براستی تا به حال به این پرسش پرداخته اید که وقتی مردان و زنان تا این حد حتی از لحاظ تکلم متفاوت از یکدیگر هستند، چگونه میتوانند باهم ارتباط داشته باشند و به اصطلاح یک عمر با هم زندگی کنند؟

                    


براستی تا به حال به این پرسش پرداخته اید که وقتی مردان و زنان تا این حد حتی از لحاظ تکلم متفاوت از یکدیگر هستند، چگونه میتوانند باهم ارتباط داشته باشند و به اصطلاح یک عمر با هم زندگی کنند؟

بسیاری از مردها بر این باورند که زن‌ها هرگز سر اصل مطلب نمی‌روند و خواسته خود را رک و پوست‌کنده بیان نمی‌کنند.

بسیاری از زن‌ها هم فکر می‌کنند که مردها هنگام صحبت کردن خیلی رک، تند و خشن هستند. این مقاله توضیح می‌دهد چرا و چگونه اینگونه مشکلات را رفع کنید.

تفاوت رویکرد زن و مرد

به نظر می رسد دلیل حرف زدن مردها و زن‌ها یکسان نیست. به‌طور خلاصه، مردها قبل از هر چیز، به منظور اطلاع رساندن و یافتن راه حلی برای مشکلاتشان حرف می‌زنند، در حالی که زن‌ها، ابتدا برای برقراری روابط اجتماعی و فرونشاندن استرس و تخلیه نگرانی‌شان حرف می‌زنند.علاوه بر این تفاوت‌ها، مشکل دیگری که مانع ارتباط بین زن و مرد می‌شود این است که مردها رک و مستقیم حرفشان را می‌زنند در حالی که زن‌ها به‌طور غیرمستقیم منظورشان را می‌رسانند.
جملات مستقیم، جملات غیرمستقیم

اغلب مردها، زمانی که زنی از آنان چیزی درخواست می‌کند، به سختی منظور او را متوجه می‌شوند، زیرا زن‌ها معمولا جملات غیرمستقیم به‌کار می‌برند، جملات‌شان دوپهلو، نامعلوم و نامشخص است و از گفتن اصل مطلب طفره می‌روند. دست کم، این احساسی است که مردها نسبت به زن‌ها دارند.

مردها قبل از هر چیز، به منظور اطلاع رساندن و یافتن راه حلی برای مشکلاتشان حرف می‌زنند، در حالی که زن‌ها، ابتدا برای برقراری روابط اجتماعی حرف می‌زنند

در عین حال، بسیاری از زن‌ها بر این باورند که مردها کلامشان خیلی رک، پرخاشگرانه یا حتی به دور از نزاکت است و اینکه بعضی وقت‌ها باید«نکته سنج تر باشند و کلامشان موجب آزردگی خاطر نشود».لذا به نظر می رسد زن‌ها همه جوانب را در گفت‌وگو رعایت می‌کنند.

مشکل زمانی پیش می‌آید که یک زن هنگام گفت‌وگو با همسرش صریح و روشن منظورش را بیان نکند. در حقیقت، مرد معمولا قادر نیست همه ظرافت‌های کلامی و زبان بدن خانمش را درک کند. در نتیجه، پیام را دریافت نمی‌کند. مرد بیچاره هیچ چیزی نفهمیده است، کفری می‌شود و بحث و مشاجره بالا می‌گیرد و به دعوای بین زن و شوهر تبدیل می‌شود.

زمانی هم که مردها به مشکلی اشاره می‌کنند، مستقیما آن‌را مطرح می‌کنند؛ مثلا می‌گویند:«فراموش کردی چراغو خاموش کنی» درحالی که زن‌ها می‌گویند:«چراغو روشن گذاشتی؟».

اغلب مردها، زمانی که زنی از آنان چیزی درخواست می‌کند، به سختی منظور او را متوجه می‌شوند

چگونه مرد را ترغیب کنیم عملی را انجام دهد؟

وقتی زنی می‌پرسد: می‌تونی زباله را بیرون ببری؟ در حقیقت جمله سؤالی نیست بلکه منظورش این است: زباله را همین الان بیرون بذار! اما مرد اینگونه متوجه می‌شود: می‌تونی زباله را بیرون ببری؟ و اینگونه پاسخ خواهد داد: بله(بله یعنی می‌تونم این کار رو انجام بدم)، درحالی که زن اینگونه متوجه می‌شود: البته (البته یعنی همین الان بیرون می‌ذارم). پاسخی که مرد می‌دهد به معنای قول و تعهد به انجام هیچ چیز نیست. به این ترتیب، فقط به‌دلیل داستانی ساده در مورد زباله، بین زن و مرد ناراحتی و جدایی به‌وجود می‌‌آید. «همیشه این منم که خودمو می‌کشم تا همه کارهای خونه رو انجام بدم.تو فقط یه پسربچه بی‌مسئولیتی! خسته نشدی اینقدر منو عاصی کردی!؟»

