راهنمای رفتن به خواستگاری ... همه آنچه باید در مورد مراسم خواستگاری بدانید مراسم خواستگاری راه و رسم خاص خودش را دارد. راه و رسمی که همه کم و بیش از آن اطلاع دارند اما تفاوت های فرهنگی یا کم تجربگی ممکن است باعث شود خارج از انتظارات طرف مقابل رفتار کنند. بنابراین این نکات را بخوانید تا جزئیات یک خواستگاری استاندارد را یاد بگیرید. بردن گل

راهنمای رفتن به خواستگاری ...

همه آنچه باید در مورد مراسم خواستگاری بدانید

مراسم خواستگاری راه و رسم خاص خودش را دارد. راه و رسمی که همه کم و بیش از آن اطلاع دارند اما تفاوت های فرهنگی یا کم تجربگی ممکن است باعث شود خارج از انتظارات طرف مقابل رفتار کنند. بنابراین این نکات را بخوانید تا جزئیات یک خواستگاری استاندارد را یاد بگیرید.

بردن گل

در جلسه اول بردن گل را به دو جهت انجام می دهند. اول : اگر خانواده دختر انتظار آوردن گل را داشته باشند ولی چنین کاری انجام نشود به حساب بی احترامی خود بگذارند.

دوم : اثر روانی خوبی بر روی خانواده ی دختر خواهد داشت. بهتر است گل صورتی رنگ (علامت خلاقیت، لذت و زندگی ) از یک نوع به تعداد فرد باشد.

زمان خواستگاری :

بهتر است زمان خواستگاری بعد از ظهر باشد.

افرادی که به خواستگاری می روند :

بهتر است افرادی که به خواستگاری می روند از بردن عروس خانواده، دختر مجرد خودداری کنند دختر خانم های مجرد قدرت تجزیه و تحلیل کامل فضای خواستگاری را ندارند و ممکن است عملی انجام دهند که مشکل ساز شود.

لباس خواستگاری :

آقا پسر باید لباس سنگین و مناسبی بپوشد و دختر خانم نیز در جلسه هایی که با مردان حضوردارند باید به این نکته توجه کنند که از پوشیدن لباس آستین کوتاه و مدل های جلف که علامت نقص عقل تلقی می شود خودداری کنند.

اضطراب خواستگاری :

اگر قرار است سوالاتی از یکدیگر بپرسید قبل از مراسم آن ها را مرور کنند و خوب است که دختر خانم قبل از آمدن میهمان کمی تمرین کند تا اضطرابش کاهش یابد.

ساعت خواستگاری :

ساعت 4-7 بعد از ظهر زمان مناسبی برای خواستگاری است.

کنترل عروس و داماد :

عروس و داماد باید هر لحظه توسط خودی ها تحت نظر باشند تا ایراد های ظاهری لباس وچهره خود را بر طرف کنند. اولین دیدار و ملاقات رسمی دختر و پسر به یاد ماندنی و تأثیر گذار است.

زنگ زدن در منزل :

توصیه می شود وقتی زنگ توسط خواستگاران زده شد بلافاصله در را باز نکنید، زیرا علامت عجله و اشتیاق خانواده دختر است باید توجه کرد که در هم از قبل باز نباشد چون معنی خوبی ندارد.

وقت جلسه اول :

بهتر است مدت زمان جلسه اول محدود باشد. 45 دقیقه تا یک ساعت مدت قابل قبولی است.

فضای خواستگاری :

فضا باید بدون محرک باشد.

خوردنی ها و نوشیدنی ها :

در مراسم خواستگاری نباید از شیرینی تر استفاده کرد. همچنین در این میهمانی رسمی بهتر است ظرف میوه حاوی میوه های نظیر سیب، کیوی، گیلاس، زردآلو باشد. خوب است یک نوشیدنی مناسب فصل سال و فرهنگ جامعه نظیر چای برای پذیرای آماده شود.

شکستن سکوت :

برای شکسن سکوت می توان سخن را از مسائل فرهنگی، اجتماعی، خبر های داغ صدا و سیما، و مانند این ها آغاز کرد.

پذیرایی :

عروس خانم هنگام پذیرایی به نکات زیر توجه کند:

1 - سینی چای یا شربت زیاد سنگین نباشد.

