یافته های جدید محققان شواهد علمی را ارائه کرده که نشان می دهند قلب زنها بسیار سریعتر و ساده تر از قلب مردها می شکند.

یافته های جدید محققان شواهد علمی را ارائه کرده که نشان می دهند قلب زنها بسیار سریعتر و ساده تر از قلب مردها می شکند.
پزشکان قلب در پی یکی از اولین مطالعاتی که در سرتاسر آمریکا بر روی نوعی اختلال قلبی انجام داده اند، اعلام کردند میزان ابتلای زنان به "سندرم قلب شکسته" هفت تا 9 برابر مردان است، وضعیتی که در پی وارد شدن فشار عصبی طولانی در اثر شکست سخت عاطفی و یا از دست دادن یکی از عزیزان ایجاد شده و می تواند نشانه هایی مانند حمله یا اختلال قلبی را در زنان ایجاد کند. معمولا بیماران پس از ابتلا به این سندروم بدون آسیب دیدگی جدی مداوا می شوند.
 به گفته محققان دانشگاه پنسیلوانیا یکی از رایج ترین وضعیتهایی که در پی آن زنان دچار این سندرم می شوند، از دست دادن همسر یا مشاهده بیماری شدید همسر است. این سندرم برای اولین بار توسط پزشکان ژاپنی و در سال 1990 شناسایی شد، ژاپنیها نام این وضعیت را "بیماری قلبی تاکوتسوبو" گذاشتند. تاکوتسوبو نام دامهایی ویژه اختاپوسها است که یادآور فرم کوزه مانند قلبهای آسیب دیده است.
این سندروم زمانی رخ می دهد که شوک عصبی شدیدی به بدن وارد می شود. این شوک در بدن حمله آدرنالین و دیگر هورمونهای عصبی ایجاد می کند. این حمله هورمونی اتاقک اصلی پمپ خون قلب را به صورت ناگهانی مختل می کند. مبتلایان به این سندروم معمولا پس از چند هفته کاملا بهبود می یابند اما در نمونه هایی نیز فرد جان خود را از دست داده است.
پزشکان برای یافتن دلیل رواج ابتلا به این سندروم در میان زنان، مطالعه ای گسترده را انجام داده و نتایج آن را در کنفرانس انجمن قلب آمریکا مطرح کردند. در این تحقیق بررسی اطلاعات ثبت شده در هزار بیمارستان نشان داد تنها در سال 2007 در حدود 6 هزار و 229 نفر در آمریکا به این سندروم مبتلا شده اند که از این میان تنها 671 مبتلا مرد بودند. پس از انطباق دادن شرایطی از قبیل فشار خون بالا، سیگار کشیدن و دیگر عواملی که می توانند بر روی اختلالات قلبی تاثیرگذار باشند، دانشمندان دریافتند زنان 7.5 برابر مردان به این سندروم مبتلا می شوند.
همچنین میزان ابتلا به این سندروم در میان زنان بالای 55 سال سه برابر زنان جوان بود و زنان جوانتر از 55 سال 9.5 برابر مردان در سنی مشابه به این سندروم مبتلا شده بودند. هنوز دلیل مشخصی برای این پدیده کشف نشده است و تنها مشخص است این سندروم اختلال قلبی است که زنان را بیشتر از مردان تحت تاثیر خود قرار می دهد.
بر اساس گزارش واشنگتن پست، یکی از نظریه های ممکن، نقش هورمونها در ابتلا به این سندروم است. نظریه دیگر این است که تعداد گیرنده های آدرنالین در سلولهای قلب مردان بیشتر از قلب زنان است و از این رو مردان بهتر می توانند استرس را در خود کنترل کنند.
     

وقتی «قلب کسی می شکند» چه اتفاقی می افتد - آفتاب

http://www.aftabir.com/articles/view/applied_sciences/psychbiology/c12_1397677345p1.php/وقتی-قلب-کسی-می-شکند-چه-اتفاقی-می-افتد

17 آوريل 2014 ... حدود ۱۰ درصد از مردان نیز به سندرم قلب شکسته مبتلا می شوند اما زنان .... کرده که نشان می دهند قلب زن ها بسیار سریعتر و ساده تر از قلب مردها می شکند.

میگنا - رواج "سندروم قلب شکسته" در زنان

http://www.migna.ir/vdcg.q93rak9qupr4a.html

18 نوامبر 2011 ... قلب زنان سریعتر از مردان می شکند یافته های جدید محققان شواهد علمی را ارائه کرده که نشان می دهند قلب ...

سندروم قلب شكسته در زنان - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/health/2138/118119.html

... علمی را ارائه كرده كه نشان می دهند قلب زنها بسیار سریع تر و ساده تر از مردها می شكند . ... آدرنالین در سلولهای قلب مردان بیشتر از قلب زنان است و از این رو مردان بهتر می ...

Broken hert syndrome . سندروم قلب شكسته - YouTube

http://www.youtube.com/watch?v=efFHaOPWtNo

20 ا کتبر 2013 ... تعریف سندروم قلب شكسته وضعیتی است كه در پی وارد شدن فشار عصبی ... یافته های جدید محققان نشان می دهند قلب زنها بسیار سریع تر و ساده تر از مردها می شكند ... در سلولهای قلب مردان بیشتر از قلب زنان است و از این رو مردان بهتر می ...

بر جسب ها - زنان - زندگی الکترونیکی

http://www.elife.ir/tag/زنان/

قلب زنان سریع تر می شکند ... نقش مردان در تخمک گذاری زنان! ... دانشمندان بین المللی انجام شده است، پروتئینی در مایع منی مردان شناسایی شد که مغز زنان را تحت تاثیر ...

مهرانه

http://mehraneh1363.blogfa.com/

زنان بسیار سریعتر از مردان بالغ میشوند. اغلب دختران .... شکست دلم کسی صدایش نشنید آری دل مرد بی صدا می شکند. نوشته شده ... قلب سرد آسمان را ناز كرد. كاش مي شد ...

قلب و عروق - دنیای پزشکی............ medical world

http://maddoctor.blogfa.com/cat-20.aspx

آرشیو نظرات. قلب زنان سریعتر از مردان می شکند. یافته های جدید محققان شواهد علمی را ارائه کرده که نشان می دهند قلب زنها بسیار سریعتر و ساده تر از قلب مردها می شکند.

طالع زنان متولد فروردين

http://www.greenpoems.com/Talebini/Z01.htm

او بيش از هر زن ديگري در اين دنيا مي تواند بدون مرد زندگي كند. ... او هميشه دلش مي خواهد وشايد بتوان گفت نيازمند به آن است كه قلب مهربان و خواب هاي طلايي اش به خاطر او ... به نظر او انجام كارهايش به دست خودش خيلي سريعتر از آن صورت مي گيرد كه به انتظارديگري .... جريحه دار كردن غرور و يا به مسخره گرفتن احساساتش قلب او را مي شكند.

خصوصیت زنان متولد فروردین - Karaj.info :: شبکه اطلاعات شهری کرج

http://www.karaj.info/horoscope/?id=3&m=1

او بیش از هر زن دیگری در این دنیا می تواند بدون مرد زندگی کند. ... او همیشه دلش می خواهد وشاید بتوان گفت نیازمند به آن است که قلب مهربان و خواب های طلایی اش به خاطر او ... به نظر او انجام کارهایش به دست خودش خیلی سریعتر از آن صورت می گیرد که به انتظاردیگری .... جریحه دار کردن غرور و یا به مسخره گرفتن احساساتش قلب او را می شکند.

طالع بینی ازدواج زن و مرد متولد فروردین - فال | طالع بینی | فالگو

http://falgoo.blogfa.com/post-35.aspx

او براي زن مي تواند يك آن بسيار هيجان انگيز و گرم و ايده آل باشد و يك آن ديگر سرد و يخ ... كند و شايد حتي نتواند مرد عاشق پيشه اي جلوه كند اما اگر مي توانستيد به داخل قلب و مغزش .... حسادت مي شود، و خيلي زود و سريع يك حالت بي تفاوتي نسبت به آن پيدا ميكند. .... جريحه دار كردن غرور و يا به مسخره گرفتن احساساتش قلب او را مي شكند.

روانشناسی - پرتال جامع یکتاتک

http://yektatak.com/category/psychology/

قلب زنان زودتر از قلب مردان میشکند ایران مطلب : یافته‌های جدید محققان شواهد علمی را ارائه کرده که نشان می‌دهند قلب زن‌ها بسیار سریعتر و ساده‌تر از قلب مردها می‌شکند.

Displaying items by tag: مهارت های زندگی

http://www.persianfemale.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=tag&tag=مهارت های زندگی

خیلی وقتها ما به عنوان یک زن، به خاطر سستی خودمان، جلوی شوهرانمان را می گیریم. ..... علمی را ارائه كرده كه نشان می دهند قلب زنها بسیار سریع تر و ساده تر از مردها می شكند. ... های آدرنالین در سلولهای قلب مردان بیشتر از قلب زنان است و از این رو مردان بهتر می  ...

خانواده موفق

http://uploads.pptfa.com/2012/08/Life_skills.pptx

می خواهیم ببینیم در روح و روان زن مرد چه مواردی هست که اگر آنها را لحاظ کنیم می توانیم ... قلب گردش خون ،ریه تنفس ،گوارش هضم و جزب و عضلات حرکت را ممکن می کنند. .... آقا:(سریعتر باش، زود حاضر شو); سرعت زن را مسموم می کند و با لطافتش منافات دارد ... زن نباید مستقیما بگوید خیر این ماژیک آبی است چون با این کار مردش را می شکند.

آیا خداوند به نفرینی که از دل شکسته باشد، توجه می کند؟ یا فقط دعاهای - 1

http://www.islamquest.net/fa/archive/question/fa16492

22 آوريل 2012 ... من دختری هستم که به خدا خیلی اعتقاد دارم. کسی در حقم بدی کرده که هیچ جور نمی توانم او را ببخشم و نمی بخشم. می توانست باعث ازدواج من شود، اما ...

كنترل استعمال دخانيات

http://controle-dokhaniat.blogfa.com/

زنان بسيار بيشتر از مردان از كشيدن سيگار زيان مي بينند: ... 40 درصد زنان بر اثر بيماري قلب، 55 درصد به دليل سكته قلبي و 80 درصد بر اثر ابتلا به .... در سيگاري ها اين فرآيند بسيار سريعتر از افراد طبيعي پيشروي مي كند و افراد سيگاري در ...

سلامت » ویژه های دنیای سلامت - HiPersian.Com

http://www.hipersian.com/health/special-healthy-world

مطالبی که با موضوع سلامت - ویژه های دنیای سلامت موجود می باشند را مشاهده می کنید . ... يافته هاي جديد محققان شواهد علمي را ارائه كرده كه نشان مي دهند قلب زنها بسيار سريع تر و ساده تر از مردها مي شكند. 1 2 3 4 ... زنان 3 برابر مردان در معرض اين بيماري هستند.