به گزارش سرویس کشکول جام نیوز، اگر می‌خواهید پاییز و زمستان خود را بیمه کنید و دچار سرماخوردگی نشوید، نکات زیر را حتما بخوانید.

 

آیا تاکنون به این موضوع فکر کردید که چرا معمولا در پاییز و زمستان سرما می‌خورید؟ بنا به گزارش منتشر شده در مجله هلث health magazine در مشاوره با چندین متخصص برای جلوگیری از سرماخوردگی در فصل زمستان و یا پاییز می‌بایست در ابتدا حتماً خود را با واکسن آنفولانزا محافظت کنید و سپس با استفاده از راهنمای زیر پاییز و زمستان خود را بیمه کنید.

 

1. قرارهای خود را در فصول سرد حتی الامکان در فضای باز بگذارید!
باور عموم بر این اساس است که برای جلوگیری از سرماخوردگی بهتر است در فضای بسته و گرم بمانیم ولی مشکل اینجاست که باکتری‌ها و ویروس‌ها در فضای بسته باقی می‌مانند و احتمال انتقال بیماری و این ویروس‌ها در فضای بسته به مراتب افزایش می‌یابد و این در حالی است که در فضای باز، جریان هوا به ویروس‌ها اجازه نمی‌دهد که در محیطی بمانند.

 

بنابراین بیرون رفتن و خارج شدن از فضای بسته نه تنها شما را از شر ویروس‌های ساکن در آن محیط نجات می‌دهد بلکه اگر بیرون رفتن شما با حرکات ورزشی و یا پیاده روی همراه شود باعث بالا رفتن سیستم ایمنی بدن شما می‌شود زیرا تحقیقات نشان می‌دهند ورزش هم باعث ارتقا قوای فیزیکی و هم ارتقای سطح ایمنی و حفاظتی بدن می‌شود.

 

2. آرامش روانی باعث جلوگیری از سرما خوردگی می‌شود
شاید شما هزاران دلیل برای اینکه زمان کافی برای استراحت ندارید داشته باشید، ولی عدم داشتن استراحت کافی و سلامت روانی می‌تواند هزینه‌های سنگینی به شما تحمیل کند.
مضطرب بودن باعث ترشح هورمون‌های مرتبط با استرس می‌شود که موجب ضعیف شدن بنیه بدنی شما در طول زمان می‌شود و سیستم دفاعی بدن شما در برابر آنفولانزا و یا سرما خوردگی ناکارآمد ظاهر می‌شود. بنابراین زمان کافی را در طول شبانه روز به آرامش و سلامت روانی خود اختصاص دهید.

 

3. دستان خود را بشویید

شستن دستان تا حدود زیادی از انتقال ویروس به بدن شما جلوگیری می‌کنند زیرا با لمس کردن اشیا مختلف در طول روز این ویروس‌ها به راحتی می‌توانند به سطوح دستان شما منتقل شوند.

 

در شست و شوی دستانتان دقت کافی را به خرج دهید. از آنجایی که احتمال وجود ویروس بر روی سطح صابون‌ها وجود دارد حتی الامکان سعی کنید از مایع‌های دستشویی استفاده کنید که دست‌تان با آنها تماسی نداشته باشد. انتقال ویروس‌ها در محیط‌های مرطوب در مقایسه با محیط‌های خشک آسان تر صورت می‌پذیرد، بنابراین سعی کنید بعد از شستن دست‌هایتان با حوله‌های پاکیزه و عاری از آلودگی آنها را خشک کنید و نه با لباس‌هایتان.

 

4.خواب کافی داشته باشید

تحقیقات نشان دهنده این هستند که مقدار خواب مورد نیاز برای هر کس در طول شبانه روز تفاوت دارد، اما مدت خواب کمتر از 7 ساعت در طول شبانه روز می‌تواند احتمال ابتلا به ویروس سرما خوردگی را تا سه برابر افزایش دهد.

از طرفی دیگر فقط زمان آرامش و سکوت برای ما در طول شبانه روز در شب‌ها زمانی است که دراز کشیدیم، ولی دقیقا در همین زمان به‌صورت ذهنی سعی بر تحلیل مشکلاتمان داریم که باعث می‌شود مغز و ذهن به خواب فرو نروند، بنابراین به هنگام شب سعی کنید ذهن‌تان را از موضوع‌ها و مسائل روزانه خالی کنید تا بتوانید سریع تر و آسان تر به خواب فرو بروید.

 

206

 

روش هایی برای اینکه سرما نخورید - روزنه

http://www.rozanehonline.com/عمومی/روش-هایی-برای-اینکه-سرما-نخورید.html

آیا تاکنون به این موضوع فکر کردید که چرا معمولا در پاییز و زمستان سرما می‌خورید؟ بنا به گزارش منتشر شده در مجله هلث health magazine در مشاوره با چندین متخصص ...

ﻧﺨﻮﺭﯾﺪ ﺩﺭ ﻓﺼﻞ ﭘﺎﯾﻴﺰ ﻭ ﺯﻣﺴﺘﺎﻥ ﺳﺮﻣﺎ ﺗﻮﺻﻴﻪ ﻫﺎی ﺟﻬﺖ ﺍ

http://golestan.medu.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=a3defde5-ea9b-477e-afb3-f18377bd8a3b

ﺗﻮﺻﻴﻪ ﻫﺎی ﺟﻬﺖ ﺍﯾﻨﮑﻪ. ﺩﺭ ﻓﺼﻞ ﭘﺎﯾﻴﺰ ﻭ ﺯﻣﺴﺘﺎﻥ ﺳﺮﻣﺎ. ﻧﺨﻮﺭﯾﺪ. ﻣﻌﻤﻮﻻ ﻓﺮﺍﺭﺳﻴﺪﻥ ﻓﺼﻞ ﭘﺎﻳﻴﺰ ﺑﺎ ﺷﻴﻮﻉ ﺍﺑﺘﻼ ﺑﻪ ... ﭼﻮﻥ ﻫﻢ ﺍﺯﺩﺣﺎﻡ ﺟﻤﻌﻴﺖ ﺩﺭ ﻣﻜﺎﻥ ﻫﺎﻱ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﻫﺎ، ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻫﺎ ﻭ ﻣﻬﺪﻫﺎﻱ ﻛﻮﺩﻙ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ ﻭ ﻫﻢ .... ﺿﻤﻦ ﺍﻳﻨﻜﻪ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﻫﺎ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺎ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻭ ﻓﺮﻫﻨﮕﺴﺎﺯﻱ، ﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺧﻄﺮﺍﺕ ﻭ ﻋﻮﺍﺭﺽ ﻣﺼﺮﻑ ﻣﺪﺍﻭﻡ.

Social Network - سازنا - مرور نظرسنجی ها - خانه

http://saznaa.ir/polls

این کودک 6 ساله در حال صحبت با پدر و مادرش است و از اینکه هنوز 6 سال دارد بسیار عصبانی است و وسایلش را پرتاب می کند. او می ... روش هایی برای اینکه سرما نخورید.

اگر می‌خواهید در پاییز سرما نخورید فلفل بخورید - باشگاه خبرنگاران

http://www.yjc.ir/fa/news/4999660/اگر-می‌خواهید-در-پاییز-سرما-نخورید-فلفل-بخورید

4 ا کتبر 2014 ... روش هایی برای مقابله با بیماری های پاییز ... اگر می‌خواهید در پاییز سرما نخورید فلفل بخورید ... خاص معده نداشته باشد، در خوردن غذاهای تند منع مصرف ندارد مگر اینکه دچار التهاب معده باشد یا با خوردن این غذاها به حساسیت مبتلا شود.

چه کنیم که سرما نخوریم

http://asp.irteb.com/article/completeArticle.aspx?id=168

سرماخوردگي يک عفونت ويروسي مسري است که راه هاي تنفسي فوقاني را آلوده نموده و ... 7- ورزش هاي آيروبيک را به طور منظم انجام دهيد: اين ورزش ها باعث افزايش سلولهاي ...

لیستی بزرگ از چیز های کوچک - سایت تفریحی و سرگرمی خوشگلها

http://khoshgelha.lxb.ir/post/182/لیستی بزرگ از چیز های کوچک

لیستی بزرگ از چیز های کوچک,سایت تفریحی و سرگرمی ♥خوشگلها. ... اس ام اس های زیبای عاشقانه · روش هایی برای اینکه سرما نخورید · تصاویر جالب و خنده دار · گران ...

راهکارهایی برای آنکه در این فصل سرما نخورید - ایران ناز

http://www.irannaz.com/guidelines-for-the-cold-season-in-this-thread.html

روش های مختلف معلم ازاری (طنز) .... راهکارهایی برای آنکه در این فصل سرما نخورید .... ضمن اینکه خانواده‌ها باید با آموزش و فرهنگسازی، فرزندان خود را از خطرات و عوارض ...

سایت تفریحی و سرگرمی خوشگلها

http://khoshgelha.loxblog.com/

عکس نوشته های جالب و خواندنی · شصت روش بـرای اینکه شوهرتان را قدرتمند سازید ... اس ام اس های زیبای عاشقانه · روش هایی برای اینکه سرما نخورید · تصاویر جالب و خنده ...

انار بخورید تا سرما نخورید - همشهری آنلاین

http://www.hamshahrionline.ir/details/234662

13 ا کتبر 2013 ... همشهری آنلاین: یک کارشناس تغذیه، مصرف انار را در جلوگیری از سرما خوردگی مفید دانست. ... مهارت های زندگی. سفر. محیط زیست. آب و هوا. آموزش. دانش. فرهنگ و تاریخ ... وی با بیان این‌که انار یکی از منابع غنی ویتامین C محسوب می‌شود، ...

در پاییز و زمستان سرما نخورید | شادی ایرانی – مجله اینترنتی پزشکی ...

http://www.shadi-irani.com/1393/08/01/در-پاییز-و-زمستان-سرما-نخورید/

23 ا کتبر 2014 ... در پاییز و زمستان سرما نخورید در زیر چهار ماده که مصرف آنها در پاییز و زمستان ... از ویتامین های حیاتی در فصل پاییز و زمستان، ویتامین D است که عمل ... حلال احمر به حمایت درمانی قربانیان اسید پاشی اصفهان رفت سیدرضا رئیس‌کرمی با اشاره به اینکه وفاق جمعی در کشور ... تعرفه اینترنت ۳G همراه اول و روش فعال سازی.

این گونه غذا نخورید! - بیتوته

http://www.beytoote.com/health/nutrition/eat-nutrition1-digestive.html

در فصل سرما این خوراکی را به رژیم غذایی تان اضافه کنید ... اینکه سرپا غذا بخورید یعنی صبحانه، نهار یا شام را ایستاده میل کنید الزاماً خطرناک نیست. ... نحوه‌ درست غذا خوردن ... تا جایی هم که می‌توانید از ریزه خواری بین وعده های غذایی بپرهیزید. علاوه بر  ...

بچه ام زیاد سرما می خورد؛ چه کارکنم؟ - طب شیعه

http://shiateb.com/pages/?current=viewdoc&langid=1&sel=743

4-1- روش های غلط نگهداری مواد غذایی: فاصله گرفتن از تازه خوری و عادت به مصرف غذاهای .... این که جایگزین آنتی بیوتیک در درمان سرماخوردگی چیست را در ادامه بحث ذکر ...

4ماده حیاتی برای اینکه سرما نخوریم - ناطقان

http://nateghan.ir/fa/news/7516/4ماده-حیاتی-برای-اینکه-سرما-نخوریم

23 ا کتبر 2014 ... 4ماده حیاتی برای اینکه سرما نخوریم ... ویتامین "ای" نیز برای رشد سلول ها و بافت های بدن به کار می رود. ... برچسب ها: سرماخوردگی زمستان ید روی.

بوی نم- صفحه اصلی

http://arrow.miyanali.com/

صحبت های این خواننده را در زیر بی هیچ کم و کاس... تاریخ درج: ۹۳/۰۷/۲۱ - ۱۹:۳۵ 10 نظر , 44 بازدید. این قصه بزرگ شدن ما آدمهاست ! روش هایی برای اینکه سرما نخورید.

چه بخوریم تا سرما نخوریم - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=143072

8 نوامبر 2010 ... علاوه بر توصیه‌های عمومی درباره پیشگیری از ابتلا به انواع ویروس‌های آنفلوانزا و ... برای این که سیستم ایمنی بدن به بهترین نحو به وظیفه‌اش که مبارزه با ... عسل و لیمو ترش، یکی از روش‌های موثر در تسکین علائم سرماخوردگی است.

در شروع سال تحصیلی، چه کنیم که سرما نخوریم؟ - پرشین وی

http://www.persianv.com/maharatha/260947.php

یک فوق تخصص آسم و آلرژی با بیان اینکه همزمان با آغاز سال تحصیلی آنفلوآنزا و ... عجیب‌ترین درمان‌های سرماخوردگی ... با این روش کفش های خود را براق کنید ...