شغل هایی که در وب سایت نشونه درج می شوند در بیش از 160 وب سایت تبلیغات آنها نمایش داده می شود.

DSLAM چیست؟

DSLAM مخفف Digital Subscriber Line Access Multiplexer می باشد که در ادامه بیشتر با این دستگاه آنشا خواهید شد.

پرینت سرور

این دستگاه جهت به اشتراک گذاشتن پرینترهایی که دارای پورت و کارت شبکه نمی باشند استفاده می شود. این دستگاه، یک وسیله کوچک است که به عنوان یک Node به شبکه متصل می شود.

کابل شبکه (مسی و فیبر نوری)

کابل کواکسيال يکی از مهمترين محيط های انتقال در مخابرات کابل کواکسيال و يا هم محور می باشد . اين نوع کابل ها از سال 1936 برای انتقال اخبار و اطلاعات در دنيار به کار گرفته شده اند. در اين نوع کابل ها، دو سيم تشکيل دهنده يک زوج ، از حالت متقارن خارج شده و هر زوج از يک سيم در مغز و يک لايه مسی بافته شده در اطراف آن تشکيل می گردد. در نوع ديگر کابل های کواکسيال ، به حای لايه مسی بافته شده ، از تيوپ مسی استوانه ای استفاده می شود.

انواع کابل مسی.....

كابلهاي مسي و انواع آن: 1 – كابل ژله فيلد خاكي (BFC) : اين نوع كابل در شبكه هاي مخابراتي براي كابل مشتركين به صورت مستقيم در زير خاك استفاده و در اين شركت از 10 زوج تا 1800 زوج توليد مي شود.

انواع کابلهای مسی مخابراتی

کابلهای مخابراتی مسی به 9 'گروه تقسیم می شوند : 1- کابل مسی ژله فیلد خاکی(bfc) : این نوع کابل در شبکه های مخابراتی برای کابل مشترکین از 10 زوج تا 1800 زوج ،جهت کاربرد به صورت دفن مستقیم در زیر خاک استفاده می گردد. این نوع کابلها معمولا از کافو تا پست نصب می شود.

Posts Tagged ‘متعلقات رک’

رک دیتاشین Datasheen رک دیتاشین رک های دیواری دیتاشین

معرفی انواع رک

رک های دیواری : تجهیزات استاندارد شبکه را می توان درون رک ها قرار داد . رک های دیواری معمولا دارای ارتفاع های ۵ ، ۶ ، ۷ ، ۹ یونیت هستند . یونیت واحد سنجش ارتفاع رک است و معادل ۵/۴۳ میلیومتر می باشد .

رک چیست ؟ (rack)

رك (Rack) محفظه اي فلزي است كه تجهيزات شبكه مانند پچ پنل (patch panel)، سوئيچ (Switch)، سرور (Server) و ... درون آن قرار مي گيرد. رك ها همانطور كه در زير مشاهده مي شود در دو نوع ايستاده و ديواري عرضه مي شوند.

ترانکینگ چیست ؟

ترانکینگ محفظه در بسته ای است که جهت انتقال سیمهای برق ( عموماً جریان ضعیف ) مورد استفاده قرار میگیرد . از آنجایی که ترانکینگ هاعموماً به صورت دید در محل ( اکسپوز ) نصب میگردند لذا معمولاً ترانک ها را با پوشش های رنگی تولید میکنند .

کارت شبکه و مقدمه ارتباط با اینترنت

یک کشف انجام دادم که برام خیلی از یک جهت جالبه و از جهتی عجیب. وقتی لینوکس در حال بوت شدنه اونجایی که به فعال کردن کارت شبکه میرسه کلی معطل میکنه و بعدش هم ناموفق به کارش ادامه میده. بعداً متوجه شدم که اگر سیستم به صورت فیزیکی به شبکه وصل نباشه و فقط یک کارت شبکه تعبیه شده باشه لینوکس به باهوشی سیستم مایکروسافت نمیتونه عمل بکنه. برای اینکه مشکلی پیش نیاد باید حتماً کارت شبکه را طوری تنظیم کنید هر دفعه که وارد میشید دستی فعالش کنید:

کار کارت شبکه در کامپیوتر چیست؟

کارت شبکه ، یکی از مهمترین عناصر سخت افزاری در زمان پیاده سازی یک شبکه کامپیوتری است . هر کامپیوتر موجود در شبکه ( سرویس گیرندگان و سرویس دهندگان ) ، نیازمند استفاده از یک کارت شبکه است . کارت شبکه ، ارتباط بین کامپیوتر و محیط انتقال ( نظیر کابل ها ی مسی و یا فیبر نوری ) را فراهم می نماید .

