به گزارش سرویس کشکول جام نیوز، میوه‌ها از جمله مهم‌ترین گروه‌های غذایی در هرم راهنمای غذایی می‌باشند که سرشار از انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌باشند و مصرف مداوم آن‌ها سلامتی و تندرستی را برای افراد جامعه به همراه دارد؛ اما گاهی همین میوه‌ها دارای اجزایی هستند که درعین‌حال که به نظر، خوراکی می‌آیند اما سمی و مضر می‌باشند. در زیر چند مورد از این اجزای سمی را به شما معرفی می‌کنیم:


با اجزای سمی انواع میوه‌ها آشنا شوید - تصویر 1 هسته زردآلو
زردآلو منبع عالی بتاکاروتن است که در بدن به ویتامین A تبدیل می‌شود و به سلامتی چشم‌ها، پوست، مو، دهان و ... کمک می‌کند و به بدن برای مبارزه با عفونت‌ها یاری می‌رساند. این میوه به صورت خشک‌شده، کمپوت و تازه مصرف می‌شود. هسته آن دارای آمیگدالین است این ماده وقتی در مقادیر زیاد مصرف شود سمی می‌باشد. اگرچه زردآلو به عنوان یک مکمل طبیعی شناخته می‌شود اما مصرف بیش از حد هسته آن مضر است. بیش از 1-2 عدد از این هسته‌ها را در طی روز مصرف نکنید؛ زیرا مشکلات معدی و تهوع ایجاد خواهد کرد و مصرف مقادیر بسیار زیاد آمیگدالین، کشنده است.

با اجزای سمی انواع میوه‌ها آشنا شوید - تصویر 2 هسته آلو
آلو ظاهر جذابی دارد. محدود از چربی است و سرشار از ویتامین A و ویتامین C می‌باشد. آلو به صورت خام، مربا، ترشی، لواشک و ... استفاده می‌شود؛ اما هسته آن کاملا بی‌خطر نمی‌باشد؛ بالأخص وقتی برای تهیه آلوچه و لواشک از آن استفاده می‌شود، ممکن است دانه‌های آن در ماده غذایی وارد شوند و حالت سمی ایجاد کنند. دانه آلو دارای گلیکوزیدهای سیانوژنیک است که در بدن به مواد سمی و خطرناکی تبدیل می‌شود. بدن مقادیر اندکی از سیانید را می‌تواند پاکسازی کند، اما مقادیر فراوانی از آن خطرناک است و بدن توانایی از بین بردن آن را ندارد. مخصوصاً در کودکان بسیار مواظب باشید که هسته‌ی ‌این میوه را در دهانشان نگه ندارند.

با اجزای سمی انواع میوه‌ها آشنا شوید - تصویر 3 دانه گلابی
گلابی میوه‌ای زنگوله‌ای شکل است که در محدوده رنگ‌های سبز، زرد، قهوه‌ای، قرمز و یا ترکیبی از این رنگ‌ها وجود دارد. این میوه زیبا سرشار از پتاسیم، ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌باشد. بیش از 30 گونه گلابی در جهان وجود دارد و به صورت پخته، کمپوت شده یا خام مصرف می‌شود. دانه گلابی برای انسان خطرناک است. دانه به نیز مانند دانه گلابی در همین دسته قرار می‌گیرد و میوه به بهتر است به صورت پخته مصرف شود وگرنه خطرناک است.

با اجزای سمی انواع میوه‌ها آشنا شوید - تصویر 4 هسته گیلاس
گیلاس هم به صورت خام و هم پخته مصرف می‌شود. رنگ قرمز گیلاس نشان‌دهنده مقادیر فراوانی آنتی‌اکسیدان در آن است. دانه، ساقه و برگ‌های گیلاس سمی هستند. دانه این میوه دارای سیانید است. سیانید یکی از سمومی است که آلمان‌های نازی برای کشتن زندانیان در جنگ جهانی دوم استفاده می‌کردند. حواستان باشد دفعه بعدی که گیلاس خوردید هسته آن را مک نزنید.

با اجزای سمی انواع میوه‌ها آشنا شوید - تصویر 5 هسته هلو
هلو میوه‌ای با ظاهر زیبا و طعمی بی‌نظیر است. هلو از نظر چربی اشباع، کلسترول و سدیم بسیار محدود می‌باشد و سرشار از فیبر و ویتامین‌های ضروری برای بدن است. میوه هلو بسیار مفید است اما دارای هسته‌ای است که مواد شیمیایی سمی در خود دارد. هسته هلو بسیار سفت است و با دندان شکسته نمی‌شود؛ اما در برخی گونه‌های این میوه که هسته از وسط نصف می‌شود، دانه آن در دسترس قرار می‌گیرد. حواستان به آن باشد. البته این دانه بسیار تلخ است و همین مسئله مانع از مصرف آن می‌شود.

با اجزای سمی انواع میوه‌ها آشنا شوید - تصویر 6 دانه سیب
عقیده متداولی که در رابطه با سیب وجود دارد، این است که سیب میوه‌ای برای سلامتی است و مصرف یک عدد سیب به صورت روزانه شما را از ابتلا به بسیاری بیماری‌ها بازمی‌دارد. فیبر و ویتامین‌های موجود در سیب از ابتلا به گرفتگی عروقی و بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کند. سیب به صورت خام، کمپوت شده، آب سیب، پای سیب، سس سیب و ... کاربرد دارد. سیب در رنگ‌ها و گونه‌های بسیار متفاوتی وجود دارد؛ اما دانه‌های سیب دارای سیانید می‌باشند. عقیده‌ای که در رابطه با مصرف سیب (بالأخص سیب گلاب) به طور کامل وجود دارد درست نمی‌باشد و مصرف مقادیر زیادی از دانه‌های سیب سمی می‌باشد. البته مصرف یک عدد سیب کامل همراه با تمام ضمایم مانند دانه‌ها مشکلی را به وجود نمی‌آورد؛ اما مقداری ماده سمی سیانید وارد بدن می‌کند و بار تحمیل‌شده به کبد و کلیه‌ها را، برای پاکسازی آن افزایش می‌دهد.

با اجزای سمی انواع میوه‌ها آشنا شوید - تصویر 7 بادام تلخ
بادام تلخ نیز مانند دانه‌های هلو، زردآلو، آلو، سیب، به و گیلاس از آمیگدالین تشکیل یافته است که می‌تواند در بدن تبدیل به سیانید شود. در تمام دنیا دو نوع بادام وجود دارد: بادام شیرین و بادام تلخ. بادام تلخ باید به منظور از بین رفتن مواد شیمیایی سمی موجود در آن حرارت داده شود و یا پاستوریزه شود. بادام سرشار از پروتئین، ویتامین E، کلسیم، منیزیم، پتاسیم و آهن است که برای بدن مفید می‌باشد؛ اما مصرف بادام تلخ به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

سخن آخر
شاید یکی از علت‌های اصلی وجود مواد سمی چون سیانید در دانه‌های میوه‌ها، جلوگیری از مصرف آن توسط انسان‌ها و حیوان باشد. تا بدین وسیله این دانه‌ها محفوظ بمانند و نسل گونه‌های گیاهی تداوم پیدا کند و از تولیدمثل بازنمانند.


تبیان

206

 

با اجزای سمی میوه‌ها آشنا شوید - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=284558

8 سپتامبر 2014 ... میوه‌ها از جمله مهم‌ترین گروه‌های غذایی در هرم راهنمای غذایی می‌باشند که سرشار از انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌باشند و مصرف مداوم آن‌ها سلامتی و تندرستی ...

آیه های انتظار - طعم شیرین انتظار با چاشنی علم و عمل !

http://www.ayehayeentezar.com/

مسلمان شدن زن فضانورد با کشف اعجاز هستی خانم سونیتا ویلیامز فضانورد هندی تبار سازمان فضایی آمریکا ناسا)به دین افتخار آفرین اسلام .... با اجزای سمی میوه‌ها آشنا شوید میوه‌ها از جمله مهم‌ترین گروه‌های غذایی در هرم راهنمای . ... آشنایی با خواص انواع چای.

آیه های انتظار | آشنایی با خواص انواع چای

http://www.ayehayeentezar.com/portal/آشنایی-با-خواص-انواع-چای.html

19 مه 2014 ... خانه » علمی » آشنایی با خواص انواع چای ... برچسب زده شده با :انواع چای‌ها مفید خاصیت چای گیاهی خواص انواع چای گیاهی ... با اجزای سمی میوه‌ها آشنا شوید.

عکس - هیئت موتور سواری و اتومبیلرانی استان یزد

http://www.mafy.ir/site/content/content/item/3571

10 آگوست 2014 ... با اجزای سمی انواع میوه‌ها آشنا شوید ... هرم راهنمای غذایی می‌باشند که سرشار از انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌باشند و مصرف مداوم آن‌ها سلامتی و تندرستی را ...

