روش‌های مدیریت آن لاین هویت (اطلاعات شخصی)

روش‌های مدیریت آن لاین هویت (اطلاعات شخصی)

 

تألیف و ترجمه: حمید وثیق زاده انصاری
منبع: راسخون
 
با ظهور وب سایت‌های اجتماعی، دنیا واقعاً کوچک شده است. با فشردن یک دکمه می‌توانیم اطلاعاتی مثل تاریخچه زندگی یک فرد، علایق و چیزهایی که مورد علاقه‌اش نیست و مدارک تحصیلی که دارد، را در اختیار داشته باشیم. بنا بر این چه روش‌هایی به ما کمک می‌کنند تا متن خوبی در رابطه با خود برای کار فرمایان آماده کنیم؟ ادامه را بخوانید تا به فهم دقیقی از این موضوع دست پیدا کنید.
"اولین تأثیر بهترین (آخرین) تأثیر است" این ضرب المثل را حتماً از کودکی به شما گفته‌اند. این یک ضرب المثل مذهبی است که توسط مدیران، شرکت‌ها و البته دوستان‌تان رعایت (پیروی) می‌شود. داشتن اطلاعات شخصی (هویت) آن لاین مانند این است که شما در یک خانه با درب های شیشه‌ای زندگی کنید و تمام فعالیت‌های این زندگی شما مانند یک کتاب باز برای دیگران می‌ماند. داشتن مشخصات آن لاین قطعاً برای شما مفید است و به شما کمک می‌کند تا با دیگران ارتباط برقرار کنید. برای مثال به شرکت‌ها کمک می‌کند تا با مشتریان و تهیه کنندگان خود ارتباط برقرار کنند و هم چنین به شرکت‌ها کمک می‌کند تا به اطلاعات مهمی در مورد رقبا دست پیدا کنند. در واقع این وب سایتهای اجتماعی یک دنیای کاملاً جدید را خلق کرده‌اند.
روش‌های مدیریت آن لاین هویت (اطلاعات شخصی)
اما این وب سایتهای اجتماعی مزایا و معایب خاص خود را دارند، همیشه ترس از هکرهایی که می‌توانند به پروفایل (اطلاعات شخصی) شما نفوذ کنند و در آن تغییراتی ایجاد کنند یا برای استفاده در راه‌های غیر قانونی اطلاعات شما را بدزدند، وجود دارد. خطر هکرها حتی برای شرکت‌ها نیز مطرح است که هکرها می‌توانند به راحتی به اطلاعات حیاتی شرکت‌ها مثل اسرار تجاری یا اطلاعات مالی، دست یابند.

مدیریت آینده شما

یک نام تجاری شخصی می‌تواند هویت خوبی برای شما بسازد یا هویت شما را خراب کند، شما باید مرتباً به پروفایل شخصی خود سر زده و برای جلو گیری از پیش آمدن مشکلی که باعث خجالت شما شود، آن را کنترل کنید، این یک امر حیاتی است. در زیر برخی از روشهایی که در مدیریت مشخصات آن لاین (پروفایل) شما می‌تواند سودمند باشد، آمده است:

درباره هویت (چگونگی ساخت یک پروفایل مناسب خود) جست و جو کنید

بعد از این که پروفایل خود را ایجاد کردید، لازم است برای این که بیش‌تر در مورد خودتان (به منظور ویرایش پروفایل متناسب با خود) بدانید از کمک موتورهای جست و جوی مختلف استفاده کنید. این کار به شما ایده‌هایی برای بیان کردن توانایی‌هایتان می‌دهد و مانند یک تذکر دهنده، برای جلو گیری از تبلیغات منفی به وسیله خودتان عمل می‌کند. به گفته یک مجله کسب و کار، حدود 70 درصد استخدام‌ها با جست و جو در اطلاعات شخص متقاضی انجام می‌شود و 30 درصدی که در آن متقاضی رد می‌شود، به دلیل یافت شدن برخی موارد نامناسب در اطلاعات شخص متقاضی است. بسیاری از موتورهای جست وجو به شما خدمات شخصی‌ای مثل هشدار به شما در صورتی که در مشخصات شما مورد نا مناسبی یافت شود، را ارائه می‌دهند. کنترل پروفایل خصوصی خود را با فعال کردن تنظیمات حریم خصوصی برای عکس‌ها، لیست دوستان و پیام‌ها، به دست بگیرید. به عنوان یک روش حرفه‌ای‌تر می‌توانید از سایت‌های حرفه‌ای که شانس دیده شدن شما را در استخدامی‌ها بالا می‌برد استفاده کنید.

