شغل هایی که در وب سایت نشونه درج می شوند در بیش از 160 وب سایت تبلیغات آنها نمایش داده می شود.

امنیت در شبکه های بی سیم

به خاطر اینکه شبکه های بی سیم بر اساس سیگنال رادیویی اند پس امنیت در شبکه های بی سیم بسیار حائز اهمیت است.

آشنایی با شبکه WiFi

اگر در فرودگاه، کافی شاپ، هتل و یا کتابخانه هستید، این شانس را دارید که درست در مرکز یک شبکه بی سیم قرارداشته باشید و در اوقات فراغت از اینترنت استفاده کنید. این روزها بسیاری از مردم برای اتصال کامپیوترهای خود در خانه، و حتی جهت اتصال یک سیستم به سایرکامپیوترها و حتی کامپیوترهای شهرهای دیگر از شبکه بی سیم، WiFi و یا حتی شبکه 802.11استفاده می کنند.

Wi-Fi چیست و چگونه کار می کند؟

در فرودگاه، هتل، رستوران، کتابخانه و یا حتی دفتر کار، امروزه دیگر در هر کجا که تصور کنید ممکن است بتوانید به اینترنت متصل شوید. در آینده ای نزدیک شبکه های ارتباطی بدون سیم چنان گسترشی می یابند که در هر زمان و مکانی شاهد ارائه خدمات اینترنت بی سیم خواهید بود. به کمک شبکه هایی همچون Wi-Fi قادر خواهید بود تا رایانه های یک اطاق یا دفتر کار خود را به راحتی به یکدیگر متصل نمایید.

معرفی شبکه های بی سیم WiFi

WiFi چیست؟ معرفی شبکه های بی سیم برای تشکیلات اقتصادی کوچک / متوسط (SME)

تفاوت مابین WIRELESS , WIFI چیست؟

اینترنت وایرلس تنها یکی از سرویس هایی است که WIFI به طور اختیاری پشتیبانی می کند.WIFI یک ارتباط استاندارد وایرلس است که بین وسیله های کامپیوتری برای به اشتراک گذاشتن منابع و فایل ها استفاده می شود. WIFI از زیرمجموعه Bluetooth است و تحت آن ارتباطى با قدرتى بیشتر از خود Bluetooth ایجاد خواهد شد. سیگنال WIFI قابلیت انتقال در مسیرهای طولانی را بدون عیب و نقصان ندارد و بنابر این فقط برای شبکه های محدود محلی (Local Area Network)استفاده می شود.

نكات استفاده از شبكه های Wi-Fi عمومی

اگر مرتب حساب‌های كاربری آنلاین خود را از طریق Wi-Fi hotspotها چك می‌كنید، از VPN قانونی استفاده كنید. VPNها ترافیك میان رایانه شما و اینترنت را حتی روی شبكه‌های ناامن رمز می‌كنند.

اتصال به یک شبکه Wi-Fi <sup>&®</sup>

برای جستجو در وب با تلفن خود، لازم است نقاط دستیابی را برای اینترنت تعیین کنید. برای استفاده از مقصدهای مختلف شبکه، می توانید چندین نقطه دستیابی برای اینترنت تعریف کنید.

وای-فای

وای-فای (به انگلیسی: Wi-Fi)‏، نامی تجاری است که توسط «اتحادیه وای فای (Wi-Fi Alliance)» ثبت شده و علامتی است که این اتحادیه به محصولاتی که مورد تایید این اتحادیه جهت کار در شبکه محلی بی‌سیم تحت استاندارد IEEE۸۰۲٫۱۱ می‌باشد، اعطا می‌کند.

یک تکنولوژی بعد از بلوتوث با کاربری فراوان تر؛ آشنايي با NFC

به گزارش دريچه فناوري اطلاعات باشگاه خبرنگاران؛ شايد بتوان به NFC در زبان فارسي "ارتباط حوزه نزديك" گفت. يعني وسايل الكترونيك كه در يك محيط نسبتا نزديك به هم قرار دارند بتوانند يكديگر را شناسايي كنند و به صورت يك سيستم يكپارچه عمل كنند.

مروري بر استانداردهاي مطرح شبكه هاي بي سيم توان-پائين

فناوري هاي بلوتوث ، Wi-Fi و Zigbee جايگاه ويژه اي در مخابرات بي سيم دارند. اما به دلايل مختلف هيچ كدام بطور كامل مناسب شبكه هاي حسگر بي سيم نيستند. محصولات و فناوري شركت Greenpeak كه توسط Neik Van Dierdonek جهت استفاده در كاربرد هاي كنترلي و حسگرها ارائه شده است، به سرعت در حال تبديل به واقعيت است. تعداد كثيري از تحليل گران و فناوران بر اين باورند كه پذيرش جهاني فناوري بي سيم تنها مستلزم زمان است.

آشنایی با شبكه های بی سیم مبتنی بر بلوتوث

امواج بلوتوث دارای برد كوتاهی می باشند و بیشتر برای راه اندازی شبكه های PAN كه یكی از انواع شبكه های Ad hoc است، مورد استفاده قرار می گیرند...

تعریف؛ تاریخچه و عملکرد فن آوری دندان آبی، بلوتوث Bluetooth

آنچه امروزه در گوشی های موبایل به نام بلوثوت شناخته می شود یکی از هزاران کاربرد این فن آوری نوین در دنیای دیجیتال است، امروزه در زیرسایه این فن آوری ؛ تفکر خانه های هوشمند به بار نشسته است و به سوی شهرهای هوشمند گام برمی داریم تعریف ؛تاریخچه و کارکرد و عملکرد فن آوری دندان آبی ، بلوتوث Bluetooth را باهم مرور می کنیم .

آشنایی با فناوری بلوتوث (Blue Tooth)

اگر شما حتی به دنیای ارتباطات نیز علاقه خاصی نداشته باشید و به نوعی اخبار آن را پیگیری نکنید حتما بارها و بارها نام بلوتوث را شنیده اید و حتما از آن بهره گرفته اید چرا که همه گیر شدن این تکنولوژی آنقدر گسترده شده است که ناخواسته چه جزء علاقه مندان به تازه های ارتباطات باشید و چه یک فرد دورافتاده از دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات با این تکنولوژی درگیر شده اید. امروزه در بسیاری از وسایل پیرامون خود می توان به سادگی رد پای بلوتوث را مشاهده کرد.

بلوتوث

بلوتوث (به انگلیسی: Bluetooth)‏ یک استاندارد برای ارتباط کوتاه برد، مصرف انرژی کم، کم هزینه و بی سیم می‌باشد، که از تکنولوژی رادیویی استفاده می‌کند، تکنولوژی حاضر استاندارد IEEE تحت عنوان WPANهای ۸۰۲٫۱۵ می‌باشد. بلوتوث یا دندان آبی نام تجاری، اتصال بی سیمی با فاصله‌های نزدیک برای ارسال پیام، عکس یا هر اطلاعات دیگر است که از نام یک پادشاه الهام گرفته شده است.

شبکه بی سیم یا Wireless

تشریح مقدماتی شبکه های بی سیم و کابلی شبکه های محلی (LAN ) برای خانه و محیط کار می توانند به دو صورت کابلی (Wired ) یا بی سیم (Wireless ) طراحی گردند . درابتدا این شبکه ها به روش کابلی با استفاده از تکنولوژی Ethernet طراحی می شدند اما اکنون با روند رو به افزایش استفاده از شبکه های بی سیم با تکنولوژی Wi-Fi مواجه هستیم .........در ادامه مطلب

انواع شبکه

شبکه های بیسیم (Wireless Networks) شبکه های بی سیم شبکه هایی هستند که در آن ها از امواج رادیویی به جای کابل مسی و یا فیبر نوری به عنوان واسط فیزیکی (Physical Media) استفاده می شود.

استاندارد شبکه های محلی بی سیم

شبکه‌های بی‌سیم و انواع WWAN , WLAN , WPAN تکنولوژی شبکه‌های بی‌سیم، با استفاده از انتقال داده‌ها توسط اموج رادیویی، در ساده‌ترین صورت، به تجهیزات سخت‌افزاری امکان می‌دهد تا بدون‌استفاده از بسترهای فیزیکی همچون سیم و کابل، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. شبکه‌های بی‌سیم بازه‌ی وسیعی از کاربردها، از ساختارهای پیچیده‌یی چون شبکه‌های بی‌سیم سلولی -که اغلب برای تلفن‌های همراه استفاده می‌شود-

شبكه‌هاي بي‌سيم محلی Wireless LAN Networking

وقتي از شبكه اطلاع‌رساني سخن به ميان مي‌آيد، اغلب كابل شبكه به عنوان وسيله انتقال داده در نظر گرفته مي‌شود. در حاليكه چندين سال است كه استفاده از شبكه سازي بي‌سيم در دنيا آغازگرديده است. تا همين اواخر يك LAN بي‌سيم با سرعت انتقال پايين و خدمات غيرقابل اعتماد و مترادف بود، اما هم اكنون تكنولوژي‌هاي LAN بي‌سيم خدمات قابل قبولي را با سرعتي كه حداقل براي كاربران معمولي شبكه كابلي پذيرفته شده مي‌باشد، فراهم مي‌كنند.

شبکه های بی سیم (Wireless Lan)

از آن‌جا که شبکه‌های بی سیم، در دنیای کنونی هرچه بیشتر در حال گسترش هستند، و با توجه به ماهیت این دسته از شبکه‌ها، که بر اساس سیگنال‌های رادیویی‌اند، مهم‌ترین نکته در راه استفاده از این تکنولوژی، آگاهی از نقاط قوت و ضعف آن‌ست که در ادامه به ایجاز مورد بررسی قرار میگرد:

Wireless Lan شبکه های محلی بی سیم

وقتی از شبکه اطلاع رسانی سخن به میان می آید، اغلب کابل شبکه به عنوان وسیله انتقال داده در نظر گرفته می شود . در حالیکه چندین سال است که استفاده از شبکه سازی بی سیم در دنیا آغازگردیده است.

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه