نمی دانید شب کریسمس شام چه چیزی درست کنید؟ خوراک بوقلمون بریانی شکم پر با انجیر و سیب زمینی در کنار آن، شام ایده آل آشپزهای حرفه ای برای کریسمس است.

برترین ها:

بوقلمون بریانی شکم پر با انجیر و سیب زمینی، شام شب کریسمس

نمی دانید شب کریسمس شام چه چیزی درست کنید؟ خوراک بوقلمون بریانی شکم پر با انجیر و سیب زمینی در کنار آن، شام ایده آل آشپزهای حرفه ای برای کریسمس است.

مواد لازم:

•    1 قاشق غذاخوری دانه رازیانه
•    1 قاشق چایخوری فلفل سیاه
•    1 دسته آویشن
•    100 گرم کره
•    یک بوقلمون (یک ساعت قبل از پخت از یخچال درآورده شود)
•    1 عدد پیاز و یک عدد هویج بزرگ، کاملاً خرد شده
•    2 حبه سیر، دو نیم شده
•    1 فنجان آبغوره
•    6 عدد انجیر سیاه، دو نیم شده
•    2 قاشق غذاخوری آرد معمولی
•    2 فنجان آب مرغ با مارچوبه و بروکلی و کلم سرخ شده برای سرو کنار بوقلمون

دو غذای مخصوص شب کریسمس - تصویر 1

مواد لازم برای داخل شکم بوقلمون:

•    دانه های 4 عدد ذرت
•    100 گرم پارمزان، رنده شده
•    5 عدد تخم مرغ، زده شده
•    100 گرم کره
•    2 حبه سیر، له شده
•    نیم قاشق چایخوری فلفل چیلی خشک
•    300 گرم خرده نان، به اندازه مکعب های یک سانتیمتری
•    10 برش ژامبون

مواد لازم برای سیب زمینی:

•    یک و نیم کیلوگرم سیب زمینی متوسط، پوست نکنده
•    2 قاشق غذاخوری روغن زیتون
•    6 حبه سیر، پوست کنده
•    12 شاخه کوچک آویشن
•    60 گرم کره

دستور تهیه:

1. برای درست کردن مواد داخل شکم بوقلمون، داخل سینی فر بزرگی، کاغذ روغنی بکشید. نصف ذرت ها را داخل مخلوط کن بریزید و خرد کنید و سپس به کاسه ای منتقل کنید. پارمزان، تخم مرغ ها، کره، سیر، فلفل چیلی و نیم قاشق غذاخوری نمک اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. بقیه ذرت ها و خرده نان ها را نیز بیفزایید. با قاشقک بستنی یا پیمانه گردی، این مواد را به شکل توپ های قلقلی دربیاورید. دور هر یک از آنها ژامبون بپیچید و داخل سینی فر بگذارید.

2. برای درست کردن کره طعم دار، دانه های رازیانه، فلفل و 2 قاشق غذاخوری نمک را داخل ماهیتابه کوچکی بریزید و روی شعله متوسط حرارت دهید. هم بزنید و حدود 2 دقیقه بپزید تا رایحه آن دربیاید. سپس از روی شعله بردارید و بگذارید سرد شود.

3. چاشنی ها را داخل مخلوط کنید بریزید و مخلوط کنید تا کاملاً خرد شوند. برگ های نیمی از دسته آویشن را جدا کنید و با کره به چاشنی اضافه کنید و مخلوط کنید.

4. حالا کره طعم دار را داخل ماهیتابه بریزید و روی شعله کم آب کنید و کنار بگذارید.

5. برای آماده کردن سیب زمینی ها، آنها را از طول به دو نیم کنید. هر نیمه را روی تخته آشپزخانه بگذارید و یک چاپ استیک (چوب های غذاخوری در شرق دور) در هر طرف سیب زمینی گذاشته و با فاصله 3 میلیمتر روی آن شیار درست کنید. این کار را برای همه سیب زمینی ها تکرار کنید.

6. در سینی فر روغن بچکانید و سیب زمینی ها و سیر را اضافه کنید. بین شیارهای هر سیب زمینی دو برگ آویشن بگذارید و کره روی آنها چکانده و نمک و فلفل بزنید.

