معیار ظاهری زوج ها برای انتخاب یکدیگر


معیار ظاهری زوج ها,جذابیت‌های ظاهری,جذابیت‌های ظاهری زنان و مردان

دانشمندان برای اینکه دریابند زوج‌ها چگونه یکدیگر را انتخاب می‌کنند و ظاهر همدیگر را طبق چه معیارهایی می‌پسندند، تمام زوایای آشکار و نهان چهره را تحت بررسی قرار داده‌اند و فرمول‌هایی ابداع و ارائه کرده‌اند که می‌تواند میزان تناسب اندام و زیبایی چهره زنان و مردان را از منظر همدیگر تخمین بزند....

اما بعد از این همه بررسی، هنوز قواعد جذابیت‌های ظاهری زنان و مردان، معیارهای دقیقی ندارد و اینکه چگونه یک کشش اولیه بین یک زن و مرد به یک عشق واقعی و ازدواج ختم می‌شود، هنوز جزو اسرار این دنیاست.

ولی از منظر علمی می‌توان گفت رشته‌ای از قواعد علمی در مورد چگونگی گرایش مردان و زنان به همدیگر معلوم و اثبات‌شده است. برخی از این قواعد، آشکارا عمل می‌کنند (مانند چشم‌های جذاب) و برخی دیگر، در سطوح ناخودآگاه ذهن اثر می‌گذارند.

البته طبیعی است که در نهایت،عشق طولانی‌مدت بیش از آنکه بر زیست‌شناسی و ریخت‌شناسی تکیه داشته باشد، به رفتارهای زنان و مردان بستگی دارد اما تحقیقاتی که در خصوص نگاه زنان و مردان به مقوله زیبایی انجام شده، قابل‌توجه است.

بدن انسان از هنگام لقاح، با تقسیم شدن منظم سلول‌ها رشد پیدا می‌کند و اگر تقسیم سلولی به درستی انجام شود، نتیجه‌اش این خواهد بود که طرف راست و چپ یک نوزاد، شبیه به یکدیگر شده و تصاویر آینه‌ای هم می‌شوند.

اما همیشه کار به این صورت پیش نمی‌رود. جهش‌های ژنتیکی و فشارهای محیطی بر تقارن بدن اثر می‌گذارند و نتایجی درازمدت به جای می‌گذرانند.

تقارن کامل بدن نشان می‌دهد که فرد، خصوصیات ژنتیکی مناسبی داشته که در طول رشد او باقی مانده است؛ سالم است و می‌تواند گزینه مناسبی برای زوج‌یابی و بچه‌دارشدن محسوب شود.

به گفته زیست‌شناسان، توجه به تقارن بدن از لحاظ همسر‌یابی، کاملا منطقی است. با یافتن همسری که بدنی کاملا متقارن دارد، احتمال اینکه بچه‌های حاصل از ازدواج آنها، بدنی متقارن‌ و سالم داشته باشند، بیشتر می‌شود.

رندی تورن‌هیل از دانشگاه نیومکزیکو برای مدت 15 سال به بررسی مساله تقارن بدن انسان پرداخته و صورت‌‌ها و بدن‌های اسکن‌شده افراد را وارد کامپیوتر کرده است تا نسبت‌های طلایی تقارن را معین کند.

او می‌گوید: «طبق تحقیقات من، هم مردان و هم زنان، افراد جنس مخالف خود را در صورتی که بدن یا صورتی متقارن‌تر داشته باشند، بیشتر از آنهایی می‌پسندند که تقارن کمتری دارند؛ به‌خصوص مردانی که بدنی متقارن‌تر دارند، از این لحاظ، شانس بیشتری برای همسر‌یابی دارند.»

معیار ظاهری زوج ها,جذابیت‌های ظاهری,جذابیت‌های ظاهری زنان و مردان

اهمیت شکل بدن زنان و مردان
محققانی که در این حوزه تحقیق کرده‌اند، معتقدند شکل بدن نیز بسیار مهم است. آنها در تحقیقات متعددی به صورت کمی این قضیه را ثابت کرده‌اند.

