مهریه های سنگین نشان دهنده بی اعتمادی زن و شوهر به یکدیگر و سطح فکر پایین است. مهریه بالا می تواند به عنوان یک ابزار در دست دختران قرار بگیرد و پسران از این نظر همیشه تحت استرس و فشار باشند.

 Description: http://www.jazzaab.ir/upload/1/0.623103001310136891_jazzaab_ir.jpg

 مهریه های سنگین نشان دهنده بی اعتمادی زن و شوهر به یکدیگر و سطح فکر پایین است. مهریه بالا می تواند به عنوان یک ابزار در دست دختران قرار بگیرد و پسران از این نظر همیشه تحت استرس و فشار باشند.

بالا بودن مبلغ مهریه و نیز پایین بودن آن موجب دردسرهایی میگردد که بیشتر موارد مربوط به بالا بودن مبلغ "مهریه" می باشد که در ذیل به اختصار به چند مورد اشاره میگردد.

1- بالا بودن میزان مهریه باعث افزایش طلاق میشود. شاید عوام براین باور باشند که بالا بودن مهریه باعث عدم طلاق از سوی مرد است اما چنین نیست زیرا با افزایش میزان مهریه زنان احساس میکنند که دارای پشتوانه محکمی هستند و برای حفظ زندگی زناشوئی از هنر زنانگی خود استفاده نکرده و آن را فراموش میکنند. لذا مردان در ضمیرناخوداگاه خویش احساس بردگی میکنند و برای رهایی از این بند به فکر چاره می افتند. و چون چاره ای پیدا نکنند بصورت ناخواسته عصبی وپرخاشگر شده و فشار وارده از سوی زن را با چندین برابر تقویت به سوی همان طرف مقابل برگشت میدهند این کنش و واکنش ها بطور مداوم تکرار شده و در اخر منجر به عدم سازش میگردد که اگر هر دو مقاومت کنند به خانواده ناهنجار مبدل میشود اما در بسیاری ازموارد زنها چون ازنظر عاطفی حساسند مقاومت خویش را از دست داده و با بخشیدن همان اهرم فشار (مهریه) خود را خلاص میکنند.یا در مواردی مردان به اصطلاح پی همه چیزرا بر تن خود مالیده و اقدام به جدایی مینمایند و تاوان اشتباه خود را با زندان و پرداخت اقساط بلند مدت میپردازند.

2- بالا بودن میزان "مهریه" باعث فساد در جامعه میگردد. که این مورد به طرق مختلف انجام میشود که به اختصار به یک مورد اشاره میشود. برخی از زنان با داشتن اهرم فشار رو به عدم تبعییت نموده و به بی بندوباری روی میاورند.

3- بالا بودن مهریه باعث افزایش توقعات میگردد.

4- بالا بودن مهریه باعث افزایش سن ازدواج و حتی کاهش ازدواج میگردد.

5- بالا بودن مهریه موجوب افسردگی و سردرگمی مرد میگردد.

خانواده ها با شعار "کی داده کی گرفته" مبالغ سرسام آوری را برای مهریه در نظر میگیرند. اما این سوال مطرح است که اگر خانواده دختر راضی نشد چه باید کرد. به نظر صاحب نظران اگر توقع خانواده دختر از دارایی پسر بیشتر باشد پسر باید قید آن دختر را بزند چون با خانواده کاملاً غیر منطقی طرف است. از طرفی در قسمت دوم بحث حمایت از زنان مطرح می باشد مطمئناً مردان دوست دارند که زنانشان در فقدان ایشان حمایت گردد و هر چه در توان دارند برای این مهم مایه می گذارند.

تصورات غلط

1- مهریه سنگین نشانه عشق پسر به دختر است.

2- مهریه سنگین ضامن تداوم رابطه و خوشبختی دختر است.

3- مهریه سنگین نشانه عزت، حرمت و شخصیت دختر است.

4- مهریه سنگین موجب اعتماد بنفس دختر و مایه فخر و مباهات وی است.

چند نکته:

1- یکی از آمارهای مربوط به جمعیت کیفری زندان‌ها متعلق به افرادی است که به علت عدم توانایی در پرداخت مهریه و شکایت همسران خود در زندان‌ها به سر می‌برند، بدون اینکه از نظر عناصر مربوط به ارتکاب جرم واقعاً مجرم باشند.

2- بی‌سرپرست شدن خانواده، بیکار شدن یک نیرو در جامعه، گسترش ناامنی روانی و اخلاقی در جامعه و زندانیان غیر بزهکار از مهم‌ترین آسیب‌های این اقدام است.

3- تعیین مهریه سنگین نمی‌تواند ضامن خوشبختی زندگی زناشویی یک زوج شود و اگر کسی خواهان زندگی باشد، با یک سکه هم می‌تواند زندگی کند.