آشنايي با كارت شبكه

كارت شبكه ، يكي از مهم ترين عناصر سخت افزاري در زمان پياده سازي يك شبكه است. هر كامپيوتر موجود در شبكه ((سرويس گيرندگان و سرويس دهندگان)) ، نيازمند استفاده از يك كارت شبكه است. كارت شبكه، ارتباط بين كامپيوتر و محيط انتقال ((نظير كابل هاي مسي و يا فيبرنوري)) را فراهم مي نمايد.

کارت شبکه چیست

معرفی و آشنایی کامل با کارت های شبکه کارت شبکه ، یکی از مهمترین عناصر سخت افزاری در زمان پیاده سازی یک شبکه کامپیوتری است . هر کامپیوتر موجود در شبکه ( سرویس گیرندگان و سرویس دهندگان ) ، نیازمند استفاده از یک کارت شبکه است . کارت شبکه ، ارتباط بین کامپیوتر و محیط انتقال ( نظیر کابل ها ی مسی و یا فیبر نوری ) را فراهم می نماید .

اتصالات فیبر نوری

کابل فیبر نوری نوعی کابل است که در شبکه ها مورد استفاده قرار میگبرد و سیگنالها را بصورت نوری منتقل میکند ,بر خلاف کابلهای هم محوروزوج بهم پیچیده که آنها رابه صورت الکتریکی انتقال می دهد.قلب هدایت کننده نوردر این کابلها شیشه یا فیبر پلاستیکی است که هسته نامیده می شود

مبتکر طرح اتصال فیبر نوری به منازل

فیبر نوری، یكی از مهم‌ترین فناوری‌های مخابراتی روز دنیا محسوب می‌شود كه از آن به عنوان موج انقلاب جاری در عرصه مخابرات یاد می‌شود. دلیل عمده این قضیه هم این است كه فیبرهای نوری نسبت به رسانه‌های امروزی ـ كه بر اساس سیم‌های مسی است ـ مانند شاهراه‌های عظیم اطلاعات محسوب می‌شود كه حجم جابه‌جایی اطلاعات آنان میلیون‌ها بار بیشتر از ظرفیت جابه‌‌جایی پیشرفته‌ترین سیستم‌های موجود مثل ADSL است.

کاربرد فیبر نوری

فیبرنوری یک موجبر استوانه‌ای از جنس شیشه یا پلاستیک که دو ناحیه مغزی و غلاف با ضریب شکست متفاوت و دو لایه پوششی اولیه و ثانویه پلاستیکی تشکیل شده است.

فیبر نوری

یكی از موارد اصلی كاربرد فیبر نوری انتقال حجم بالای از اطلاعات در مسافت های بسیار طولانی حدود چند صد تا هزار كیلو متر می باشد.

زمان اتصال فیبر نوری به منازل

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه پياده‌سازي شبكه فيبرنوري در كشور برای اجرای پروژه اتصال منازل به فیبرنوری آغاز شده است، گفت: در فاز نخست کاربران 7 شهر تهران، مشهد، شيراز، اصفهان، تبريز، كرج و قم به شبكه فيبرنوري مجهز مي‌شوند.

آغاز اتصال فيبر نوري به منازل

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از اجرای پروژه اتصال فیبر نوری به منازل در دو استان بوشهر و مازندران به صورت آزمایشی خبر داد و گفت: این طرح در کشورهای مختلف دنیا انجام شده و در کشور ما نیز انجام آن ممکن است اما اجرای آن به نیاز کاربران بستگی دارد.

ارتباط کابلی

یکی از روشهای متداول برای انتقال اطلاعات استفاده از کابل است. در این روش از انواع کابل مانند زوج سیم تلفن، کابل کواکسیال، کابل زوج سیم به هم تابیده Cat5,Cat6,Cat7 و فیبر نوری که هر کدام تکنولوژی خاص و مزایا و محدودیت های خود را دارد استفاده میگردد.

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه