نکاتی مفید برای آشپزی


نکاتی مفید برای آشپزی


 


▪ اگر می خواهید آب لیموی بیشتری از لیمو به دست آورید، ابتدا آنها را در داخل آب داغ بریزید، چند ثانیه صبر کنید و قبل از آبلیموگیری، آنها را روی میز بغلتانید.


▪ اگر برنج ته گرفت، روی آن یک تکه نان بگذارید و چند دقیقه در قابلمه را محکم ببندید.


▪ هنگام تهیه نان خانگی، اگر دوست دارید روی آن برشته و براق شود، چند دقیقه قبل از برداشتن، روی آن با قلم مو سرکه سفید بمالید.


▪ زمانی که مقداری از نان تست شما زیاد آمد یا بیات شد، آن را در تخم مرغ زده شده فرو برده و در روغن سرخ کنید. عصرانه خوبی برای بچه ها و بزرگترهاست.


▪ همیشه خمیرمایه را در آب ولرم بریزید. آب داغ آن را از بین می برد.


▪ اگر آرد نان نیاز دارید سریع ترین روش تست کردن و بعد آسیاب کردن نان است.


▪ اگر یک هفته از عمر تخم مرغ بگذرد، در وسط ظرف آب قرار می گیرد. تخم مرغ های کهنه پوستی نرم و براق دارند، روی سطح آب قرار می گیرند و پس از ۳ هفته سفیده آن رقیق و آبکی شده و زرده آن پخش می شود.
پوست تخم مرغ تازه سخت و گچی است. ته آب افقی قرار می گیرد و سفیده آن غلیظ و زرده آن برجسته است.

 


▪ اگر ته تخم مرغ را قبل از جوشاندن با یک سوزن به اندازه 2 مبلیمترسوراخ کنید، در آب جوش ترک نمیخورد و به هنگام پوست کندن راحت پوست خواهد شد. همیشه این سوزن را به آهنربای روی در یخچال بزنید.

 


▪ تخم مرغ سفت به12 دقیقه جوشیدن نیاز دارد. در قابلمه آن قدر آب بریزید که روی تخم مرغ را بگیرد و در آن را ببندید و به مدت دو دقیقه بجوشانید، قابلمه را کنار گذاشته با در بسته یازده دقیقه صبر کنید. زرده تخم مرغ دیگر خاکستری نخواهد شد.

دانستنی های لازم - اصطلاحات و نکات مفید در آشپزی - آموزش آشپزی

http://cookery.ir/pages/default.aspx?mode=showmaingroup&id=380

در این مقاله با نکات مفیدی در زمینه پخت کیک و اشکالات رایجی که با آن ممکن است ... قسمتی از مطلب فوق برگرفته از مقاله ای است که در فروم هنر آشپزی در خصوص ...

نكاتی مفید در آشپزی-پرشین پرشیا

http://www.persianpersia.com/lifestyle/ldetails.php?articleid=7151&parentid=56&catid=95

1 مارس 2012 ... فلفل نمكی از آن جا كه در بیشتر غذاها از نمك و فلفل ، هر دواستفاده می شود بهتر است یك نمكدان بزرگ انتخاب كرده ، نمك و فلفل را با هم مخلوط كرده وداخل آن ...

آشپزی،نکات آشپزی،دانستنیهای آشپزی - بیتوته

http://www.beytoote.com/housekeeping/cookery/

آشپزی با باربیکیو, نکاتی برای استفاده از باربکیو ... رایج ترین اشتباهات در آشپزی(نکات مهم آشپزی .... نکاتی مفید درباره تهیه پنیر در منزل!

نکات مفید درباره روغن آشپزی - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/215016/نکات-مفید-درباره-روغن-آشپزی

نکات مفید درباره روغن آشپزی. سلامت - سالم‌ترين روش پخت غذا، آبپزكردن است بنابراين بايد از سرخ‌كردن موادغذايي اجتناب كرد چون اين نوع روش طبخ مناسب نيست و  ...

نکات روز نکات مفید درباره روغن آشپزی - چاشنیک

http://chashnik.com/a/tipandtalk/375/نکات-مفید-درباره-روغن-آشپزی

نکات مفید درباره روغن آشپزی. متخصصان و کارشناسان تغذیه توصیه می کنند از خوردن غذاهای سرخ کردنی اجتناب کنید اما این توصیه همیشه قابل اجرا نیست و سرخ کردن ...

نکات آشپزی و نکات آموزنده در خانه داری - آموزش آشپزی آکا و طرز تهیه ...

http://cooking.akairan.com/ashpazi/nokat-ashpazi/

در این بخش شما با انواع غذای خارجی,انواع پیش غذا,غذای سنتی,سایت اشپزی,آشپزی, پخت دسر,آموزش اشپزی آنلاین,نکات جالب اشپزی,نکات مفید اشپزی,غذای ساده,اشپزی  ...

آشپزی - نکات خانه داری 1

http://groohashpazi.blogfa.com/post-3406.aspx

آشپزی - نکات خانه داری 1 - آموزش آنلاین شیرینی پزی و آشپزی ایرانی و ملل. ... ســاد‌ه، کــم هـزینـه و مـفید‌ · مایع ظرفشویی · لکه خون ... نکاتی درباره یک خانه ایمن.

دنیای شیرین آشپزی - نکات ریز خانه داری

http://neginchef.blogfa.com/category/21

دنیای شیرین آشپزی - نکات ریز خانه داری - آشپزی- قنادی و .... - دنیای شیرین ... و امیدوارم که برای دیگران هم مفید باشه. ... آشپزی برای من یکی از بهترین لحظات عمره.