غذای مان را در چه قابلمه ای بپزیم بهتر و سالمتر است؟


غذای مان را در چه قابلمه ای بپزیم بهتر و سالمتر است؟


 


تغذیه ی مناسب تغذیه ای است که در آماده کردن آن تمام جوانب رعایت شده باشد ، مواد غذایی مورد نیاز در تغذیه مقوله ی جدا است و اینکه این مواد را چگونه آماده کنیم مقوله ای دیگر. در این مطلب به مقایسه ی ۱۰ جنس مورد استفاده در پخت و پز می پردازیم.

تا به حال به جنس ظرفی که در آن غذا می پزید توجه کرده اید؟ کارشناسان می گویند جنس ظرف و روکش آن در پخش گرما و سرعت پخت غذا تاثیر دارد. برخی از ظروف باعث پخت سریع تر غذا می شوند و در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند …

برای انتخاب درست بهتر است ادامه همین مطلب را مطالعه کنید.

 

1 - ظروف تفلونی
ظرف هایی با روکش نچسب، از پرطرفدارترین ظرف های پخت وپز هستند زیرا می توان با آنها بدون روغن یا با کمترین میزان روغن و روی حرارت کم یا متوسط آشپزی کرد. مشکل ظروف تفلونی این است که روکش آنها به سرعت از بین می رود. این روکش نسبت به ضربه هم بسیار حساس است و ضربه های قاشق یا چاقو می تواند به آن آسیب برساند. اگر تفلون آسیب ببیند، مواد سمی و ذرات مسموم کننده آزاد می کند و غذایی که در آن پخت می شود، مضر خواهد بود. از سوی دیگر، لایه زیرین تفلون آلومینیوم است که خود ماده ای سمی است بنابراین با پخت غذا در ظرفی که تفلون آن آسیب دیده و آلومینیوم زیرین نمایان است، مواد سمی وارد غذا می شوند. بهترین کار این است تفلون های ساخته شده در کارخانه های معتبر را تهیه و درصورتی که آسیب دید، از پخت غذا در آن صرف نظر کنید.

 

 

2 - ظروف لعابی
روکش های لعابی معمولا روی ظروفی از جنس سرامیک یا چدن کشیده می شوند. نگهداری این ظروف راحت است و می توان برای پخت غذاهایی که به حرارت بالا نیاز دارند، از آنها استفاده کرد. متاسفانه لعاب هم همانند تفلون اگر در شرایط استاندارد تهیه نشود، می تواند حاوی ترکیب های سمی از جمله سرب، کادمیوم ، آرسنیک و پیگمنت های رنگی شیمیایی باشد. طول عمر روکش لعابی محدود است و در اثر ضربه و تغییر حرارت ناگهانی از بین می رود. هنگام شستشوی این ظرف ها نباید از سیم استفاده کرد و اگر ترک بردارند، باید کنارشان گذاشت حتی برای نگهداری غذا هم از آنها استفاده نکرد.

 

 

3 - ظروف سرامیکی
سرامیک در واقع نوعی ورنی است. به ظروف سرامیکی ظروف اکولوژیک یا سبز گفته می شود. این روکش نچسب، دقیقا مثل تفلون است با این تفاوت که حاوی ترکیب مضر موجود در تفلون نیست. روکش های سرامیکی در مقابل فرسایش و خوردگی، خراشیدگی و ساییدگی تا حدی مقاوم هستند اما وقتی آسیب دیدند، چون جنس زیرین آنها آلومینیوم است، احتمال آلوده و مسموم شدن موادغذایی پخته شده درون آنها بالاست و باید کنار گذاشته شوند. قیمت ظروف سرامیکی بالاتر از سایر ظروف پخت است به همین دلیل باید در نگهداری آنها دقت فراوان داشت تا آسیب نبینند. البته طول عمر روکش سرامیکی به نحوه استفاده از ظرف، میزان استفاده و نحوه شستشوی آن هم بستگی دارد.

 

 

4 - ظروف چدنی
چدن ها (که ترکیبی از آهن و کربن هستند)، عمر بالایی دارند. این ظروف مناسب پخت طولانی با دمای متوسط هستند و اگر فاقد آلومینیوم باشند، برای پخت وپز مناسب محسوب می شوند، پس قبل از خرید حتما به برچسب و ترکیب های مندرج در آن دقت کنید. لازم است حین استفاده از ظروف چدنی، نکته هایی را رعایت کنید تا چدن دیرتر از بین برود. اول اینکه قبل از استفاده باید چند دقیقه ای آنها را روی حرارت بگذارید تا گرم شوند. برای آنکه از گرم شدن کافی ظرف مطمئن شوید، می توانید قطره ای آب داخل آن بریزید و اگر به سرعت تبخیر شد، یعنی ظرف گرم شده است. درصورتی که ظروف چدنی اول گرم شوند، موادغذایی به آنها نخواهد چسبید. دوم اینکه در ظرف چدنی ای که هنوز استفاده نشده، نباید آب به مدت طولانی بماند زیرا باعث می شود زنگ بزند. سوم، برای شستشوی چدن از ابر استفاده کنید زیرا سیم ظرفشویی باعث خراشیدگی و آسیب آن می شود و چهارم اینکه بعد از اتمام پخت، ماده غذایی را از درون ظروف چدنی خارج کنید تا اکسید نشود. در ضمن در ظروف چدنی فاقد روکش نباید مواد اسیدی مثل آبلیمو یا سس گوجه فرنگی ریخت.