دندرا سینگ، روان‌شناس و استاد دانشگاه تگزاس، به بررسی نسبت دور کمر به دور باسن پرداخته و به این نتیجه رسیده است که زنانی که این نسبت در آنها 7/0 است (دور کمر آنها به طور قابل‌توجهی از دور باسن آنها کمتر است) بیشترین جذابیت را دارند.

سینگ می‌گوید: «نسبت دور کمر به دور باسن زنان در حد 67/0 تا 18/1 برای اکثریت مردان جذابیت بیشتری دارد و در مورد مردان، این نسبت اگر بین 8/0 تا 0/1 باشد، برای اکثریت زنان جذابیت بیشتری دارد؛ هرچند که داشتن شانه‌های پهن و مردانه نیز برای زنان یکی از عوامل مهم جذابیت مردان به‌شمار می‌رود.

اما سوال این است که این نسبت‌ها چه معنایی از لحاظ زیست‌شناسی دارند؟ آیا داشتن چربی در بدن به معنای آن است که فرد، انرژی کافی برای مراقبت از بچه‌ها دارد؟ واقعیت این است که توزیع چربی در بدن به وسیله هورمون‌های جنسی تعیین می‌شود: تستوسترون در مردان و استروژن در زنان.

اگر زنی به مقدار کافی و با آمیزه مناسب از هورمون‌های جنسی داشته باشد و تولید کند، نسبت دورکمر به دورباسن او به‌طور طبیعی در حد طبیعی قرار خواهد گرفت و همین مساله در مورد تستوسترون مردان نیز صادق است.

بررسی‌ها نشان داده‌اند افرادی که نسبت اندازه لگنی‌شان ایده‌آل است، کمتر دچار بیماری‌های قلبی‌عروقی، سرطان و دیابت می‌شوند.

زنانی که در این طیف ایده‌آل قرار می‌گیرند نیز در باروری و بچه‌دار شدن دچار مشکل کمتری می‌شوند. به گفته سینگ، مساله مهم این است که زیبایی، اطلاعاتی درباره سلامت و باروری فرد به ما می‌دهد و شاید اساسا برای همین است که ما زیبایی را به‌طور ناخودآگاه تحسین می‌کنیم.

نشانه‌های جذابیت زنانه و مردانه در چهره زنان و مردان
طبق گفته محققان، ساختمان چهره نیز شواهدی در مورد باروری فرد ارائه می‌دهد. به گفته دکترتورن‌هیل، استروژن یا هورمون جنسی زنانه، رشد استخوان را در بخش پایینی صورت و چانه زنان مهار می‌کند و باعث می‌شود صورت، کوچک‌تر و کوتاه‌تر شود.

همچنین این هورمون با ایجاد اثر مشابهی بر ابرو باعث می‌شود چشم‌ها درشت‌تر و برجسته‌تر به نظر برسند. شکل صورت مردان نیز تحت تاثیر تستوسترون است. هورمون جنسی مردانه باعث می‌شود بخش پایینی صورت و فک بزرگ‌تر شود و ابروها پرپشت‌تر به نظر برسند.

به گفته دکتر تورن‌هیل، مردانی که این خصوصیات را دارند، جذاب‌تر به نظر می‌آیند زیرا سلامت تولیدمثل‌شان محتمل‌تر است.

به گفته وی، کسب و کار پرسود جراحی پلاستیک نیز بیش از همه برای بهبود بخشیدن به تقارن بدن مشتریان است و این، خود، شاهدی است بر اینکه بیشتر مردم، این ویژگی را جذاب می‌شمارند.
منبع: madarclub


دانستنیهای خانواده | دانستنیهای قبل از ازدواج - مجله اینترنتی زیگیل

http://www.zigil.ir/11/دانستنیهای-زندگی-و-خانواده/1/دانستنیهای-قبل-از-ازدواج/

البته زوج های جوان هم تمام تلاش شان را برای داشتن زندگی عاشقانه انجام می دهند اما بعضی از رفتارهای شان باعث می شود … معیار ظاهری زوج ها برای انتخاب یکدیگر

مشکلات ازدواج با افغانی - انتخاب همسر با چشمان باز - راهنمای ازدواج

http://aroosi.akairan.com/marriage/chashmebaz1/20121030162737.html

30 ا کتبر 2012 ... ... امور با یکدیگر متفاوت باشند. 5. فرزندان حاصل از این نوع ازدواج ها هم وضعی بهتر از پدر و مادرشان ندارند. ... معیار ظاهری زوج ها برای انتخاب یکدیگر ...

