دین مقدّس اسلام، در امور مربوط به خانه و کارهای مختلف خانواده، ادین مقدّس اسلام، در امور مربوط به خانه و کارهای مختلف خانواده، احکامی اوّلیه و احکامی ثانویه دارد:

 دین مقدّس اسلام، در امور مربوط به خانه و کارهای مختلف خانواده، ادین مقدّس اسلام، در امور مربوط به خانه و کارهای مختلف خانواده، احکامی اوّلیه و احکامی ثانویه دارد: احکام اوّلیه، آنهایی است که زن و شوهر باید در مرحلۀ نخست به آن عمل کنند،سپس اگر تخلّف ورزیدند، نوبت به احکام ثانویه می‌رسد، ولی بسیاری از مردم را می‌بینیم که حکم ثانویه را به جای حکم اولی می‌گیرند و در مقابل عمل، دچار سرگردانی می‌شوند.
آنهایی که دستورات اسلام را درست درک نکرده اند می‌گویند: دستور اسلام این است که زن در خانه شوهر وظیفه ندارد هیچ گونه کاری انجام دهد: نه بر او واجب است غذایی بپزد، نه ظرفی بشوید، نه دکمه‌ای بدوزد و نه نظافتی بکند، حتی برای شیر دادن کودکش هم می‌تواند تقاضای دایه یا اجرت نماید و شوهر هم می‌تواند به زن بگوید: راضی نیستم بدون اجازۀ من، پایت را از خانه بیرون گذاری، اگرچه پدرت بمیرد یا مادرت فَلج شود، یا بیشتر از دو دست لباس تابستانی و زمستانی وظیفه ندارم برایت بخرم. سپس می‌بینید اگر این دستور اسلام در خانواده‌ها عملی شود، زن در میان خانه اسیری در قفس می‌گردد و مرد رئیسی بدون خوراک و پوشاک و خانه مزبله‌ای غیر قابل زیست. 
درست است: حکم اسلام همین است، ولی این حکم در مرحلۀ دوم است و به اصطلاح حکمی است ثانوی و در مورد سرپیچی زوجین از حکم اوّل و در زمان درگیری و نزاع است. 
حکم اوّل اسلام که برای همگان است و حکمی است اصلی و قاطع و طبق عدالت و فطرت، این است که: خود زن و شوهر با آزادی و رضایت کامل، امور خانه را میان خود تقسیم کنند و هر یک قسمتی را به عهده بگیرد. 
فرض کنید چند نفر رفیق به مسافرت می‌روند. آنها کارهای چند روز مسافرت خود را به دو گونه می‌توانند انجام دهند: 
اوّل آن که در کمال خلوص و صفا، هر کس هر کاری که پیش آمد و معطّل مانده بود، ا نجام دهد. 
دوم این که از اوّل کارها را تقسیم کنند که یک نفر مثلاً باید خرید کند، دیگری غذا بپزد، سومی ظرف‌ها را بشوید و چهارمی وسیله رفت و آمد را آماده کند. اسلام به زن و شوهر اختیار داده است که نسبت به کارهای خانه هر یک از این دو طریق را که بخواهند انتخاب کنند.
 

همسرداری : زندگی مشترک ،آموزش همسرداری ،شوهرداری ،ارتباط زن و شوهر

http://www.niksalehi.com/index-hamsar.php

مهارت های ضروری برای همسر داری رمز و راز همسرداری , زن و مرد, ارتباط زن شوهر, روابط زناشویی,زندگی مشترک رضایت‌ بخش. ... وظایف مشترک زن و شوهر در زندگی زناشویی  ...

خانه‌داری - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/خانه‌داری

خانه‌داری وظیفه زنان محسوب می‌شد اما امروزه در جامعه‌های نوین مردان بسیاری نیز به خانه‌داری ... بتی فریدان در کتاب پژوهشی مشهور خود، راز و رمز زنانه، به «مشکلی که نامی ... از لحاظ شرع اسلام نمی‌توان زنان رابه فعالیت‌های درون خانه مجبور نمود و این امر از وظایف آنان نیست. ... معصومی سید مسعود، احکام روابط زن و شوهر و مسائل اجتماعی آنان صص۵-۶۴.

چگونه همسر خود را علاقمند نگه دارید؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/movafaghiat-raz/helpmate-imprison-enthusiastic.html

... میل کمتر به نیازی،… شوهر وظیفه شناس,وظایف مرد,زندگی زناشویی ... ورودبه قلب همسر,اعتماد همسر,زن و شوهر موفق ... در رابطه خود کمی رمز راز به عنوان چاشنی وارد کنید.

12 راز زنانی که شوهرشان عاشقشان است - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/movafaghiat-raz/love2-women-s-husbands.html

راز زنان مقابل همسر,اغلب مرد‌ها,به عنوان همسر,احساسات دروغين همسر,عشق از نظر يك مرد , مرد‌رمانتيك. ... میل کمتر به نیازی،… شوهر وظیفه شناس,وظایف مرد,زندگی زناشویی ...

بنيان‏هاي فكري اسلام و غرب در دفاع از حقوق زنان(4) - معاونت پژوهش

http://pooyesh.whc.ir/paper/16389/بنيان-هاي-فكري-اسلام-و-غرب-در-دفاع-از-حقوق-زنان-4

وظايف متفاوتي كه درشرع اسلام براي زن و مرد قرار داده شده و فعاليتهاي آنها را از هم ... تحقيق در تفاوت‏هاي تكويني زن و مرد ما را به رمز و راز اين تفاوت‌ها آشنا مي‏سازد.

