پژوهشگران آمریکایی در آستانه اعلام نتایج تحقیقاتی هستند که در صورت تایید قطعا جایزه نوبل را به خود اختصاص خواهند داد.

خبرگزاری مهر: پژوهشگران آمریکایی در آستانه اعلام نتایج تحقیقاتی هستند که در صورت تایید قطعا جایزه نوبل را به خود اختصاص خواهند داد.

طنین صدای تولد کائنات شنیده شد - تصویر 1

گمانه زنی های زیادی در بین کیهان شناسان وجود دارد که آیا این گروه از محققان آمریکایی امواج گرانشی نخستین را کشف کرده اند یا خیر.

امواج گرانشی نخستین بازتابی از مهبانگ هستند که 14 میلیارد سال پیش کائنات را به وجود آوردند.

در جوامع فیزیک شایعه شده است که قرار است بیانیه این کشف روز دوشنبه از مرکز اختر فیزیک هاروارد اسمیت سونیان اعلام شود.

اگر دانشمندان به شواهدی از امواج گرانشی دست یافته باشند، این کشف می تواند چهره کیهان شناسی و فیزیک ذرات را متحول کند.

امواج گرانشی آخرین پیش بینی های آزمایش نشده نظریه نسبت عام آلبرت اینشتین است. این امواج، امواج کوچکی هستند در تار و پود کائنات قرار گرفته و انرژی را به سراسر فضا حمل می کند؛ چیزی شبیه امواجی که از یک اقیانوس می گذرد.

شواهد متقاعد کننده ای از کشف این امواج قطعا می تواند به جایزه نوبل منجر شود.

کشف امواج گرانشی از مهبانگ می تواند نگاه اولیه ای از چگونگی تولد کائنات ارائه کند.

گفته می شود سیگنال این امواج توسط تلسکوپ بسیار تخصصی به نام بایسپ در قطب جنوب یافت شده است. این تلسکوپ آسمان را در فرکانس های میکروویوو، اسکن و انرژی فسیل شده را از مهبانگ را رصد می کند.

طی چندین دهه کیهان شناسان تصور می کردند نشانه امواج گرانشی نخستین در این تابش باقی مانده اند. آنها این نشانه ها از نظر اهمیت جام مقدس کیهان شناسی توصیف کرده و آن را "کشف واقعا بسیار بسیار بسیار مهم" تلقی می کنند.

"مارتین هندری" از دانشگاه گلاسگو که بر روی چندین پروژه طراحی شده برای تشخیص مستقیم امواج گرانشی طراحی شده کار می کند می گوید اگر بایسپ چیزی را تشخیص داده باشد پنجره جدید بر جهانیان باز خواهد شد.

بر اساس این نظریه، امواج گرانش نخستین، نخستین لحظات تولد جهان را به ما نشان خواهد داد. کیهان شناسان معقدند 10 به توان منفی 34 ثانیه پس از مهبانگ، کائنات به شکل یک انبساط عظیم شکل گرفته است.

نظریه این انبساط شدید که تورم نام گرفته، حاکی از آن است چرا کائنات از جایی به جای دیگر این ‌قدر یکنواخت است اما این نظریه نیز نقایصی دارد چرا که تا کنون کسی نتوانسته توضیح فیزیکی قانع کننده ای از چرایی رویدادن این تورم ارائه کند.

اما پژوهشگران احتمالا برای این کشف مجبور شده اند تلاش های خود را 2 برابر کنند چرا که مدتها امواج گرانشی نخستین تصور می شد شلیک اولیه تورم بوده است.

بزرگ ترین کشف قرن؛ طنین صدای تولد کائنات شنیده شد! - فرارو

http://fararu.com/fa/news/183502/بزرگ-ترین-کشف-قرن-طنین-صدای-تولد-کائنات-شنیده-شد

بزرگ ترین کشف قرن؛ طنین صدای تولد کائنات شنیده شد! کد خبر: ۱۸۳۵۰۲. ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۹. دانشمندان آمریکایی به دنبال اعلام بزرگترین کشف قرن در روزهای  ...

بزرگترین کشف قرن که شنیده شدن طنین صدای کائینات است اعلام ...

http://www.wadsam.com/dari/?p=3014

16 مارس 2014 ... بزرگترین کشف قرن که شنیده شدن طنین صدای کائینات است اعلام میشود ... در جوامع فیزیک شایعه شده است که قرار است بیانیه این کشف روز ... کشف امواج گرانشی از مهبانگ می تواند نگاه اولیه ای از چگونگی تولد کائنات ارائه کند.

۶۰ هزار خودروی فرسوده جایگزین می‌شود

http://www.hobabnews.com/fa/links/132778

... فرآیند جالب طبیعی؛ ریزش موی پنگوئن امپراتور · طنین صدای تولد کائنات شنیده شد .... رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت با بیان اینکه خودروهای پیش‌بینی شده ...

دعوت ضرغامی از کفاشیان برای حل شدن حق پخش تلویزیونی/ گره با ...

http://www.123khabar.ir/news/دعوت-ضرغامی-از-کفاشیان-برای-حل-شدن-حق-پخش-تلویزیونی-گره-با-دستان-دو-رئیس-باز-می‌شود؟

3 روز پیش ... رئیس فدراسیون فوتبال به دفتر رئیس سازمان صدا و سیما دعوت شد تا ... طنین صدای تولد کائنات شنیده شد/ بزرگ ترین کشف قرن اعلام می‌شود.