"باران مهـر"

http://baranemehr-m.blogfa.com/

با اجزای سمی انواع میوه‌ها آشنا شوید. میوه‌ها از جمله مهم‌ترین گروه‌های غذایی در هرم راهنمای غذایی می‌باشند که سرشار از انواع ... هلو میوه‌ای با ظاهر زیبا و طعمی بی‌نظیر است.

جوانان ایرانی

http://faisalsharifi.blogfa.com/

با این که مفهوم کلی عبارت "من بیمار نیستم" مثبت است اما کلمه "بیمار" واژه منفی است. ضمیر ناخودآگاه به منظور ... با اجزای سمی انواع میوه‌ها آشنا شوید. موضوع: ( پزشکی ) ...

انگور، میوه ای شفابخش - آکا - خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و ...

http://tandorosti.akairan.com/health/vegetable-health/201410121546.html

12 ا کتبر 2014 ... انگور میوه‌ای شیرین و لذیذ و از نوع میوه‌های خوشه‌ای است. ... این میوه بهشتی سرشار از ویتامین های A، B و C می باشد. ... با اجزای سمی میوه‌ها آشنا شوید ...

گروه امداد و نجات کوهستان

http://emdad-alvand.blogfa.com/

به گفته محققان مصرف میوه و سبزیجات که سرشار از آب و مواد مغذی، بخصوص ویتامین‌های A، E و C .... با هشت مورد از آنها آشنا شوید. .... با اجزای سمی انواع میوه‌ها آشنا شوید.

مدرسه استثنايي سعادت نطنز

http://saadat-natanz.blogfa.com/

خدایا تو معلمی" معلمی که با همه ی معلم های دنیا فرق دارد" معلمی که دنبال بهانه می گردد تا جایزه بدهد و همیشه جایزه اش بیشتر از کاری .... با اجزای سمی انواع میوه‌ها آشنا شوید.

4 - طب سنتی@ - پارسی بلاگ

http://428ali.parsiblog.com/?P=4

30 سپتامبر 2014 ... همچنین می توانید با آرایشگرتان هم در این زمینه مشورت کنید. یک بار در ماه از یک ..... با اجزای سمی انواع میوهها آشنا شوید. با اجزای سمی انواع میوه‌ها آشنا ...

پایگاه خبری تحلیلی کیاربیدار

http://www.kiarebidar.com/

همزمان با ايام عزاي حسيني و هفته ي امر به معروف و نهي از منکر؛. همايش امر به معروف و نهي از منکر با موضوع سبک زندگي خانواده .... با اجزاي سمي انواع ميوه‌ها آشنا شويد ...

جیم - پروفایل کاربری آوین

http://jeem.ir/user.php?id=3458

با اجزای سمی انواع میوه‌ها آشنا شوید ... با آگاهی به مقابله با بیماری‌ها بروید. هفت نکته مهم برای دوری از ... خواص و فواید جادویی برخی از انواع تخمه‌ها. غصه نخور؛ تخمه بخور.

ترویج و آموزش کشاورزی - با ده گل زیبای مرگبار آشنا شوید!

http://arazmjo.blogfa.com/post-443.aspx

ترویج و آموزش کشاورزی - با ده گل زیبای مرگبار آشنا شوید! - ... از دیگر گیاهانی که از سمی مشابه برخوردارند می‌توان گل صدتومانی، پیریس .... اجزای سمی انواع میوه‌ها.

این تصاویر را قطعا دوبار خواهید دید! | مجله آنلاین ایران‌ سان

http://iransun.net/این-تصاویر-را-قطعا-دوبار-خواهید-دید/

18 ا کتبر 2014 ... تگ شده با:تصاویر بامزه تصاویر خنده دار ... تصاویر رونمایی از 5 محصول جدید ایران‌خودرو · با اجزای سمی انواع میوه‌ها آشنا شوید · دنیا را در آخر زمان و بعد ...

بهداشت مواد غذایی آرشیو - سایت علمی دانشجویان ایران

http://www.daneshju.ir/forum/sitemap/f-804.html

مقاله میوه های خوش آب و رنگ اما سرطان زا · غذا را در چه ظرفی آماده کنیم؟ ... بحث مناسب ترین روش برای نگهداری گوشت قرمز · با اجزای سمی انواع میوه‌ها آشنا شوید; مقاله فهرست ...

داستان - بهترین سایت عکس و سرگرمی

http://fun92.persianblog.ir/tag/داستان

5 روز پیش ... چربی ترانس در انواع روغن جامد، مارگارین، غذاهای سرخ‌شده، فست‌فودها و شیرینی‌تر وجود دارد. علاوه بر اینکه مصرف مواد ...... با اجزای سمی میوه‌ها آشنا شوید ...