2 - هنگام پذیرایی لبخندی برلب داشته باشد. قبلاٌ نوع لبخند را در مقابل آینه امتحان کند.

3 - هر وقت عروس خانم احساس کرد که تحت فشار خنده پر سرو صدای است به بهانه درست کردن چادر دهان را باز کند تا خنده اش تمام شود.

4 - در هر سینی باید حاوی شش ظرف نوشیدنی باشد.

5 - اساسا خوردنی ها کمکی است برای کم کردن استرس و اضطراب

معرفی

عروس خانم و آقا داماد باید در اولین جلسه ای که همدیگر را می بینند، خود را معرفی کنند. پس از این که ملاقات دختر و پسر پایان یافت، باید در انتظار تلفن خواستگار بود اگر پاسخ مثبت بود زمان جلسه بعدی مشخص می شود. در کشور ما رسم نیست خانواده پسر پاسخ منفی خود را به خانواده دختر اطلاع دهند، عدم پیگیری خانواده پسر پس از گذشت چند هفته به مفهوم پاسخ منفی آنهاست.

کشش و جاذبه ظاهری دختر و پسر :

زن و مردی که می خواهند عمری در کنار هم به سر برند، باید جاذبه و کشش لازم را نسبت به یکدیگر داشته باشند و اگر این کشش و جاذبه در میان نباشد، شرایط مناسب دیگر، این کمبود را جبران نمی کند. چون آنچه ادامه زندگی را ممکن می کند تنها زیبایی نیست، وجود تفاهم و کمالات روحی و اخلاقی همسر، در این میان نقش برجسته تری را بر عهده دارد.

مکان و تعداد جلسات :

پسر و دختر باید چند جلسه با هم صحبت كنند به فرهنگ خانواده، سن آنها، بزرگی و كوچكی شهری كه در آن زندگی می كنند بستگی دارد. برخی مطالب جنبه عمومی داشته و لازم است روی آن بحث شود.

یكی از كارها و شیوه های دیگر، ارایه ی مكتوب مطالب راجع به خود طرف مقابل است. مطالب مكتوب به دلایل زیر دارای مزیت هستند :

1- با تمركز و تفكر بیشتری به رشته تحریر در می آید

2 - به دلیل پیوستگی، منطقی تر كم كم تناقص تر هستند.

3 - برای هر دو طرف باز خوانی مجدد فراهم می شود

4 - در صورت ایجاد شرایط ازدواج، طرفین همواره خود را متعهد به انجام آن دانسته و با مراجعه های بعدی می توانند در اصلاح و تصحیح انحرافات بكوشند.

نوع سوالات

بستگی به عوامل گوناگون مثل اهمیت موضوعات مختلف برای دختر و پسر میزان شناخت آنها از یكدیگر دارند. از طرح پرسش هایی كه جواب آنها از قبل روشن است جدا پرهیز كنید. بهتر است از شیوه های توضیحی - سوالی استفاده كنید به این ترتیب كه ابتدا هریك از طرفین توضیحات كاملی پیرامون خود در همان زمینه ارائه و سپس مشابه آن را از طرف مقابل در خواست كنید.

آغاز گفتگو

هر كدام از طرفین می توانند گفت گو را شروع كنند و باعث كاهش اضطراب طرف مقابل شوند معرفی مجدد خود و خانواده، اطلاعات مربوط به سن، تولد، شغل، سابقه شغلی و غیره را بیان كنند. یك زن و شوهر در دراز مدت بیش تر با ویژگی های اخلاقی و شخصیتی منش ها و باورها یكدیگر زندگی می كنند تا با ویژگی های نظیر موقعیت خانوادگی، اجتماعی، و تیپ و چهره.

و اما یک نکته مهم :

1 - الزام شرعی در خواستگاری از طرف مرد وجود ندارد و خواستگاری از طرف زن حرام نیست.

2 - رسم خواستگاری مرد از زن، منحصر به ایران، جوامع اسلامی و زمان حاضر نبوده بلكه از دیر باز در میان اقوام و ملل مختلف مرسوم بوده است.

