برخلاف تصور بیشتر خانم‌ها، داشتن ظاهری آراسته کار چندان سخت و پیچیده‌ای نیست. پول زیادی هم لازم ندارد. به نظر کارشناسان، بیشتر خانم‌ها اگر چند راز کوچک و اساسی زیبایی را بدانند،

برخلاف تصور بیشتر خانم‌ها، داشتن ظاهری آراسته کار چندان سخت و پیچیده‌ای نیست. پول زیادی هم لازم ندارد. به نظر کارشناسان، بیشتر خانم‌ها اگر چند راز کوچک و اساسی زیبایی را بدانند، با به کار بردن آنها و بی این‌که هزینه گزافی صرف کنند، می‌توانند به ظاهر مطلوب خود دست پیدا کنند.
راز اول: قدرت مرطوب کننده
«اگر فقط قدرت خرید یک محصول بهداشتی را دارید، یک مرطوب‌کننده خوب و مناسب بخرید.» دکتر روانارین، استاد دانشگاه نیویورک و رییس انجمن جراحان پوست آمریکا، پس از این توصیه می‌گوید: «گاهی وقت‌ها پوست شما تنها چیزی که لازم دارد، یک مرطوب‌کننده مناسب و یک شوینده ملایم است. پوست وقتی خشک است، چروک‌ها را بیشتر و واضح‌تر نشان می‌دهد و باعث می شود آدم پیرتر به نظر برسد.»
به نظر بیشتر متخصصان پوست، اگر شما 20 تا 30 ساله باشید، مرطوب‌کننده‌ها می‌توانند از پوست شما در مقابل پیری زودرس محافظت کنند. در این سن و سال، مرطوب‌کننده‌ها قادرند جایگزین بسیاری از محصولات بهداشتی و محافظتی پوست شوند.
مرطوب‌کننده خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
دکتر چارلز کراچ فیلد، استاد دانشگاه پزشکی مینه‌سوتا و متخصص پوست، در پاسخ به این سوال می‌گوید: «مرطوب‌کننده‌ها محصولاتی هستند که با داشتن ترکیبات مفید برای پوست، در تامین رطوبت مورد نیاز به پوست کمک می‌کنند. این‌که چه مرطوب‌کننده‌ای برای شما مناسب‌تر است، به مشخصات پوستتان بستگی دارد. اگر پوستتان معمولی یا خشک است، بهتراست از مرطوب‌کننده‌های حاوی آلفاهیدروکسی‌اسید استفاده کنید که در تولید رطوبت بیشتر به پوست کمک می‌کنند.»
دکتر کراچ فیلد همچنین توصیه می‌کند که مرطوب‌کننده‌ها را وقتی روی پوست‌تان بمالید که پوست‌تان کمی مرطوب است؛ چون این کار موجب می‌شود رطوبت در داخل پوست‌تان محبوس نشود.
بنا به توصیه او، اگر پوست شما خیلی خشک باشد، باید از محصولاتی استفاده کنید که با روش امولسیون کیسه‌ای تهیه شده‌اند. در این تکنیک،‌ سلول‌های میکروسکوپی جایگزین لایه‌های رطوبت می‌شوند و با آبی که به تدریج در طول روز آزاد می‌کنند، پوست را مرطوب نگه می‌دارند.
اگر پوست شما چرب است، توصیه می‌شود دنبال یک مرطوب‌کننده ملایم باشید و به هیچ وجه، استفاده از آن را پشت گوش نیندازید؛ چون به گفته دکتر کراچ فیلد، چربی اصلا رطوبت‌بخش نیست و حتی اگر پوست شما دارای چربی اضافی باشد، این چربی جایگزین رطوبت نخواهد شد.
راز دوم:آرایش و مدل مویتان را لااقل هر 2 سال یک‌بار عوض کنید
اگر آخرین باری که مدل مو و آرایش خودتان را تغییر داده‌اید، به خاطر نمی‌آورید، وقتش رسیده که سراغ نزدیک‌ترین سالن زیبایی که می‌شناسید، بروید. نیک چیویز، کارشناس مو در بلورلی هیلز، می‌گوید: «تصویر شما که شامل مدل مو و آرایش‌تان است، باید حداقل هر 2 سال یک بار تغییر کند. با تغییر دادن مدل مو و آرایشتان، جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسید.» اگر زمان زیادی است که دست به چنین تغییراتی در ظاهرتان نزده‌اید، از مشاوران زیبایی و چهره‌پردازی در موسسه یا آرایشگاه مورد اعتمادتان کمک بگیرید. اگر حوصله مشاوره ندارید، به فروشگاه‌های عرضه‌کننده کلاه‌گیس مراجعه کنید. این یک راه حل سریع، آسان و بامزه برای تجربه و انتخاب مدل جدید مو است.
راز سوم: حتما ضدآفتاب بزنید