7. فر را در دمای 180 درجه سانتیگراد با فن روشن کنید. گردن بوقلمون را جدا کنید و آن را داخل ظرف کباب بزرگی با پیاز و هویج بگذارید. بوقلمون را با آب سرد بشویید و با دستمال آشپزخانه خشک کنید. بال هایش را زیر بدنش بگذارید و آن را داخل ظرف قرار دهید. حفره ها و قسمت های خالی را با سیر و آویشن باقیمانده پر کنید و پاهایش را با نخ آشپزی ببندید. سینه و پاهایش را با نصف کره طعم دار آب شده آغشته کنید.

8. آبغوره و 1 فنجان آب داخل ظرف و اطراف بوقلمون بریزید. روی آن فویل بکشید و آن را در پایین ترین طبقه فر بگذارید. مواد داخل شکم آن را در طبقه بالایی بگذارید. بوقلمون و مواد داخل شکم را یک ساعت بپزید تا مواد داخل شکم طلایی و سفت شوند. سپس آن را از فر درآورید و کنار بگذارید.

9. سیب زمینی ها را در طبقه فوقانی فر بگذارید و یک ساعت با بوقلمون بپزید تا سیب زمینی ها نرم شوند، ولی زیاد رنگ نگیرند. سپس آن را درآورید و کنار بگذارید. آب داخل ظرف فر را روی بوقلمون بچکانید و دوباره فویل را روی آن گذاشته و نیم ساعت دیگر کباب کنید.

10. فویل را از روی بوقلمون بردارید و کره طعم دار را به آن بمالید. نیم ساعت کباب کنید و سپس انجیرها را اضافه کنید و نیم ساعت دیگر کباب کنید تا وقتی سیخ را داخل ضخیم ترین قسمت پای بوقلمون می زنید، آب بوقلمون در بیاید. دمای فر را تا 200 درجه افزایش دهید و فن آن را روشن کنید. سپس بوقلمون و انجیرها را به بشقابی منتقل کنید و روی آن فویل بکشید و بگذارید 20 دقیقه بماند.

11. سیب زمینی ها و مواد داخل شکم بوقلمون را به فر برگردانید و حدود 20 دقیقه کباب کنید تا سیب زمینی ها طلایی شوند و مواد شکم گرم شود.

12. ظرف بوقلمون را روی شعله متوسط بگذارید. روی آن آرد بپاشید و هم بزنید و باقیمانده های گوشت را از ته ظرف بخراشید. آب مرغ را به تدریج اضافه کنید و بگذارید جوش بیاید. سپس این آب را داخل ماهیتابه ای از صافی بگذرانید. مواد اضافی را دور بریزید. این آب صاف شده را روی شعله متوسط 10 دقیقه حرارت دهید تا غلیظ شود. نمک و فلفل بزنید و به ظرفی منتقل کنید.

13. بوقلمون را برش بزنید و رویش سس فوق را بریزید و با انجیر، مواد شکم، سیب زمینی و مارچوبه، بروکلی و کلم سرو کنید.خوراک خوشمزه کریسمس: بیف با خردل و پسته و آب به


این غذای خوشمزه که با گوشت دنده گاو درست می شود را شب کریسمس نوش جان کنید. برای طعم دادن به آن از پسته و خردل و آّب به استفاده کنید.

دو غذای مخصوص شب کریسمس - تصویر 2

مواد لازم:

•    215 گرم مغز پسته
•    1 فنجان جعفری تازه، خرد شده
•    70 گرم (1 فنجان) خمیر نان
•    2 قاشق غذاخوری خردل
•    2 عدد تخم مرغ، زده شده
•    حدود 2.5 کیلوگرم دنده کبابی گاو
•    750 میلی لیتر (3 فنجان) آب مرغ
•    2 قوطی 100 گرمی آب به

دستور تهیه:

1. فر را بگذارید در دمای 200 درجه سانتیگراد گرم شود. پسته، جعفری و خرده های خمیر نان را در مخلوط کن بریزید و مخلوط کنید تا کاملاً خرد شوند. خردل و تخم مرغ را اضافه کنید و هم بزنید تا خوب ترکیب شوند. سپس نمک و فلفل بزنید.

2. از نخ آشپزی برای گره زدن بیف ها استفاده کنید و از 3 نقطه بین استخوان ها گره بزنید. سپس داخل ظرف مخصوص کباب بگذارید. مخلوط پسته را روی بیف بریزید و پخش کنید.

