پشت و پناهی چون برادر


همان برادرانی که نسبت به هم بی عاطفه اند و هیچ اهمیتی برای رابطه ی برادری قائل نیستند ،گاهی در زندگی متوجه اوج نیاز خود به وجود برادر و محبت برادر می شوند و داشتن چنین رابطه ای را آرزو می کنند حال آنکه می توانستند با کمی مراعات و لطافت از این نعمت به حد کمال بهره ببرند.


روابط برادران

هر اندازه که از دوستان خوبی برخوردار باشید ،بازهم برادرتان برای دوستی با شما بهتر از دیگران است .برادر شما تا آخر عمر برادر و هم خون شماست .بین شما و برادرتان یک مهر الهی و غریزی است که در اعماق وجودتان ریشه دارد .این پیوند الهی بین شما و کسی که برادرتان نیست ایجاد نمی شود هر چند تمام داراییتان را خرج کنید .پس قدر برادرتان را بدانید و از این انرژی نهفته ،نهایت بهره را ببرید.حتی اگر این مهر به خواب رفته باشد و سالها از فعالیت افتاده باشد ،بازهم وجود دارد و قابلیت فعال شدن و به سطح آمدن را دارد.

اگر برادر دارید ولی نسبت به او بی عاطفه اید بدانید که شیرینیهای عاطفی زیادی را که می توانستید با هم تجربه کنید را، از دست داده اید.برادر شما می توانست بهترین حافظ و پشتیبان شما باشد.

 

اما متاسفانه چه بسیاری از این لذتهای عاطفی و آرامشهای روانی ،که به خاطر مقداری مال و اموال پست دنیوی از بین می رود که شاید اگر حساب بالا و پایین آن را نمی کردیم و به خاطر مهر و برادری کمی گذشت می کردیم مثلا دست آخر چند میلیونی ضرر می کردیم .حال آنکه اگر اصلا برادر نمی داشتیم ،حاضر بودیم ده برابر این را بدهیم تا کسی مثل برادر، دوست و پشتیبانمان بشود.

البته محدودیت روابط بسیاری از برادران مربوط به بعد از ازدواجشان و ناشی از موضعگیری های همسرانشان هست ،اما بازهم آقایان خود مقصر های اصلی این تضعیف روابط هستند.مردها به اندازه زنان از خود عواطف فامیلی بروز نمی دهند.وقتی شما ضعف نشان می دهید ،همسرتان دخالت می کند.اگر نسبت به خانواده و برادرتان علاقمند و حساس باشید ،کسی جرات غیبت کردن و فاصله انداختن پیدا نمی کند.اگر مردها برای رابطه ی برادریشان همانند زنان برای رابطه ی خواهریشان، هزینه می کردند،قطعا برادری ها، بسیار بهتر از آنچه امروزه دیده می شود ،می بود.لذا گاهی به نظر می رسد که اگر بخواهیم رابطه ی دو برادر را تا آخر عمر تضمین کنیم ،باید دو خواهر را برای همسری آنها برگزینیم تا با تلاش دو خواهر برای حفظ رابطه خودشان، روابط برادران نیز حفظ شود.

دو برادر باید پشتیبان و یاور هم در زندگی باشند.چنان به هم پیوند خورده باشند که کسی برای اختلاف انگیزی بینشان امیدی نداشته باشد. رابطه ی دو برادر باید به گونه ای باشد که اگر یکی گرفتار شد،خانواده اش پناهی بهتر از عمو نشناسند.اما چه بسا عموهایی که نزد فرزندان برادر ،تعریف هم نشده اند.

 

برادرتان را ازخواب بیدار کنید

اگر برادرتان کم عاطفه است و از مهر و پیمان برادری غافل است او را با یک تلنگر محبت آمیز از خواب غفلت بیدار کنید.از پیوند و مهر عمیق برادری و لزوم حمایت برادران از هم، انقدر بگویید تا به مرحله ی باور برسد .در باره هر چیزی که سخن بگویید توجه اطرافیان به آن جلب شده و انرژیهای عاطفی شان روی آن متمرکز می شود پس این بحثها را بی اثر ندانید .

خیلی از اوقات دلخوریها و سردیهای موجود در روابط برادران به خاطر عدم رعایت احترام است .از شوخی های بیجا و بی احترامی هایی که به نظرتان صمیمانه و بی اشکال می آید هم بپرهیزید .یک اشتباه هم زیاد است .فقط با محبت باشید تا لذت کافی از مهر عمیق برادری شامل حالتان شود

محبت هر کسی را با محبت کردن به فرزندانش می توانید جلب کنید.از محبت کردن به فرزندان برادرتان دریغ نورزید. برادرزاده های شما باید شما را دوست داشته باشند و از دیدن شما خوشحال شوند .اگر در این زمینه کم کاری کرده اید با یک سیر صعودی محبت، جبران کنید .گلایه هایی که برادرزاده ها و همسر برادر شما در طول زمان از شما می کنند،در گل آلود کردن روابط شما تاثیر خواهد گذاشت .به این مسائل حاشیه ای اهمیت بدهید .

