انواع چسب ها از چسب چوب تا چسب آهن را بشناسید و با کاربرد های آن در خانه آشنا شوید.

امام علی علیه السلام: سرکه، خوب خورشتی است. زرداب را می شکند، صفرا را فرو می نشاند و قلب را زنده می کند.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، چسب ها یکی از پرکاربرد ترین ابزار ها در زندگی روزمره ما هستند. هر یک از انواع چسب ها بسته به نوع کاری که با آنها داریم مورد استفاده قرار می گیرند تا نتیجه دلخواهمان را بدهند.

 

اگر با انواع چسب ها، مارک ها و کاربردشان آشنا شوید می توانید خرید مناسب تری داشته باشید، موارد و راهنمایی مصرفشان را بدانید و از نتیجه کار هم رضایت بیشتری به دست بیاورید. در این گزارش که به کمک یکی از ابزارفروشان پرسابقه تهیه شده تلاش کرده ایم تا پرکاربرد ترین چسب های معمول بازار که به درد مصارف خانگی می خورند را معرفی کنیم.

 

همین ابتدا هم باید از کیفیت مناسب چسب های داخلی بگوییم که انصافا رقیب های کاملا جدی ای برای محصولات خارجی هستند و می توانند بهترین انتخاب باشند. این را هم بدانید که چسب های استاندارد تولید داخل به بسیاری از کشورهای جهان صادر می شوند و برای خودشان برند های معروفی هستند.


چسب چوب


نه فقط برای چوب.چسب چوب به صورت نیم کیلویی، یک کیلویی، گالنی و حلبی در بازار موجود است که نیم کیلویی اش برای مصارف خانگی جواب می دهد. چسب چوب همانطور که از نامش پیداست بهترین نوع چسب برای چسباندن قطعات چوبی به یکدیگر است اما برای چسباندن کاغذهای ضخیم و تکه های مجسمه هم می تواند پیشنهاد خوبی باشد. چسب چوب خیلی دیر خودش را می گیرد و از این جهت به شما اجازه می دهد تا با خیال راحت نمونه ها را به هم بچسبانید.


حلالش آب است و به همین خاطر می توانید از انگشتانتان یا قلمو برای مالیدن چسب به محل مورد نظرتان استفاده کنید. در حال حاضر چسب چوب «شمال» و «هل» بهترین مارک های بازار هستند. یادتان باشد چسب چوب ها در ۲ نوع بی رنگ و سفید در بازار عرضه می شود. چسب چوب فاسد حالت ژله ای به خود می گیرد و رویش آب می افتد.


چسب آکواریوم


فقط ضدباکتری .چسب های آکواریوم معمولا برای هر مکان و محلی که نیاز به آب بندی داشته باشد استفاده می شوند. در حال حاضر این چسب ها در ۲ نوع معمولی و ضدباکتری عرضه می شوند که نمونه ضدباکتری آن دیر تر سیاه می شود و عمر بیشتری هم دارد. البته همین امر باعث می شود که کمی قیمتش گران تر باشد.


بهترین مارک چسب های آکواریوم «کاســـپین» و «رازی» اســـت. چسب های آکواریوم دارای رنگ بنـــدی سفید، شفاف و رنگی است که معمولا مدل شفاف و بی رنگ آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. برای کار با چسب آکواریوم بهتر است یک دستکش پلاستیکی یکبار مصرف دستتان کنید تا چسب به پوست دستتان نچسبد.


چسب آهن


مواظب دستتان باشیدچسب هایی که در بازار به نام چسب آهن شهرت یافته برای چسباندن هر قطعه فلزی ای کاملا مناسب است. البته برای چسباندن برخی قطعات پلاستیکی به هم و چسباندن موکت و فرش به زمین هم می توانید روی آن حساب کنید.

 

چسب آهن به صورت تیوبی و قوطی عرضه می شود و شرکت های «رازی» و «قوام» بهترین مارک های بازار را تولید می کنند. برای استفاده از چسب آهن بهتر است از قلمو بهره بگیرید. برای بهتر چسبیدن چسب هم خوب است ۲ سطح مورد نظر چسب کاری شود.