نکات منفی را پاک کنید

دهان به دهان گشتن در دنیای تبلیغات بسیار مهم است، به طور مشابه مطالب نوشته شده در مورد شما در وبلاگ دوستانتان و وب سایت‌های اجتماعی مانند یک زنگ خطر عمل می‌کنند که نباید آن‌ها را نا دیده بگیرید. اگر مطالب یا عکس‌های بی ربط خاصی در مورد خود پیدا کردید، سعی کنید تا حذفشان کنید یا به دوستان خود بگویید تا آن‌ها را حذف کنند. هم چنین توصیه می‌شود که خود را از خرده فعالیت‌های جنایی که باعث بد نام شدن تصویر شما می‌شود دور نگاه دارید.

مشکلات مربوط به گفتار

در حالی که شما مشغول چت کردن با یک نفر در جای دیگری از دنیا هستید، قطعاً کسی در حال بررسی پروفایل و نظرات شما می‌باشد. پس حواستان به گفتارتان باشد. سعی کنید که به عنوان یک متعصب نسبت به مسائل خاص دیده نشوید. درست مانند بعد از یازده سپتامبر که بسیاری از مردم پیام‌هایی با محتوای نفرت را بر روی پروفایل خود نوشتند که این کار قطعاً به نفع آن‌ها نبود. هم چنین خود را در گیر شایعه پراکنی‌ها (سوء ظن) نکنید. همیشه به خود یاد آوری کنید که اینترنت مانند پنجره‌ای است که از طریق آن هرکسی می‌تواند زیر چشمی دنیای شما را نگاه کند.

اطلاعات دقیقی را بر روی پروفایل خود قرار دهید

در حالی که در پاسخ دادن به سؤالات امتحانی به ما گفته می‌شود که جواب دقیق سؤال را بنویسیم، همین روش توسط سایت‌های حرفه‌ای نیز دنبال می‌شود. وقتی که یک کار فرما در حال جست و جو مشخصات شما می‌باشد، می‌خواهد که اطلاعات دقیقی از شما و دستاوردهایی که اخیراً کسب کرده‌اید را ببیند، نه اطلاعاتی که قدیمی شده‌اند و به کار نمی‌آیند. پس همیشه پروفایل خود را به روز رسانی کنید و سعی کنید که اطلاعاتی که با کار شما مرتبط هستند و باعث تقویت رزومه (گراف کاری حرفه‌ای) در جهت مثبت می‌شوند را ارائه دهید.

پروفایل‌های (حساب کاربری‌های) اضافی را ببندید

پس از یک دوره زمانی، همه ما تمایل پیدا می‌کنیم که چندین حساب کاربری را در شبکه‌های اجتماعی مختلف ایجاد کنیم که بعداً به حالت غیر فعال و دروغین در می‌آیند. این حساب‌ها توسط هکرها برای سرقت اطلاعات با ارزش شما مورد هدف قرار می‌گیرند، که می‌تواند شما را در شرایط سختی قرار دهد. بنا بر این سعی کنید که مشخصات و اطلاعات خود را امن نگه دارید و سعی کنید حساب‌های کاربری که کمتر به آن‌ها سر می‌زنید را ببندید.
در پایان این را بگوییم که، حفاظت از اطلاعاتتان مانند کلیدی برای حفظ آینده شماست. در عصر اینترنت، که در آن شرکتها و هم چنین مردم خود را تبدیل به یک بازار اینترنتی برای معرفی به مشتریان بالقوه ‌کرده‌اند، قطعاً یک چیز تغییر کرده است، و آن تعیین و ایجاد تمایز بین زندگی شخصی و حرفه‌ای است. همان طور که اسکات مک نیلی از شرکت سان مایکروسیستمز به درستی گفت که: شما هیچ حریم خصوصی‌ای ندارید، پس به دنبال آن نباشید! 

 

روش‌های مدیریت آن لاین هویت (اطلاعات شخصی) - راسخون

http://rasekhoon.net/article/show/954274/روش‌های مدیریت آن لاین هویت (اطلاعات شخصی)/

28 سپتامبر 2014 ... در واقع این وب سایتهای اجتماعی یک دنیای کاملاً جدید را خلق کرده‌اند. روش‌های مدیریت آن لاین هویت (اطلاعات شخصی). اما این وب سایتهای اجتماعی مزایا و ...

