به گزارش سرویس کشکول جام نیوز،  کارشناسان و مربیان موفق، نکات مهم و فوت و فن‌هایی را فاش می‌کنند که با استفاده از آنها حداکثر نتیجه را از برنامه‌های تناسب اندامشان می‌گیرند.

 

متناسب شدن و متناسب ماندن می‌تواند یک چالش باشد. برای بسیاری از ما، حتی بلند شدن از تخت هم کار سختی است. پس راز افرادی که موفق شده‌اند ورزش را بعنوان بخشی از زندگی بپذیرند، چیست؟

 

۱. ثابت قدم باشید
«چیس اسکوایرز» اولین کسی است که اعتراف می‌کند کارشناس تناسب اندام نیست. اما او کسی است که زمانی حدود ۹۳ کیلوگرم وزن داشت و با توجه به قد ۱۶۱ سانتی‌اش زیاد بود. چیس ۴۲ ساله که ساکن کلورادو است می‌گوید: در عکس‌های تعطیلات سال ۲۰۰۲ مانند یک هیولا در ساحل بنظر می‌رسیدم.

چیس تصمیم گرفت که به این وضعیت خاتمه دهد. غذاهای چرب را کنار گذاشت و شروع به راه رفتن بر روی تردمیل کرد. وزنش شروع به پایین آمدن کرد و طولی نکشید که در مسابقات ماراتن دوید. او اولین مسابقه‌ی ۵۰ مایلی‌اش را در اکتبر ۲۰۰۳ انجام داد و اولین مسابقه ۱۰۰ مایلی‌اش را در سال بعد به پایان رساند. پس از آن، چندین مسابقه‌ی ۱۰۰ مایلی، ۵۰ مایلی و ۵۰ کیلومتری را به پایان رساند.

راز او چیست؟ او می گوید : «من سریع نیستم، اما ثابت قدمم». او می‌گوید ثابت قدم بودن، بهترین راز او برای حفظ یک رژیم تناسب اندام موفقیت آمیز است.

او ادامه می‌دهد: تمام این چیزها با ۲۰ دقیقه راه رفتن روی تردمیل آغاز شد. فرق بین موفقیت من و کسان دیگری که تلاش کرده‌اند این است که من در تمام روزها تلاش می‌کردم. اگر شما بطور مداوم سعی نکنید، هیچ برنامه‌ی ورزشی در دنیا، به دردتان نخواهد خورد.

 

 

۲. یک روش ورزشی موثر را دنبال کنید
وزارت ورزش آمریکا، به تازگی از ۱۰۰۰ مربی شخصی دارای مدرک ACE در مورد بهترین روش‌های تناسب اندام سوال کرده است. ۳ پیشنهاد برتر آنها از این قرار است:

تمرینات قدرتی: حتی ۲ بار در هفته و هر بار بمدت ۲۰ دقیقه، به لاغر شدن کل بدن کمک می‌کند.


تمرینات اینتروال: «سدریک بریانت» دکتر و مدیر ارشد ACE که با دانشگاه پزشکی ورزشی آمریکا همکاری می‌کند، می‌گوید: تمرینات اینتروال در اصلی ترین شکلش ممکن است شامل راه رفتن بمدت ۲ دقیقه و دویدن بمدت ۲ دقیقه و انجام این الگو بصورت متناوب در زمان ورزش باشد. این الگو، یک روش بسیار کارآمد و پربار برای ورزش است.


افزایش تمرینات کاردیو/هوازی: بریانت پیشنهاد می‌کند که در مجموع ۶۰ دقیقه یا بیشتر در روز، فعالیت‌های فیزیکی با شدت متوسط انجام دهید، مانند پیاده روی، دویدن یا رقص.

 

 

۳. اهداف واقع بینانه تعریف کنید
«کارا تامپسون» سخنگوی انجمن بین المللی بهداشت و باشگاههای ورزشی (IHRSA) می‌گوید: کمالگرا نباشید و برای اهداف غیر محتملی که دستیابی به آنها ممکن نیست، تلاش نکنید. بجای آن روی افزایش رفتارهای سالم تمرکز کنید. به عبارت دیگر اگر هنوز نمی‌توانید ۵ کیلومتر بدوید، نگران نباشید. به ۱۵ دقیقه پیاده روی در روز عادت کنید و به تدریج به زمان، مسافت و شدت آن بیفزایید.