اگر می خواهید چسب از محل چسباندن آن بیرون نزند کافی است که حجم چسب را به صورت مسطح پوشش دهید. برای استفاده از این نوع چسب حتما یک دستکش پلاستیکی یکبار مصرف دستتان باشد.


چسب پی وی سی

مناسب برای لوله ها

این نوع چسب برای قطعات پلاستیکی مختلف که نیاز به فشار قوی داشته باشد کاملا کارایی دارد؛ مثلا برای چسباندن انواع لوله های پلاستیکی به یکدیگر می توانید این نوع چسب ها را به کار ببرید. چسب های پی وی سی دارای ۲ نوع معمولی و تارگت هستند که مدل تارگت آنها قدرت چسبندگی بیشتر و قدرت بالاتری دارند و البته سرعت چسبندگی شان هم کمی بیشتر است. در حال حاضر شرکت «رازی» بهترین نوع چسب پی وی سی را تولید می کند.


برای استفاده از این نوع چسب هم می توانید از نوک خود تیوب چسب برای مالیدن آن به سطح مورد نظر بهره ببرید. از آنجا که چسب پی وی سی وقتی در معرض هوای آزاد قرار بگیرد سفت می شود و کیفیت خود را از دست می دهد، پس از مصرف، سریعا در تیوب آن را ببندید.


چسب قطره ای


کوچک ولی قوی
چسب های قطره ای تنوع بسیار بالایی در بازار دارند و نمونه های داخلی و خارجی آن به وفور در همه جا پیدا می شود. این چسب های دو سه گرمی بهترین نوع برای چسباندن هر آنچه هستند که نیاز به حجم کم چسب و قدرت بالا دارند مثلا برای چسباندن تکه های شیشه یا قطعات ریز به یکدیگر که باید از حجم چسب اندک استفاده کنید این نوع چسب کاملا مناسب خواهد بود. بی رنگی، یکی دیگر از مزیت های چسب های قطره ای است و پس از کاربرد خودش را نشان نمی دهد.

 

هنگام استفاده از چسب قطره ای خیلی مراقب باشید تا با پوست دستتان برخوردی نداشته باشد؛چون به این راحتی ها پاک نمی شود. چسب های قطره ای برای چسباندن شیشه، سنگ، پلاستیک و برخی قطعات فلزی کارایی مناسبی دارند.

 


چسب یک، دو، سه


فقط ۳ ثانیه
احتمالا نامگذاری این نوع چسب به خاطر این بوده که تنها در عرض ۳ ثانیه خودش را می گیرد و دو قطعه را سریع به هم می چسباند. چسب های یک دو سه تقریبا همان عملکرد چسب های قطره ای را دارند اما حجم شان کمی بیشتر است.

 

این نوع چسب ها به صورت دوتکه عرضه می شوند که تکه اول چسب و تکه دوم اسپری خشک کننده خواهد بود. بهترین روش استفــــاده چسب این است که یک سطح را کاملا به چسب آغشته کنید و سطح دیگر را اسپری خشک کننده بزنید و سپس بلافاصله دوتکه را به هم بچسبانید.

 

اسپری کمک می کند که چسب در عرض ۳ ثانیه خودش را بگیرد. در حال حاضر مارک های ترکیه ای و «جلاسنج» باکیفیت ترین انواع این نوع چسب ها هستند.


چسب دوقلو


مقاوم در برابر حرارت
این یکی هم جزو قدیمی های انواع چسب هاست که حالا مدل های جدیدتر آن هم به بازار آمده است. یادتان باشد که این نوع چسب بهتر است برای چسباندن اشیایی استفاده شود که حالت خشک و شکننده دارند.

 

چسب دوقلو نوعی چسب ترکیبی است و باید برای استفاده از آن، مقادیر برابر از ۲ تیوب جداگانه را با هم مخلوط کنیم. سطوح فلزی، شیشه ای، چینی، سنگی و حتی چوبی برای استفاده از چسب دوقلو مناسبند.

 

درضمن چسب های دوقلو معمولا در ۲ نوع شفاف و رنگی در بازار به فروش می رسند. چسب دوقلو مقاومت خوبی در برابر حرارت دارد و مقاومت نوع معمولی آن نسبت به نوع شفاف آن، در برابر حرارت بالا تر است. همین خصوصیت باعث شده که توسط مکانیک ها برای چسباندن قطعات موتور اتومبیل هم مورد استفاده قرار گیرد. این چسب را می توان پس از مخلوط کردن تا ۵ دقیقه استفاده کرد.


همشهری آنلاین/ 2014

جام نیوز :: JamNews - انواع چسب ها در خانه داری

http://www.jamnews.ir/detail/News/401648

تاریخ مخابره : ۱۷/۰۷/۱۳۹۳ - ۱۳:۰۰. انواع چسب ها در خانه داری. انواع چسب ها از چسب چوب تا چسب آهن را بشناسید و با کاربرد های آن در خانه آشنا شوید. به این مطلب امتیاز دهید.

کاربرد های انواع چسب در خانه داری - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/khanedari/archives/018239.php

9 ا کتبر 2014 ... انواع چسب ها , ازچسب چوب , چسب آهن , چسب دوقلو , چسب های یک دو سه , چسب قطره ای , کاربرد های انواع چسب در خانه داری , چسب پی وی سی , چسب آهن ...

نکات مهم و ظریف خانه داری,رازهای خانه داری,فوت و فن خانه داری,اصول خانه ...

http://www.persianpersia.com/lifestyle/lifestylesub.php?catid=73

نکات خانه داری,اصول خانه داری,آشنایی با اصول خانه داری,نکات ریز خانه داری,نکات مهم ... اگر با انواع چسب ها، مارک ها و کاربردشان آشنا شوید می توانید خرید مناسب تری داش.

دکوراسیون,موفقیت,لباس و مد برای زنان و مردان,آشپزی و خانه داری ...

http://www.persianpersia.com/lifestyle/lifestyle.php

هر یک از انواع چسب ها بسته به نوع کاری که با آنها داریم مورد استفاده قرار می گیرند تا نتیجه ... ۶ راه شگفت انگیز برای استفاده از روغن زیتون در خانه و خانه داری.

نحوه پاک کردن انواع لکه ها - راسخون

http://rasekhoon.net/article/show/131446/نحوه پاک کردن انواع لکه ها/

در خانه بسیار اتفاق می افتد که جای انگشت بچه ها روی دیوار می ماند. .... برای از بین بردن لکه چسب، پارچه ای را درون سرکه فرو برده روی لکه چسب ... بغل روازداخل که روکش پارچه ای نوک مدادی داره رو با وایتکس شستن وخیلی لک گرفته هر کاری میکنم فایده ...

خانه داری - سایت | behtarintasvir.ir

http://behtarintasvir.ir/category/خانه-داری-1058

آخرین مطالب و نوشته ها در موضوع خانه داری. ... خانه داری. انواع چسب ها از چسب چوب تا چسب آهن · فوت و فن های مهم در خیاطی · راهنمای خرید یک خشک کن لباس خوب برای خانه ...

چسب پوستی جایگزین آنتی بیوتیک می شود - بیتوته

http://www.beytoote.com/scientific/gozaresh-elmi/antibiotics2-patch-alternative.html

محققان نوعی واکسن ساخته اند که می تواند بروز برخی از انواع عفونت های گوش را برای همیشه از بین ببرد. ... باکتری NTHI زیست نوارهایی را می سازد که با ایجاد پوشش های حفاظتی چسبناک که از آنتی بیوتیک ها دوری می کنند و اجازه می .... اسرار خانه داری.

نکات ریز خانه داری - روزگار نو

http://www.rouzegareno.ir/fa/news/107746/نکات-ریز-خانه-داری

13 ا کتبر 2014 ... نکاتی مهم برای خانه داری . ... فر را داغ كنید و سینی محتوی برگه ها را در فر داغ قرار دهید حرارت فر را به روی حداقل ... کاربرد های انواع چسب در خانه داری.