برچسب ها - کائنات - اول نیوز

http://awalnews.ir/fa/tag/1/کائنات

8 ساعت قبل ... طنین صدای تولد کائنات شنیده شد/ بزرگ ترین کشف قرن اعلام می‌شود. سال پیش ... نگاه اولیه ای از چگونگی تولد کائنات ارائه کند گفته... به توان ...

اخبار نجومی آرشیو - سایت علمی دانشجویان ایران

http://www.daneshju.ir/forum/sitemap/f-390.html

معرفی ماده معدنی گول‌زننده به اغراق‌هایی درباره میزان آب در ماه منجر شده است; معرفی رصد ... طنین صدای تولد کائنات شنیده شد; خبر بازتاب شرایط پس از انفجار بزرگ در ...

امواج گرانشی، پنجره‌ای بسوی انفجار بزرگ - جام جم

http://www.jamejamonline.ir/NewsPreview/1472161222245159721

28 آوريل 2014 ... وجود این امواج توسط اینشتین سال 1916 پیش بینی شده بود ولی تا چندی قبل هیچ گاه به طور مستقیم .... طنین صدای تولد کائنات شنیده شد. نظرات.

6 - دنا پاتوق

http://www.denapatogh.com/News/page/6/

منطقه حفاظت شده حرا در تنگه خوران درغرب جزیره قشم ، منطقه حفاظت شده مند در بوشهر و خلیج گواتر دریای عمان ازجمله مناطق ایران .... طنین صدای تولد کائنات شنیده شد.

مجلات : تولد حضرت امام علی علیه السلام

http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/3872/4690/36623

ای التهاب یکریز کائنات و ممکنات بر شهود و شهادت! ... این صدای ساعت قلب من است که از امروز، با سه حرف مبارک می زند، با سه واژه ... علی به دنیا آمد؛ کسی که همنفس رسول خدا صلی الله علیه و آله خواهد شد و کوچه های ... این ردّ گام های اوست که این چنین استوار و پر طنین، بر گرده تاریخ، حک می شود. .... بارها، تهلیل و تسبیح او را شنیده بودم.

آرشیو-مقالات > علمی - کهنه سرباز

http://www.ksw.ir/Default.aspx?tabid=89&articleType=CategoryView&categoryId=29

چکیده: پایگاه اینترنتی صدای روسیه خبر داد، ۲ پزشک نظامی مصری که به مدت ۲۰ سال بر روی ... طنین صدای تولد کائنات شنیده شد/ بزرگ ترین کشف قرن اعلام می‌شود.

khalili , ariaye

http://www.ariaye.com/dari1/khalili/khalili.html

22 جولای 2004 ... محفل شب عرفان و شب غزل بياد يکصدمين سالروز تولد شادروان استاد خليل الله ..... اگر براستی از زيبايی مستشعر و متاثر شده است طنين اين صدا در اين گنبد ... که هنگامه زندگی گرمتر ميگردد و بشر در گوشه هايی مجهول کائنات دور تر می رود و ... خليلی شاعر عاليمقام افغانستان هر قدر دورتر باشد بلند تر شنيده خواهد شد.

احضارشدگان

http://www.sakht-mesle-sang.blogfa.com/

تو پیش از تولد وجود داشتی و پس از مرگ وجود خواهی داشت... دروازه ورود ..... برای مدت کوتاهی مرده و دوباره زنده شده اند شنیده اید) و با کمک کسانی که به صورت. کاملا علمی ...

طواف یار

http://meraj62.mihanblog.com/

12 ا کتبر 2014 ... تولد رمضان و چندمین سالگرد عاشقی ام بر سر سفره ای که ... را پر کرده است و صدای طنین انداز موذن با خرمای با صلوات متبرک شده ... بگو که ما سراپا گوشم و جز شنیدن راهی نداریم و تو باید بگویی تا ما بشنویم که دیگر نمی خواهیم از زبان دیگران بشنویم عدالت چیست و .... ولادت با سعادت سرور بانوان بهشت ؛ فخر كائنات ،

جبهـــه فرهنگی فاطمـــیون

http://karandesh88.blogfa.com/

14 ا کتبر 2014 ... صدا در عرش، به طنین مبارک باد مبدل شد و بر خاک نازل گردید. در کنار برکه .... چهره‏ها با شنیدن صدای تولد دخـــــتران ، کبود نشود؛ تا دیگر .... سلام بر ...

اردیبهشت ٩٠ - فراموش کردم،فراموشت کنم

http://mahdi-azari.persianblog.ir/1390/2/

نور و نوا دو بال تجلی الهی است که باعث به وجود آمدن کائنات شده است. .... این صدای کیهانی،اولین صدایی بود که در جهان ما طنین انداز شد و هنوز هم پس از گذشت ..... وجود متکاثف برای شنیدن باید از آلودگی وجود مادی خویش که از ابتدای تولد با او همراه می باشد ...

طنیـــــن رهـــــــــــایی

http://160raha.persianblog.ir/

می شنیدم از پرنده. داستانهای نهانی ... بسته شد رخساره خورشید رخشان. ریخت باران ... وقتی پا به این جهان گذاشتم فریاد گریه ام به گوش کائنات رسید. خـــــــــدا. .... شب شده بود. در تاریکی صدایی شنیدند: "سنگ های اطرافتان را بار اسبانتان کنید و آنها را پایین ببرید" ..... با تولد هر کودک شوق زندگی کردن را در من دو چندان کرد. ... وبا لبخند ...