امنیت اطلاعات - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/امنیت_اطلاعات

۶ امنیت شبکه و ارتباطات راه دور; ۷ امنیت اطلاعات و مدیریت ریسک; ۸ امنیت ... این تفاوت‌ها در درجه اول در رویکرد به موضوع امنیت اطلاعات، روش‌های استفاده شده برای حل .... از سه نوع اطلاعات می توان برای احراز و تصدیق هویت فردی استفاده کرد: چیزی که .... از آنجایی که مصرف کنندگان امروزی نسبت به ارائه آن لاین اطلاعات مالی بی اعتماد اند، ...

در مورد روش‌های Google برای محافظت از شما اطلاعات بیشتری کسب کنید

http://www.google.com/intl/fa_sg/goodtoknow/protection/

اما درست همانند جهان واقعی، تمام افراد آنلاین نیت‌های خوبی ندارند. ... در محافظت از خود در برابر سرقت هویت، کلاهبرداری شخصی و فریب‌های اینترنتی کمک کند، ... در مورد روش‌های Google برای کمک به مبارزه با سرقت هویت، اطلاعات بیشتری کسب کنید. ... Gmail خود را بررسی کنید · از شبکه‌های ایمن استفاده کنید · مدیریت همزمان چندین حساب ...

جلوگیری از جرائم سایبری – برای همه – مرکز ایمنی – Google

https://www.google.com/intl/fa/safetycenter/everyone/cybercrime/

مدیریت امنیت و حریم خصوصی‌تان · جلوگیری از جرائم سایبری ... درباره مراحلی بدانید که می‌توانید انجام دهید تا از خودتان در محیط آنلاین محافظت کنید - مانند ... چگونه به شما کمک می‌کنیم و شما را در برابر حقه و کلاهبرداری شخصی محافظت می‌کنیم ... در مورد روش‌های Google برای کمک به مبارزه با سرقت هویت، اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

حريم خصوصی كاربران - کارتن پارت

http://www.3pbox.com/Privacy.htm

جهت شناسایی شما، اطلاعات شخصی هویت شما که ممکن است در این صفحات جمع آوری شود ... ما روش های فیزیکی، الکترونیکی و مدیریتی مناسبی را جهت محافظت از اطلاعات و ... و محفوظ نگه داشتن داده ها و استفاده صحیح از اطلاعاتی که آن لاین جمع آوری کرده ایم، ...

سازمان ثبت احوال كشور-صفحه اصلی

https://www.sabteahval.ir/default.aspx

از طریق سایت سازمان ثبت احوال سامانه خدمات الکترونیکی، مدارک هویتی مفقود شده خود را جستجو کنید. ... رییس سازمان ثبت احوال کشور طی حکمی علی رجبی‌وند‌چالی را به سمت مدیر کلی ثبت احوال ... مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور تاکید کرد: از تأثیر .... مرکز آموزش و پژوهش سازمان ثبت احوال کشور.

های وب - حریم شخصی

http://www.hiweb.ir/privacy-policy

ما هیچگونه اطلاعات شخصی و هویتی شما را هنگامی که وب سایت ما را ملاحظه می ... اطلاعات با توجه به وضعیت حساب کاربری، نوع خدمات و کار سیستم، مدیریت می شوند.

تدابیر حفظ حریم خصوصی | Nestlé Iran

http://www.nestle.ir/fa/info/تدابیر حفظ حریم خصوصی/home

متوجه باشيد كه نستله، ناظر هرگونه اطلاعات شخصي است كه شما در سایت نستله ثبت ... به هرگونه اطلاعاتي اطلاق مي گردد كه مي تواند جهت شناسايي هويت شما، ارتباط آنلاين یا ... نستله از روش های سازمانی و فنی جهت حفاظت از اطلاعات جمع آوری شده توسط این وب ... اختلافات، اجرای تعهدات مان و به منظور مدیریت اطلاعات ثبت شده، نگهداری می گردد.

از سیر تا پیاز: چرا باید از واتس‌اپ مهاجرت کرد؟ به کجا مهاجرت کنیم ...

http://www.zoomit.ir/software/9845-everything-about-whatsapp-migration

4 مارس 2014 ... همچنین SSL می‌تواند اعتبار و هویت یک سایت را تأیید نماید. ... امکان سوء استفاده از اطلاعات شخصی کاربران در برنامه‌های کمپانی‌های .... جواب این سؤال، شما را شگفت‌زده خواهد کرد؛ چرا که لاین در سه‌ماهه نخست ..... اصلا فایلای جیلبرینگ توسط ps4 خونده نمیشه ک بخواد از روش مثل اپ ..... این نظر به وسیله مدیر سایت حذف شده.

