بهترین روش برای پخت بوقلمون

 

بهترین روش برای پخت بوقلمون

 امیدوارم با بکار گیری آنها در آشپزی خود موفق باشید.

انتخاب بوقلمون
استفاده از مواد با کیفیت آشپزی را ساده می کند. وقتی که بوقلمون را سفارش می دهید برای هر نفر نیم کیلو گرم در نظر بگیرید. همچنین برای کسانیکه خوراک بیشتری دارند می توانید دویست گرم اضافه تر در نظر بگیرید. البته اندازه یخچال و فر خود را هم در نظر بگیرید.

لوازم مورد نیاز برای پخت بوقلمون
بسته به روش پخت ابزار مورد نیاز شما متفاوت است اما در اینجا نکاتی ارائه می شود که دانستن آن خالی از لطف نیست.


یک سینی فر بزرگ که بتوانید یک بوقلمون با اندازه مورد نظر خود را در آن جا دهید.
سیخ مناسب برای اینکه پاهای بوقلمون را ثابت نگه دارید و ظاهر خوبی داشته باشد.
فویل برای اینکه بوقلمون را دور دور آن بپیچید تا در فر رطوبت خود را حفظ کند.
چرتکه برای مالیدن کره ذوب شده به بوقلمون
صافی برای اینکه آب بوقلمون را صاف کنید.
یک ست چاقوی خوب برای بریدن بوقلمون
دماسنج گوشت

رفتار مطمئن با بوقلمون!
هر آنچه با بوقلمون تماس دارد باید تمیز باشد و چاقویی که استفاده می کنید نباید به خوراک دیگری آغشته شده باشد و مطمئن شوید دماسنج گوشت شما عدد درستی را نمایش می دهد.

چاشنی بزنیم یا نه؟
استفاده از چاشنی می تواند یکی از برتری های پخت بوقلمون باشد. توصیه من این است که چاشنی و بوقلمون را جداگانه پخت نمایید سپس چاشنی را در 30 دقیقه پایانی پخت داخل شکم آن اضافه نمایید.

نکاتی برای چاشنی زدن
به ازای هر نیم کیلو بوقلمون در حدود یک فنجان چاشنی می توان در نظر گرفت.
با اضافه کردن چاشنی زمان پخت افزایش می یابد 5 تا 7 دقیقه به ازای هر نیم کیلو گرم بوقلمون

هیچگاه بوقلمون را زودتر از موعد چاشنی نزنید.


اگر به بوقلمون خود آب نمک می زنید توصیه نمی شود چاشنی بزنید چون چاشنی نمک زیادی جذب می کند.

اگر چاشنی نمی زنید می توانید مقداری گیاهان تازه که خیلی ریز نشده باشد به آن اضافه نمایید. با کرفس، پیاز و هویج داخل شکم آن را پر نمایید تا طعم بهتری به بوقلمون شما بدهید.

همه چیز درباره آب نمک زدن
آب نمک کمک می کند بوقلمون شما رطوبت بیشتری داشته باشد و با کمترین زحمت به آن طعم مناسب بدهید. برای خیساندن بوقلمون در آب نمک یک قابلمه بزرگ نیاز دارید که بوقلمون را داخل آن گذاشته و از آب نمک پر کنید سپس این قابلمه را در یخچال بگذارید به مدت دو ساعت بماند. بوقلمون شما باید کاملا در آب نمک غرق گردد.

می توانید بوقلمون را چندین ساعت یا حتی از شب تا صبح در آب نمک بخیسانید. این کار معمولا برای پرنده ها و بوقلمون های کوچک قابل انجام است ولی برای بوقلمون های بیش از 10 کیلوگرم اینقدر قابلمه شما سنگین می شود که این کار غیر عملی به نظر می رسد. نسبت آب نمک هم به این صورت است که به ازای هر 4 لیتر آب یک فنجان نمک لازم است.

بهترین روش برای پخت بوقلمون

گردن و جگر را از داخل شکم بوقلمون خارج کنید. سپس بوقلمون را در داخل آن بخوابانید تا خوب در محلول آب نمک غرق شود. اگر می خواهید از شب تا صبح بوقلمون را در آب نمک بخوابانید باید از نصف فنجان نمک بجای یک فنحان استفاده نمایید. اگر از نمک تصفیه شده استفاده می کنید بهتر است تا 30 درصد نمک بیشتری استفاده کنید چون این نمک چگالی کمتری دارد.

وقتی که بوقلمون را در آب نمک می خوابانید ممکن است آب گوشت بوقلمون شما شور تر از ذائقه شما باشد بهمین دلیل بهتر است از نمک کم سدیم استفاده کنید.

نکته های عمومی در پخت بوقلمون
همیشه دل و جگر بوقلمون را قبل از چاشنی زدن و کباب کردن خارج کنید.
بوقلمون را تازه از بازار بگیرید و بپزید اگر بوقلمون یخ زده از بازار تهیه کردید باید آنرا دو روز در یخچال بگذارید تا کاملا یخ آن باز شود هیچگاه بوقلمون یخ زده را در دمای اتاق قرار ندهید.

بوقلمون را یک ساعت قبل از پخت از یخچال خارج نمایید.

قبل از کبابی کردن بوقلمون با دست و دلبازی به آن کره بمالید تا هم خوشرنگ تر شود و هم طعم خوبی داشته باشد.
فقط قبل از کبابی کردن آنرا چرب کنید. اگر بعدا به آن کره اضافه کنید آن حالت ترد را نخواهد داشت.

در قابمله یا تابه ای که در آن بوقلمون را قرار می دهید آب مرغ بریزید. در صورتی که آب مرغ در اختیار ندارید می توانید آب لیمو یا آبغوره اضافه کنید البته مراقب باشید بوقلمون شما مزه ترشی نگیرد.

در یک ساعت اول پخت سینه بوقلمون رو به پایین باشد.

اگر از یک دماسنج مخصوص گوشت استفاده کنید بهتر است. در این صورت دمای تمام قسمت ها گوشت باید به 165 درجه فارنهایت معادل 75 درجه سانتیگراد باشد.

آب گوشت را نگه دارید تا آنرا داخل شکم بوقلمون بریزید.

اجازه دهید بوقلمون بعد از پخت 30 دقیقه ای استراحت کند. اینکار باعث می شود آب گوشت شما در تمام قسمت های بوقلمون کامل تقسیم شود.

چدول پخت بوقلمون
جدول های مختلفی در اینترنت برای زمان پخت بوقلمون وجود دارد که بسته به اندازه آن این زمان متفاوت است. اما زمان پخت به چندین عامل بستگی دارد که از آن جمله می توان به دمای بوقلمون زمانی که آنرا در داخل فر قرار می دهید، میزان دقت فر، شکم پر بودن یا نبودن بوقلمون، دمای فر، ارتفاع و ضخامت سینی فر و این که چقدر در فر را باز و بست می کنید می توان اشاره کرد.

بیشتر دستور پخت های بوقلمون دمای فر بین 325 درجه فارنهایت تا 375 درجه فارنهایت (160 تا 190 درجه سانتیگراد) را توصیه می کنند. یکی از چالش های آشپزها در پخت بوقلمون پخت کامل گوشت سینه و ران به صورت همزمان است چون این دو زمان پخت یکسانی ندارند. با استفاده از یک دمای متوسط به شما اطمینان می دهد که همه قسمت های بوقلمون به خوبی خواهد پخت.

همچنین تا زمانیکه از گوشت بوقلمون تازه و بدون هیچ افزودنی استفاده کنید بوقلمون شما سریعتر خواهد پخت. وقتی که بوقلمون کامل بپزد تمام قسمت های آن باید به 160 درجه فارنهایت معادل 70 درجه سانتیگراد برسد.

جدول زمان پخت بوقلمون
وزن بوقلمون به کیلوگرم     زمان لازم برای کباب کردن به ساعت
4 تا 6                                     2 تا 3.5
6 تا 8                                      3 تا 4
8 تا 10                                     4 تا 5
10 تا 12                                   5 تا 6
12 تا 15                             بیش از 6 ساعت

بهترین روش پخت بوقلمون

http://www.yadbegir.com/main/cook/perfectturkey.htm

نکاتی برای پخت بی عیب و نقص یک بوقلمون کبابی.

طرز تهیه خورش بوقلمون - بیتوته

http://www.beytoote.com/cookery/ghazaha/turkey-stew-recipe2.html

خورش بوقلمون پخت خورش بوقلمون , نحوه پخت خورش بوقلمون , سایت آشپزی , آموزش آشپزی , طرز تهیه خورش بوقلمون ... خانم ها کلیک کنند (بهترین عروسی ها،تولد ها و .

غذا با بوقلمون - پارسه گرد

http://www.parsegard.com/foodnutrition/غذا-با-بوقلمون.html

درست کردن بوقلمون شاید کمی بیشتر از پختن مرغ دردسر داشته باشد, اما همین که به فوت و فن‌های پخت آن آشنا شوید بهترین غذاها را با بوقلمون‌ می‌توانید آماده کنید. ... آماده کردن بوقلمون به انواع روش های مختلف؛ سرخ کرده، ساندویچی، گریل شده، کوفته شده، ...

