لیگ برتر داماد و خانواده ی همسر!


ازدواج یك مجموعه است؛ یك بازی تیمی و تا زمانی كه شما، همسرتان، خانواده‌اش و خانواده شما در یك تیم قرار نگیرید نمی‌توانید موفقیتی كه انتظار دارید را به دست بیاورید.


با خانواده همسر چطور رفتار کنیم؟

برقراری یك ارتباط نزدیك و صمیمانه میان یك مرد و یك خانواده جدید در بهترین حالت اتفاقی دشوار و در بدترین حالت غیرممكن است اما زمانی كه شما و همسرتان برای یك زندگی همیشگی پیمان بسته‌اید و قرار است، در یك مسیر حركت كنید نزدیكی او با خانواده شما نه تنها اعتماد به نفس شما را بیشتر خواهد كرد بلكه او را نیز در جریان زندگی آرام‌تر كرده و اطمینان بیشتری نسبت به موفقیت این زندگی در او ایجاد خواهد كرد. ازدواج یك مجموعه است؛ یك بازی تیمی و تا زمانی كه شما، همسرتان، خانواده‌اش و خانواده شما در یك تیم قرار نگیرید ، نمی‌توانید موفقیتی كه انتظار دارید را به دست بیاورید. قبلا هم گفتیم، ایجاد یك پیوند واقعی میان او و این خانواده جدید آسان نیست اما با چند قدم مهم در آغاز زندگی‌تان می‌توانید این روند را ساده‌تر كنید.

 

به همسرتان اهمیت بدهید

هیچ چیز پدر و مادر ( به ویژه مادر) را آن‌ قدر خوشحال نمی‌كند كه ببینند به پسرشان عشق می‌ورزند و با او به خوبی رفتار می‌كنند. همیشه سعی كنید محیط خانوادگی آرامش‌بخش و گرمی را به وجود بیاورید.

 

سری به خاطره‌ها بزنید

اگر در ماه‌های نامزدی یا هفته‌های اول ازدواج‌تان فامیل‌های نزدیك یكی‌یكی شما را دعوت می‌كنند نباید دست خالی و بدون پیش فرض به مهمانی‌شان بروید. شاید بد نباشد كه سری به آلبوم عكس‌های‌تان بزنید یا برخی خاطرات خانوادگی را برای همسرتان تعریف كنید.

در مورد میزبانان یا مهمان‌های دیگری كه در آن جمع هستند اطلاعاتی بدهید و از عادت‌های خاص‌شان برای همسرتان صحبت كنید. تنها از این راه است كه می‌توانید از درگیر سوء تفاهم شدنش جلوگیری كرده و كاری كنید كه همه آدم‌های جمع با وجود اخلاق‌های خاص و ویژگی‌های عجیب و غریب‌شان برای او قابل پذیرش باشند.

 

موضوعات خصوصی‌تان را فاش نكنید

هر زوجی ابتدای آشنایی‌شان مشكلات خاص خودشان را دارند. آشنا شدن با عادت‌های خاص و ویژگی‌هایی كه اغلب ابتدای رابطه عجیب به‌نظر می‌رسند می‌تواند شما را نگران كند یا زمینه ساز بحث و مشاجره شود. دلیلی ندارد به محض بروز چنین اتفاقاتی خانواده‌تان را در جریان بگذارید و اعتمادشان را نسبت به همسرتان از بین ببرید، زیرا بعد از تمام شدن آن دوره شما و نامزدتان همه این روزها را فراموش خواهید كرد اما خانواده‌تان هرگز این موضوعات را از یاد نخواهند برد و براساس حرف‌های شما روی او قضاوت خواهند كرد.

شما باید در این ارتباط نقش یك پل را بازی كنید،‌ بدون اینكه كسی از این نقش خبردار شود. پس همین حالا دست به كار شویدو بازیركی‌تان هم او را در دل خانواده خود جا كنید و هم با برقرار كردن این ارتباط صمیمی، به آرامش زندگی تان كمك كنید.

