، توجهی در خور شان و شخصیتش. از طرف دیگه، زن نباید احساس کنه که باید از خودش در مقابل تو محافظت کنه. این تویی که باید خودت رو کنترل کنی.

متاسفانه بیشتر برخوردهای متقابل دو جنسیت با هم، ریشه در ترس دارد. ترس از طرد شدن، ترس از سوءاستفاده، ترس از دست دادن کنترل. ما به خاطر این از هم می‌ترسیم چون یاد گرفته‌ایم اگه غیر از این باشه خطرناکه. ما یاد گرفته‌ایم که بدن زن، مرد رو به گناه می‌اندازه. ما یاد گرفته‌ایم که اگه زنی قسمت‌های بیشتری از بدن خودش رو نشون بده، مردها کارهای احمقانه‌ای انجام میدن. بگذار واضح بگویم: بدن زن برای تو خطرناک نیست. بدن اون هیچ آسیبی به تو نمیرسونه. باعث نمیشه کارهای احمقانه انجام بدی. اگه تو کارهای احمقانه انجام میدی بخاطر اینه که خودت تصمیم گرفتی این کارها رو انجام بدی. پس اون رو به ترسی که بین مردها و زن‌ها هست ارتباط نده.

بدن زن زیبا، فوق‌العاده و رمزآلوده. با احترام گذاشتن به زن بعنوان انسانی که دارای امیدها، آرزوها، تجربه‌ها، احساسات و تعلقات است، به این بدن احترام بگذار. اجازه بده اون هم اعتمادبه‌نفس داشته باشه. اون رو تشویق کن. اما همه این کارها رو بخاطر اینکه فکر میکنی اون از تو ضعیف‌تره انجام نده. این پوچ ترین حرفیه که معمولاً تو جامعه شنیده میشه. زن‌ها به هیچ عنوان ضعیف‌تر از مردها نیستند.

با همه این حرف‌ها منظورم این نبود که نباید به زن‌‌ها نگاه کنی. دقیقاً برعکس. می‌خواستم بگویم که باید زن‌ها را ببینی، واقعاً آنها را ببینی. نه فقط با چشم‌ها بلکه با قلبت. طوری نگاه نکن که احساساتت رو تحریک کنه، به زن طوری نگاه کن که باید به یک انسان نگاه کنی. امید من اینه که عوض شدن نگاه تو به زن‌‌ها، ارتباط تو با اونها رو هم تغییر بده. نباید فقط دور و بر اونها باشی. باید فردی قابل اعتماد و قابل اتکا در کنار اونها باشی.

چون در آخر اونها می‌خواهند با تو باشند. بدون ترس از قضاوت شدن، خجالت کشیدن، تحقیر شدن، متهم شدن و ... و این اون چیزی نیست که زن‌ها می‌خواهند، این چیزیه که همه آدمها می‌خواهند."
منبع:مردمان


آقایان، به خانم‌ ها به چشم شیء نگاه نکنید - آکا - روابط دختر و پسر

http://aroosi.akairan.com/marriage/rabeteh/20149622476.html

آقایان, به خانم‌ ها به چشم شیء نگاه نکنید زنان و دختران , احترام گذاشتن به زن ,لباس پوشیدن زن‌ها ,شرایط لباس پوشیدن خانم‌ها ,بدن زن زیبا,روابط دختر و پسر.

همه مطالب صادق صابری - صفحه 1 - یک دوست دات کام

http://www.1doost.com/Post-Supplier-elnino1955.htm

جراحان استرالیایی برای اولین بار در دنیا موفق به پیوند قلب یک شخص مرده به یک ... درست است، زن ها آدم های احساسی هستند. ... آقایان به خانم ها به چشم شیء نگاه نکنید.