چنانچه زن‌ها می‌خواهند که همسرشان کاری را انجام دهد، باید آن‌ را واضح و صریح بیان کنند و خواسته خود را به گونه‌ای بگویند که طرف مقابل متعهد به انجام آن شود. از این‌رو سؤالاتی را که با «می‌تونی» یا «ممکنه» شروع می‌شوند کنار بگذارید و ترجیحا بیشتر سؤالاتتان را با «می خواهی» آغاز کنید. می‌خواهی لامپ رو درست کنی؟ درصورتی که مرد موافقتش را اعلام کند، از او بپرسید که دقیقا چه وقت قصد دارد این کار را انجام دهد.«بعد از اینکه فیلمم رو دیدم» یا «همین‌که شام خوردم» پاسخ‌های مناسبی هستند اما «به‌زودی» یا «به‌محض اینکه وقت پیدا کنم» پاسخ‌های قابل قبولی نیستند.
مشکل زمانی پیش می‌آید که یک زن هنگام گفت‌وگو با همسرش صریح و روشن منظورش را بیان نکند
چگونه این مشکلات را حل کنیم؟
اگر مردان و زنان تا این حد حتی از لحاظ تکلم متفاوت از یکدیگر هستند، چگونه میتوانند باهم ارتباط داشته باشند و به اصطلاح یک عمر با هم زندگی کنند؟ خوشبختانه جواب این سوالات مثبت است. اگر طرفین تفاوتهای ماهیتی طبیعی وجود طرف مقابل با خود را درک کنند و سعی کنند با استفاده از تجربیات خود خواهند توانست فاصله های میان خود و همسرشان را کم و کمتر کنند.
این مسئله ساده تر از آن است که بنظر میرسد. علم جدید نشان داده است که آنچه که در دنیای اطراف ما اتفاق میافتد میتواند ساختار مغز و ذهن ما را تغییر دهد. اگر تجربه میتواند مغز ما را از نظر ساختاری و ترکیبات شیمیایی تغییر دهد پس زن و مرد میتوانند خود را با یکدیگر تطبیق دهند و مغز خود را به سوی تفاهم با همسرشان راهنمایی کنند. به جای دست و پا زدن در تفاوتها، میتوانیم از این تفاوتها درس بگیریم. در حقیقت، بسیاری از این تفاوتهایی که باعث نزاع و کشمکش میشوند میتوانند زندگی را لذت بخش تر کنند.

برای مثال اگر تواناییهای یک زن شکوفا شود خواهد توانست مفید و مختصر در ارتباط با سایرین هر آنچه را که میخواهد را شفاف و راحت بگوید. از طرفی دیگر مرد میتواند با بارور ساختن تواناییهای خود به یک شنونده باریک بینی که قادر است حتی از حرکات و اشارات طرف مقابل پی به موضوع اصلی ببرد تبدیل شود. اگر ما همدلی و انتقال افکار را تمرین کنیم، هرگز نخواهیم گذاشت تفاوتها بین ما فاصله بیندازند. چرا از قابلیتهای اعجاب آور مغز استفاده نکنیم و سعی نکنیم این تفاوتها را کمرنگ تر کنیم تا بیشتر و بیشتر به هم نزدیک شویم؟

اگر تجربه میتواند مغز ما را از نظر ساختاری و ترکیبات شیمیایی تغییر دهد پس زن و مرد میتوانند خود را با یکدیگر تطبیق دهند و مغز خود را به سوی تفاهم با همسرشان راهنمایی کنند

به نوعی میتوان گفت همین که زندگی مشترک با مرد یا زنی که این همه متفاوت از ما است را شروع کرده و ادامه میدهیم، یعنی انطباق و یعنی دگرگونی! پس بیایید از فرصتها استفاده کنیم و این زندگی مشترک را به سمت تجربهای لذت بخش برای طرفین سوق دهیم. مادامیکه سعی میکنیم از یکدیگر درس بگیریم و تلاش میکنیم که بیشتر به هم شبیه و نزدیک شویم مطمئن باشید خواهیم توانست از تمام تواناییهایی که خداوند در وجود ما به ودیعه گذاشته است، استفاده کنیم. به این ترتیب از زندگی در کنار هم لذت خواهیم برد، عشق را تجربه خواهیم کرد و از زشتیها و پلیدیها و آزار دادن یکدیگر فاصله خواهیم گرفت.لطفا برو سر اصل مطلب! - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/tafahom/please-post-the-original-article.html

... بر این باورند که زن‌ها هرگز سر اصل مطلب نمی‌روند و خواسته خود را رک و پوست‌کنده بیان نمی‌کنند. ... این مقاله توضیح می‌دهد چرا و چگونه اینگونه مشکلات را رفع کنید.

