نتایج یك مطالعه جدید نشان داده است كه زنان راحت‌تر از مردان به كوكائین معتاد می‌شوند و سخت‌تر می‌توانند آن را ترك كنند. در این مطالعه معلوم شد

سلامت نیوز :نتایج یك مطالعه جدید نشان داده است كه زنان راحت‌تر از مردان به كوكائین معتاد می‌شوند و سخت‌تر می‌توانند آن را ترك كنند.
در این مطالعه معلوم شد انگیزه موش‌های آزمایشگاهی ماده برای دریافت كوكائین در ازای یك كار مشخص به مراتب بیشتر از موش‌های نر است.
روزنامه یواس‌ای تودی در این باره گزارش داد: متخصصان انستیتو نوروساینس مولكولی و رفتاری در دانشگاه میشیگان طی آزمایشات جدید خود دریافته‌اند كه موش‌های ماده خیلی راحت‌تر و سریعتر از موش‌های نر به كوكائین اعتیاد پیدا می‌كنند و در عین حال ترك این ماده نیز برای ماده‌ها سخت‌تر از نرها است.
بنا براین گزارش، از آنجا تشابهات ژنتیكی بسیاری بین موش‌ها و انسان‌ وجود دارد این یافته درمورد انسان‌ها نیز می تواند صدق كند.
دكتر جنیفر كیومینگز در این تحقیق اظهار داشت: فاكتور جنسیت به تنهایی می‌تواند در افزایش احتمال گرایش به مصرف مواد مخدر موثر باشد.
در مطالعات پیشین نیز در این زمینه كارشناسان موسسه روان شناسی آمریكا به این نتیجه رسیده بودند كه اعتیاد یك فرد به كوكائین تا حد زیادی به ترتیب ژنتیكی او بستگی دارد.
به گزارش ایسنا، این متخصصان موفق به شناسایی ژنی شدند كه حساسیت یا مقاومت یك فرد در مقابل مصرف كوكائین را تا 50 درصد افزایش می‌دهد.
به گفته این متخصصان، نسخه ژنتیكی افراد معتاد به كوكائین با افراد طبیعی تفاوت چشمگیری دارد. محققان این موسسه امیدوار هستند با بررسی ماده ژنتیكی افراد، موفق به پیش بینی احتمال اعتیاد آنها به كوكائین شوند و هرچه سریع‌تر برای پیشگیری از این اعتیاد اقدام كنند.
شرح این تحقیقات در مجله بیولوژی تفاوت‌های جنسیتی به چاپ رسیده است.

اعتیاد دختران و زنان ایرانی - ایران سلامت

http://forum.iransalamat.com/اعتیاد-دختران-و-زنان-ایرانی-1170/

زنان معتاد و الکلي بچه‌هاي کم‌وزن به دنيا مي‌آورند. Started by دکتر ... زن معتاد، فرزندش را در خیابان رها کرد. Started by ... زنان راحت‌تر از مردان به كوكائين معتاد مي‌شوند.

March 2011 - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/new/archives/2011_03.php

زنان باید به ارگاسم رسیدن را یاد بگیرند · کلید داشتن زندگی ... زنان راحت‌تر از مردان به كوكائین معتاد می‌شوند · زنان راحت‌تر از ... زن ها را بهتر بشناسیم · با بی توجهی ...

میگنا - برخي از معتادان کراک را هنگام مرگ نمی توان غسل داد؟ + عکس های ...

http://www.migna.ir/vdcj.yemfuqey8sfzu.html

14 نوامبر 2011 ... كرك(crack)كه گاهي راك (rock) نيز ناميده مي شود ماده اي محرك است كه از تصفيه كوكائين به دست مي آيد و به اشكال مختلف تدخين (استنشاق دود)استفاده مي ...

میگنا - تصویر مغز معتادان/ شناسایی 2 ویژگی شخصیتی افراد معتاد

http://www.migna.ir/vdci5raz.t1aqq2bcct.html

20 ژانويه 2013 ... چرا مردها راحت‌تر وزن کم می‌کنند؟ ... تصویر سمت چپ نشان دهنده نقاط اتکای افراد به کوکائین است، میزان ماده خاکستری مغز این افراد از حد عادی کمتر است. تصویر سمت راست ... بچه‌هاي اعتياد؛ فردايي كه دود مي‌شود ... روانشناسی زن و مرد.

ارتباط با معتاد - روش های صحبت کردن با معتاد - ارتباط موثر با ... - همراه

http://hamrah.co/صفحات/برقراری-ارتباط-سازنده/

داشتن دختر، پسر، والدین یا همسر معتاد به هیچ عنوان دلیلی برای این نیست که ما هم حتماً .... اند که باعث می شوند تا بیماری اعتیاد او سریع تر و راحت تر پیشرفت کند.

یک معتاد الکلی: باید بشکنی تا الکل را ترک کنی-موجودی الکل: بیش ...

http://rhodium.blogsky.com/یک-معتاد-الکلی-باید-بشکنی-تا-الکل-را-ترک-کنی--2

«تو نمی توانی به یک معتاد الکلی کمک کنی تا وقتی که خودش نخواهد. .... همین مساله باعث می شود که نه تنها فرد از شرابخواری خود احساس بدی نداشته باشد بلکه در مکان های مختلف هم استفاده ... خیلی راحت تر از آنکه فکر کنی. ... «سند ملی الکل» از وجود بیش از یک میلیون نفر مصرف کننده الکل در ایران - 30 درصد زن و 70 درصد مرد – خبر داد.