4- برخی موارد تعیین مهریه سنگین صرفاً به دلیل چشم و هم چشمی و رقابت با دختران دیگر فامیل یا فشار خود خانواده دختر صورت میگیرد که هیچکدام وجه عقلانی و منطقی ندارند

5- گروهى از زنان که در فکر جمع اموال از راه ازدواج و طلاق هستند، در حین خواستگارى و امثال آن چهره خوب، فهیم، عاقل و ... از خود ارائه مى‏دهند. پس از ازدواج و گرفتن مهریه، حیله‏گرى‏هاى زن شروع مى‏شود، بدسلیقگى در پذیرایى از مهمان، بدسلیقگى در چیدن اثاثیه منزل، بد اخلاقى و ... چنان مى‏کند که مرد او را طلاق دهد تا مردى دیگر و زمانى دیگر.

6- پیش از ازدواج چشمان خود را کاملاً باز کنید و با تقکر و قدرت سنجش و مشورت با دیگران آگانه انتخاب کنید و بعد از ازدواج مقداری چشمان خود را بسته نگاه دارید.

پذیرش مهریه سنگین: اثبات عشق یا اثبات حماقت

http://www.tanzimekhanevadeh.com/marriage/538-1389-03-31-07-51-15

21 ژوئن 2010 ... پذیرش مهریه سنگین: اثبات عشق یا اثبات حماقت. منبع : سایت مردمان. مهریه های سنگین نشان دهنده بی اعتمادی زن و شوهر به یکدیگر و سطح فکر پایین ...

میگنا - پذیرش مهریه سنگین: اثبات عشق یا اثبات حماقت

http://migna.ir/vdcc.0q4a2bqmila82.html

8 فوریه 2012 ... مهریه های سنگین نشان دهنده بی اعتمادی زن و شوهر به یکدیگر و سطح فکر پایین است. پذیرش مهریه سنگین: اثبات عشق یا اثبات حماقت. در زبان و ...

میگنا - آيا مهريه نامادري پس از مرگ به خواهر و برادرش تعلق مي گيرد؟

http://www.migna.ir/vdcdjj0x.yt0xo6a22y.html

6 مارس 2014 ... آيا مهريه به اقوام او مانند برادر يا خواهرش مي رسد؟ ... ممنوعیت هرگونه استخدام در آموزش و پرورش ... پذیرش مهریه سنگین: اثبات عشق یا اثبات حماقت.

مهریه و شیربها! - ازدواج

http://match24.ir/category/مهریه-و-شیربها-1038

آخرین مطالب و نوشته ها در موضوع مهریه و شیربها! ... پذیرش مهریه سنگین: اثبات عشق یا اثبات حماقت · آیا درست است که از این به بعد مهریه های بالای 110 سکه به زنان ...

‌وبلاگ همدردی - بزرگترین مرکز مشاوره خانواده و ازدواج تحت وب

http://www.hamdardi-net.blogsky.com/

پذیرش مهریه سنگین: اثبات عشق یا اثبات حماقت ... همچنین فکر می کنیم که برخی ویژگی های شخصیتی با یکدیگر همخوانی دارند و بنابراین شخصیت انسان چیزی ...

تیر 1391 - انیمه

http://arashzambi.blogfa.com/1391/04

یکی از مباحثی که با عشق مطرح می‌شود، بحث دوست داشتن است و برخی این دو را یکی می‌دانند، ولی به نظر می‌رسد که ..... پذیرش مهریه سنگین: اثبات عشق یا اثبات حماقت ...

حکم شرعی ارتباط زناشویی در دوران بارداری - پورتال جامع دلباز

http://dalbaz.ir/post/2913/Sutra-of-the-marital-relationship-during-pregnancy/

20 ا کتبر 2014 ... البته اگر سابقه سقط وجود داشته باشد یا لکه بینی در دوران بارداری؛ بهترین کار این است که به ... پذیرش مهریه سنگین: اثبات عشق یا اثبات حماقت.

بهمن 1390 - حــــقـوق خـوانـــان - Blogfa

http://www.lawbush.blogfa.com/1390/11

پذیرش مهریه سنگین: اثبات عشق یا اثبات حماقت. مهریه های سنگین نشان دهنده بی اعتمادی زن و شوهر به یکدیگر و سطح فکر پایین است. در زبان و ادبیات فارسی در مورد ...

علت برتري حجاب در چادر چيست - من یک دختر بسیجی وبلاگ نویس هستم

http://fatemeh-db.blogfa.com/post-59.aspx

بر اين اساس مي توان گفت : قرآن از چادر يا چيزي مانند آنکه تمام بدن را بپوشاند سخن ... پذيرش مهريه سنگين: اثبات عشق يا اثبات حماقت با شکست عشقي و تلخي برهم ...