3 - انجام خواستگاری از سوی مرد، مطابق راز خلقت انسان و هماهنگ با روحیات و نقش زن و مرد درزندگی است.

4 - شكست و ناكامی در خواستگاری، برای مرد قابل تحمل است.

5 - خواستگاری مرد، ضامن حفظ تعادل نظام اجتماعی و ایجاد توازن میان قدرت جسمانی مرد و ضعف جسمانی زن است.

6 - در مجموع خواستگاری مرد، نوعی ادای احترام به شخصیت زن است.

همه آنچه باید در مورد مراسم خواستگاری بدانید - راهنمای ازدواج - آکاایران

http://aroosi.akairan.com/marriage/marasem/201322025616.html

مراسم خواستگاری راه و رسم خاص,دختر و پسر میزان شناخت,عروس خانواده دختر مجرد خودداری,ملاقات دختر و پسر پایان,دختر خانم های مجرد قدرت,خانواده پسر پاسخ منفی, خانواده ...

هفت خوان ازدواج: آنچه باید بدانیم و نمی دانیم!! - روزنه

http://www.rozanehonline.com/ازدواج-و-خانواده/هفت-خوان-ازدواج-آنچه-باید-بدانیم-و-نمی-دانیم.html

یکی از اولین سوال‌هایی است که در هر مراسم خواستگاری تکرار می‌شود. ... در مورد سطح رفاه زندگی آینده‌تان هم باید به تفاهم برسید تا بعدا سر برنامه‌های بلند مدت زندگی به مشکل ... همیشه در زندگی‌شان به دنبال راضی کردن همه هستند و همین کار آزارشان می‌دهد.

همه چیز درباره اولین جلسه خواستگاری - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/danestani/meeting2-matchmaking.html

خواستگاری, مراسم خواستگاری, جلسه اول خواستگاری همه چیز درباره اولین جلسه ... از شما خواستگاری شود و در مورد آینده مشترك صحبت کنید، باید نکاتی را بدانید تا این  ...

۲۵+۱ توصیه مهم برای جلسه خواستگاری - سایبان مهر - دانشگاه فردوسی ...

https://saybanemehr.um.ac.ir/index.php/1392-06-09-14-37-07/1392-06-09-14-37-39/318-1392-06-30-20-15-52

اگر در تحقیقات خود قبل از مراسم خواستگاری به علایق دخترخانم در مورد رنگ، عطر یا گل پی ... در تمام طول مراسم خواستگاری متانت و وقار باید از ناحیه هر دو خانواده مراعات شود و رفتارهای ... خوب است بدانید او بر نكاتی تكیه خواهد كرد كه برایش مهم است . ... شاید همه آنچه باید، در یك جلسه خواستگاری نتوان مطرح كرد، هیچ اشكالی ندارد تعداد جلسات ...

چشم مان را باز کنیم، خواستگار کم می‌آید - جام جم

http://www.jamejamonline.ir/NewsPreview/1571537235909260627

17 جولای 2014 ... همه آنچه باید پیش از ازدواج بدانیم – 34. چشم مان را باز کنیم، خواستگار کم می‌آید. بیش از یک ماه است که ما هر روز برای شما مطالبی درباره ازدواج ...

سبک زندگی - آنچه باید بدانیم ولی نمی دانیم!

http://masoud0098.rasekhoonblog.com/category/4078/1/

26 سپتامبر 2014 ... 38- در همه حال رضای خدا را در نظر داشته و خدا ترس باشید چون در این صورت .... به نظر من تحقیقات باید بسیار سختگیرانه باشد و هر خواستگاری را باید در 5 مرحله مورد تحقیق ..... واقعاً دوست دارید مراسم عروسی‌تان را چه طور برگزار کنید؟

خواستگاری - ازدواج

http://match24.ir/category/خواستگاری-1010

همه آنچه باید در مورد مراسم خواستگاری بدانید · نکاتي کلیدی براي خرید دسته گل خواستگاري · نکات مهم خواستگاری · نکات مهم برای پسران در روز خواستگاری · مراسم ...