3. فویلی روی آن بکشید و حدود 10 دقیقه کباب کنید. سپس دما را تا 180 درجه پائین بیاورید. دو ساعت دیگر کباب کنید تا به اندازه دلخواه بپزد. سپس روی بشقاب مخصوص سرو کنید و روی آن فویل بکشید. بگذارید 5 دقیقه بماند.

4. در این حین، آب مرغ و به را در ظرف کباب روی شعله متوسط گرم کنید و با قاشق چوبی هم بزنید. سپس شعله را کم کنید و بگذارید 5 تا 10 دقیقه نیمجوش شود و مقدار آن نصف شود. نمک و فلفل بزنید. آن را از صافی رد کنید و با قاشق مواد اضافی را جدا کنید.

5. حالا بیف را با این سس سرو کنید.

دو غذای مخصوص شب کریسمس -آکا - غذاهای اروپایی - آشپزی - آکاایران

http://cooking.akairan.com/ashpazi/europefood1/2013122524025.html

25 دسامبر 2013 ... دو غذای مخصوص شب کریسمس کریسمس,بوقلمون بریانی,آشپزی.

چند دستور غذایی برای پاییز - آکا - غذاهای گیاهی ، غذای سالم ، غذای گیاهی

http://cooking.akairan.com/ashpazi/vegetables/2014102233414.html

22 ا کتبر 2014 ... چند دستور غذایی برای پاییز غذای ایرانی,خورش بامیه,دلمه برگ,,غذاهای گیاهی ، غذای سالم ، غذای گیاهی. ... دو غذای مخصوص شب کریسمس.

بریانی گوشت بوقلمون؛ کم چرب و پر حجم! – جديدترين اخبار ايران و ...

http://www.momtaznews.com/بریانی-گوشت-بوقلمون؛-کم-چرب-و-پر-حجم/

این غذا پاییزی با گوشت کم چرب بوقلمون و پوره سیب زمینی تهیه می گردد و بسیار ... دو غذای مخصوص شب کریسمس – طرز تهیه گردآوری توسط گروه آشپزی ممتازنیوز ...

طرز تهيه غذاهاي گوشتي خوراک مرغ و پرنده - بزرگترين سايت آموزش ...

http://www.web.iran-forum.ir/cooking/chicken-feed/

مواد لازم : خمیر ورقه ای 1 بسته (450 گرم) گوشت مرغ پخته و خرد شده 2 فنجان کرفس خرد شده 1/2 فنجان... دو غذای خوشمزه مخصوص شب کریسمس. نمی دانید شب کریسمس شام  ...

دستورتهیه پیتزا دو ذوقی » مجله انلاین دوستان

http://www.dustaan.com/دستورتهیه-پیتزا-دو-ذوقی/

25 مارس 2014 ... مواد لازم برای تهیه پیتزا دو ذوقی : ژامبون مرغ یا گوشت برای هر دو طبقه ۶۵۰ الی ۷۰۰ گرم ... بوقلمون بریانی شکم پر با انجیر و سیب زمینی، شام شب کریسمس · اموزش تهیه ۱۵ غذای خوشمزه برای ۱۵ روز عید! روش تهیه خمیر پیتزا در خانه.

آشپزی | آتشین: برترین سایت عکس، سرگرمی، بازی آنلاین - صفحه اول

http://atash.in/تغذیه-و-بهداشت/آشپزی

در آمریکای جنوبی، Alfajores شیرینی محبوب شب های عید است. ... گیاهخواران و گوشتخواران همه این غذای خوشمزه را دوست دارند. داخل آن انواع ... دو غذای مخصوص شب کریسمس.

شب یلدا - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/شب_یلدا

پس از صرف تناولات، قصه‌گویی پیرترها برای دیگر اعضای فامیل و همچنین فال‌گیری ... چلّه، دو موقعیت گاه‌شمارانه در طول یک سال خورشیدی با کارکردهای فرهنگ عامه، ... و جشنهای پیش از مسیحیت بخصوص کریسمس را در خود نگاه داشته است و کریسمس به ... با چراغهای کوچک نورانی تزئین می‌کنند، شب زنده داری می‌کنند و غذاهای مخصوص و ویژه ...