او را در رازهای خانوادگی شریك كنید

اگر فكر می‌كنید دانستن برخی راز‌های خانوادگی می‌تواند به نفع این ارتباط تمام شود، او را از این رازها آگاه كنید. اگر پدر شما یك آدم ضد‌سیاست است، به همسرتان این موضوع را بگویید تا با صحبت مدام از مسائل سیاسی اوضاع را به ضرر خودش تمام نكند.

یا اگر خواهر شما از یك افسردگی همراه با پرخاشگری رنج می‌برد این موضوع را به همسرتان بگویید تا هنگام برخورد با او راه دیگری را در پیش بگیرد و به محض روبه‌رو شدن با رفتارهای پرخاشگرانه او از خانواده شما نرنجد و مقابله به مثل نكند.

شما بهترین شخص برای شناساندن خانواده‌تان به همسرتان و برعكس هستید؛ پس با ترس از قضاوت‌های او یا خانواده‌تان از دادن این اطلاعات كلیدی پرهیز نكنید.

دعوای داماد و مادر زنی و حتی اختلافات‌شان در ماه‌های اول موضوع تازه‌ای نیست، اما باید باور كنید كه نقش شما به عنوان همسر او و همینطور دختر خانواده‌تان در این میان از هركسی مهم تر است.

شما باید در این ارتباط نقش یك پل را بازی كنید،‌ بدون اینكه كسی از این نقش خبردار شود. پس همین حالا دست به كار شویدو بازیركی‌تان هم او را در دل خانواده خود جا كنید و هم با برقرار كردن این ارتباط صمیمی، به آرامش زندگی تان كمك كنید.

همسر

مرزهای‌تان را حفظ كنید

برخی موضوعات چه خوب و چه بد باید تنها بین شما بمانند. حق ندارید حتی به صمیمی‌ترین دوستان یا اعضای فامیل‌تان در مورد رازهایی كه همسرتان با شما در میان گذاشته چیزی بگویید. اگر او در گذشته‌اش مشكلاتی را تجربه كرده كه تنها شما از آن‌ها خبر دارید به هیچ وجه و مقابل هیچ كسی نباید فاش‌شان كنید.

اگر در صحبت‌های زن و شوهری یا حتی بحث‌های زندگی مشترك‌تان شما را ناراحت كرده دلیلی ندارد كه رازهایش را توی سرش بكوبید و به خاطر آن‌ها تحقیرش كنید. یادتان نرود اعتماد او به شما باعث بیان این حرف‌ها شده پس در یك چشم به هم زدن این اعتماد را از بین نبرید.

 

مقایسه نكنید

پدر و مادر همسرتان را با پدر و مادر خودتان مقایسه نكنید و پیش روی آنها از پدر و مادر خودتان تعریف نكنید. گرچه به طور معمول از پدر و مادر همسر به خوبی یاد نمی‌شود ولی آنها بیشتر اوقات انسان‌های خوبی هستند. به هر حال همین‌ها هستند كه همسر شما را بزرگ كرده‌اند و به جایی رسانده‌اند كه شما تصمیم گرفته‌اید تا آخر عمر در كنارش زندگی كنید. آنها دیگر خانواده شما هستند و باید آنها را همان‌طور كه هستند بپذیرید.

 

یك گردش دسته جمعی راه بیندازید

صمیمیت پشت میز و با كت و شلوار به‌وجود نمی‌آید. اگر می‌خواهید همسرتان به خانواده‌تان نزدیك بشود باید او را به جمع‌های صمیمانه تری وارد كنید. یك پیك‌نیك آخر هفته، یك مسافرت چند روزه یا دعوت خانواده و فامیل‌های‌تان به خانه خودتان می‌توانند راه‌هایی برای نزدیك‌تر‌شدن این خانواده جدید باشد.