دسته‌بندی روان‌شناسی موفقیت - مرکز مشاوره | .:: مکتب زندگی ::.

http://www.jmp.blogsky.com/category/cat-9

رابطه‌ نامزدی که به قصد ازدواج شروع شده ممکن است به ازدواج ختم نشود، در این میان زمان .... کلیدواژه ها: آقایان، به خانم‌ ها به چشم شیء، نگاه نکنید، خانم ها، دختران، زن ها، نگاه ...

زیتونی – روح انسان در کدام بخش از جسمش قرار دارد؟

http://zeytooni.com/1393/05/09/روح-انسان-در-کدام-بخش-از-جسمش-قرار-دارد؟/

روح انسان از دیر باز به عنوان موضوعی اسرار آمیز مورد بحث و جدل بوده است. باور اکثر مردم این ... آقایان، به خانم‌ ها به چشم شیء نگاه نکنید · آیا این عکس فتوشاپ است؟

همسرداری : زندگی مشترک ،آموزش همسرداری ،شوهرداری ،ارتباط زن و شوهر

http://www.niksalehi.com/index-hamsar.php

گاهی عصبانیت همسرتان نشانه‌ای برای نیاز به توجه بیشتر است ... مهارت نگاه کردن به همسرتان را یاد بگیرید ... آقایان، به خانم‌ ها به چشم شیء نگاه نکنید ...

نسیم پاییزی- صفحه اصلی

http://garibeh-tanha.miyanali.com/

واکنش ستاره والیبال به اسیدپاشی + بازیکن تیم ملی والیبال ایران در واکنش به اقدام ... آقایان به خانم ها به چشم شیء نگاه نکنید تحقیقات و تلاش های بسیاری برای ...

امید و زندگی - مردان

http://z-o.blogfa.com/category/22/مردان

چهارشنبه 26 شهریور1393 ساعت 22:1 | | نوشته ‌شده به دست محمد آئين پرست | ( نظر دهید ) .... آقایان، به خانم‌ ها به چشم شیء نگاه نکنید. چهارشنبه 5 شهریور1393 ساعت ...

مهارت های مهمی که هر دختر و پسری قبل از ازدواج باید بداند

http://viewfun.ir/مهارت-های-مهمی-که-هر-دختر-و-پسری-قبل-از-ازدواج-باید-بداند-2708

آقایان، به خانم‌ ها به چشم شیء نگاه نکنید · راه های حفظ آرامش در جشن عروسی · 3سوال ... آقا پسرهایی که می خواهید به خواستگاری بروید و دختر خانم هایی که تصمیم دارید به ...

به شوهرم شكاكم و در همه زمينه ها به او گير مي دهم | پرسمان دانشجويي ... - خانه

http://moshavereh.porsemani.ir/content/به-شوهرم-شكاكم-و-در-همه-زمينه-ها-به-او-گير-مي-دهم

17 آگوست 2013 ... اگر با اين مشكل مقابله نكنيد زندگي زناشويي و جان و جسم و روان تان نابود ميشود. ... يكي از علل جدي بدبيني ها، سوء تفاهم است؛ هنگامي كه به همسر و شريك زندگي خود بدبين مي‌شويد، .... آقايان به ارتباط خود به عنوان يك سيستم محافظ نگاه مي كنند؛ زماني كه خانم نتواند يك چنين ... همسر خود را به چشم يك شي‌ء مسئول ننگري

مرد ایرادگیر

http://nilgoon-mag.com/ده-ویژگی-مشترک-مردان-خیانت-كار/

21 ژوئن 2014 ... ولی آقایان خیانتکار نشانه‌های دیگری نیز دارند که چندان واضح نیستند. ... بعضی از تماس ها را جواب نمی دهد و سعی می کند تلفنش را از چشم شما دور نگه دارد. بیشتر خانم هایی که همسرشان به آنها خیانت می کند، اعتراف می کنند که ... این افراد خودشیفته حس دلسوزی و همدردی ندارند و به زنان به عنوان شیء و بازیچه نگاه می کنن

خانم ها در چه رشته هایی موفق تر هستند؟ آقایان در چه رشته‌هایی؟ (به ویژه در

http://aftab.cc/article/1151

3 سپتامبر 2013 ... نمی‌دانم چرا به محض اینکه در کلاس‌ها وارد بحث تفاوت‌های آقایان و خانم‌ها .... شیئ یعنی کلی روال منطقی در ذهنت مرور کنی که از عهده آقایان برمی‌آید. .... با اینکه من خودم دیدم کلی هم اذیت میشند و دوست هم ندارند اما به خاطر چشم ..... من به دوستان عزیز توصیه می کنم در نگاه اول برای انتخاب رشته به زن یا مرد بودن

زناشویی - تازه ها آنلاین

http://tazehaonline.com/fa/category.aspx?conid=6

بسیاری از ویتامین ها و املاح وجود دارند که بدن در همه دوران‌های زندگی به آن نیازمند است اما بعضی از دوران‌ها مثل دوران بارداری یا .... آقایان، به خانم‌ ها به چشم شیء نگاه نکنید.

جام‌جم سرا | ۵ قانون برای پدرانی که دختر دارند

http://sara.jamejamonline.ir/NewsPreview/1418930835543901381

15 مارس 2014 ... اگر راستش را بخواهید، او اشتباه می‌کرد و باید به من می‌گفت که کمی ... اما آقایان باید طوری دخترتان را دوست داشته باشید که انگار زندگی‌تان به او ... اگر شما تصور نکنید که دخترتان (چه هنوز جنینی در شکم همسرتان باشد و .... و او کم‌کم تصور خواهد کرد که مردان باید به زنان مثل یک شیء نگاه کنند. ... همه پیام ها · ارسال پیام.

زندگی مشترک | مجله اینترنتی مرکز اطلاعات داده ایران

http://www.emajaleh.ir/?tag=زندگی-مشترک

۲٫ همسر خود را به چشم یک شی‌ء مسئول ننگرید. ... ۶٫ به طور مداوم از شوهرتان انتقاد نکنید زیرا انتقاد پیاپی باعث می‌شود که شوهرتان از شما فاصله بگیرد. ... ابتدا به جمله‌های کلیدی که بیان آن‌ها از زبان آقایان به همسرشان در ایجاد یک زندگی شاد و سالم، پراهمیت می‌باشد، می پردازیم و سپس به بررسی این مسأله در خصوص خانم‌ها اشاره خواهیم داشت.

عوارض جسمی خود ارضایی در یک نگاه - کانون

http://www.ktark.com/Thread-عوارض-جسمی-خود-ارضایی-در-یک-نگاه

15 آگوست 2011 ... برای رهایی همه بندگان گرفتار به گناه خودارضایی،برای پاکی نهایی وابدی. ... که شستشو را رعایت نکنید می تواند باعث ناراحتی های پوستی گردد . ... تارشدن دید چشم‏ ها ، وز وز گوش ، انزال زودرس و غیرارادی یا خروج منی به صورت قطره .... زود انزالی بیماری مربوط به آقایان است و در خانمها چنین بیماری نداریم نگران نباشید.

۵ قانون برای پدرانی که دختر دارند - پدر و مادر - خانواده - سلامت نیوز

http://www.salamatnews.com/news/108992/۵-قانون-برای-پدرانی-که-دختر-دارند-2

11 آوريل 2014 ... به همین دلیل است که می‌خواهم ۵ اصل برای رفتار شما با دخترانتان مطرح کنم. ... سلامت نیوز: آقایان عزیز! ... اگر شما تصور نکنید که دخترتان (چه هنوز جنینی در شکم همسرتان باشد ... شاید گاهی لازم باشد داد و بیداد اتفاق بیفتد اما این نباید جلو چشم ... و او کم‌کم تصور خواهد کرد که مردان باید به زنان مثل یک شیء نگاه کنند.