خوشمزه تر شدن برنج,برنج

جهانی‌ها –> آشپزی

در اینجا شما را با نکاتی در مورد خوشمزه تر شدن برنج آشنا میکنیم امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

● چند نکته در مورد پخت برنج
۱) برای اینکه برنج شما سفید شود می‌توانید چند قاشق ماست، داخل ظرف برنج درحال جوشیدن بریزید.
۲) اگر برنج شما بیش از حد معمول جوش خورده بود، می‌توانید ۳-۲ قاشق غذاخوری آبلیمو به آن اضافه کنید تا برنج شما خراب نشود.

 ● برای از بین بردن بوی سوختگی برنج
۱) یک تکه نان روی برنج قرار دهید و موقع کشیدن، نان را بردارید.
۲) یک عدد پیاز را پوست کنده و در داخل برنج فرو کنید پیاز بوی سوختگی را به خود می‌گیرد.

 ● برای خوشمزه ‌ترشدن شوید پلو

برای اینکه شوید پلوی شما خوشمزه‌تر شود می‌توانید از ادویه مخصوص پلو که سبزرنگ است و (در عطاری‌ها موجود می‌باشد) استفاده کنید بعد از آبکش‌کردن برنج کمی ادویه لابه‌لای برنج بپاشید.

● برای خوشمزه‌ تر شدن شیربرنج

اگر می‌خواهید شیربرنج شما خوشمزه‌تر شود، برنج را با شیر خیس کنید. این کار باعث می‌شود که شیربرنج شما خوشمزه‌تر شود.

● اگر برنج شما بی ‌نمک شد

اگر بر اثر فراموشی برنجتان بی‌نمک شد اصلاً نگران نباشید، موقع کشیدن برنج مقدار مورد نیاز نمک را با مقدار بسیار کمی آب و روغن مخلوط کنید و روی برنج بریزید. با این کار بی‌نمکی برنج شما رفع می‌شود هرگز نمک را مستقیم در روغن نریزید زیرا نمک در روغن حل نمی‌شود.

● اگر برنج شما شور شد

اگر قبل از آبکش‌کردن برنج متوجه شدید که برنج شما شور شده است موقع آبکش‌کردن برنج آب بیشتر روی برنج داخل آبکش بریزید اما اگر بعد از آبکش‌کردن برنج متوجه شوری آن شدید دیگر چاره‌ای برای برطرف‌کردن شوری آن ندارید. مگر اینکه خورش را بی‌نمک درست کنید.

● آب برنج برای بچه ‌ها

وقتی می‌خواهید برنج را آبکش کنید یک لیوان از آب آن را بردارید و با یکی دو قاشق ماست مخلوط کنید. این آب برنج درصورتی که شور نباشد برای بچه‌ها خیلی مفید است.

● از بین بردن بوی نامطبوع برنج

اگر به‌هردلیلی برنج خشک شما بو گرفت برنج را روی یک سطح پهن کنید البته باید حتماً در سایه باشد تا بوی نامطبوع برنج از بین برود زیرا اگر برنج را جلوی نورآفتاب قرار دهید باعث خردشدن برنج می‌شود و برنج حالت خود را از دست می‌دهد و وقتی آن را داخل آب‌جوش می‌ریزید از هم پاشیده می‌شود.

● پخت برنج برای خانم‌های کارمند

خانم‌هایی هستند که بیرون از خانه کار می‌کنند و وقتی ظهر به خانه می‌آیند، فرصت پختن برنج را ندارند و یا اینکه دوست ندارند از شب قبل برنج آماده کنند. اینگونه افراد از این روش می‌توانند کمک بگیرند: صبح یا شب قبل برنج را آبکش کنند البته کمی آن را خشک بردارند، سپس ته‌دیگ برنج را آماده کرده و برنج را داخل قابلمه بریزند و قابلمه را داخل یخچال قرار دهند، ظهر برنج را کمی آب و روغن دهند و آن را دم کنند تا سالاد را آماده کنند برنج هم دم کشیده است.