 

شریك شادی و غم یكدیگر شوید

قرار نیست تمام مشكلات خانواده‌تان را روی سر همسرتان بریزید و از این داماد تازه یك سوپرمن بسازید اما او باید در جریان موضوعاتی كه به شما استرس می‌دهد باشد و با مشكلات خانواده‌تان هم تا حدودی آشنایی داشته باشد.

كمك‌های گاه و بی‌گاه او به خانواده شما می‌تواند ارزشش را در این خانواده بالاتر ببرد و اعتماد به او را بیشتر كند. یادتان نرود كه منظور از این كمك‌ها، كمك‌های مادی نیست بلكه او باید تا آنجا كه می‌تواند نقش یك پسر را برای پدر و مادرتان باز كند. او را تا جایی در این نقش پیش ببرید كه حریم‌های خانوادگی‌تان از بین نرود و تنها به انسجام بیشتر این خانواده جدید كمك كند.

صحبت كردن از علائق آدم‌ها با آن‌ها یك برگ برنده است؛ پس به همسرتان در داشتن این برگ كمك كنید.

خوبی‌هایش را پنهان نكنید

اگر هنوز نامزد هستید و در معرض خطر بیشتری قرار دارید اما اگر ازدواج هم كرده باشید همه اعضای فامیل و دوستان‌تان با دیدن شما به‌دنبال دلایل ازدواج‌تان می‌گردند. خیلی از آن‌ها از شما می‌پرسند چرا انتخابش كرده‌اید و اگر همسرتان تفاوت‌های قابل مشاهده‌ای با خواستگارهای گذشته‌تان داشته باشد این سوال‌ها قطعا بیشتر و بیشتر می‌شود.

زیاده روی نكنید اما بد نیست گاهی از خاطرات دوران نامزدی یا آشنایی‌تان را برای‌شان بگویید یا این‌كه ویژگی‌های مثبت او را برجسته‌تر كنید. اگر او در زمینه شغلی، تحصیلی یا خانواده شرایط قابل ذكری دارد لازم نیست پزش را به دیگران بدهید بلكه تنها می‌توانید آن‌ها را از این نقاط مثبت آگاه كنید و احترام همسرتان را نزد دیگران بالا ببرید.

 

جرقه یك گفت‌وگو را بزنید

به همسرتان در مورد كارها و موضوعاتی كه برای خانواده‌تان جالب است اطلاعاتی بدهید مثلا اگر پدر شما عاشق پختن غذاهای مدرن است از همسرتان بخواهید اطلاعاتی در این مورد به دست بیاورد و هرازگاهی با بیان این اطلاعات و مشاركت در بحث‌های مربوط به جدید‌ترین رستوران‌ها و خوش‌طعم‌ترین غذاها خودش را به پدرتان پیوند بزند.

یا اگر برادر شما به ورزش خاصی علاقه‌مند است بهتر است همسرتان هم چیزهایی در مورد این ورزش بداند و بتواند سر گفت‌وگو با او در مورد این مسئله را باز كند. او باید در مورد علائق همه اعضای خانواده‌تان چیزی بداند تا در ماه‌های اول آشنایی هنگام گفت‌وگوهای خانوادگی شما ساكت نباشد و بتواند از این راه دل خانواده‌تان را به دست بیاورد. صحبت كردن از علائق آدم‌ها با آن‌ها یك برگ برنده است؛ پس به همسرتان در داشتن این برگ كمك كنید.

فرآوری: نسرین صفری

بخش خانواده ایرانی تبیان


منابع: سایت بانو / سایت در خانه ی ما

لیگ برتر داماد و خانواده ی همسر - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=210695

6 ژوئن 2012 ... ازدواج یك مجموعه است؛ یك بازی تیمی و تا زمانی كه شما، همسرتان، خانواده‌اش و خانواده شما در یك تیم قرار نگیرید نمی‌توانید موفقیتی كه انتظار دارید را به ...