درمان و ترک اعتیاد ماده مخدر شیشه با ریتالین و مودافینیل - دکتر یزدان ...

http://rhodium.blogsky.com/درمان-و-ترک-اعتیاد-ماده-مخدر-شیشه-با-ریتالین-و-مودافینیل

اعتیاد به ریتالین در بین دانشجویان -ریتالین مشابه با کوکائین است- اعتیاد به ریتالین ... بیمار و همراهان بیمار انرا راحتتر پذیرا می شوند به خصوص اینکه وزارت بهداشت درمان در ... معتادان به مخدر شیشه (متامفتامین ) حتما روزانه قرص ویتامین ب1 و کلسیم و اسید ... دانشجویان دختر برای تقویت حافظه گیاه آب بشقابی و پسران جو دو سر ...

مطلبی جالب درمورد عشق و عاشقی و رابطه جنسی! - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_detail_15789.html

زنهای قبیله ای در جنوب آفریقا هر چهار سال یک بار بچه دار می شوند و هر بار از مردی دیگر. ... اینکه شخص خود را راحتتر از پارتنر خود جدا کرده و به دنبال پارنتر جدید باشد. ... کسی که به کوکائین معتاد است، هر روز همان خواهش روز قبل را احساس می کند، در ...

اثر الکل و مواد مخدر بر توانایی جنسی مردان را می دانید؟ - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/health/2074/175644.html

نتایج بیانگر اختلال متوسط تا شدید در عملکرد جنسی مردان معتاد بود. ... اعتیاد به کوکائین و هروئین یا کوکائین به تنهایی، لذت جنسی را به صورت منفی تحت تاثیر قرار می دهد، اما بر میل جنسی اثر کمی دارد. در واقع .... چرا مردها راحت تر لاغر می شوند؟

سلامت - اطلاعات عمومی

http://iranpassage.persianblog.ir/tag/سلامت

وضعیت خمیده که در آن بدن به سمت جلو خم می‌شود به طوری که گویی روی میز خم شده است ، ... شد که نشان می‌دهد نشستن در وضعیت راحت‌تر فشار کمتری بر دیسک‌های ستون مهره‌ها و .... این فیلم‌ها تصویر نادرستی از روابط زن و مرد نیز ارائه می‌دهند. ..... طبیعی ، مانند : برگ کوکا، کوکائین، کراک، برگ و ساقه برخى درختان مثل خات و کراتم و ناس

‫مخدر | Facebook‬

https://www.facebook.com/pages/مخدر/147903275348219

در ضمن اشخاص درمان شده را نیز میتواند دوباره به هپاتیت سی مبتلا کند. .... اگر دارو یا داروهایی‌ را مورد سوء مصرف‌ قرار می‌دهید یا به‌ آنها معتاد شده‌اید و کمک‌ می‌خواهید ... قوی است (پلی فنول) در مقایسه با پلی فنول غذاهای دیگر، بهتر و راحت تر جذب بدن می شود . .... Photo: ‎قاچاق کوکائین در داخل پروتز سینه يک زن پانامايي 28 ساله که قصد.

ترک کراک | کلینیک ترک اعتیاد یاران

http://darmaan.ir/?p=172

3 سپتامبر 2014 ... كراك جديدترين ماده مصرفي بين معتادان ایران است. اين ماده شيميايي خشك كه در تركيب آن به جای کوکائین و هروئین از قرصهاي فاسد استفاده می شود. اين ماده به سبب اينكه فاقد هر گونه بوي نامطبوع و خاص بوده مصرف را راحت كرده و .... كرك دارند زيرا نه تنها ارزان تر از كوكائين است و راحت تر به فروش ميرسد، بلكه مصرف آن هم ...

به دوست معتاد خود کمک کنید - Vista News Hub

http://vista.ir/article/301462/به-دوست-معتاد-خود-کمک-کنید

یک معتاد به مشروبات الکلی یا مواد مخدر همیشه شبیه یک ولگرد خیابانی که در کنار ... اگر دوست شما روز به روز لاغرتر و ضعیف تر میشود ممکن است مشکلی داشته باشد. ... اگر دوست شما بداند چه نوع حمایتهایی برای او وجود دارد، راحت تر می تواند اعتیاد خود .... سال پیش دختر 20 ساله‌ای به نام ریحانه جباری دست به قتل مردی پنجاه و چند ساله زد.

(Crack) که گاهی راک (Rock) نیز نامیده میشود - زیبایی ایرانی|مرجع ...

http://www.iranianbeauty.ir/كراك-و-خطرات-آن/

5 ژوئن 2014 ... نیاز به کراک بر هر نیاز و وابستگی عاطفی غلبه کرده و فرد معتاد برای ... به فروش کراک دارند زیرا نه تنها ارزان تر از کوکائین است و راحت تر به ...

معتاد به دنیا آمدم/مادرم مواد مخدر را بیشتر از من دوست دارد| پایگاه فرهنگی ...

http://anaj.ir/news/pages/95807

22 ژوئن 2014 ... به سمت زن جوانی میرویم که رو به بهبودی است؛ سردار نصرتی از وی سوالاتی در .... مدت مصرف این علایم نیز بیشتر می شود و راحت تر قابل تشخیص هستند. .... از جمله مواد های جدید سنتی حشیش، کوکائین، ماری جوآنا(مواد مخدری است که ...

مجلات : مراقب فروپاشی سرمایه های اجتماعی زنان باشیم

http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/3992/7941/103443

1 جولای 2014 ... خانواده، به عنوان یکی از مهم ترین گروه هایی شناخته می شود که بنیان اجتماعی .... کنندگان مواد وارد می شوند و در حال حاضر نیز، به تدریج مسأله ی زنان معتاد، یکی از ... کراک اصل، از مشتق های کوکائین است؛ اما آن چیزی که به اسم کراک در ایران ... هم، طبق آمار غیررسمی، در حال حاضر، بیش ترین طرف دار را بین جوان ها و زن ها دارد.