 

 

5 - ظروف آلومینیومی
این ظروف با قیمت پایین در بازار عرضه می شوند. آلومینیوم کاربردهای وسیعی در پخت وپز دارد. از ورق ها و ظروف یکبار مصرف پخت آلومینیومی گرفته تا قابلمه و کتری و… دلیل پرطرفدار بودن آلومینیوم، سبک بودن آن و پخش کردن سریع و یکنواخت حرارت است. متاسفانه طی روند پخت، احتمال آنکه ترکیب های سمی آلومینیوم وارد غذا یا آب شود، بسیار بالاست پس اگر برای سلامت خود ارزش قائل هستید، ظروف آلومینیومی یا چدن های حاوی آلومینیوم تهیه نکنید. آلومینیوم می تواند عوارض وحشتناکی برای مغز و ماهیچه ها داشته باشد. در ضمن این ظروف در برابر ضربه حساس اند و به سرعت تغییر شکل می دهند.

 

 

6 - ظروف اینوکس یا فولاد ضدزنگ
اینوکس از آهن، کروم و نیکل تهیه شده است. قابلمه های اینوکس کف ضخیمی دارند و این موضوع باعث پخش یکنواخت حرارت می شود و در نتیجه غذا در آنها به سرعت می پزد و در مصرف انرژی صرفه جویی خواهدشد. ظروف اینوکس نچسب هم هستند اما باید مراقب بود ترکیب های کلردار یا اسیدی داخل آنها نریزد. برخی از ظروف اینوکس به ۱۰/۱۸ معروفند، به این معنی که از ۷۲ درصد آهن، ۱۸ درصد کروم و ۱۰ درصد نیکل تهیه شده اند. این ظروف از جمله بهترین ظروف پخت محسوب می شوند و طول عمر بالایی دارند و می توان به سلامت غذایی که داخل آنها پخته می شود، اطمینان داشت.

 

 

7 - ظروف شیشه ای یا پیرکس
ظروف پخت شیشه ای یا اصطلاحا پیرکس، حرارت بالا را تحمل می کنند و در صورتی که این ظروف رنگ نشده باشند، می توان گفت سالم ترین نوع ظروف برای پخت غذا هستند. اگر به این ظروف ضربه های محکم وارد نشود و دچار شوک دمایی نشوند، مقاوم هستند و از همه مهم تر بازیافت می شوند! تنها نکته این است که باید مراقب باشید غذا داخل آنها ته نگیرد و نچسبد.

 

 

8 - ظروف سفالی
هزاران سال است که از این ظروف برای پخت کمک می گیرند. این ظروف روکش لعاب یا ورنی ندارند و درنتیجه بسیار سالم و طبیعی هستند. متاسفانه امروزه از این نوع ظروف بسیار کم استفاده می شود.

 

 

9 - ظروف مسی
مس هادی خوب حرارت است و اگر روی گاز آشپزی می کنید، می تواند ظرف پخت مناسبی باشد. معمولا از ظروف مسی برای تهیه مربا استفاده می کنند. مس قرمز به مرور زمان در مجاورت هوا اکسید می شود و به سبز خاکستری می گراید. مسی که به این رنگ درآمده، برای سلامت مضر است. مس زیاد برای سلامت مضر است به همین دلیل معمولا داخل مس را با فلزی دیگر می پوشانند. مشکل ظروف مسی این است که روکش داخلی آنها به مرور زمان به دنبال استفاده یا ریختن مواد اسیدی از بین می رود. به تازگی ظروف مسی با اینوکس روکش می شوند که نگهداری اش ساده تر و استفاده آن سالم تر است. برخی از ظروف نیز ترکیب مس و زینک هستند اما تعداد آنها بسیار کم است و به سختی پیدا می شوند.

