اگر هنوز دوست دارید روزهای مجردی ادامه داشته باشد و ازدواج را یک حماقت می دانید، دراین مقاله با ما همراه باشید!

ازدواج؟ مگه بیکارم!


اگر هنوز دوست دارید روزهای مجردی ادامه داشته باشد و ازدواج را یک حماقت می دانید، دراین مقاله با ما همراه باشید!

فرار از ازدواج

«هر وقت که بخوام می رم خونه، تا هرقت که لازم باشه سر کار می مونم. تصمیم گرفتم دوباره ادامه تحصیل بدم. برای تعطیلات خودم تصمیم می گیرم که کجا برم مسافرت. روز جمعه بدون تحمل غرغر هیچ کس تا ظهر می خوابم. به این می گن زندگی. این همه آدم که ازدواج کردند چی شد؟ کارشون به دعوا و جدایی کشید. چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی؟»

این ها حرف هایی بود که برادرم در جواب سوال من که بالاخره کی می خوای زندگیت رو سر و سامان بدی؟ گفت. حرف های یک جوان که ممکن است حرف های شما هم باشد!

این روزها دو دسته افراد از ازدواج محرومند، آنها که به خاطر مشکلات اقتصادی نمی توانند اقدام کنند و آنها که اتفاقا همه شرایط را دارند اما احساس نیازی برای تشکیل خانواده ندارند. برطرف کردن موانع ازدواج و حل مشکلات اقتصادی بحثی است که در این مقاله نمی گنجد اما برویم سراغ گروه دوم یعنی مجردهای فراری از ازدواج. در کشور ما اول ذی الحجه را روز ازدواج نامیده اند و این نامگذاری به بهانه زیبای یک پیوند آسمانی ، حضرت علی (ع) و حضرت زهرا(س) است. این حسن تعلیل خود نشانه این است که ازدواج نمی تواند تنها یک امر زمینی باشد اگر ما آنرا زمینی کرده ایم، مقصر خودمان هستیم نه فرهنگ و سنت به این زیبایی!

 

بگذارید با هم چند سال آینده تان را مروری بکنیم

به زندگی راحت و بی قید و شرط تان ادامه می دهید. می توانید آزادانه درس بخوانید و کار کنید. حالا یک مدرک دکترای زیبا دارید و سال هاست در شغل تان موفق بوده اید. بالاخره نوبت بازنشستگی رسیده. یک خانه اما خالی، یک ماشین اما بدون سر نشین و شاید یک حساب بانکی خوب منتطرتان است. موهای تان سفید شده و کم کم جوانی برای تان یک رویای دوردست می شود و خیلی از چیزهایی که برای داشتنش تلاش کردید، دیگر خواستنی نیست. روی کاناپه مقابل تلویزیون می نشینید و کانال ها را عوض می کنید.برای آرام کردن خودتان می گویید: خدا را شکر که بچه ای نیست که دغدغه مشکلات او آزارم دهد. کسی که از من پول بخواهد و نگران خودش و زندگی اش باشم. چقدر خوشبختم که زن دارم نه بچه !نه غم دارم نه غصه!

ازدواج پیوند دو روح است که البته نیازهای جسمانی شان را هم برآورده می کند، اگر به موقع و با روش مناسب انتخاب شود، می تواند ضامن خوشبختی باشد

اما من یقین دارم آن زمان دلتان می خواهد یک همدم مهربان که سال ها کنار هم سختی ها و خوشی ها را دوره کرده اید با سینی چای از آشپزخانه بیاید و به شما یادآوری کند که فردا وقت دکتر دارید. کنارتان بنشیند و با هم صحبت کنید. از بچه ها بگویید. یکی از نوه های تان بیمار است و دل تان برایش شور می زند. آن یکی فرزندتان ازدواج کرده و امروز خبر داده که به زودی باز هم صاحب نوه می شوید.آن یکی فرزندتان در شهر دور درس می خواند و قرار است این آخر هفته به دیدن تان بیاید و حسابی از این خبر خوشحالید.

شما باز نشسته شده اید اما هنوز احساس زندگی می کنید چون یک خانواده دارید.خانواده خوب و مهربانی که بزرگ ترین شانس زندگی هر کسی است.البته اگر زن و شوهر بار خاطر باشند نه یار شاطر و اگر فرزندان در محیط خانواده ناآرام درست تربیت نشوند، نمی شود چنین رویایی را محقق ساخت. همان بزرگی که گفتند: ازدواج نیمی از دین است. در جای دیگری هم گفتند:مومن پس از تقوای الهی،بهره ای برتر از همسر شایسته نبرده است.(سنن ابن ماجه، ج 1) و همان بزرگوار همچون امشبی دست دخترشان را در دستان حضرت علی( ع) می گذارند، با یک مراسم ساده و یک جهاز ساده.

ازدواج پیوند دو روح است که البته نیازهای جسمانی شان را هم برآورده می کند، اگر به موقع و با روش مناسب انتخاب شود، می تواند ضامن خوشبختی باشد. چیزی که این روزها دادگاه های خانواده را شلوغ کرده است، کم تحملی افراد و زیاده خواهی است. عشق میوه زمان است اما جوان ها انتظار دارند یک شبه در زندگی شان ایجاد شود.

 

ازدواج ترسناک نیست و فواید زیادی دارد مثل:

_ تنها راه صحیح رفع نیاز جنسی

_ رسیدن به آرامش

_ برطرف شدن نیاز به داشتن یک همدم و همراه

_بیشتر شدن حس مسئولیت پذیری

_داشتن فرزند

و...

اگر هنوز در مورد ازدواج کردن، تردید دارید با این سخن از امام صادق (ع) مطلب را تمام می کنیم و امیدواریم که کمی بیشتر در این مورد فکر کنید:

مردان و زنان بی همسر را همسر دهید، زیرا با این کار خدامند متعال اخلاق انان را نیکو می گرداند و روزی های شان را گشایش می بخشد و بر مروت آنان می افزاید. (الجعفریات / ص91)

قرار نیست خوشبختی از آسمان به دامن شما بیافتد اما با یک شریک همراه ساده تر می توان به خوش بختی رسید. با توکل بر خدا، ازدواج کنید و خوشبخت باشید.

 

برای اطلاع از طرح همسان گزینی تبیان اینجا کلیک کنید

متین سیفی

بخش کلوب ازدواج تبیان


مطالب مرتبط:

زودتر بله را بگوئید!

دیر ازدواج کردن چه دردسرهایی دارد؟

والدین و تاخیر ازدواج دختران

 

ازدواج ؟ مگه بیکارم! - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=285560

27 سپتامبر 2014 ... اگر هنوز دوست دارید روزهای مجردی ادامه داشته باشد و ازدواج را یک حماقت می دانید، دراین مقاله با ما همراه باشید!

ازدواج؟ مگه بیکارم!

http://www.zahedan-tebyan.ir/main.asp?id=29566

28 سپتامبر 2014 ... ازدواج؟ مگه بیکارم!اگر هنوز دوست دارید روزهای مجردی ادامه داشته باشد و ازدواج را یک حماقت می دانید، دراین مقاله با ما همراه باشید!«هر وقت که بخوام می رم ...

موسسه آسیب های اجتماعی ستایشگران

http://www.setayeshgaran.ir/

... راهنمای زندگی زناشویی (85) · راهنمای جنسی زوج ها (10) · راهنمای تربیت کودکان (35) · راهنمای بلوغ جنسی (18) · راهنمای ازدواج جوانان (18) .... عشق، ازدواج و دیگر هیچ.

استخدام نیوز - خوش تیپ اما بیکارم ، می خواهم با دختری شاغل ازدواج کنم ...

http://www.estekhdamnews.com/post/7059

17 ا کتبر 2013 ... ظاهر خوبی دارم و خوش تیپم ولی بیکارم، قصد ازدواج با دختری شاغل و نجیب را دارم ولی تا .... آخه دختر شاغل مگه عقلش کمه با یه پسر بیکار ازدواج کنه.

ازدواج | match24.ir

http://match24.ir/

کاملترین مقالات انخاب همسر ، زناشویی و برترین مطالب قبل از ازدواج و بعد از ازدواج. ... حد و مرز رابطه ها در ازدواج · رابطه ها در ازدواج · روابط نامشروع ... ازدواج؟ مگه بیکارم!

وزیر جوانان باز هم تاکید کرد: علت اصلی افزایش سن ازدواج، فرهنگی ...

http://khabaronline.ir/detail/300155/society/family

23 ژوئن 2013 ... وی یکی از مسائل مهم امروز دنیا را افزایش سن ازدواج و رویکرد فرهنگی به آن .... همین آقای وزیر بیاد پول بده همه ازدواج میکنن وگرنه که مگه دیوانه ان تو این گرونی ..... در استان 70 نفر ثبت نام کرده بودن آقای وزیر مسئول) دادم ولی الان بیکارم.

در آزمایشگاه مرموز نایک چه میگذرد؟ - کامران فردمنش

http://www.miyanali.com/VOLCANO/9

پنل ارسال اس ام اس-ارسال پیامک-بانک اطلاعات مشاغل و اصناف ازدواج؟ مگه بیکارم! آهنگ جدید و فوق العاده زیبا از عباس نصیری به اسم اقـــرار+دانلود(میانه). درج آگهی.

سایت تفریحی قاطی

http://www.ghati.ir/

داد زدن سر کودکان,تنبه کودکان,روش های تنبیه کودکان نگران,افکار نگران کننده, استرس های دست و پا گیر esteres ازدواج؟ مگه بیکارم! تبلیغات متنی · اس ام اس جدید 93.

عاشقم بود اما چرا رفت؟ | گروه اینترنتی رهروان ولایت

http://www.jonbeshnet.ir/forum/عاشقم-بود-اما-چرا-رفت؟

29 سپتامبر 2014 ... توی حرم امام رضا همدیگه رودیدیم و به شدت عاشقم شد و قول ازدواج داد. ... توجهی میکرد و بهم گفت من پول ندارم بیکارم تا سن پیری ازدواج نمیکنم به درد هیچ دختری نمیخورم از ... بايد ياد آور بشم كه مگه دست منه كه شرايطو براي ازدواج فراهم كنم!

اخبار : جدیدترین خبرها و رویداد های مهم خبری در ایران و سراسر جهان

http://www.niksalehi.com/newspaper/

رسم ناخوشایند «ازدواج دختران نابالغ» + تصاویر · رسم ناخوشایند ... آماری جالب از نگاه جوانان به ازدواج ، اینترنت و حجاب ! آماری جالب از نگاه ... ازدواج؟ مگه بیکارم! ازدواج؟

بهار نیوز - نوشته تكان‌دهنده‌ دختر ايراني در فیسبوک ظریف

http://baharnews.ir/vdcjyxev.uqeoazsffu.html

20 ا کتبر 2013 ... مگه ما چه گناهی کردیم؟ ... نباشه، یه کاری کنید جوونا راحت ازدواج کنن اینطوری فسادم کم میشه. ..... من یه دکترای بیکارم دانشگاه کرمانشاه (150431).

جوک جک اس ام اس عصرونه

http://www.asroneh.com/

25 فوریه 2014 ... زن : نه عزیزم من لطف کردم که قیافتو دیدم و باهات ازدواج کردم! ***. ﺩﻩ ﺭﻭﺯ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﻣﺤﺮﻡ: .... ﺑﺎﺑﺎﻡ : ﺁﺧﻪ ﻣﮕﻪ ﻣﻦ ﺑﯿﮑﺎﺭﻡ ﺟﻮﺍﺏ ﺯﻧﮓ ﮔﻮﺷﯽ ﺗﻮ ﺭﻭ ﺑﺪﻡ ﻣﻦ : ﺧﺐ ﺣﺎﻻ ﭼﺮﺍﻋﺼﺒﺎﻧﯽ ...

واکنش عجیب سام‌ درخشانی به شایعه ازدواجش +عکس - صبحانه آنلاین ...

http://sobhanehonline.com/fa/news/27606

30 ژوئن 2014 ... چند روز پیش خبری درخصوص اعلام رسمی ازدواج دو بازیگر سینما و .... سرگرم کنین اقا مصطفی مگه مردم بیکارن که همش عکس بندازن برای شما که ...

مطمئن‌ترین و نزدیک‌ترین راه برای اجابت دعا - موعود

http://mouood.org/home/item/1801-مطمئن‌ترين-و-نزديك‌ترين-راه-براي-اجابت-دعا.html

17 ژانويه 2014 ... بانویی که تا بیست سال بعد از ازدواج اولاددار نمی‌شد، با مداومت بر زیارت ...... اماالان 1ماه شوهرم بیکاره دوباره ختم زیارت عاشورا گرفتم برام دعا کنید خدا بازم بهمون ... سلام علیکم به همه خواهران وبرادران میخواستمعرض کنم مگه چقدر وقت مارو ...

I hope - دل‌نوشته‌ها

http://dellneveshteha.ir/?cat=5

... و حلقه نمی‌پوشن حسِّ خوبی نیست و مردهایی که بیش از بیست سال‌ه که ازدواج کردن و هم‌چنان حلقه‌ی ازدواج‌شون عضوِ جدانشدنی‌شون‌ه، قابل تحسین‌ن برام. ... مگه بیکارم؟

به نظر شما به این علائمی که من دارم افسردگی میگن؟ - تالار ...

http://hamyaryiran.ir/thread8100.html

... و دایی هام هست و مطمئنم اگه باهاش ازدواج کنم,میتونه خیلی خوب باشه واسم)). ... میگم مگه بیکارن واسه یه شب خودشونو خسته میکنن و پول خرج میکنن.