اگر برادرتان نسبت به شما بی عاطفه یا بدبین است ،در یک فرصت مناسب مثل وقتی که گرفتار است ،به او احسان کنید. وقتی محبتهای خفته را بیدار کردید و حمایتهای ژنتیکی موجود بین خودتان را فعال نمودید ،متوجه اوج لذت روابط برادری خواهید شد.

روابط برادران

گاهی وقتها با برادرتان یکرو بشوید و رک صحبت کنید.البته کاملا احترام یکدیگر را رعایت کنید تا بحثتان بی جهت هرز نرود و فدای مسائل حاشیه ای نشود.این گفتگوها و درددلها که حتما باید در خلوت شما باشد ،فرصت رفع سوء تفاهم های احتمالی را برای شما پیش می آورد.این یکی از اسرار حفظ روابط خواهری است که کمتر در روابط برادری دیده می شود علت آن هم کم حرفی ، غرورهای تند مردانه،و وقت نگذاشتن مردها برای یکدیگر است .

خیلی از اوقات دلخوریها و سردیهای موجود در روابط برادران به خاطر عدم رعایت احترام است .از شوخی های بیجا و بی احترامی هایی که به نظرتان صمیمانه و بی اشکال می آید هم بپرهیزید .یک اشتباه هم زیاد است .فقط با محبت باشید تا لذت کافی از مهر عمیق برادری شامل حالتان شود.

گاهی به محیط کار برادرتان سری بزنید و از او احوالی بپرسید.اگر می توانید دست خالی نروید.صمیمی و ساده باشید مثلا در مسیر راهتان نان تازه ای بخرید و به او و همکارانش تعارف کنید(با لحاظ وضعیت شغلی) .اینها راههایی راحت برای ابراز محبت هستند که با روحیه مردانه بیشتر جور در می آیند.جمعه ها دیدار یکدیگر را در منزل والدینتان از دست ندهید و برای دیدار هم ارزش قائل باشید .اگر برادرتان حضور نداشت و ناراحت شدید ناراحتی تان را ابراز کنید.بگذارید به گوش برادرتان برسد که شما در نبودش سراغ او را گرفته اید و از نبود او ابراز تاسف کرده اید .این کار او را برای دیدار شما مشتاق می کند.به هر حال محبتتان را به نحوی ابراز کنید.

 

انسیه نوش آبادی

بخش خانواده ایرانی تبیان


‫دوستداران حسین پناهی | Facebook‬

https://www.facebook.com/hosseinpanahi.ir?ref=ts&fref=ts

‎بر پیشانی ام می افتی چون قطره ی درشت باران در این تابستانِ تَف ! ‎عمو خسرو ! .... و برادرش کيفش را زير و رو مي کرد به دنبال ... پشت دیوار لحظه ها همیشه كسی می نالد .

تیر 1385 - حسین پناهی - blogfa.com

http://hossein-panahi.blogfa.com/8504.aspx

می تونم! بعدش هم زد به سرم که برم پشت سوال. برگردم به کودکی ... آدمی چون عاقله به شاخ نیازی نداره! البته یادم هست. این که ما ..... خواهران و برادران نعمت اندوه و رنج را شكر  ...

نریمان پناهی - صوت - تبیان

http://sound.tebyan.net/index.aspx?pid=150300&CategoryID=18161

زبانحال حضرت زینب کبری(س) به حضرت امام حسین(ع) با مداحی «نریمان پناهی»؛ «به روی سنان ... سینه زنی؛ «چون چاره نیست میروم و می گذارمت، ای پاره پاره تن به خدا می سپارمت» با صدای ... سینه زنی؛ «دلم زار و مضطرّ، شده چشم من تر، میشم عصر فردا، بدون برادر» با صدای «نریمان پناهی» [شب دهم محرم 1392] (11:12) ... ای پشت و پناه خواهر.

حسین پناهی Quotes (Author of من و نازی) - Goodreads

http://www.goodreads.com/author/quotes/203623._

39 quotes from حسین پناهی: 'و رسالت من این خواهد بود تا دو استکان چای داغ را از میان دویست جنگ خونین به سلامت بگذرانم تا در شبی ... و برادرش کیفش را زیر و رو می کرد ... “پشت این پنجره جز هیچ بزرگ هیچی نیست ... از شوق به هوا می‌پرم چون کودکی‌ام و

گلستان/باب اول - ویکی‌نبشته

http://fa.wikisource.org/wiki/گلستان/باب_اول

مکن تکیه بر ملک دنیا و پشت, که بسیار کس چون تو پرورد و کشت ... برادران حسد بردند و زهر در طعامش کردند خواهر از غرفه † بدید دریچه برهم زد پسر دریافت و دست ..... فتوی † داد و سلطان مصالح خویش اندر هلاک من همی‌بیند، به جز خدای عزّوجل پناهی نمی‌بینم ...

Iran Human Rights Documentation Center - شهادتنامه امجد حسین پناهی

http://www.iranhrdc.org/persian/permalink/1000000100.html

وزارت اطلاعات دستش به من و رفیق حسین پناهی آن برادر دیگرم که عضو کومه له است .... را نمی بیند چون در پشت شیشه است یا پشت دیوار ولی نام مهربان را همه شنیده اند.