 

 

10 - ظروف سیلیکونی
سیلیکون چیزی شبیه به کائوچو است و از ترکیب طبیعی سیلیسیوم و اکسیژن تهیه شده است. از ظروف سیلیکونی بیشتر در پخت شیرینی ها استفاده می شود. زمان پخت در این ظروف، سریع است و حتی بدون روغن ماده غذایی از آنها جدا می شود. شستشوی آنها ساده است و می توان به راحتی آنها را از فریزر به فر منتقل کرد. البته نباید این ظرف ها را روی حرارت مستقیم گذاشت. کیفیت ظروف سیلیکونی و بهای آنها متفاوت است. سیلیکون های پلاتینی از گران ترین انواع هستند و می توان از آنها در درجه حرارت های بسیار بالا استفاده کرد. سیلیکون پراکسید ضعیف ترین نوع سیلیکون است و برخلاف نوع پلاتینی تحمل ۴ ساعت حرارت ۲۰۰ درجه را ندارد. سیلیکونی که کیفیت پایینی دارد، هنگام استفاده بوی نامطبوعی تولید می کند و ممکن است مولکول های سمی را وارد غذای شما کند، بنابراین اگر ظرف سیلیکونی تان از نوع مرغوب نیست فقط از آن برای موادغذایی ای که در سرما تهیه می شوند، مثل ژله، استفاده کنید.

غذای مان را در چه قابلمه ای بپزیم بهتر است؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/housekeeping/cookery/pot1-cook1-food.html

غذای مان را در چه قابلمه ای بپزیم بهتر است؟ مجموعه: نکات مهم .... به تازگی ظروف مسی با اینوکس روکش می شوند که نگهداری اش ساده تر و استفاده آن سالم تر است. برخی از ...

نکات,اصول و فوت و فن های آشپزی - سایت | rawian.ir

http://rawian.ir/category/نکاتاصول-و-فوت-و-فن-های-آشپزی-1010

غذای مان را در چه قابلمه ای بپزیم بهتر و سالمتر است؟ 11 روش صحیح پخت غذاها از بخارپز و تنوری تا... دلایل تغییر رنگ و شکرک زدن در مربا چیست؟ نکات تهیه ته چین ...

کندو | فوت و فن آشپزی برای اندروید

http://cando.asr24.com/app.jsp?id=2853864&name=فوت و فن آشپزی&package=FootFan.Ashpazi.smalltools.ir

22 مه 2014 ... توضیحات. حرفه ای آشپزی کنید. نزدیک به 200 مقاله برای یادگیری اصول حرفه ای و فوت و فن های آشپزی به صورت دسته بندی شده. ... پنج نكته براي سرخ کردن سالم‌تر پوست كندن ... غذای مان را در چه قابلمه ای بپزیم بهتر است؟ فرق چلو ...

کدام روش پخت سالم‌تر است؟ - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=61874

18 فوریه 2008 ... از وقتی مواد غذایی اولیه را در آشپزخانه درون قابلمه می‌ریزید تا وقتی که ... را کمتر خرد کنید، حتی بهتر است آنها را درسته بپزید(مثل هویج)، چون با این ...

بهترین شیوه پخت گوشت چیست؟ - مجله اینترنتی | aoimt.ir

http://aoimt.ir/بهترین-شیوه-پخت-گوشت-چیست-1808

بهترین وقت برای افزودن ماست به آش و غذا · سالمترین و مضرترین روش های پخت ماهی ... در ضمن، بهتر است برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های انگلی یا مسمومیت از ... دلایل تغییر رنگ و شکرک در مربا · غذای مان را در چه قابلمه ای بپزیم بهتر است؟

نکات اشپزی1 - به وبلاگ اموزش انلاین خوش امدید. مدیر وبلاگ سید اصغر ...

http://amoozeshonline.persianblog.ir/tag/نکات_اشپزی1

31 ا کتبر 2010 ... کافی است قطعات گوشت را در تابه گود یا قابلمه بچینید و آب را به آن اضافه کنید، تا یک چهارم ... به طرز قابل ملاحظه ای تندی غذا از بین خواهد رفت.

آموزش آشپزی - سایت

http://irgeo.ir/category/آموزش-آشپزی-1037

طرز تهیه پنکیک برنج و نارگیل,سادو و خوشمزه · تهیه آکارا؛ غذای ساده و پرطرفدار ... طرز تهیه کیک صبحانه · غذای مان را در چه قابلمه ای بپزیم بهتر و سالمتر است؟

از من ... برای تو - اصلاح عادتهای تغذیه ای

http://pn1350.blogfa.com/cat-8.aspx

از سوی دیگر غذاهای ایرانی بخاطر طعم ملایمشان باب هر نوع ذائقه ای هستند ٬ ولی دو اشکال اساسی دارند ... برای کاهش این چربی ماهیچه را روز قبل بپزید و آنرا در یخچال بگذارید تا یک شب بماند ... ولی محض گل روی خانواده تان در ریختن روغن در قابلمه خورش خساست به خرج دهید ! ... باور کنید خوشمزه تر از انواع سرخ شده آن است و صد البته سالمتر .

رشد ونمو پدیده های دوران نوجوانی وجوانی - Professor Soltanzadeh

http://www.professorsoltanzadeh.com/information/asm/food.htm

نیاز غذایی دوران نوجوانی و جوانی ,بیش از دوران های دیگر است و به همین دلیل نوجوانان در .... 4-گروه نان و مواد نشاسته ای:روزانه 6 تا 11 بار بهتر است از نانی که از دانه های کامل گندم تهیه شده است .... این سیب زمینی سالم تر از سیب زمینی سرخ شده است . ... روش تهیه:عصاره مرغ یا گوشت را در قابلمه ای ریخته و گندم پرک شده و روغن را به آن اضافه ...

غذاها - تجربیات آشپزی من

http://sotoodehjoon.persianblog.ir/tag/غذاها

در آرد ها غلتانده ودر روغن نسبتا داغ شده داخل قابلمه. که رویش را ... وعده ای که. می خواهید میل کنید بپزید نه بیشتر چراکه اگر داخل ... همان ارزش غذایی خاویار را دارد که اینقدر گران است وخارجی ها برایش. سر ودست می ... است. براین اساس برای آن که از نظر اقتصادی و البته تغذیه ای ضرر نکنید ..... خیلی بهتر است . ..... گوشت ها سالم تر می باشد .

نکات آشپزی - iranbanou.com-ایران بانو

http://iranbanou.com/default.aspx?id=67&ctgr=نکات آشپزی

9, چگونه در استفاده از مایکروفر طعم غذا را حفظ کنیم؟ 10, روش عالی ... 12, سالمترین و مضرترین روش های پخت ماهی ... 14, غذای مان را در چه قابلمه ای بپزیم بهتر است؟

آشپزی در اردبیل - خورشت

http://ashpazardabil.blogfa.com/category/3/خورشت

خدا همه چیزرازیباآفریده پس سعی کنیم غذایی راکه میخوریم زیبا بپزیم وزیبا بخوریم ... اگر مي خواهيد سبزي قورمه سبزي را در فريزر نگهداري کنيد بهتر است که آن را سرخ نشده در فريزر بگذاريد و موقع پخت سرخ کنيد تا سالم تر و خوش رنگ تر ( سبزتر) باشد. .... گوشت ها و مقداری پیاز و فلفل را در قابلمه ای جداگانه یا زودپز می پزیم .

مرداد 1387 - نی نی به به - blogfa.com

http://babyfood.blogfa.com/8705.aspx

بعد از حدود 1 ساعت کیسه رو از داخل قابلمه در بیارید و برنج له شده مقوی رو به کودک دلبندتون بدید. ... سپس هر سه را در ظرف ریخته مدت حدودا دو ساعت با شعله ملایم بپزید تا خوب پخته شده لعاب دهند. ... بهتر است هنگام پخت این غذا هر چند دقیقه غذا را هم بزنید . .... به این ترتیب برنج قهوه ای بسیار سالم تر و مغذی تر از برنج سفید است.

قابلمه سرامیکی قطر 18 ANC - تهران کالا

http://www.tehrankala.com/--18--anc-p-1479.html

به علاوه برای افرادی که به تغذیه و سلامت خود اهمیت می دهند و دوست دارند غذایی که تهیه می کنند سالم و خوشمزه باشد بسیار مناسب است. این قابلمه سرامیکی Gleby باعث ...

گیاهان دارویی،دمنوش وچای های گیاهی آرامش

http://arameshtea.blogfa.com/

18 ا کتبر 2014 ... دیابت باعث می شود قند خون بالا رفته و دو نوع است، نوع اول و دوم .باید دیابت ...... غذای مان را در چه قابلمه ای بپزیم بهتر است؟ تغذیه ی .... به تازگی ظروف مسی با اینوکس روکش می شوند که نگهداری اش ساده تر و استفاده آن سالم تر است.

دانستنیهای لازم برای خانه و آشپزخانه - کدبانوی دیجیتالی

http://khaneyeirani.persianblog.ir/tag/دانستنیهای_لازم_برای_خانه_و_آشپزخانه

برای شستن قلاب بافی های کوچک مسطح هم بهتر است آنها را روی یک ورقه نایلون پهن ... بوی غذا روی خروجی سینک مدت طولانی باقی می‌ماند و باعث به وجود آمدن بوی ..... سپس قابلمه ای حاوی آب را روی شعله اجاق گاز قرار داده و چند تکه لیموترش در آن .... اگر برای ناهار می‌خواهید برنج سفید بپزید، برای یک‌بار هم که شده این توصیه را امتحان کنید.