تفاوت زن و مرد در نشوز | مركز ملي پاسخگويي به سوالات ديني - خانه

http://www.pasokhgoo.ir/node/3532

تعبیر به «واضربوهن» صریح در اذن قرآن جهت تنبیه زنان ناشزه توسط شوهران است. ... تا در پایان با جمع‌بندی و ابهام‌زدایی به فهم مجموعة این آیات و راز و رمز تفاوت احکام زن ... اگر زن در همسرش علائم سرکشی در انجام وظایف زوجیّت و یا اعراض و روی‌گردانی از او  ...

فوت و فن های شوهرداری - آکاایران - عشاق موفق - راهنمای ازدواج

http://aroosi.akairan.com/marriage/oshagh1/20982.html

«از وظایف زن در قبال شوهر آن است که خود را برای او با خوش بوترین عطرها ، خوش بو سازد. بهترین لباس ها را در حضور او بپوشد و به بهترین صورت، آرایش نماید.»

دانلود کتاب راهنمای همسران – کتاب جامع زناشویی

http://www.takbook.com/2964-success-ebook/دانلود-کتاب-راهنمای-همسران-کتاب-جا/

10 ژانويه 2012 ... آیا زن و شوهر می توانند در یک اداره کار کنند؟ • آیا غر زدن روشی ... اعتماد و صمیمیت رمز موفقیت در زندگی مشترک • اغلب اوقات .... راز و رمز موفقیت همسران • رازهای دوام .... وظائف بانوان • وظایف ... دانلود کتاب اسلام،جهانی شدن و پست مدرنیته.

وظایف مشترک زن و شوهر - بهترین هدیه به همسر - blogfa.com

http://nobatearamesh.blogfa.com/category/29

بهترین هدیه به همسر - وظایف مشترک زن و شوهر - آرامش داشتن در کنار تو - بهترین هدیه ... گرچه از نظر شریعت مقدس اسلام ، طلاق جائز است ولی مورد مذمت واقع شده است . ...... یکی از رمز و رازهای موفقیت زندگی زناشویی ، خوب گوش دادن به سخن یکدیگر است .

حقوق زنان در قرآن | پرسمان دانشجويي - علوم قرآن و معارف قرآن

http://www.quran.porsemani.ir/node/3934

در جاهائي نسبت به وظيفه زن وخوب شوهر داري او،توصيه هائي آمده ودرمواردي هم وظيفه مرد ..... مي گويد: زنان و مردان داراي استعدادهاي مشابهي هستند، و زنان مي توانند همان وظايفي را عهده دار .... راز و رمز وجود اين تفاوت ها از همين جا به خوبي روشن مي شود؛ چون مي بينيم  ...

عدم راز داری همسر | پرسمان دانشجویی ـ اخلاق

http://akhlagh.porsemani.ir/content/عدم-راز-داری-همسر

شوهرم با من حرف نمي زند ولي از من حرف مي زند نزد غريبه و آشنا و فاميل من از كسي خبر .... همين سخنان روز مره است كه رابطة بين زن و شوهر را تيره و تار ويا صميمي و شاد مي .... 6- نظام حيات خانواده در اسلام: تأليف دكتر علي قائمي. .... درخواست رمز عبور جدید ...

وظايف اخلاقي مرد در برابر همسر | پرسمان دانشجويي - احکام و فلسفه احکام

http://www.ahkam.porsemani.ir/node/3161

از اين رو، وظايفي كه اسلام براي هر يك از زن و مرد مقرر كرده، بر اساس هماهنگي و تناسب .... كوچك است كه ما را به زندگي پاي‏بند مي‏كند» راز تفاهم در زندگي زناشويي، ص‏99.

راه زندگی - وظایف اخلاقی مردان در خانواده

http://doctormortezaee.blogfa.com/post-102.aspx

زن و شوهر دو رکن بزرگ خانواده هستند لیکن مرد بدان جهت که‏آفرینش ویژه‏ای دارد و از جنبه ... و سرپرست‏خانواده شناخته‏در قرآن کریم میفرماید: مردها سرپرست زنان میباشند، ..... زنان دنيايى پر از راز و رمز دارند كه بيشتر مردان از اين پيچيدگى ها ناآگاه هستند.

وظايف‌ اخلاقي‌ زنو مرد نسبت به یک دیگر - گفتگوی دینی

http://www.askdin.com/thread136.html

رمز عبور. ذخیره؟ بازیابی رمز عبور ... وظايف‌ اخلاقي‌ زن‌ و مرد نسبت به یک دیگر. 1ـ اطاعت‌ همراه‌ با عشق‌ ... 13ـ راز داري‌ ... (باید به یاد داشت همسر ایده آل همسری است که او را همواره به احکام اسلامی فرا بخواند و خود همیشه عملگر آن باشد). 1ـ اهميت‌ ...

گنجینه :: اسلام و نفی خشونت در خانواده

http://ahlolbait.blog.ir/1393/03/10/اسلام-و-نفی-خشونت-در-خانواده

31 مه 2014 ... آیا نقش جنسیت که نه تنها در شکل ظاهری زن و مرد، بلکه در سراسر هستی آندو ... ریاست مرد و نحوه تحقق آن از دیدگاه قرآن و نیز گستره وظایف زن و نقش او در ..... نموده و او را به عنوان قوام و سرپرست خانواده معرفی کرده تمام رمز و رازهای ایفای ...

فصل اول: آفرينش و شخصيت انسانى زن - ghadeer.org

http://www.ghadeer.org/qoran/zan-qoran/946_cntx0.htm

قرآن، تنها كتاب آسمانى است كه از تحريف مصون مانده و كلامى است كه بر بلندى قله فصاحت و بلاغت، هدايت و رستگارى را نويد مى‏دهدو رمز و راز مكتوم عالم را باز مى‏گويد.