در ۶ مرحله ماهی بد بو را خوش بو کنید با سرکه و ...


در ۶ مرحله ماهی بد بو را خوش بو کنید با سرکه و ...


 


افراد زیادی از ترس پیچیدن بوی بد ماهی در خانه سراغ پختن غذاهایی که در آنها از ماهی استفاده شده، نمی‌روند و اعضای خانواده را از مصرف گوشت سفید ماهی محروم می‌کنند. در حالی که راه‌حل‌های ساده‌ای برای از بین بردن بوی بد ماهی وجود دارد.

 

 

۱. اگر بعد از شستن و قطعه کردن ماهی بوی آن روی چاقو، تخته یا ظرف‌های شما باقی‌ماند، می‌توانید با کمک محلول خردل زرد و آب این بو را از روی ظرف‌ها پاک کنید.

 

۲. برای از بین رفتن بوی ماهی از سینک ظرفشویی کافی است یک استکان سرکه را درون یک لیوان آب بریزید و محلول را روی سینک اسپری کنید. سپس آن را با کمک سیم ظرفشویی خوب بشویید.

 

۳. طعم دار کردن ماهی با کمک سبزی‌های معطر و خوشبو یا استفاده از ادویه و پودرهای سوخاری معطر می‌تواند تاثیر زیادی در از بین رفتن بوی ماهی هنگام طبخ داشته باشد و گوشت آن را ترد و لطیف کند.

 

۴. در صورتی کــه کــف آشپزخانه‌تان سرامیک است و امکان تمیز کردن آن وجود دارد می‌توانید سرکه را درون افشانه ریخته و آن را در طول پوست کندن یا پختن ماهی در هوا اسپری کنید.

 

۵. یکی دیگر از روش‌های از بین بردن بوی ماهی در فضای آشپزخانه و خانه، استفاده از اسانس وانیل یا اکالیپتوس است. می‌توانید اسانس این گیاهان را روی یک دستمال اسپری کنید و آن را روی میز آشپزخانه یا پیشخوان قرار دهید.

 

۶. در صورتی که بوی ماهی در فضای خانه‌تان پیچیده بهتر است یک لیوان سرکه را روی میز آشپزخانه بگذارید تا بوی بد را به خود جذب کند.

در ۶ مرحله ماهی بد بو را خوش بو کنید با سرکه و ...-پرشین پرشیا

http://www.persianpersia.com/lifestyle/ldetails.php?articleid=21481&parentid=56&catid=95

29 ژوئن 2014 ... در ۶ مرحله ماهی بد بو را خوش بو کنید با سرکه و ...,افراد زیادی از ترس پیچیدن بوی بد ماهی در خانه سراغ پختن غذاهایی که در آنها از ماهی استفاده شده.

نکات,اصول و فوت و فن های آشپزی - سایت | rawian.ir

http://rawian.ir/category/نکاتاصول-و-فوت-و-فن-های-آشپزی-1010

بهترین وقت برای افزودن ماست به آش و غذا · نکته‌هایی برای تمیز کردن و پختن ماهی · در ۶ مرحله ماهی بد بو را خوش بو کنید با سرکه و ... فوت و فن پخت آش و آش رشته ...

آموزش آشپزی - سایت | rawian.ir

http://rawian.ir/category/آموزش-آشپزی-1009

فوت و فن های صحیح درست کردن کباب های کوبیده · 3 راز تهیه یک پاستای خوش طعم و ... برای تمیز کردن و پختن ماهی · در ۶ مرحله ماهی بد بو را خوش بو کنید با سرکه و .

فوت و فن خوش طعم کردن غذاها | زیباشو دات کام

http://www.zibasho.com/archives/7966

4 مه 2013 ... با بکار بردن روش‌های ساده، اما کاربردی زیر می‌توان غذایی با طعم خوش و ... ۴- ساقه کرفس، برگ بو و فلفل دلمه‌ای عطر بسیار خوبی به مرغ پخته می‌دهند. ... ۱۰- ترکیبی از زعفران، نمک، فلفل سیاه و سرکه از بهترین طعم دهنده‌ها به گوشت ماهی است. ... ۶- اگر عادت دارید برنج مهمانی را از یکی، دو روز قبل خیس کنید، حتما داخل آب ...

تیر 1393 - خانه داری

http://home1400.blogfa.com/1393/04

_ براي كاهش بوي نامطبوع كلم به هنگام طبخ، يك فنجان كوچك سركه را روي چراغ خوراك‌پزي بگذاريد. _ روش ديگر براي ... در 6 مرحله ماهی بد بو را خوش بو کنید! ارسال مطلب ...

توصیه‌ های سرآشپز برای خوشمزه تر شدن غذا - بیتوته

http://www.beytoote.com/housekeeping/cookery/chefs-recommendations-delicious-recipes.html

خوشمزه شدن غذا غذاهای خوشمزه نکته های آشپزی , خوش طعم کردن گوشت , توصیه های ... با 9 ترفند زیر کارهایتان را راحت تر انجام دهید:1 - می توانید نصف قاشق غذاخوری ... ترکیبی از زعفران، نمک، فلفل سیاه و سرکه از بهترین طعم‌دهنده‌ها به گوشت ماهی است. ... از یکی، دو روز قبل خیس کنید، حتماً داخل آب آن چند عدد دانه هل، برگ بو، برگ پونه یا  ...

PersianV.com ::: خانه و خانه داری - پرشین وی

http://www.persianv.com/home/2009_03.php

کفش اسپرت می پوشم پاهایم خیلی بو می دهد [ March 29, 2009 12:47 AM ] ... کافی است مقدار مساوی سرکه سفید و آب را با هم مخلوط کنید و درون ظرف بریزید و اجازه. ... از بین بردن بوی ماهی از دست: 1- با محلول آب و سرکه و یا آب نمک بشویید 2- ابتدا ..... تا نصف فنجان جوش‌شیرین برای شست ‌وشو می‌تواند لباسهایتان را نرم و خوشبو کند.

PersianV.com ::: خانه و خانه داری - پرشین وی

http://www.persianv.com/home/2011_04.php

با ماهی های لذیذ اما بدبو چه کنیم [ April 26, 2011 07:41 PM ] ماهی لذیذ و بدبو خیلی از بانوان خانه‌دار از طبخ ماهی به خاطر بویی كه در آشپزخانه راه می‌اندازد، .... وسایل مورد نیاز: سركه سفید كاسه یا كاسه‌های كوچك مرحله 1: عامل ایجاد بو را پیدا كنید. ..... و یا سرخ کردنی ها از هوای اتاقها کافی است چند قطعه پوست لیموترش بسوزانید تا اتاقها خوشبو