قبل از آن‌که سراغ جراحی‌‌های زیبایی بروید و پیش از آن‌که پول فراوانی برای کِرِم‌های ضدچروک هزینه کنید و خلاصه قبل از هر اقدام دیگری، بهتر است از ضدآفتاب استفاده کنید.
همه ما کم‌وبیش از تاثیر ضدآفتاب در کاهش خطر سرطان پوست آگاهیم. ولی آیا شما می‌دانستید که ضدآفتاب، یک راز بزرگ زیبایی است که می‌تواند پوست را جوان‌تر نشان بدهد؟
کارشناسان می‌گویند ضدآفتاب علاوه بر آن‌که مانع ورود تشعشعات خطرناک خورشید به پوست می‌شود، از تاثیر آفتاب در پیر کردن پوست هم جلوگیری می‌کند.
براساس تحقیقات آکادمی پوست آمریکا، حتی چند دقیقه قرار گرفتن در معرض نور خورشید، اگر به‌طور مرتب و روزانه و بدون استفاده از ضدآفتاب باشد، موجب ایجاد تغییرات فاحشی در پوست می‌شود؛ که نه فقط چین و چروک زودهنگام، بلکه لک و چین و چروک و شلی پوست را هم به دنبال خواهد داشت. پس چاره چیست؟
متخصصان پوست می‌گویند ضدآفتاب می‌تواند پوست را در مقابل اشعه‌های خطرناک خورشید محافظت کند. به این ترتیب، اگر شما حتی ساعات طولانی را در فضای آزاد سپری کنید، تاثیر آفتاب روی پوستتان کمتر ظاهر می‌شود.
دکتر کراچ فیلد توصیه می‌کند از ضدآفتاب‌هایی استفاده کنید که دارای اس‌پی اف (SPF) 15 به بالا باشند و اگر قرار است مدت زمانی نامشخص و طولانی در معرض مستقیم نور خورشید باشید، هر 2 ساعت یک‌ بار ضدآفتاب بزنید؛ چون نور خورشید باعث از بین رفتن تاثیر کِرِم‌های ضدآفتاب می‌شود.
راه‌حل دیگر برای کسانی که مدت زمانی طولانی در معرض تابش مستقیم نورخورشید هستند، این است که ضدآفتاب را پیش از هر گونه آرایشی روی پوست بمالند و بعد، برای محافظت بیشتر، کِرِم پودر سبک و نیمه‌شفافی را روی ضدآفتاب اضافه کنند. در ساخت اغلب این کِرِم‌‌ پودرها هم از ضدآفتاب استفاده شده است.
راز چهارم: پوستتان را زیاد نشویید
اگر به شستشوی مکرر پوست خود عادت دارید، بهتر است این عادت را تغییر دهید. متخصصان پوست می‌گویند یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن پوستی زیبا، استفاده از یک پاک‌کننده ملایم و کاربرد اندک و محدود آن است.
دکتر کراچ فیلد در این باره می‌گوید: «اگرچه بیشتر افراد علاقه دارند روزی چند بار پوست خودشان را شستشو بدهند، اما شستشوی زیاد نه تنها کمکی به پوست نمی‌کند، بلکه اگر از شوینده‌های سختی مانند صابون استفاده شود،‌ به پوست آسیب خواهد رساند.»
شستن بیش از 2 بار در روز، باعث از بین رفتن محافظ‌های طبیعی پوست می‌شود که در حفظ سلامت پوست، نقش عمده‌ای دارند. به گفته دکتر کراچ فیلد، وقتی پوشش‌های طبیعی پوست از بین بروند، پوست خشک خواهد شد و این به معنی ترک خوردن، پوسته‌پوسته شدن،‌ به خارش افتادن، سوختن و... پوست است؛ و در نتیجه، پوست پیرتر به نظر خواهد رسید.
راه‌حل پیشنهادی پزشکان این است که پوست خود را بیشتر از 2 بار در روز نشویید و پاک‌کننده خود را به دقت انتخاب کنید.
راز پنجم: وسایل مناسب
هالی موروینی، گریمور مشهود هالیوود، می‌گوید: «استفاده از قلم‌موهای مناسب، کلید رسیدن به ظاهری مطلوب است.» برای این استاد چهره‌پردازی، وسایل به اندازه محصولات مهم‌اند.
قلم‌ها باید نرم و ملایم باشند و در عین حال، استحکام لازم برای جابه‌جا کردن مواد روی سطح پوست را هم داشته باشند. از نظر متخصصان، اگر قلم مو را داخل سایه فرو ببرید و پیش از برخورد با پوست، رنگ‌ها بریزد؛ قلم مویتان قلم‌ موی خوبی‌نیست.
موروینی درباره خرید قلم موی مناسب می‌گوید: «اگر نمی‌دانید چه بخرید، بروید سراغ مارک‌های تجاری شناخته‌شده تا دچار اشتباه نشوید.
فراموش نکنید قلم‌های مناسب همان‌طور که کار آرایش را بسیار ساده می‌کنند، باعث می‌شوند آرایش خانم‌ها حرفه‌ای‌تر به نظر برسد.
 

