برای این پارچه ها بهتره که زیپ به خط مرکزی دوخته بشه. حین دوختن باید دقت بشه که نمیتونیم دوخت زده شده رو بشکافیم چون رد سوزن روی پارچه میمونه پس کوک هم نمیشه و زیپ را با سوزن ته گرد هم نمیشه ثابت کرد!

برای این پارچه ها بهتره که زیپ به خط مرکزی دوخته بشه.
حین دوختن باید دقت بشه که نمیتونیم دوخت زده شده رو بشکافیم چون رد سوزن روی پارچه میمونه پس کوک هم نمیشه و زیپ را با سوزن ته گرد هم نمیشه ثابت کرد!

پس باید مراحل زیرو انجام داد:
اضافه درزهای جادوخت زیپ را به رو برگردانید و زیر محل دوخت زیپ زانفیکس بزنید و سر جاو اولش بچسبانید.
(زانفیکس نوعی چسب پارچه است که در بازار متری و نواری آن هست از این چسب میتوان برای تو گذاشتن لبه لباسها استفاده کرد ولی بهتره برای لباسایی باشه که کمتر شسته میشن مثل مجلسی ها)
درست روی لباس لبه های درز را به وسیله نوار ماسک کنار هم قرار بدین.
(نونر ماسک نوعی نوار کاغذی یا پلاستیکیه که یک طرف آن چسب دارد)
سمت روی زیپ را روی اضافه درز قرار دهید و با نوارهایی از جنس ماسک بریده شده بر روی زیپ بچسبانید و زیپ را به این وسیله در جای خود محکم کنید از داخل لباس و از پایین به بالا با پایه زیپ دوز چرخ کنید و در آخر نوار ماسک را از روی زیپ بردارید.

نحوه دوخت زیپ به چرم و جیر - آموزش خیاطی | khayati24.ir

http://khayati24.ir/نحوه-دوخت-زیپ-به-چرم-و-جیر-128

اضافه درزهای جادوخت زیپ را به رو برگردانید و زیر محل دوخت زیپ زانفیکس بزنید و سر جاو اولش بچسبانید. (زانفیکس نوعی چسب پارچه است که در بازار متری و نواری ...

آموزش دوخت لباس مردانه و پسرانه - آموزش خیاطی | khayati24.ir

http://khayati24.ir/category/آموزش-دوخت-لباس-مردانه-و-پسرانه-1048

اندازه های تقریبی کودکان از 3 ماه تا 12 سال · نحوه دوخت زیپ به چرم و جیر · زیپ ها انواع مختلفی دارن که موارد استفاده آنها هم متنوع است که معمولا برحسب جنس پارچه یا درز ...

نکاتی که هر خیاط خبره باید بداند - اکاایران - آموزش خیاطی

http://khanehdar.akairan.com/kardasti-honar/khayati1/nokati18.html

ضخامت‌ و استحکام‌ نوار باعث‌ می‌شود که‌ زیپ‌ به‌راحتی‌ در محل‌ مورد نظر دوخته‌ شود و ثابت‌ بماند. اتوکردن‌: ... چرم‌ و جیر مصنوعی‌ به‌ دو صورت‌ یک‌لایه‌ یا دولایه‌ عرضه‌ می‌شود.

آموزش دوخت کیف های چرمی با الگوههای متنوع - آپارات

http://www.aparat.com/v/9hi4R/آموزش_دوخت_کیف_های_چرمی_با_الگوههای_متنوع

8 دسامبر 2012 ... آی هدیه چرم دوزی هنر قدیمی و لذت بخشی برای علاقه مندان به هنرهای دستی است.با آموزش چرم دوزی بدون نیاز به مدل کیف چرم خودتان میتوانید کیف چرمی ...

ܓآموزش چرم دوزی با دست +تصاویر زیبا از کیفهای چرم دست دوزܓ ...

http://www.ayehayeentezar.com/thread35362.html

این نوع چرم نسبت به جیر سطح پایینتر محسوب و طبقه بندی میگردد . .... نظر گرفته بشه و برای دوخت دور زیپ فاصله ۳ میل دوخت رو قشنگتر میکنه.

مجله اینترنتی آی هدیه آموزش دوخت کیف چرم - آموزش کیف پول چرم دست دوز

http://ihedieh.com/home/آموزش-چرم-دوزی-دوخت-کیف-پول-چرم.html

شامل دو تصویر از الگوی کیف چرم مجلسی در اندازه های واقعی برای علاقه مندان به چرم ... در سمت چپ برای زیپ زیر زیپ را هم به همین شیوه سوراخ کرده در واقع در این مستطیل ...

خانه ي مد فرزان نيا - شستشوي انواع لباس

http://farzan-nya.blogfa.com/category/16

البته اگر به شوینده‌های مخصوص لباس‌های مشكی دسترسی داشته باشید، استفاده از آنها بسیار كار را راحت می‌كند و ... سپس شروع به دوختن پرده کنید. ... لباس پوشیدن در پاییز, نحوه پوشیدن لباس در پاییز ... بیشتری در مورد جنس آن به خرج دهید و «چرم و جیر» و رنگ‌های بین قهوه‌ای خاکی و قرمز گرم بهترین انتخاب‌ها هستند. ..... دوخت زیپ مخفی.

مدل های جدید کیف دخترانه - الماس فان

http://almas-fun.ir/p/82

در کیف‌های تابستانی نشانی از چرم و جیر نیست. ... کیف‌های پیشنهادی ما ایده‌های ساده‌ای هستند که شما را به دوخت و دوز تشویق می‌کنند. ... منگوله زیپ و پلاک دوخته شده روی کیف هم از بازی‌هایی است که برای جلوه بیشتر کیف‌تان می‌توانید سراغ‌شان بروید.

شهريور و کیف هایش - بیتوته

http://www.beytoote.com/mode/mode/august2-bag.html

در کیف‌های تابستانی نشانی از چرم و جیر نیست. این کیف‌ها طراحی‌های ... کیف‌های پیشنهادی ما ایده‌های ساده‌ای هستند که شما را به دوخت و دوز تشویق می‌کنند. برای داشتن این ...

منبع روبان دوزی و دوختهای تزئینی دانا - ××کارهای هنری که شما برای دانا ...

http://ribbon.blogfa.com/category/31/××کارهای-هنری-که-شما-برای-دانا-فرستاده-اید××

کیف جیر(مخمل) ... دوستان عزیز امروز مایلم سایتی را به شما معرفی کنم که برای هنرمندانی که مایلند ... در ضمن خانم محمدی هنر دیگری هم دارن که دوخت کیف های چرم است. ... سپس یک کیسه زیپ دار برای آستر داخل کیف از جنس هایی مثل تترون یا کتان بدوزید.

آموزشگاه خیاطی و طراحی دوخت کساء

http://kasasewing.blogfa.com/

لحظاتی شاد و به یادماندنی را در محیطی دوستانه و صمیمی در آموزشگاه خیاطی کساء تجربه ... ---برای دوخت پارچه های چرمی و جیر بهتر است از سوزن سه گوش استفاده میشود.

خیاطی - آموزش خـــیاطــی -دانلود-كتاب-آموزش - صفحه 2 - باشگاه ...

http://www.iran-eng.com/showthread.php/541298-خیاطی-آموزش-خـــیاطــی/page2

چرم و جیر مصنوعی به دو صورت یكلایه یا دولایه عرضه میشود. ... غالباً افراد، به اشتباه، زیپ ظریف را برای پارچه مخمل مناسب میدانند، در حالی كه دوخت ...