این مدل دامن بسیار ساده است و برای اندام های متناسب بهتر است. افراد خیلی لاغر و افراد خیلی چاق از این دامن نباید استفاده کنند. این مدل دامن به دلیل داشتن برش عمودی روی پا قد را بلندتر از آنچه که هست نشان می دهد. بنابراین، افرادی که دارای پاهای بلند هستند بهتر است از این دامن استفاده نکنند. دامن لنگی برای افرادی که دارای بالاتنه ی بلند و پاهای کوتاه هستند بسیار مناسب است.

این مدل دامن بسیار ساده است و برای اندام های متناسب بهتر است. افراد خیلی لاغر و افراد خیلی چاق از این دامن نباید استفاده کنند. این مدل دامن به دلیل داشتن برش عمودی روی پا قد را بلندتر از آنچه که هست نشان می دهد. بنابراین، افرادی که دارای پاهای بلند هستند بهتر است از این دامن استفاده نکنند. دامن لنگی برای افرادی که دارای بالاتنه ی بلند و پاهای کوتاه هستند بسیار مناسب است.
الگوی دامن لنگی را هم روی دامن تنگ و هم روی دامن فون (بنا به سلیقه) می توان اجرا کرد. توجه داشته باشید که اگر از الگوی تنگ استفاده می کنید، قدم زدن و نشستن و برخاستن با این دامن کمی سخت خواهد بود؛ اما اگر از الگوی فون استفاده کنید دامن آزادتر خواهد بود.
طریقه ی رسم دامن لنگی
1. الگوی دامن تنگ را کشیده، در صورت تمایل تبدیل به فون می کنیم.
2. از نقطه ی 1 به اندازه ی 12 سانت بیرون می رویم تا نقطه ی 2 به دست آید.
3. از نقطه ی 3 به اندازه ی 15 سانت بیرون می رویم تا نقطه ی 4 به دست آید.
4. نقاط 2 و 4 را با خط راست به هم وصل می کنیم.
5. به الگوی پشت هیچ تغییری نمی دهیم.
6. از الگوی جلو یک بار روی دولای باز طوری در می آوریم که خط وسط جلو (یعنی خط 3-1) موازی با لبه ی پارچه باشد.
7. از الگوی پشت یا بار روی دولای بسته ی پارچه در می آوریم. چون جلوی این دامن باز است، پشت را بدون درز در نظر می گیریم. در ضمن، پشت این دامن دیگر زیپ لازم ندارد.
8. پارچه ی کمر این دامن مستطیلی است به در ازای «دور کمر+ 26 سانت» و به پهنای دلخواه.
 

آموزش خیاطی - انواع دامن

http://honarekhayati.blogfa.com/category/1

آموزش خیاطی - انواع دامن - «متد متریک» - آموزش خیاطی. ... برای اینکه اوازمانها دقیق باشد، قبل از برش خطوط نیم ساز زاویه پایین دامن در وسط جلو را رسم میکنیم و به عنوان خط راهنما از آن استفاده میکنیم .... برای دوخت این دامن نیازی به کشیدن الگو نیست .... ابتدا دامن لنگی ساده را کشیده و به قسمت رویی ،پس از یک چهارم دور کمر، 30 -35 سانت ...

الگو دامن لنگی - آموزش خیاطی | khayati24.ir

http://khayati24.ir/الگو-دامن-لنگی-884

آموزش دوخت لباس مردانه و پسرانه ... الگوی جلوی دامن تنگ یا به دلخواه فون را میکشیم. الگو دامن لنگی - تصویر 1 ... برچسب‌ها: انواع دامن, دامن لنگی, اموزش خیاطی, الگو.

آموزش دامن - آموزش خیاطی | khayati24.ir

http://khayati24.ir/category/آموزش-دامن-1054

آخرین مطالب و نوشته ها در موضوع آموزش دامن. ... آموزش دوخت لباس مردانه و پسرانه ... فون به روش اول (۱) · دامن فون به روش اول - قسمت دوم · دامن نيم کلوش · طريقه رسم دامن لنگی.

دامن لنگی - آکاایران - آموزش خیاطی - خانه داری

http://khanehdar.akairan.com/kardasti-honar/khayati1/dmn-lngy-akhyrn.html

طریقه ی رسم دامن لنگی ۱) الگوی دامن تنگ را کشیده، در صورت تمایل تبدیل به فون می کنیم. ۲) از نقطه ی ۱ به اندازه ی ۱۲ سانت بیرون می رویم تا نقطه ی ۲ به دست آید.

دامن نیم کلوش - آکاایران - آموزش خیاطی - خانه داری

http://khanehdar.akairan.com/kardasti-honar/khayati1/dmn-nym-khlwsh-akhyrn.html

صفحه خانگی آموزش خیاطی دامن نیم کلوش - آکاایران ... برای رسم الگوی دامن به ۳ اندازه احتیاج داریم. ... ۱۲) روش دوخت زیپ و کمر مانند دامن های قبلی است. ... دامن لنگی ...

رسم الگو - هنرستان

http://iranianhandmade.persianblog.ir/tag/رسم_الگو

رسم الگوی اساس کش : (مخصوص پارچه های ریون ، استرچ ، تور کشی ، لمه ) ... انواع آستین. سلام نود و سوم .... دامن لنگی (اسکاتلندی – پرت فوی). سلام سی و .... در اینجا فقط نحوه کشیدن الگو ارایه شده نحوه برش و دوخت دامن در پست بعدی گفته خواهد شد قلب.

الگوی اولیه ی دامن - آموزش گام به گام خیاطی

http://khayat20.blogfa.com/1390/02/1

یعنی الگوی اولیه دامن که میشه به جای دامن ساده هم ازش استفاده کرد. روش اندازه ... ۳-۱: بلندی دامن ، از نقطه ۳ خطی عمود در عرض الگو رسم کنید تا نقطه ... طرز دوخت انواع زیپ.

الگوی اولیه دامن به روش خانم عمرانی - آپارات

http://www.aparat.com/v/lFA20/الگوی_اولیه_دامن_به_روش_خانم_عمرانی

16 سپتامبر 2013 ... Hosna الگوی اولیه دامن به روش خانم عمرانی آموزش , الگوی دامن , خانم عمرانی , خیاطی , ... آموزش دوخت پیراهن بارداری ... خیاطی عمرانی آموزش دامن لنگی.