طرز تهیه اردور گرم چیکن فراید | یاس گروپ - هنرهای خانگی | homearts.ir

http://homearts.ir/طرز-تهیه-اردور-گرم-چیکن-فراید-یاس-گروپ-19364

سفیده تخم مرغ زده شده: دو عدد ... سویا سس: دو قاشق سوپخوری ... آسان برای ناهار; افطاری با برترین‌ها؛ روز بیست‌ و هشتم; دو غذای مخصوص شب کریسمس; طرز تهیه خیارشور ...

اتریش: راهنمای سفر زورق

http://zoraq.com/m/travel-guide/europe/Austria/

زمان محلی, دو ساعت و نیم عقب تر از ایران .... خیلی از مردم اتریش در این روز غذای مخصوصی به اسم سروایتنکنودل با گوشت غاز درست می‌کنند و دور هم می‌خورند. ... مغازه‌ها معمولا از ظهر می‌بندند و مردم برای مراسم شب کریسمس به کلیسا می‌روند و شمع روشن می‌کنند ...

اس ام اس تبریک کریسمس - بیتوته

http://www.beytoote.com/fun/sms/sms-christmas-greetings.html

دو تا چیز که توی چرخش زمین نه تموم میشه و نه تغییر میکنه، ... اگه یه شب بیدار شدی و دیدی یه مرد چاق و گنده داره تورو توی کیسش میزاره لطفا نگران نشو. چون من به بابا نوئل گفتم تورو برای کریسمس میخوام! .... یک پیشنهاد برای غذای خوشمزه تــر.

تعطیلات و روزهای خاص - PEI Association for Newcomers to Canada

http://www.peianc.com/content/lang/fa/page/guide_culture_holidays

بعضی از سازمانها و شرکت ها در ایام بین کریسمس و سال نو، تعطیلات پیوسته دارند. ... بسیاری از جوامع کانادا، این روز را با مراسم موسیقی، آتش بازی، و صرف غذا جشن می ... در طول سال رفتارشان خوب باشد، در شب کریسمس بابا نوئل برای آنها هدیه می آورد.

روش پخت چند غذای خوشمزه با عدس - آشپزی

http://cooking24.ir/روش-پخت-چند-غذای-خوشمزه-با-عدس-3370

برای آشنایی با روش پخت چند غذای خوشمزه با عدس در ادامه مطلب همراه ما باشید. ... دو غذای مخصوص شب کریسمس · طرز تهیه رول خیار · سمبوسه سبزیجات با طعم کاری و ...

آشپزی نمونه | سایت تفریحی مهر سل

http://mehrsell.ir/tag/آشپزی-نمونه/

آموزش آشپزی-دو غذای مخصوص شب کریسمس. به گزارش میهن دی ، اگر نمی دانید شب کریسمس شام چه چیزی درست کنید ، خوراک بوقلمون بریانی شکم پر با انجیر و سیب  ...

کریسمس | وی ناختن در اتریش - Irani.at

http://www.irani.at/html/oesterreich/oesterreich_krismas_farsi.php

شب کریسمس, یک شب خانوادگی ست که مانند عید نوروز با تهیه غذاهای مخصوص عید ... در دو قرن نخست پیدایش آیین مسیحیت، بازشناسی تاریخ زادروز شهدای مسیحی و به ...

مركز تعليمات اسلامي واشنگتن - صفحه مناسبتها - به مناسبت شب يلدا

http://iec-md.org/monasebatha/digar/yalda.html

براي شب يلدا، خوراك ويژه اي نمي شناسيم و تهيه شام بستگي به وضع اقتصادي و روند ... جعفر شهري در «طهران قديم» مي نويسد: «زمستان دو چله به اسم چله بزرگه و چله .... چاي ، كله پاچه، عدس پخته، حليم، آب لبو و لبو بوده كه اين نوع غذايي تا آخر زمستان در اكثر ... مدتي بعد كه جشن كريسمس به اندازه ي كافي جا افتاد، مسيحيت در امپراطوري رم به ...

کانون همبستگی ایرانیان مقیم آلمان - کریسمس و تدارک آن در آلمان

http://iraniande.blogfa.com/post-58.aspx

تقریبا میشه گفت این دو سه روز تعطیلی کریسمس یعنی از ۲۴ دسامبر تا ۲۶ ... سال کریسمس را با مادرم جشن گرفتم" و یا دوست دیگر آلمانی می گفت :"برای اینکه پدر ... دارد مقدس ترین و مذهبی ترین شب در آلمان هست معمولا غذایی خیلی معمولی صرف می شود  ...