دانستنیهای قبل از ازدواج،آموزش روابط زناشویی،روابط دختر و پسر ...

http://www.beytoote.com/wedlock/danestani/

ازدواج موفق,پیش از ازدواج, انتخاب شریک زندگی ... معیار ظاهری زوج ها,جذابیت‌های ظاهری, جذابیت‌های ظاهری زنان و مردان · معیار ظاهری زوج ها برای انتخاب یکدیگر.

زیبایی در ازدواج چقدر مهم است؟ - ع ش ق

http://tak-gharibeh.persianblog.ir/post/140/

28 آوريل 2014 ... آیا ویژگی‌های ظاهری خواستگارتان برایتان اهمیت زیادی دارد؟ ... روانشناسان با تحقیق روی روابط زوج های جوان به این نتیجه رسیده اند مردانی که چهره ... است که طی تاریخ و فرایند تکاملی بشر نیز خانم ها هنگام انتخاب همسر کمتر به ظاهر او ... در همه دنیا به عنوان معیارهای زیبایی تعریف می شوند مثل چشمان درشت، صورت معصوم و ...

ظاهر مورد پسند زوجین برای انتخاب یکدیگر

http://www.tanzimekhanevadeh.com/marriage/1603-ظاهر-مورد-پسند-زوجین

31 آگوست 2014 ... دانشمندان برای اینکه دریابند زوج‌ها چگونه یکدیگر را انتخاب می‌کنند و ظاهر ... همه بررسی، هنوز قواعد جذابیت‌های ظاهری زنان و مردان، معیارهای دقیقی ندارد و ...

میگنا - نقش زیبایی ظاهری در پایداری یک ازدواج !

http://www.migna.ir/vdceoo8z.jh8wei9bbj.html

30 جولای 2012 ... برای ازدواج‌تان چه معیارهایی دارید؟ ... گروهی از دانشمندان انگلیسی تحقیقات خود را روی انتخاب زوج توسط افراد ... آیا زوج‌ها درمورد مشكلشان یكدیگر را حمایت می‌كردند و پشت هم را داشتند یا نه؟ ... تقریبا در یك‌سوم زوج‌ها، زیبایی زن‌ها بیشتر بوده، در یك‌سوم زیبایی مرد بیشتر بوده و سایر زوج‌ها ظاهری تقریبا هم ردیف داشتند.

مجلات : معیارهای گزینش همسر در اسلام (1)

http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/3674/3683/20137

عوامل فرهنگی یکی از شاخصهای مهمی است که یک زوج را به یکدیگر نزدیک می کند . ... خداوند سبحان می فرماید: «هو الذی خلقکم من نفس واحدة و جعل منها زوجها لیسکن الیها . ... در این نوشتار سعی شده، اصولی ترین معیارها و ملاک های انتخاب همسر شایسته، به .... یکی از عواملی که در ازدواج نقش مهمی دارد، قیافه ظاهری و وضع جسمانی همسر می باشد و ...

آنهایی که بدنبال همسر زیبا هستند حتما بخوانند! - سه نسل

http://www.3nasl.com/contents/view/five-two-seven-nine-six.aspx

7 دسامبر 2012 ... آیا ویژگی‌های ظاهری خواستگارتان برایتان اهمیت زیادی دارد؟ ... در آن آمده‌ است که طی تاریخ و فرایند تکاملی بشر نیز خانم‌ها هنگام انتخاب همسر کمتر به ... استاندارهایی که در همه دنیا به‌عنوان معیارهای زیبایی تعریف می‌شوند مثل چشمان درشت،‌ ... فیلم‌ها بعدا از این جهت ارزیابی شد که آیا زوج‌ها درمورد مشکلشان یکدیگر را حمایت ...

تصاویر اختتامیه جشنواره فیلم های موبایلی گزارش یک نگرانی

http://www.delgarm.com/news/photos/117801-اختتامیه-جشنواره-فیلم-موبایلی-گزارش-نگرانی

5 روز پیش ... معیار ظاهری زوج ها برای انتخاب یکدیگر .... توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید ...

تصاویر مسابقات دوچرخه سواری بازی های آسیایی اینچئون 2014

http://www.delgarm.com/news/photos/114889-مسابقات-دوچرخه-سواری-بازی-آسیایی-اینچئون

21 سپتامبر 2014 ... معیار ظاهری زوج ها برای انتخاب یکدیگر ... توجه: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی مجله اینترنتی دلگرم لزوما به معنای صحت و تایید ...

جدیدترین مدل ساعت دیواری - پورتال جامع دلباز

http://dalbaz.ir/tag/جدیدترین مدل ساعت دیواری

برچسب ها : جدیدترین مدل ساعت دیواری,مدل ساعت دیواری,جدیدترین ساعت دیواری,مدل ... جديدترين ها محبوب ترین ها پیشنهادی ها ... معیار ظاهری زوج ها برای انتخاب یکدیگر ...

پورتال جامع دلباز

http://dalbaz.ir/

خانم ها چگونه اندامی زیبا داشته باشند؟ چگونه اندامی ورزشکاری و زیبا ... کفش بافتنی دختر بچه ها 2015 · طراحي دکوراسیون .... معیار ظاهری زوج ها برای انتخاب یکدیگر ...

Rasa News :: خبرگزاری رسا - حسن خلق مهم ترین ویژگی در همسرداری است

http://www.rasanews.ir/NSite/FullStory/?Id=211590

2 جولای 2014 ... ... ها و رسانه ها در انتخاب همسر به جای تاکید بر معیارهای ظاهری در همسرداری و ... کرد: همین موضوع زمینه افزایش طلاق و تشدید اختلاف در میان زوج های جوان شده است. ... است که موجب شده زن و شوهر نتوانند با وجود مشکلات یکدیگر را تحمل کنند.

ساعتی 16 زوج طلاق می‌گیرند/ خیانت، مشکلات جنسی و تورم مهمترین ...

http://www.mehrnews.com/news/2010874/ساعتی-16-زوج-طلاق-می-گیرند-خیانت-مشکلات-جنسی-و-تورم-مهمترین

10 مارس 2013 ... یعنی هر ساعت 16 زوج در ایران از یکدیگر جدا می شوند. ... همچنین بر اثر این آمار بیشترین طلاق ها در یک سال اول زندگی زوج ها رخ می دهد. ... این آسیب شناس اجتماعی خاطر نشان کرد دخالت اطرافیان ، انتخاب بر اساس معیار ظاهری و مادی، ضعف ...

امروز بازي‎ها پخش نمي‌شود - سایت تفریحی سه سوت

http://www.masbi1365.com/post/1579

4 روز پیش ... امروز بازي‎ها پخش نمي‌شود ... قرار بوده اجرای یکی از بازی های امروز را در یکی از شبکه ها برعهده داشته باشد. .... معیار ظاهری زوج ها برای انتخاب یکدیگر

سوالات بانک - سایت تفریحی سه سوت

http://www.masbi1365.com/tag/فروشگاه اینترنتی سه سوت .نمونه سوالات استخدامی بانک مسکن ،سوالات بانک

27 سپتامبر 2014 ... برچسب ها : تبلیغات"فروشگاه اینترنتی"خرید اینترنتی"فروشگاه اینترنتیسه سوت"آسان,فروشگاه .... معیار ظاهری زوج ها برای انتخاب یکدیگر