خواستگاری - ازدواج

http://match24.ir/category/خواستگاری-1010

داشتن اعتماد به نفس در خواستگاری · خواسته خود را رک و پوست‌کنده بیان کنید · خواستگاري · خواستگاری و ... در خواستگاری ، دوچشم دارید دو چشم دیگر هم قرض کنید !

لجباز، کارشکن و غرغرو - آکاایران - روانشناسی شخصیت

http://ravanpezshk.akairan.com/khanevadeh/success2/lajbaz181.html

این کردار بیان یک پرخاشگری بنیادین و زیرساختاری است که به شیوه یی منفعلانه ابراز می شود. در ... اینها جرات مندی و توانایی ابراز وجود ندارند و نیازها و خواسته های خود را رک و پوست کنده بیان نمی کنند. .... برس های آرایشی تان را اینگونه تمیز کنید ...

عروسی تان چه زمانی است؟ - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=286922

21 ا کتبر 2014 ... 2- رک و پوست کنده سوال کنید. او را در موقعیتی قرار دهید که نظرش را در مورد زمان عروسی تان بیان دارد. بگویید: تو فکر می کنی ما ... یا چطور با هزینه کمتری بتوانیم مراسم را مطابق خواسته مان برگزار کنیم؟ او به احتمال زیاد مسیر ... خیلی خلاصه و دوستانه پاسخی بدهید و سپس از خود او سوال کنید. مثلا بپرسید فرزندش ...

مصاحبه شیوا محبوبی با خانم اکرم نقابی (مادر دانشجو سعید زینالی ...

http://zendanisiasi.wordpress.com/2013/12/18/مصاحبه-شیوا-محبوبی-با-خانم-اکرم-نقابی-م/

18 دسامبر 2013 ... در حدود ده روز پیش از ما خواسته شد جهت روشن شدن پاره ای از مسائل در ... سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز مسوولیت بازداشت سعید را متوجه خود نمی داند. ... واقعا نمی دانم که ترس ایشان از بیان واقعیت سرنوشت فرزند من چیست؟ ... پس در واقع رک و پوست کنده عنوان کرده اند که علت دستگیری شما .... ما را در تویتر دنبال کنید!

درد و دل متفاوت یک سرباز جنگ نرم - شفاف

http://shafaf.ir/fa/news/271839/درد-و-دل-متفاوت-یک-سرباز-جنگ-نرم

2 آگوست 2014 ... هم نزدند و البته همچنان در پیامک های خود به همان روال قبلی و ارایه مسایل ... رفیقی، در وادی رفاقت می گفت: ما هم اول مثل شماها بودیم، می گفتیم باید حرف انقلابی را رک و پوست کنده زد و. ... آن طرفی ها که چشم انتظار خاموشی هستند؛ این طرفی ها هم خواسته و ... باور کنید همه چیز آنگونه که برای شما لیست می کنند، گل و بلبل ...

کمینترن ( SH ) - فارسی

http://ciml.250x.com/index_archive/index_farsi_2013.html

از این رو پرولتاریای جهان میتواند وباید,با تلاش های خود,غلبه بر بورژوازی جهانی وایجاد جامعه ...... آلبانی به تمام مشکلات که با بحران خاورمیانه مرتبط هستند, رک و پوست کنده بیان میکنم. .... مختلف در قبال استعمار سوریه با امتیاز اسد که خواسته اش را بر آورده میکند اقدام به حمایت ... اما به عنوان مثال در خصوص مسئله لیبی را شما نگاه کنید.

صفحه بعدی - حضرت والا مامبو جامبو

http://mumbojumbo.ir/1387/10/page/2/

تعداد نظرات : 4 (شما هم دیدگاه خود را بیان کنید) .... خواسته خود را دریافت می کند همچنین می توان اخبار سفارشی شده و یا حتی جستجو های ... 15 – رک و پوست کنده باش !