طرز تهیه نبات زعفرانی - انواع شیرینی ایرانی و شیرینی سنتی

http://shirinipaz.akairan.com/shirinipazi/sonati1/14660.html

سپس به مدت 24 تا 48 ساعت صبر کنید تا بلورهای نبات بر روی نخ ها یا چوب ها تشکیل شود. ویرایش و ... یک ظرف تمیز را بردارید و نخ یا چوب ها را در اطراف ظرف از سمت داخل قرار دهید و با چسب نواری آنها را محکم کنید. سپس به .... خانه داری. خانه داری آکا.

پاک کردن انواع لکه ها از روی لباس | بانوی پارسی

http://www.persianlady.ir/پاک-کردن-انواع-لکه-ها-از-روی-لباس/

16 آگوست 2012 ... 26) لکه چسب: یک تکه پارچه را آغشته به سرکه کرده و روی چسب بگذارید. ... این نوشته ارسال شده است در نکات خانه داری برچسب ها از بین بردن آدامس ...

خانه ي مد فرزان نيا - فوت وفن خياطي

http://farzan-nya.blogfa.com/category/22

زیپ ها انواع مختلفی دارند، از زیپ ساده، مخفی و زیپ شلوار گرفته تا زیپ جداشونده و زیپ .... به طور کلی پارچه و لایه چسب دارای سه بعد هستن: .... اگر دماسنج منزل شما شکسته است، قالب خالی آن برای نگه داری از سوزن های بلند و نازک بسیار مناسب است.

نکات خانه داري - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=156

نکاتی برای خانه داری بهتر اشاره شده است که خواندن آن را به همه کدبانو‌ها توصیه می‌کنیم .... در خانه از پرداخت ظروف استیل و مس گرفته تا ماسک صورت، درست کردن چسب، دور ... یا سرخ كردن انواع و اقسام سبزیجات و مرغ و ماهی كه همه این ها فضای خانه را با بویی ...

هنری"هنرهای یک خانم خانه دار"

http://honariii.blogfa.com/

ابتدا سنگ ها رو یه دستی کشیدم تا گرد و خاکاش بره بعد با گواش رنگ زدم، وقتی خشک شدن اسپری براق کننده زدم .... یه مقدار هسته تمر هندی و خرما+ یه شیشه خالی داشته باشین و با چسب حرارتی هسته ها رو به شیشه بچسبونید. .... برچسب‌ها: توت فرنگی, عکس, کیک, انواع کیک, طرز تهیه کیک توت فرنگی ..... آموزش خیاطی و خانه داری مریـم

پیش دبستانی نمونه (سه ستاره) فرشته ها - بازی, انواع بازی ها برای ...

http://www.fereshtehaaa.blogfa.com/cat-61.aspx

تكه اي چوب دنبال نوشته ها و رد خط ها در بيرون يا داخل خانه بگرديد. ... در شکل زیر ابتدا طرح ها روی کاغذ کشیده شده سپس چسب چوب روی طرح دور گیری شده وبا نمک .... کنید و برای روکش از کاغذهای کشی در رنگهای مختلفی که در لوازم التحریریها وجود داره.

پیش دبستانی نمونه (سه ستاره) فرشته ها - کاردستی با دور ریختنی ها

http://www.fereshtehaaa.blogfa.com/tag/کاردستی-با-دور-ریختنی-ها

بطری خالی شیر یا سس رو با روزنامه پوشش داده و سپس با اسپری چسب چوب تمام سطح ..... لوله ای هست که در رنگهای مختلف وجود داره و کاردستی های زیادی باهاشون درست می کنند. .... وقتی خشک شد با انواع وسایل تزیینی که در منزل دارید تزیینش کنید.

شركت فني مهندسي كهربا | طراحي و ساخت انواع تابلو روان | تابلو LED ...

http://www.kahrobaa.ir/

چسب همه كاره كهربا06 .... فروشگاهها،عکاسي ها،آموزشگاه ها و مراکز آموزشي،نمايندگي ها ي فروش،آژانس مسکن،رستوران هاوباشگاه ... هاومسافرخانه ها،شرکت ها،کتاب فروشي ها و چاپ خانه ها،مراکز خدمات فرهنگي،باشگاه هاي ورزشي،نمايشگاه ... داري قاب شكيل وزيبا.