زنان - پرشین وی

http://www.persianv.com/zanan/2011_09.php

زنان ، مشکلات زنان ، زنان و زیبایی ، مشکلات جنسی در زنان ... پنج راز زیبایی وشگفتگی برای زنان از زبان متخصصان مشهور · پنج راز زیبایی و شگفتگی زنان از  ...

زنان ، بیماریهای زنان،بهداشت زنان،دانستنیهای زنان - پرشین وی

http://www.persianv.com/zanan/index.php?page=20

زنان ، روانشناسی زنان ، مشکلات زنان ، روحیات زنان ، مشکلات جنسی در زنان ، بارداری در زنان. ... پنج راز زیبایی وشگفتگی برای زنان از زبان متخصصان مشهور · پنج راز ...

زنان - حسین کریمی - برای پاسخ به هر سئوال و درخواست ، فقط کافیه به ...

http://mashad.persianblog.ir/tag/زنان

21 سپتامبر 2011 ... پنج راز زیبایی وشگفتگی برای زنان از زبان متخصصان مشهور ... به نظر کارشناسان ، بیشتر خانم‌ها اگر چند راز کوچک و اساسی زیبایی را بدانند، با ...

پوست - حسین کریمی - برای پاسخ به هر سئوال و درخواست ، فقط کافیه ...

http://mashad.persianblog.ir/tag/پوست

16 ا کتبر 2011 ... دکتر امیرهوشنگ احسانی، متخصص پوست و مو هر آنچه لازم است درباره تعریق و راه ..... پنج راز زیبایی وشگفتگی برای زنان از زبان متخصصان مشهور.

نادیه انجمن - nadia-angomans Jimdo-Page!

http://www.nadia-angoman.ru/نادیه-انجمن/

اواولین زن. شاعر نیـــست ونبود که درراه آزادی جانـــش را با نامرادی بسیار گرفتند . .... وقتی نادیا در صنف پنجم مصروف تعلیم بود، روزی با چشمان پراشك بخانه برگشت. .... از نادیا انجمن،‌ بهرام سعید كودك 5 ماهه ای سرحال، باهوش و زیبا به یادگار ماند كه بیشتر ... زبان نوتر، برخورد صادقانه با هستی، و زبان بخشی به جهانی که گرد وجود جوانش ...