منبع: بیتوته

برنج خوشمزهتر! - بیتوته

http://www.beytoote.com/housekeeping/cookery/rice-gustative-1.html

پخت برنج طرز پخت برنج خوشمزه شدن شوید پلو برای اینکه برنج شما سفید شود ... نکاتی برای پخت کباب کوبیده,پخت کباب کوبیده در خانه ... اگر بر اثر فراموشی برنجتان بی‌نمک شد اصلاً نگران نباشید، موقع کشیدن برنج مقدار مورد نیاز نمک را با  ...

چند نكته در مورد پخت برنج - بیتوته

http://www.beytoote.com/housekeeping/cookery/points-cooking-rice.html

اسرار خانه داری نکات مهم آشپزی برنج اگر برنج شما بيش از حد معمول جوش خورده بود. ... اگرميخواهيد شير برنج شما خوشمزه تر شود، برنج را با شير خيس كنيد. ... زيرا اگر برنج را جلوي نورآفتاب قرار دهيد باعث خرد شدن برنج مي شود و برنج حالت خود را از ...

نکته های مهم در مورد پخت برنج - آشپزی

http://ashpazi.persianblog.ir/post/314/

2- اگر برنج شما بیش از حد معمول جوش خورده بود. می توانید 2-3 قاشق غذا خوری آبلیمو به آن اضافه کنید تا برنج شما خراب نشود. برای خوشمزه تر شدن شوید پلو:.

درباره برنج بیاموزیم - آشپزی

http://ashpazi.persianblog.ir/page/95

منجمد کردن سفیده تخم مرغ · طرز درست کردن خامه شیرین از خامه صبحانه · نکات کلیدی برای ... درست کردن پلو آن هم از نوع خوشمزه و خوش آب و رنگ با ته دیگی لذیذ، کاری است که نیاز به ... برای خوش طعم شدن این نوع پلوها بهتر است از ادویه های پلویی هم استفاده کنید. ... اگر این برنج را با شیر بخیسانید، شیربرنج شما خوشمزه تر هم خواهد شد.

کندو | فوت و فن آشپزی برای اندروید

http://cando.asr24.com/app.jsp?id=2853864&name=فوت و فن آشپزی&package=FootFan.Ashpazi.smalltools.ir

22 مه 2014 ... 9 روش برای خوشمزه تر کردن سبزیجات آداب كباب ... توصیه‌ های سرآشپز برای خوشمزه تر شدن غذا توصیه های لازم در ... نکاتی در مورد برنج نکاتی در ...

نیلا حق پناه - نکات کلیدی

http://0700408059.blogfa.com/category/19

زیرا اگر برنج را جلوی نورآفتاب قرار دهید باعث خرد شدن برنج می‌شود ... اگر می‌خواهید شیر برنج شما خوشمزه‌تر شود، برنج را با شیر خیس کنید. ... اگر بر اثر فراموشی برنجتان بی‌نمک شد اصلاً نگران نباشید، موقع کشیدن برنج مقدار مورد نیاز نمک را با  ...

نکات مهم خانه داری،مهم ترین نکات خانه داری مورد نیاز شما - مجله اینترنتی ...

http://www.delgarm.com/housekeeping/skills-for-life/111957-نکات-مهم-خانه-داری-و-مهم-ترین-نکات-خانه-داری-قسمت-دوم

23 آگوست 2014 ... نکات مهم خانه داری:نکته در مورد عسلی که شکرك زده باشد. اگر عسل شما سفت شده ... نکات مهم خانه داری:براي خوشمزه تر شدن شیر برنج اگر می خواهید شیر ...

فوت و فن خوش طعم کردن غذاها | زیباشو دات کام

http://www.zibasho.com/archives/7966

4 مه 2013 ... ۸- برای خوشمزه‌‌تر شدن شیربرنج، بهتر است برنج را با شیر خیس کنید. خوش طعم کردن ... برای خوشمزه کردن سویا به نکات زیر دقت کنید: ۱- ابتدا سویا را در ... نودل یکی از غذاهای مورد علاقه بسیاری از بچه‌های بدغذا است. شما می‌توانید به ...