آنچه باید درباره ورم کبد یا هپاتیت ویروسی بدانیم - Vista News Hub

http://vista.ir/article/229680/آنچه-باید-درباره-ورم-کبد-یا-هپاتیت-ویروسی-بدانیم

آنچه باید درباره ورم کبد یا هپاتیت ویروسی بدانیم ورم کبد یا هپاتیت ویروسی در سالهای اخیر به حدی شایع شده است که امروزه برای جلوگیری از شیوع و خطرات این ...

آنچه باید بدانیم ولی نمی دانیم!

http://masoud0098.rasekhoonblog.com/

5 روز پیش ... بارقه نگاه حسین(ع) چنان در جانش اثر کرده بود که از همه هستی خود گذشت و ...... بسیار سختگیرانه باشد و هر خواستگاری را باید در 5 مرحله مورد تحقیق ...

همه آنچه می خواهید در مورد سرماخوردگی بدانید - Vista News Hub

http://vista.ir/article/346345/همه-آنچه-می-خواهید-در-مورد-سرماخوردگی-بدانید

همه آنچه می خواهید در مورد سرماخوردگی بدانید ... قرقره کردن با آب نمک: آب نمک باید رقیق باشد و این تصور که آب نمک غلیظ باعث بهبود سریع تر می شود کاملاً بی اساس  ...

خواستگاری - ازدواج ایده آل

http://novinpendar.blogsky.com/tag/خواستگاری

همه آنچه باید در مورد مراسم خواستگاری بدانید. شنبه 12 مهر 1393 @ 06:24 ... در مراسم خواستگاری نباید از شیرینی تر استفاده کرد. همچنین در این میهمانی رسمی بهتر است  ...

همه آنچه درباره ازدواج امام علی و حضرت زهرا می خواهید بدانید - عقیق

http://aghigh.ir/fa/news/13745/همه-آنچه-درباره-ازدواج-امام-علی-و-حضرت-زهرا-می-خواهید-بدانید

7 ا کتبر 2013 ... همه آنچه درباره ازدواج امام علی و حضرت زهرا می خواهید بدانید ... بود که در پاسخ خواستگاران بگوید ازدواج فاطمه باید به فرمان خدا صورت گیرد. ... به همین دلیل روزی به در خانه علی آمدند تا او را برای خواستگاری فاطمه (س) تشویق کنند. .... این سخنان، با برگزاری مراسم ازدواج موافقت کرده، به همسران خود دستور تهیه مقدمات آن را داد.

آنچه باید درباره بيماري‌هاي آميزشي بدانیم؟ - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/health/archives/120695.php

... مورد بزرگ و برجسته کردن دائمی لب ها · همه دانستنی ها در مورد بزرگ و برجسته کردن دائمی لب ها ... ملاقات با اژدها و خواستگاری از درخت در چالوس + عکس .... آنچه باید درباره بيماري‌هاي آميزشي بدانیم؟ .... مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی ...

همه آنچه که درباره بیماری لوپوس باید بدانید - ایران ناز

http://www.irannaz.com/all-those-who-have-lupus-bad.html

بیماری لوپوس یکی از انواع بیماری خود ایمنی است و زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن بیمار شروع به حمله بافت ها و اندام های بدن خود فرد می کند ای.

همه آنچه باید درباره ماء الشعیر بدانید - زندگی الکترونیکی

http://www.elife.ir/archive/46762/همه-آنچه-باید-درباره-ماء-الشعیر-بدانید/

17 ا کتبر 2014 ... همه آنچه باید درباره ماء الشعیر بدانید ... هدف از مالت سازی، فعال كردن برخی از آنزیم های موجود در جوی مورد استفاده، ..... همراه خانواده اش; » جاستین بیبر بهمراه مادرش در مراسم موسیقی آمریکا ! ... ماجرای دروغ های روز خواستگاری علیرضا خمسه !

همه آنچه که باید از خواص شِوید بدانید - سلامت - زندگی سالم - سلامت نیوز

http://www.salamatnews.com/news/118863/همه-آنچه-که-باید-از-خواص-شِوید-بدانید

27 آگوست 2014 ... همه آنچه که باید از خواص شِوید بدانید ... همچنین به‌عنوان طعم دهنده و معطر‌کننده در صنایع غذایی و فرآورده‌‌های آرایشی ـ بهداشتی مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.