کاردستی جامدادی

کودکان عاشق بازی کردن هستند حتی زیر باران.ولی مشکل این است که در دست نگه داشتن چتر هم باعث خستگی دستان کوچکشان می‌شود و هم از لذت بازی کردنشان کم می‌کند. در این بخش برایتان یک ایده خوب داریم، که می‌توانید به سادگی و راحتی و با هزینه‌ای کم تهیه کنید که نه دلشوره خیس شدن فرزندان دلبندتان را داشته باشید و نه دلشوره سرما خوردنشان را.

وسایل مورد نیاز:

 1- پارچه ضد آب 150cm

 2- نخ و سوزن

مراحل دوخت :

 1- پارچه را پهن کرده و به عرض 100 و طول 140 برش می‌زنیم بعد از برش وسط طول و عرض را پیدا کرده و در الگو با کشیدن خط بهم متصل می‌کنیم تا وسط کار بدست آید.

2- در نقطه اتصال طول و عرض ( وسط کار) در خط عرض برشی به اندازه 14cm زده از جلو گردن 7cm و گودی پشت گردن 3 cm برش زده و بصورت هلال به سر برش 14 cm می‌رسانیم تا گودی گردن را ایجاد کند.

3- برای کلاه ابعادی به طول و عرض 33×24 برش زده فراموش نشود از سمت لبه کلاه در عرض 3cm اضافه درز در نظر گرفته شود و در خطهای دیگر برش 1cm اضافه درز.

4- در پشت خط درز ( در قسمت عقب سر) روی طول عرض 4 cm داخل رفته و وسط سر را حالت گرد درآوریم. لبه کلاه را که 3cm اضافه درز برایش گذاشته بودیم را به داخل تا کرده و دورتا دور برش را چرخ می‌کنیم. از وسط گودی جلو گردن، یقه را گذاشته و چرخ می‌کنیم.

5- از وسط گودی گردن برشی در طول به اندازه 10cm می‌زنیم.

6- پارچه‌ای به ابعاد 4×10 برش می‌زنیم و دور تا دورش را چرخ می‌کنیم. این تکه را در سمت راست برش جلو گردن ثابت کرده و در سمت چپ با دکمه قابلمه‌ای در دو طرف برش یقه ثابت می‌کنیم.

 cm 6 پایین برش جلو یقه محل اتصال جیب است. برای جیب، پارچه را به ابعاد cm 14 و cm 16 برش زده و برای در جیب پارچه را به ابعاد 616 برش می‌زنیم. سمت چپ و راست و پایین جیب را روی کار چرخ کرده و در قسمت درجیب فقط بالای کار را ثابت نگه می‌داریم .

 شما به سلیقه خودتان می‌توانید روی این بارانی را تزیین کنید می‌توانید روی کلاه را با گذاشتن چشم و دهن شبیه جوجه و یا با گذاشتن گل روی تنه آن زیبایی کار را چند برابر کنید.

ساخت جامدادی و جعبه مداد رنگی - کودکانه - بلاگفا

http://ayeye-noor.blogfa.com/category/17

کودکانه - ساخت جامدادی و جعبه مداد رنگی - آموزش ساخت کاردستی و آموزه های قرآنی - کودکانه.

کاردستی جامدادی زیپی - وبسایت کودکان دیروز امروز فردا

http://koodakemroz.persianblog.ir/post/266/

31 آگوست 2012 ... امروز در این پست کاردستی جامدادی زیپی رو قراردادم امیدوارم خوش تون بیاد ... و جامدادی رنگارنگ درست کنید اسمش رو هم بگذارید جامداد زیپی رنگین ...

دنیای زیبا - مطالب ابر کاردستی

http://sermeh.mihanblog.com/post/tag/کاردستی

22 آگوست 2014 ... نوع مطلب : آموزش هنری تزیینات کاردستی. برچسب ها: جامدادی ساخت جامدادی دور ریختنی کاردستی هنری تزیین آموزش ... نوع مطلب : کاردستی آموزش هنری.

جامدادی بازیافتی - همشهری آنلاین

http://www.hamshahrionline.ir/details/231607

20 سپتامبر 2013 ... اما گاهی می‌توانیم خودمان آن‌ها را بازیافت کنیم و از آن‌ها استفاده‌ی جالب و تازه‌ای بکنیم. مثل کاردستی امروز، جامدادی بازیافتی که می‌تواند در سال ...

کاردستی | کاردستی گونی - آموزش ساخت جامدادی با قوطی و گونی

http://irancook.ir/09/28/kardasti-jamedadi-goni/11115/

برای ساخت این کاردستی به مقداری پارچه کنفی یا گونی ، چسب حرارتی ، قوطی ، روبان و گل و … ... جامدادی را تزیین کنید ( حتی با خود گونی هم میتوانید گل بسازید ) .

کاردستی کودکان - viana - NiniWeblog.com

http://vyana2011.niniweblog.com/page95.php

کاردستی کودکان - خاطرات دخترم ویانا. ... در این بخش کاردستی جامدادی با استفاده از مواد دور ریختنی آموزش داده شده است. مواد لازم برای این کاردستی 1: لوله مقوایی داخل ...

هنر - پایه چهارم دبستان دخترانه دانشگاه صنعتی اصفهان

http://4sanati.persianblog.ir/tag/هنر

6 ا کتبر 2014 ... تهیه کاردستی روز مادر .... امیدواریم از درست کردن این کاردستی لذت ببرید. .... در این بخش کاردستی جامدادی با استفاده از مواد دور ریختنی آموزش داده ...

ابتکارات جالب با وسایل دور ریختنی(1) ابتکار و خلاقیت را به ...

http://roshana1.miyanali.com/5

14 سپتامبر 2013 ... مواد لازم برای این کاردستی : ... کاردستی-جامدادی-با-چوب-بستنی1 ... 5-از عکس هایی که گذاشتیم ایده بگیرید و یک کاردستی زیبا با کمک فرزندتون ...