قوانین و مقررات معاملات آنلاین (Online Trading)

https://www.mofidonline.com/Storage/Online_Regulation.html

در هر حال، مسئولیت احراز هویت مشتری و مطابقت شخص متقاضی با مشخصات اعلام شده ... باید پس از احراز هویت مشتری نام او را به‌عنوان یکی از کاربران، در سامانة‌ اطلاعاتی خود .... ماده 9: عضو باید برای مدیریت معاملات بر خط، واحدی مجزا تشکیل داده و شخصی را جهت ... تبصره: روش ارزیابی موضوع این ماده، توسط هیئت مدیرهٔ عضو تصویب می‌شود .

كتابسراي اشجع - حریم خصوصی کاربران - خرید آنلاین کتاب، فروش ...

http://www.ashja.com/Fa/Privacy/حریم-خصوصی-کاربران.html

اطلاعات شخصی هویت شما که ممکن است در این صفحات جمع آوری شود شامل این موارد ... ما روش های الکترونیکی و مدیریتی مناسبی را جهت محافظت از اطلاعات و جلوگیری از ...

خرید شارژ همراه اول - حریم شخصی

http://www.autocharge.ir/index/privacy/

این "اصول" در مورد اطلاعات شخصی که در ارتباط با محصولات و خدمات عرضه شده توسط ... اطلاعات فنی در اکثر موارد شما می توانید بدون افشاء هویت خود وارد "وب-سایت" ما شده یا .... تجهیزات ایمنی "سرور"، کشف رمز (encryption)، اجرای روشها و فرآوریهای مدیریت حق ... تامین است، جهت تامین محرمانه بودن و ایمنی معاملات "آن-لاین" استفاده خواهیم کرد.

سیاست حفظ حریم خصوصی | San Diego Gas & Electric

http://www.sdge.com/سیاست-حفظ-حریم-خصوصی

روشهای اطلاعاتی سایتهای دیگری که به وب سایت SDG&E پیوسته هستند، تحت ... " اطلاعات شخصی" به اطلاعاتی معطوف می شود که به ما در مورد مشخصات هویت شما ... همچنین، ارتباطات آنلاین مربوط به خدمات آب و برق نیز ممکن است مستلزم تماسهای .... Energy Efficiency Survey · kWickview® · Energy Waves · Energy Management Tool ...

راهنمای جامع مدیریت حریم خصوصی در فیس‌بوک | یک پزشک

http://1pezeshk.com/archives/2012/11/guide-to-managing-your-facebook-privacy.html

11 نوامبر 2012 ... ۴- در صفحه مدیریت حریم خصوصی باز هم پایین‌تر بروید تا به قسمت Ads, ... در طول زمان شما اجازه دسترسی عده زیادی از اپلیکیشن‌ها را به اطلاعات ... راهنمای یک خودکشی آنلاین موفق! چگونه هویت مجازی کنونی‌مان را در اینترنت از بین ببریم؟ ... زوم کنه روش از روی همین ها میتونه به تمام زندگی و روحیات وگرایشاتم پی ببره!

صفحه ابتدا

http://www.sycurity.com/

در این مقاله برخی از خطرات خرید آنلاین و راه های جلوگیری از آنرا توضیح میدهیم. ادامه مطلب... نرم افزارهای مدیریت رمز عبور ... یکی از اولین چیزهایی که اغلب مردم در مورد حفاظت از هویت و اطلاعات شخصی خود بر روی اینترنت یاد می گیرند، ... داشته باشید، نیاز به روشی امن هست تا مطمئن شوید که تنها شما به اطلاعات شخصیتان دسترسی دارید.

مرکز اطلاعات علمی و تخصصی مدیریت شهری | UMIC

http://www.umic.ir/

بزرگترین مرکز اطلاعات علمی و تخصصی مدیریت شهری در کشور , برگزار ... تحول هویت اجتماعی ، پیامد معماری و شهرسازی نوگرا در شهر های نفتی خوزستان ... شخصی و مصرف انرژی · نوآوری در امور مدیریت شهری · نظام اطلاعات مدیریت شهری ... شناسایی ابعاد و راهکارهای تحقق مدیریت یکپارچه شهری با روش فراتلفیق .... به صورت آنلاین  ...