بهترین شیوه پخت گوشت چیست؟ - مجله اینترنتی | aoimt.ir

http://aoimt.ir/بهترین-شیوه-پخت-گوشت-چیست-1808

بهترین شیوه پخت گوشت چیست؟ بهترین روش پخت گوشت,راههای پخت گوشت. استفاده از گوشت شیوه های مختلفی دارد ولی در این بخش می خواهیم ببینیم کدامیک برای ...

کندو | فوت و فن آشپزی برای اندروید

http://cando.asr24.com/app.jsp?id=2853864&name=فوت و فن آشپزی&package=FootFan.Ashpazi.smalltools.ir

22 مه 2014 ... برنج خوشمزه‌ تر! برنج دودی ، آری یا خیر بهترین روش پخت بوقلمون بهترین روش سیب زمینی سرخ کردن بهترین مرباها را درست کنید. پختن آرتیشو

طرز تهیه بوقلمون درسته| آموزش آشپزی و طرز تهیه جدیدترین دستورات ...

http://mavadelazem.com/?recipe=طرز-تهیه-بوقلمون-درسته

5 مه 2014 ... برای دیدن آموزش بنحوه برش و سرو کردن بوقلمون پخته شده بصورت تصوری .... مینا on فینگر فود; بتول ساروقی on بهترین روش درست کردن تخم مرغ ...

روشهای صحیح پختن گوشت و ماهی - مجله پزشکی مادر

http://www.ir-med.com/component/k2/item/2966-روشهای-صحیح-پختن-گوشت-و-ماهی

... غذایی سالم بپزید. آیا می دانید کدام یک از فنون آشپزی بهترین طعم و کمترین چربی را دارد؟ ... این روش مناسب پختن مرغ، بوقلمون، ماهی کامل یا دنده گاو است. متخصص ...

آموزش آشپزی - سایت تفریحی و سرگرمی تک مهر

http://www.takmehr.ir/category/life-style/cookery

بهترین محصولات روز .... در مطلب زیر آموزش پخت غذای محلی کرمانشاه را برای شما عزیزان گذاشتم نام این غذا خورش سیب زمینی ... مدت زمان پخت این غذا ۶۰ دقیقه می باشد .

خواص گوشت بوقلمون - آشپزی

http://ashpazi.persianblog.ir/page/89

این روش پخت تفاوت در ایجاد مزه هاست. ... خواص ‌گوشت‌ کبک · خواص گوشت بوقلمون · خواص گوشت بلدرچین · کاهو یک سبزی پر خاصیت برای مو · ۵ توصیه آشپزی از بهترین سرآشپزهای جهان .... لذا قبل از پختن گوشت بوقلمون، تمامی پوست آن را جدا کنید.

بهترین روش پخت غذا چیست؟ - آشپزی

http://ashpazi.persianblog.ir/page/69

بهترین روش پخت غذا چیست؟ برخـی پژوهشـگران معتقدند پختن غذاها با مایکروفر یا گرم کردن آن با این دستگاه سالم‌ترین شیوه است زیرا مواد غذایی حداقل زمان را در ...

آشپزی روز | بهترين و جديدترين دستور پخت غذاهاي مدرن و سنتي

http://ashpazierooz.com/

ساندویچ بوقلمون با پنیر چدار و کدوی گریل شده ..... سیب زمینی پخته معطر ... وقتی تو وب جستجو می کنین روش های مختلفی را برای عکاسی غذایی پیدا می کنین.

پخت بوقلمون‬‎ - YouTube

http://www.youtube.com/watch?v=LO5lOnDXLGk

2 دسامبر 2013 ... پخت بوقلمون. آشپزی ایرانی. SubscribeSubscribed .... کباب بوقلمون by آشپزی ایرانی 118 views. Loading more suggestions... Show more.

8 اشتباه در پخت مرغ - ایران سلامت

http://forum.iransalamat.com/بهداشت-طبخ-آشپزی-صحیح-1154/8-اشتباه-در-پخت-مرغ-49078/

23 نوامبر 2012 ... 8 اشتباه در پخت مرغ 8 اشتباه در پخت مرغبسیاری از آشپزها توجه ... پخت مرغ نشان می دهند و در پختن مرغ همان ترسی را دارند که در پختن بوقلمون دارند. ... در زیر به شایع ترین اشتباهات موجود در پختن مرغ اشاره خواهیم کرد و روش هایی را ...