داماد دارها بخوانند ! - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=227927

13 نوامبر 2012 ... خانواده عروس باید با انجام رفتارهای مناسب و مطلوب سابقه ذهنی خوبی را برای داماد خود ایجاد کنند تا جایی برای بهانه ... لیگ برتر داماد و خانواده ی همسر.

نقش کلیدی مادر زن - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=218102

13 آگوست 2012 ... اگر مادر همسرتان از شما خیلی خوشش نیاید، شاید نتوانید در رابطه ی خود با همسرتان ... لیگ برتر داماد و خانواده ی همسر .... بخش خانواده ایرانی تبیان ...

علل اختلاف عروس و داماد جدید با خانواده ی همسر - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/tafahom/causes-of-the-bride-and-grooms-family-with-new-wife.html

وقتی دو نفر با هم ازدواج می کنند در واقع گستره ی وسیعی از ارتباطات اجتماعی را تشکیل می دهند. بخش عمده ای ... در این میان رابطه عروس با خانواده شوهر و داماد با خانواده زن در فرهنگ ما اهمیت ویژه ای دارد. طبیعی ..... پرسرعت ترین بازیکن لیگ برتر+ عکس ...

معرفی اعضای خانواده همسر از نگاه یک مرد.... - بیتوته

http://www.beytoote.com/fun/comic-subject/introduce1-family-wife.html

پدر زن : موجودیست از جنس داماد، اما آبش با داماد در یک جوی نرفته و همواره به داماد به چشم دزد ناموس نگاه می ... مادر زن : وزیر جنگ، مسئول براندازی نرم، حاکم خانوادهی همسر، مخرج مشترک نظر اعضای خانوادهی همسر که از ..... پرسرعت ترین بازیکن لیگ برتر+عکس  ...

دختر امیر قلعه نویی و همسرش چگونه آشنا شدند؟ - خبرآنلاین

http://www.khabaronline.ir/detail/357693/sport/premiere-league

+ A - شنبه 10 خرداد 1393 - 07:21:53 چاپ ... ورزش > لیگ برتر - امیر قلعه نویی این روزها یکی از مهمترین اتفاقات میانسالی اش را پشت سر می گذارد ؛ تدارک برای فرستادن دخترش به خانه بخت. ... اما خانواده قلعه نویی و خانواده داماد چگونه آشنا شده اند؟

گالری عکس های بازیگران - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_cats_3.html

+عکس · پخت نادرست ماهی باعث فلج شدن اعضای یک خانواده شد! کناره گیری ... مدل دکوراسیون داخلی منزل 2015 · رابطه ی بین عزاداری ها و دختران بد حجاب چه می تواند باشد؟ پکیج طلایی ... آبشیک باچان همسر “آیشواریا رای” ستاره بالیوود در افتتاحیه لیگ برتر هند! عکس های چهره ..... شیک ترین مدل های دکوراسیون داخلی اتاق خواب عروس و داماد.

همسرداری و ازدواج - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_cats_10.html

مدل دکوراسیون داخلی منزل 2015 · رابطه ی بین عزاداری ها و دختران بد حجاب چه می تواند باشد؟ ... آموزش و راهنمایی همسر حین رابطه جنسی (ویژه افراد متاهلین) ... عاقبت دختر بازی آقای داماد در دوران مجردی (+عکس) ... خانه صمیمی و خانواده .... عکس نوشته های طنز ایرانی · آبشیک باچان همسر “آیشواریا رای” ستاره بالیوود در افتتاحیه لیگ برتر هند!

بهار نیوز - ترویج پوشش نامرسوم دو زن در تلویزیون

http://www.baharnews.ir/vdcftcdt.w6dtmagiiw.html

25 سپتامبر 2014 ... گروه سياسي: پخش زنده ی مصاحبه با دو زن یک خانواده که به خاطر پوشش نامرسوم آنها که حتی چشم هایشان به خاطر حجاب سخت آنها دیده ... داماد خانواده نیز طلبه است و در بخشی از این برنامه شرکت کرد. ... لیگ برتر به ایستگاه سیزدهم رسید.

مصاحبه با همسر مهناز افشار و بیوگرافی عروس و داماد+ عکس | مجله خبری ...

http://funnos.com/6489/مصاحبه-با-همسر-مهناز-افشار-و-بیوگرافی-ع

محمدعلی رامین پدر شوهر مهناز افشار در سال ۱۳۳۲ در خانواده ای مذهبی در دزفول متولد شد و ... و شنا علاقه دارد و به آنها می پردازد و البته والیبال هم جزء ورزشهای مورد علاقه ی اوست. ..... لیگ برتر لالیگا سری آ لیگ برتر جدول لیگ لیگ خلیج فارس انگلیس فرانسه  ...

محارم انسان چه کسانی هستند - صراط نیوز

http://www.seratnews.ir/fa/news/54748/محارم-انسان-چه-کسانی-هستند

21 فوریه 2012 ... ... ازدواج دائم یا موقت، مادر و مادربزرگ‌های عروس هر چه بالا‌تر روند، نسبت به داماد مَحرم ابدی می‌شوند. ... نکته: با توجه به آنچه گفته شد، برادر شوهر برای عروس و خواهر زن برای داماد، محرم نیستند و باید حدود .... ممکن است لیگ برتر تعطیل شود.

مراسم عروسی زرتشتیان در یزد و کرمان - روزگار نو

http://www.rouzegareno.ir/fa/news/108813/مراسم-عروسی-زرتشتیان-در-یزد-و-کرمان

5 روز پیش ... در ایران باستان و بنا بر قوانین دوره ی ساسانی، دختران خود همسر خویش را انتخاب می کردند. این امر در ... اسامی محرومان هفته سیزدهم لیگ برتر · داور دست به دامن .... خانواده داماد برای ورود عروس پاگشا یا پانداز می دهند که بیشتر پول و طلاست.

91/12/01 - 91/12/30 - keshmahoor news

http://m1m1.blogfa.com/1391/12

انقلاب جنسی حدود سه دهه است که جامعه ی آمریکا را تحت تاثیر قرار داده و رفتارها و رویکردهای مربوط به روابط جنسی، خانواده و جامعه را ..... لیگ برتر داماد و خانواده ی همسر!

افکارنيوز - ماجرای انتقام گرفتن ۳ برادر از داماد - عکس

http://www.afkarnews.ir/vdchivnxm23n-kd.tft2.html

5 سپتامبر 2014 ... پرسرعت ترین بازیکن لیگ برتر/ عکس ... خانه ی پدرم هستم و فامیل این موضع را فهمیده ا ند و مدام می گویند که من آبروی آنها را ... با شناسايی اوليای دمِ مقتول، مشخص شد مقتول با همسرش اختلاف خانوادگی داشته است و احتمال اين که قتل توسط وی و يا با ... همسر مقتول در بازجويي ها در خصوص چگونگی قتل شوهرش اظهار بی ...

وقتی بچه رو جو بگیره ! - کیوسک نیوز

http://kiosknews.ir/وقتی-بچه-رو-جو-بگیره-3/

6 روز پیش ... ... به نهادهای مدنی نگاه مثبت شود · جواهرات خانوادگی فوتبال؛ مهدی مهدوی کیا ... جدول مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران · لیگ برتر داماد و خانواده ی همسر ...

پشت صحنه آخرین سکانس سریال تو زیبایی (درخواستی - کیوسک نیوز

http://kiosknews.ir/پشت-صحنه-آخرین-سکانس-سریال-تو-زیبایی-در/

28 مارس 2014 ... همسر رفته را چگونه باید بازگرداند؟! چگونه آقا داماد را از خجالت در آوریم؟ ... لیگ برتر داماد و خانواده ی همسر · آیا ایران در دادگاه لاهه متهم شناخته می‌شود؟