دختران سفیدروی کوبانی، نفت، باج گیری و گروگان گیری از اهداف ...

http://www.beytoote.com/news/international/political-news12242.html

10 ا کتبر 2014 ... تا قبل از تصرف منطقه کرد نشین سنجار، داعش زنان و دختران را برای سوء ... دختران کرد و سفید بودن آن‌ها نسبت به دیگر دختر‌ها ابراز شگفتگی می‌کند. ... عنوان ستون پنجم استفاده می‌کند پس اطلاعات دقیقی در در مورد مردم آن شهر دارد. .... زیبایی های ترکیه + عکس (حتما ببینید) .... متخصص روانشناسی,هیپنوتیزم درمانگر ...

نخستین مغز مصنوعی جهان با قدرت تقلید مهارت‌ها و اشتباهات انسانی ...

http://www.beytoote.com/scientific/lashfiat-elmi/artificial1-brain2-imitating.html

... و کشفیات علمی. . لکنت زبان,درمان لکنت زبان,علت لکنت زبان کودکان .... هتل ویژه و بسیار زیبای ترکیه + تصویر .... متخصص روانشناسی,هیپنوتیزم درمانگر ...

لعل یار

http://aceem.blogfa.com/

12 سپتامبر 2014 ... چیست فرمان تو حرفی زن و لب بر لب بند .... به ثنایش زبان گشادم لیک - به توانی درآن که نتوان بود .... حافظ را در دیوان خواجو قرار دهیم، شاید برای متخصصان نیز قابل تشخیص نباشد. .... چه جای فرق که زیبا ز فرق تا قدمی .... همدمی نیست تابگویم راز - خلوتی نیست تا بگریم زار .... پنج شرط فوق بر سخن شیوا آمده است.

مجلات : جوان و آرامش(2) - پایگاه اطلاع رسانی حوزه نت

http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/5387/5388/50307

مکاتب مادی هرگز نتوانسته اند چنین زنان و مردان فداکاری تربیت کـنـنـد، حـال این که ... جز زیبایی ندیده ام).8 آرامش و وقـار و تـسلط زینب(س) بر روح و کلمات خود آن چنان بود .... و صحیحی در فعالیت های مغزی انسان یک نوع شـگـفـتـگـی و انبساط باطنی و گاه ... الـف) در مـوقع دعا کردن آن چیزهایی را که باعث زحمت و ناراحتی مـا شده است بر زبان ...

دانلود مقاله - بهار ادب

http://www.bahareadab.com/pdfpath/312.pdf

زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت ﻓﺎرﺳﻲ داﻧﺸﮕﺎه ﻣﺤﻘّﻖ اردﺑﻴﻠﻲ ... ﻗﺎﻓﻴﻪ و ﺗﻜﻴﻪ ﺑﺮ ﺳﺎدﮔﻲ ﺑﻪ زﻳﺒﺎﻳﻲ ﻣﻀﻤﻮن و ﻣﻌﻄﻮف و ﻋﻨﺼﺮ ﺗﺨﻴﻞ و ذوق زﻳﺒﺎﻳﻲ ﺷﻨﺎﺳﻲ و. ﻣﻮﺳﻴﻘﻴﺎ. ﻳﻲ ﻛﻮدك و ... ﺷﻮاﻫﺪي از اﺷﻌﺎر ﭘﻨﺞ ﺷﺎﻋﺮ ﻣﺸﻬﻮر ﻛﻮدك و ﻧﻮﺟﻮان ﺑﻪ ﺗﻮﺻﻴﻒ و ﺑﺮرﺳﻲ اﻳـﻦ .... ﺷﻤﺎره ﭘﻲ در ﭘﻲ. 20. –. ﺗﺎﺑ. ﺴﺘﺎن. 92. ﮔﺮﺑﻪ. ﺣﻴﻮان ﻋﺠﻴﺒﻲ اﺳﺖ .../. ﺳﺨﺖ او. ﭘﺮ رﻣﺰ و راز. اﺳﺖ ... زن. ﻛﻨﺎر ﻫـﻢ. /. ﺳﺮ ﺑـﻪ ﮔـﻮش. ﻧﻬﺎده. اﻧﺪ . (. ﺑﻮي ﮔﻨﺠﺸﻚ،. اﺑﺮ

هانیه مزاری - · حُله · - blogfa.com

http://holle.blogfa.com/author-holle.aspx

27 آگوست 2012 ... هر یک به صرافت افتاده دست‌ها، پاها، زبان، و چشم‌هایش را تکان می‌داد و کمتر کنترلش می‌کرد .... **نقل از نشانه شناسی و زیبا شناسی سینما ، یوری لوتمن.

90/03/01 - 90/03/31 - تذكرة الشعرای بامیان

http://nasimahmadi2.blogfa.com/9003.aspx

18 ژوئن 2011 ... اميد وارم که باميان باداشتن شاعران متخصص ومسلکي خويش، درکنار جامعه ء ... آور شد که اکثر تذکره هاي زبان وادب دري دراثر ترکتازي هاي جهانگشايان وجباران وفرهنگ ... بدرد جهل درمــــــان حقــــيقي بود خــاک رهي زيباي مکتب ... نباشـــد قاصــــدي تا راز دل را برد ازمن بري احـــبابــــم امـــشب ...... گل عشقـــت درون دل شگفته.

*عجیب و غریب* بایگانی - سایت و انجمن گفتگوی بورسی

http://forums.boursy.com/archive/index.php/t-1108.html

پنج تا دو رکعتی، یک یک رکعتی. .... با تایید آن از سوی زن، مرد 96 تصمیم به جدایی همسرش گرفت و دادگاه هم حکم ... یک پایگاه عرب زبان با اشاره به تصمیم یک شهروند عربستانی برای فروش ... راهي كه متخصصان از آن به عنوان آخرين راه ياد ميكنند؛ رحمهاي اجاره اي. ..... لامپ های ال ای دی روی آن بسیار زیبا و دل ربا هستند.

تیر ٩٠ - زمان بی کرانه ، ايران جاودانه ... اکرنه

http://akrane.persianblog.ir/1390/4/

30 ژوئن 2011 ... گروه سایت های اینترنتی پرشین بلاگ در باشگاه مدیران و متخصصان ... سپاه اندر ایران پراگنده شد, زن و مرد و کودک همه بنده شد ... شگفته همیشه گل کامکار .... بیشترین عمل زیبایی انجام شده در جهان ... مشهور است که تفرقه بینداز و حکومت کن. ..... که در فهرست 10 سایت اول مورد بازدید کاربران فارسی زبان قرار گرفته اند.

تاریخ فرهنگ ایران - سرزمین تاریخ

http://sarzaminejavidan.persianblog.ir/tag/تاریخ_فرهنگ_ایران

3 آگوست 2014 ... او که به دو زبان پارسی و ترکی(جغتایی) می نگاشت و می سرود، در آثار گوناگون ... الطیر عطار، خمسه= پنج گنج نظامی و امیرخسرو دهلوی، چهل حدیث= اربعین جامی، .... آن هستند و جماعتی دیگرند که طریق مجاز را با رمز و راز حقیقت درآمیخته، کلام .... بارزترین نمونه آموزشگاههای عصر ساسانی دو مدرسه مشهور ایرانی یکی در شهر ...

پیونـــــد عمـــــــــر

http://abdulkarimtamanna.persianblog.ir/

29 سپتامبر 2012 ... از تبار و تیره و فرزند و زن هم خسته ام ... تاریخ سرایش این شعر پنجم میزان هزار و سیصد و هفتاد و یک شمسی یعنی .... ازمن چه جرم رفت که هستم سیاه پوست طفـل دیگــر چه کرد که زیبـــا و دلـرباسـت .... زبان فارسی دریا بود اما چه دریایی ؟ ..... هرگز شگفته خاطر و خرم دلی مبـــــــــــاد گر خاطری شگفته و خرم نمــی کنیــــــــــم.