 

 

۴. از دوستانتان استفاده کنید
تامپسون پیشنهاد می‌کند که بدنبال یک دوست یا خویشاوندی که دوستش دارید و به او اعتماد دارید باشید که بخواهد سبک زندگی سالمتری داشته باشد. یکدیگر را تشویق کنید. باهم ورزش کنید. از این کار بعنوان فرصتی برای لذت بردن از مشارکت یکدیگر و تقویت رابطه‌تان استفاده کنید.

 

 

۵. برنامه تان را متناسب با زندگیتان تنظیم کنید
سرتان آنقدر شلوغ است که نمی‌توانید به باشگاه بروید؟ ستاره‌ی تنیس «مارتینا ناورا تیلوا» سفیر سلامتی و تناسب اندام AAPR، در مورد اینکه چگونه می‌توانید با وجود اینکه سرتان شلوغ است متناسب بمانید، نکاتی می‌داند.

او در یک مقاله در وبسایت AAPR توصیه می‌کند که برنامه‌تان را متناسب با زندگی‌تان تنظیم کنید. او می‌گوید: شما برای متناسب شدن به لوازم ورزشی فانتزی و باشگاه نیاز ندارید.

اگر فضای کافی در کف اتاق دارید، ورزش‌های ساده‌ای که نواحی مانند باسن، لگن، ساق پاها، ران‌ها، قفسه‌ی سینه و بازوها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، امتحان کنید. ورزش‌هایی مانند شنا سوئدی، اسکات و لانچ. هدفتان انجام ۱۰ تا ۱۲ مرتبه از هر تمرین باشد و برای قوی‌تر شدن به شدت و تعداد آنها بیفزایید.

 

 

۶. خوشحال باشید
مربی مشهور «سباستین لاگری» پیشنهاد می‌کند فعالیتی را انتخاب کنید که از انجام آن واقعا لذت ببرید. او می‌گوید: اگر از وزنه متنفرید، به باشگاه نروید.

با هر نوع تمرین یا فعالیتی می‌توانید وزن کم کنید و به اندام مورد نظرتان برسید، ولی چیزی را انتخاب کنید که مناسب و راحت باشد. شاید صخره نوردی یک تمرین عالی باشد، اما اگر در شهر زندگی می‌کنید نمی‌توانید هر روز آنرا انجام دهید.

 

 

۷. به ساعت توجه کنید
منظور ساعت بدن است. «جیسون» که داروشناس و فیزیولوژیست ورزشی در کالج پزشکی دانشگاه آریزونا است، پیشنهاد می‌کند سعی کنید در زمانی ورزش کنید که حداکثر انرژی را دارید. اگر سحرخیز هستید، فعالیت‌های تناسب اندامتان را در صبح زود برنامه ریزی کنید.

اگر هر چه روز جلوتر می‌رود، احساس انرژی بیشتری می‌کنید، فعالیت‌هایتان را در بعدازظهر یا غروب انجام دهید. جیسون می‌گوید: ورزش کردن در هنگامی که بیشترین انرژی را دارید، بهترین نتایج را خواهد داشت.

 

 

۸. با کارشناسان ورزشی تماس بگیرید
مخصوصا اگر اولین بار است که شروع به ورزش کرده‌اید، جیسون پیشنهاد می‌کند که یک ارزیابی حرفه‌ای انجام دهید تا معلوم شود بیشتر از همه به چه نوع ورزشی نیاز دارید.

او می‌گوید: ممکن است برای برخی افراد، توجه به انعطاف‌پذیری یا تعادل و چابکی، مهم‌تر از تمرینات مقاومتی یا هوازی باشد. با یک ارزیابی حرفه‌ای، می‌توانید نقاط ضعفتان را تعیین کنید و روی آنها تمرکز کنید. این کار، بطور کلی میزان تناسب اندامتان را افزایش میدهد.

 

 

۹. الهام بگیرید
«آلن فاین» مربی حرفه‌ای تناسب اندام می‌گوید: «تناسب اندام یک حالت ذهنی است». یکی از ترفندهای آلن برای انگیزه گرفتن، خواندن وبلاگ‌ها و وبسایت‌هایی است که به او نشان می‌دهد دیگران چطور موفق شده‌اند. او می‌گوید: الهام بخش شما کیست؟

 

 

۱۰. صبور باشید
در آخر، ستاره‌ی تنیس «مارتینا» توصیه می‌کند به یاد داشته باشید اگر تمام این نکات را رعایت کنید، باز هم فراز و نشیب و شکست و پیروزی وجود دارد. فقط صبور باشید و تسلیم نشوید. او می‌گوید: «با وجود سختی‌ها، کارتان را ادامه دهید تا شاهد نتایج چشمگیری باشید».

 

206

 

۱۰ راز ورزشی از متخصصین حرفه‌ای ورزش - تناسب اندام

http://fitnessmagazine.ir/fitness/10-workout-secrets-expert-exercise-tips/

13 سپتامبر 2014 ... در این مطلب کارشناسان و مربیان موفق، نکات مهم و فوت و فن‌هایی را فاش می‌کنند که با استفاده از آنها حداکثر نتیجه را از برنامه‌های تناسب اندامشان ...

تناسب اندام زنان و این راهنمایی های ورزشی-پرشین پرشیا

http://www.persianpersia.com/lifestyle/ldetails.php?articleid=22063&parentid=53&catid=155

7 آگوست 2014 ... تناسب اندام زنان و این راهنمایی های ورزشی,و در این مقاله درباره بایدها و نبایدهای تمرینی می‌گوییم تا ... فیزیولوژیست‌های ورزشی و متخصصان و مربیان تربیت بدنی در آمریکا معتقدند که ۶ اشتباه در .... نکات,اصول و فوت و فن های آشپزی.

فوت و فن های داشتن موهای زیبا و سالم - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/13927_فوت-و-فن-های-داشتن-موهای-زیبا-و-سالم.html/

24 ژانويه 2014 ... reasons your hair is thinning فوت و فن های داشتن موهای زیبا و سالم ... در این بخش راههای بسیار ساده برای داشتن موهای زیبا را بیان میکنیم ... بنابراین اگر متوجه تغییرات ناگهانی در موها شدید حتماً به متخصص پوست مراجعه کنید. ... با شیر موز به اندام دلخواهتان برسید ( 1870 ) · مواد غذایی از بین برنده انفلوانزا ( 1611 ) ...

فلافل و فوت و فن های تهیه آن - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/45200_فلافل-و-فوت-و-فن-های-تهیه-آن.html/

16 ا کتبر 2014 ... برخی ترفندها در خوشمزه تر شدن این غذای اصیل عربی بسیار تاثیر گذار است ،با ما در یادگیری آنها همراه باشید. فلافل، غذایی تند است و با ترشی ...

جام نیوز :: JamNews - ترسیدن بسیار جالب بدنساز مرد از موش / فیلم

http://jamnews.ir/detail/News/370175

9 جولای 2014 ... جام نیوز , اخبار رسانه های برون مرزی. ... فوت و فن هایی از متخصصین ورزش برای تناسب اندام · کلیپ/ ترکیدن بازوی یک بدنساز (13+) · بحث جدی بین ...

فوت و فن های یک مربای خوش طعم و خوش رنگ - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/4085/164274.html

بهتر است مقدار مربایی که میل می‌کنید، بسیار محدود باشد و با توصیه متخصص، مقداری از آن را میل کنید. ... رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-با زدن سوزن در گوش و بدن لاغری ... طنز: عواقب گریه در توالت های ایرانی! ورزش. بعد از 90-گالری همسر علی دایی تصاویر .... خدمات زيبايي مدرن و سنتي-کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام ...

فوت و فن های درست کردن کباب های کوبیده - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/2165/209248.html

فوت و فن های درست کردن کباب های کوبیده. گوشت را دوبار چرخ کنید تا کاملا ..... های سبک زندگی. تناسب اندام-15 تغییر کوچک که به سرعت وزن تان را پایین می آورد - ...

جام‌جم سرا | روش آسان صافکاری شکم و چربیهای آن!

http://sara.jamejamonline.ir/NewsPreview/1260276786764281288

6 نوامبر 2013 ... این متخصص طب فیزیکی با اشاره به موثرتر بودن دویدن در لاغری و آب کردن ... البته متخصصان تاکید می کنند، گرچه انجام ورزش های مخصوص شکم، عضلات آن .... رژیم گرفتن برای لاغری را فراموش کنید · فوت و فن لاغری سریع · چند راه ...

Lahzehname.ir | فوت و فن های زیبایی سر انگشت - لحظه نما

http://lahzehnama.ir/fa/news/15219/فوت-و-فن-های-زیبایی-سر-انگشت

2 روز پیش ... برای داشتن ناخن های زیبا و دست هایی مرتب باید مراقبت از آن ها را بلد باشید. ... فوت و فن های زیبایی سر انگشت. برای داشتن ناخن های زیبا و .... عناوین روزنامه های ورزشی 93/08/06 · عناوین روزنامه های ... راز لاغری کیم کارداشیان فاش شد.

همه فوت و فن های اخذ ویزای دانشجویی - Bartarinha.IR | برترین ها

http://www.bartarinha.ir/fa/news/82912/همه-فوت-و-فن-های-اخذ-ویزای-دانشجویی

19 دسامبر 2013 ... همه فوت و فن های اخذ ویزای دانشجویی اخذ ویزای دانشجویی،ادامه ... روز; sp_nav; اخبار ورزشی; sp_nav ..... کلینیک پوست ، مو ، زیبایی و تناسب اندام ونک.

فوت و فن های عکاسی در سفر - Bartarinha.IR | برترین ها

http://www.bartarinha.ir/fa/news/53582/فوت-و-فن-های-عکاسی-در-سفر

1 ژوئن 2013 ... فوت و فن های عکاسی در سفر عکاسی،فوت و فن های عکاسی،عکاسی در ... اخبار ورزشی; sp_nav .... کلینیک پوست ، مو ، زیبایی و تناسب اندام ونک.

فوت و فن زیبایی خانم‌های پرمشغله - Bartarinha.IR | برترین ها

http://www.bartarinha.ir/fa/news/145605/فوت-و-فن-زیبایی-خانم‌های-پرمشغله

15 ا کتبر 2014 ... فوت و فن زیبایی خانم‌های پرمشغله سلامت پوست،زیبایی. ... صفحه نخست; اخبار روز; اخبار ورزشی; سبک زندگی; گردشگری; چهره ها; آشپزی; سلامت .... بسیاری از متخصصان معتقدند که روزانه باید حدود هشت لیوان آب بنوشیم. ... نکته هایی در مورد انتخاب کرم پودرمناسب ... کلینیک پوست ، مو ، زیبایی و تناسب اندام ونک.

نحوه تمیز کردن سرامیک ها - نمناک

http://namnak.com/2973-نحوه-تمیز-کردن-سرامیک-ها.html

تمیز کردن هر بخشی از خانه فوت و فن های مخصوص به خودش را دارد و می توان با دانستن نکات خاصی خانه را کاملا تمیز کرد. از بخش های بسیار مهمی که بسیار دیده می شود ...

سبک زندگی - نمناک

http://namnak.com/c3-سبک-زندگی

رژیم لاغری سریع و موثر همیشه مثل یک برنامه غذایی که از طرف یک متخصص تغذیه دریافت می کنید نیست چرا که در ادامه با رژیم هایی .... اما اینقدرها هم ساده نیست چرا که همین کار به نظر ساده فوت و فن هایی دارد. ... راههای صرفه جویی در هزینه های زندگی ...

مجله تخصصي آرايشي,زيبايي,سلامت,تناسب اندام | مجله اينترنتي ...

http://lifemag.ir/

... سس و ترشي ها, - فوت و فن آشپزي, - شيريني پزي, - نوشيدني, - كيك و شيريني ... مطالعات جديد دانشمندان نشان مي دهند ميوه هايي که از درصد آب فراواني برخوردار هستند بايد به شيوه هايي. ... «لیزا درایر» از متخصصان علم تغذیه نیز اظهار کرد: مواد غذایی که فرد مصرف ..... راههای پیشگیری از پوسیدگی دندان و بیماری لثه در دوران بارداری.

کلینیک پوست و مو ، لیزر ، زیبایی و لاغری ایرانیان - فوت و فن ...

http://www.iranianclinic.com/index.aspx?siteid=140&pageid=5070

فوت و فن های سریع لاغر شدن. در این نوشته ، برخی از شیوه‌هایی که کمک می‌کند شما سریع‌تر وزنتان را کم کنید ولی سلامت خود را در دراز مدت ازدست ندهید بیان می‌شود.