حسین پناهی - لیدوما

http://lidomablog.persianblog.ir/tag/حسین_پناهی

19 مه 2014 ... و باز سکوت ! حسین پناهی ... بدتـرین دشمنانم، خواهر و برادر های خودم بودند . تنــها دردم، زانو های زخمـی ام ... است یا کودک! ... زنده یاد "حسین پناهی ... چون هیچ موضع گیری خاصی در برابر آن نداشتم! .... پشت بر من و جهان خوابیدن! *************.

وبلاگ شخصی عذرا مجیبی - حسین پناهی

http://ozra-mojibi.blogfa.com/cat-118.aspx

مرغ زیرک چون به دام افتد تحمل بایدش رند عالم سوز را با ... حسین پناهی و من چقدر دلم مي خواهد همه داستانهاي پروانه ها را بدانند که.بي نهايت.بار. .... از پشت تلسکوپ های مسخره شان ــ که به مرور به ... *بدتـرين دشمنانم، خواهر و برادر هاي خودم بودند . * *تنــها دردم، ...

تاسوعا - حضرت عباس ع - مشق هیئت

http://mashgheheyat.blogfa.com/cat-34.aspx

فقط از آن قد چون سرو دو تا بال اینجاست. گرچه افتاده ای از اسب، برادر برخیز ...... وفادار، تو سقّای سپاهی، پسر شیر خدایی، فلک رتبه و جاهی، همه را پشت پناهی، به نسب ...

ایام فاطمیه - اشعار و نوحه های سینه زنی برادر امیر عباسی+ دانلود سبک ...

http://www.aviny.com/Nohe-Shear/fatemieh/shoor.aspx

ای آنکه بود مادح تو ذات الهی بر خیل محبان علی پشت و پناهی درد من و درمان تو یا ام ابیها (س) چشم من و .... فاطمیه ایام اشک و ماتم زهراست سینه‌ زن بگو ای وای چون محرم زهراست.

....خواهرِ بی برادر

http://www.khaharebibaradar.blogfa.com/

خواهرِ بی برادر - ... میکشن....تو اینجور مجالس شرکت نمیکنیم چون برائت داشتن از دشمنان اهل بیت فحش و رقصیدن و هزار تا ... تویی که پشت و پناهی رسول اکرم(ص) را.

نریمان پناهی:فریاد می‌زنم ضد انقلاب به مجلس من نیاید - خوزنیوز

http://www.khouznews.ir/fa/news/50530/نریمان-پناهیفریاد-می‌زنم-ضد-انقلاب-به-مجلس-من-نیاید

9 نوامبر 2013 ... من هیچ وقت در مکتب الحسین(ع) دنبال تبلیغ نبودم، اما چون سؤال می کنید می‌گویم، تمام بچه ... برادر بزرگ من سلمان مداح است و مشوق من بود و الان خودش بیشتر آذری می خواند. ... کسی جرأت نمی کند که پیش روی من پشت سر حاجی حرف بزند.

Amir Taksir Reza Pishro - SoundCloud Mobile

http://m.soundcloud.com/amir-taksir/reza-pishro-kalafegi

Mix & Mastering: H. Panahi ... من ترسم برادر مرگـــــــ // رفتم فراتر از درد ... میخندی وقتی من امضاء میدم به دوستت چون که شکــــــ بهم داری ، برا من یه خطکش داری ... گه زدی / تو رپ مثل پشت سریت / کودنی بابا لقممی / میدم صبح « اوج علی » / تو رو بخوره ...

حسین پناهی

http://hosein-panahi.blogfa.com/

3 ژوئن 2014 ... حسین پناهی - سخنان مرحوم حسین پناهی. ... و نه چون نسبت سودش به ظرر یک به صد است. ... توفان و خطر می رانی مست از هندسه روشن خویشی, مستی پشت در آیینه در آیینه سرگردانی بس کن, .... بدتـرین دشمنانم، خواهر و برادر های خودم بودند .

بحر طویل - بحر طویل حضرت عباس ع

http://www.bahretavil.blogfa.com/cat-4.aspx

4 ژانويه 2010 ... شاه بشنید چو آن ناله ی جانسوز و روان گشت به بالین برادر، به دل غمزده و چشم پر ... روح از این جسم برون چون که زمن آب طلب کرده سکینه، بود او منظر اندر حرم و من ... پسر شیر خدایی، فلک رتبه و جاهی، همه را پشت پناهی، به نسب زاده شاهی، به ...

به بهانه هشتمین سالروز کوچ حسین پناهی پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ...

https://plus.google.com/106729621121834359082/posts/jWsUBz396R5

4 آگوست 2012 ... به بهانه هشتمین سالروز کوچ حسین پناهی پشت این پنجره جز هیچ بزرگ هیچی نیست. ... و نه چون نسبت سودش به ضرر یــــک به صــــد است ...... حتما شما اطلاعاتت بیشتره ولی عزیز دل برادر میخواهی اطلاع رسانی کنی چرا اینقدر عصبانی؟