می‌پرسند پشت دوربین چادری هستی - مشرق نیوز | mashreghnews.ir

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/266658/می‌پرسند-پشت-دوربین-چادری-هستی

27 نوامبر 2013 ... ... ملی است که چنین رک و پوست کنده به موضوعاتی چون جراحی‌های زیبایی می‌پردازد و .... ما در برنامه اینطور جلو رفته‌ایم و سعی کرده‌ایم همه حرف‌ها بیان شود. .... *به زوجی اشاره کردید که از شما خواسته بودید عقاید خود را روی آنتن علنی کنید.

sahel aramesh - دخترانه

http://somaye-j.blogfa.com/category/15

برنامه این است. می‌خواهم یک توصیه رک و پوست‌کنده بکنم. ..... اگر خواسته خود را واضح بیان کنید، نه تنها گوش می کند، بلکه از خشنود شدن شما احساس خوبی خواهد داشت.

بربریت با چهره ای انسانی | دریچه ها

http://daricheha.com/weblog/?p=167

3 مه 2014 ... بومی شدن بر اساس اصول آشکار و روشنی که توسط لنین بیان شده بود، دنبال گشت: ... لنین در آخرین مبارزه خود بر علیه پروژه استالین برای یک اتحاد شوروی متمرکز، دوباره ... بالاتر انچه را که برای تصویب به عنوان خواسته خود اعلام میکردند، استعلام کنند. .... پوپولیسم ضد مهاجر امروزین، بربریت رک و پوست کنده را با ...

اصول تربیتی کودک زیر 7 سال | مركز ملي پاسخگويي به سوالات ديني

http://www.pasokhgoo.ir/node/82649

من برای سئوال هایم چند جواب دارم شما هم به من در پاسخ کمک کنید: .... حقیقت این است که توجه زیاد به خواسته های کودک اولین دلیل لوس شدن بچه ها است. ... به کودکان خود یاد بدهید که روش های غیر مضر برای بیان احساسات خود به کار گیرند. ..... را بزرگ جلوه دهیم، از طرف دیگر باید حتما و بدون تردید، رک و پوست کنده با کودک حرف بزنیم.

آموزش ابتدایی

http://www.ebtedai.blogfa.com/

برای مشاهده ی لیست داستان ها بر روی کتاب کلیک کنید . ... آموزان پایه اول ابتدایی را دارند خواهشمندم که رک و پوست کنده نظر خود را در مورد کتاب ریاضی پایه اول ابتدایی .... را به ما نشان دهی و حدیثی از پدران و جد بزرگوارتان، پیامبر خدا، برای ما بیان فرمایی تا یادگاری نزد ما باشد. ... مأمون بر خواسته خود پافشاری کرد و بر امام اصرار ورزید.

درد و دل متفاوت یک سرباز جنگ نرم

http://www.rajanews.com/Detail.asp?id=198094

2 آگوست 2014 ... هم نزدند و البته همچنان در پیامک های خود به همان روال قبلی و ارایه مسایل ... رفیقی، در وادی رفاقت می گفت: ما هم اول مثل شماها بودیم، می گفتیم باید حرف انقلابی را رک و پوست کنده زد و. ... آن طرفی ها که چشم انتظار خاموشی هستند؛ این طرفی ها هم خواسته و ... باور کنید همه چیز آنگونه که برای شما لیست می کنند، گل و بلبل ...

نامه بسیار مهم ابوالفضل قدیانی ؛ آقای خامنه ای عشق به قدرت را از دل ...

http://antitaleban.wordpress.com/2011/12/31/نامه-بسیار-مهم-ابوالفضل-قدیانی-؛-خطاب-ب/

31 دسامبر 2011 ... ... خامنه ای عشق به قدرت را از دل بیرون کنید و از سرراه این ملت مظلوم کنار روید ... آیا شجاعت دارند که تنها یکبار حقیقت را رک و پوست کنده به مخالفان خود بگویند که در حال .... این کمترین خواسته ای است که ما از رهبری داریم که در خطبه های نمازجمعه اش ... شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید.

توکلی: فدراسیون‌شنا ورشکسته شده/شکستن رکورد داخلی در بازی‌های ...

http://ilna.ir/news/news.cfm?id=201146

11 ا کتبر 2014 ... بهرام توکلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا ضمن بیان این مطلب به نتایج اخیر تیم ملی .... استفاده کنند و به خواسته خود برسند در حالیکه تنها اشکال فینا و کنفدراسیون شنای آسیا ... آفرین بر شجاعت استاد توکلی که رک و پوست کنده واقعیت‌های شنای کشور و ... آقای سجادی گلی رو که به سر ما زدی خودتون درستش کنید ...