آیا می‌توانید دنیای بدون اینترنت را تصور کنید؟

آیا می‌توانید دنیای بدون اینترنت را تصور کنید؟

 

تألیف و ترجمه: حمید وثیق زاده انصاری
منبع: راسخون
 
اگر چه نمی‌توان خیلی درست و دقیق تصور نمود که دنیا بدون اینترنت چگونه خواهد بود، با این حال اما بیایید همه‌ی جنبه‌های مرتبط با این سناریو را مورد بررسی قرار دهیم.
آیا می‌توانید دنیای بدون اینترنت را تصور کنید؟
اینترنت به محبوب‌ترین ابزار مورد استفاده جهت بر قراری ارتباط و تبادل اطلاعات تبدیل گردیده است. اینترنت به شبکه‌ای از کامپیوترها اطلاق می‌شود که به یک دیگر متصل هستند و تبادل اطلاعات را امکان پذیر می‌سازند.
هیچ چیزی نتوانسته است به مانند اینترنت مردم را در یک مکان مشترک گرد هم آورد. اینترنت به یکی از مهم‌ترین اختراعات در تاریخ بشر تبدیل گردیده است و برای بسیاری از مردم دنیا یک شیوه‌ی زندگی به شمار می‌رود. اکثر مردم در رابطه با انجام هر چیزی که مطلوب نظرشان است چه در زندگی شخصی و چه در زندگی کاری کاملاً به اینترنت متکی هستند.
برای بیشتر ما در حال حاضر زندگی بدون اینترنت شبیه یک کابوس خواهد بود. پس چه اتفاقی خواهد افتاد اگر یک روز صبح از خواب بیدار شوید و متوجه شوید اینترنت اصلاً در زندگی شما وجود خارجی نداشته است؟ زندگی‌تان تا چه حد تحت تأثیر قرار گرفته و تغییر خواهد کرد؟
قبل از این که وظیفه‌ی دشوار تصور دنیای بدون اینترنت را بر عهده بگیریم بیایید به برخی از حقایق و ارقام مرتبط با اینترنت نگاهی بیندازیم.

حقایقی در باره‌ی اینترنت

• آمریکا از لحاظ تعداد کار بران اینترنت در رده‌ی سوم در سطح دنیا قرار می‌گیرد (21 درصد) و آسیا (36 درصد) و اروپا (29 درصد) در این رابطه در رده‌های اول و دوم قرار دارند.
• هر ماهه حدود 390 میلیون نفر در آمریکا به گشت و گذار در اینترنت می‌پردازند. بر اساس آمارهای جدید، به طور میانگین هر فرد حدود 27 ساعت در ماه در اینترنت گشت و گذار می‌نماید.
• حدود 294 میلیارد ایمیل به طور روزانه ارسال می‌شوند. بر این اساس، در هر ثانیه 8ر2 میلیارد ایمیل و در هر سال 90 تریلیون ایمیل در مجموع ارسال می‌گردند.
• گوگل پر کار بردترین موتور جستجوی اینترنتی است و روزانه جهت انجام بیش از یک میلیارد جستجو مورد استفاده قرار می‌گیرد.
• حدود یک ششم کل مردم دنیا حد اقل یک بار در ماه از اینترنت استفاده می‌کنند.
• به طور میانگین، در سایت توییتر روزانه حدود 200 میلیون توییت انجام می‌گیرد.
• برای ذخیره‌ی همه‌ی اطلاعات موجود در اینترنت به یک میلیارد DVD نیاز است.
• در هر دقیقه بیش از 70 ساعت ویدئو در سر تا سر دنیا در سایت یو تیوب بار گذاری می‌شود.

زندگی بدون اینترنت

با توجه به آمار و ارقامی که در بالا ارائه گردیدند و هم چنین با توجه به میزان نفوذ اینترنت در سطح دنیا، وقعاً مشکل بزرگی خواهد بود اگر روزی اینترنت به طور کامل از زندگی ما کنار گذاشته شود. ما در ارتباط با اکثر اموری که انجام می‌دهیم به اینترنت وابسته هستیم فرقی نمی‌کند این امور در رابطه با آموزش باشند یا خرید، معاشرت اجتماعی، یا تفریح و سرگرمی. اینترنت برای بسیاری از ما به یک شیوه‌ی زندگی تبدیل گردیده است. فقدان اینترنت می‌تواند به امری ویرانگر تبدیل گردد. چگونگی تأثیر گذاری چنین امری بر ابعاد مهم زندگی ما در ادامه ارائه می‌گردد.

سبک زندگی

تأثیر برخورداری از اینترنت بر سبک زندگی به این بستگی دارد که به چه میزان از اینترنت استفاده می‌کنید و اینترنت را در راستای انجام چه اموری بکار می‌گیرید. اگر به اینترنت معتاد هستید زندگی بدون اینترنت را درد آور خواهید یافت. اگر بخواهید یک موقعیت مکانی را بر روی نقشه‌ی دنیا مشخص نمایید شاید به سمت کتاب خانه‌ی خویش بروید.
در نبود امکانات آنلاین بخش قابل توجهی از وقت خود را در صفوف طولانی بانک‌ها، دفاتر پست، یا ادارات دولتی خواهید گذراند. روزها یا حتی هفته‌ها باید منتظر بمانید تا نامه‌تان از آن سوی دنیا به دستتان برسد. ناگهان متوجه خواهید شد که زندگی‌تان که سابقاً از آهنگ سریعی برخوردار بود از آهنگ بسیار کندی برخوردار گردیده است.

معاشرت اجتماعی

بسیاری از ما از اینترنت جهت تماس با دوستان و نزدیکان استفاده می‌کنیم. اگر به میزان زیادی به معاشرت‌های اجتماعی آنلاین عادت کرده‌ید در صورت نبود اینترنت برای این که عکس‌های آخرین سفر خود را با دوستانتان در سر تا سر دنیا به اشتراک بگذارید راهی پیدا نخواهید کرد.
ملاقات و تعامل با افرادی که خارج از منطقه‌ی شما زندگی می‌کنند کاری سخت و دشوار خواهد بود. شاید برای پیدا کردن دوستان جدید به یک باشگاه یا گروه فعال در محله‌ی خود بپیوندید. برای این که بتوانید با خانواده و دوستانتان گفتگو نمایید مجبور خواهید شد از تلفن استفاده کنید. در نبود رسانه‌های اجتماعی آنلاین غالباً با خود خواهید گفت که بهتر است به دیدن آنها رفته و با آنها به گفتگو بنشینید.

برقراری ارتباط

هنگامی که برقراری ارتباط از طریق ایمیل، پیام فوری، چت، یا رسانه‌های اجتماعی امکان پذیر نباشد ما مجبور خواهیم شد به شیوه‌های قدیمی بر قراری ارتباط با مردم متوسل شویم. ما مجبور خواهیم شد گزینه‌های ملاقات رو در رو، گفتگوی تلفنی، یا ارسال و دریافت نامه را انتخاب نماییم.
برقراری ارتباط از طریق اینترنت رایگان است، حال آن که شیوه‌های دیگر برقراری ارتباط وقت‌ گیر و هزینه ‌بر هستند. مجبورید نامه بنویسید و برای ارسال آن تمبر خریداری کنید، یعنی همان کاری که قبل از رواج اینترنت می‌کردیم. شرکت‌های پست و ارائه دهندگان خدمات تلفنی به خاطر افزایش تقاضا برای خدماتشان سود هنگفتی خواهند برد.

اطلاعات

اینترنت به دریای عظیمی از اطلاعات و منابع تبدیل گردیده است. فقدان اینترنت به این معنا است که نمی‌توان تنها با یک کلیک به سرعت و به آسانی به اطلاعات دست رسی پیدا کرد. برای کسب اطلاعات مجبور می‌شوید به کتابخانه‌ی محله مراجعه کنید و عملاً کل کتابخانه را زیر و رو کنید تا به اطلاعات مورد نظر خویش دست یابید و البته احتمال پیدا کردن سریع آن چه که می‌خواهید بسیار کم است.
دانش آموزانی که عادت دارند با استفاده از اینترنت تکالیف و پروژه‌های خود را کامل نمایند با مشکل مواجه خواهند شد و مجبور می‌شوند یک گزینه‌ی جای گزین را انتخاب نمایند. دانش آموزان یا دانشجویان برای تحصیل مجبور می‌شوند در مدرسه یا کالج حضور یابند. برای اطلاع از اخبار مجبور خواهید بود به تلویزیون یا روزنامه‌ی صبح مراجعه کنید.

محل کار

همه چیز در محل کارتان به هم خواهد ریخت. اگر کارتان عمدتاً با کمک اینترنت صورت می‌گیرد ممکن است شرکت‌تان مجبور شود کار خود را تعطیل نماید. اگر در محل کارتان به صورت جزئی از اینترنت بهره می‌گیرید و برای مثال از یک سیستم آنلاین جهت کسب ارقام و آمار از اینترنت استفاده می‌کنید این وظیفه‌ی ساده و آسان به یک فرآیند پیچیده و وقت‌گیر تبدیل خواهد شد.
سازمان‌ها برای این که به بقای خود ادامه دهند مجبور خواهند شد شیوه‌ها و فرآیندهای عملیاتی خود را به شکل اساسی تغییر دهند. میزتان پر از مدرک و پرونده خواهد شد و جستجو و دسته‌ بندی آنها به یک کابوس تبدیل خواهد گردید.

تجارت و اقتصاد

اگر اینترنت نباشد اقتصاد جهانی بیشترین ضربه را متحمل خواهد شد. بروز یک رکود اقتصادی بلند مدت در سطح دنیا باعث خواهد شد تا میلیون‌ها نفر از مردم شغل خود را از دست دهند و بسیاری از کسب و کارها تعطیل گردند. اقتصاد کوچک شده و به بازرگانان و مغازه‌های محلی محدود خواهد گردید. برای بسیاری از صنایع شاید دیگر ممکن نباشد به انجام امور تجاری با شهرها یا کشورهای دیگر بپردازند.
قیمت کالاها بالا خواهد رفت آن هم به این خاطر که بازیگران بازارهای محلی با رقابت کمتری مواجه خواهند بود. سرعت عملیاتی بالای کسب و کارها که به لطف اینترنت امکان پذیر گردیده است به شدت کند خواهد شد. اکثر معاملات به صورت دستی انجام خواهند گرفت و اکثر ارتباطات تجاری از طریق نامه‌های پستی و خدمات پیک امکان پذیر خواهد بود. تقاضا برای مشاغلی که با اینترنت سر و کار ندارند به شدت افزایش خواهد یافت.

نظرات برخی از مردم در باره‌ی اینترنت در ادامه آمده است:

"اینترنت بخشی جدایی نا پذیر از زندگی من محسوب می‌شود. من بر روی وب به معاشرت می‌پردازم، خرید آنلاین انجام می‌دهم، از اخبار مطلع می‌شوم و هر روزه به مطالعه‌ی مطالب جالب و خنده‌ دار می‌پردازم. از طریق اینترنت غذا سفارش می‌دهم و مشاوره و راهنمایی کسب می‌کنم. برای من دنیای بدون اینترنت به معنای تمام شدن اطلاعات و سر گرمی‌های نا محدود و هم چنین پایان فرصت تعامل با مردمی از سر تا سر دنیا است." رابرت 30 ساله
"خنده دار است! این سؤال را جدی می‌پرسید؟ خوب در آن صورت باید بگویم اوه نه!! از من می‌خواهید زندگی بدون اینترنت را تصور کنم؟ در آن صورت ترجیح می‌دهم از دنیا چشم بپوشم و به دنبال راه نجات باشم!! اینترنت یک دنیای مجازی را در اختیارتان می‌گذارد و این دنیا شاید همان جایی باشد که اکثر مردم هر روزه در آن نفس می‌کشند. من فکر می‌کنم بدون گوگل، شبکه‌های اجتماعی، و بازی‌های بی‌ پایان موجود در اینترنت دنیا متوقف خواهد شد." ایرن 19 ساله
"فکر می‌کنم در آن صورت مردم واقعاً از خانه‌هایشان بیرون آمده و با دوستان و همسایگان به گفتگو می‌نشینند. دانش آموزان برای کسب اطلاعات مورد نیازشان سراغ کتابخانه محل را خواهند گرفت. منتظر پستچی صمیمی محل خواهیم نشست تا نامه‌ها و کارت پستال‌هایمان را بیاورد. مدت زمانی را در صف طولانی بانک‌ها و ادارات سپری خواهیم کرد. اساساً زندگی به زمانی باز خواهد گشت که هیچ کس واژه‌ی اینترنت را نشنیده بود." جان 42 ساله
اینترنت به بزرگ‌ترین نیرویی تبدیل شده است که تمام ابعاد زندگی ما را شکل داده و تحت تأثیر قرار داده است. اعتیاد به یک چیز مفید، سر گرم کننده، و جالب هم چون اینترنت بسیار ساده و آسان است. با این حال، پس از این که اینترنت به بخش جدایی نا پذیر زندگی روزمره تبدیل گردید دل کندن از آن سخت و دشوار خواهد بود. نسل جوان که اینترنت را به عنوان یک منبع عمده‌ی ارتباطات و دانش می‌شناسند شاید در صورت فقدان اینترنت بدترین ضربه را متحمل شوند. برای کسانی که پیش از ظهور اینترنت زندگی کرده‌اند و زندگی بدون اینترنت را تجربه کرده‌اند باز گشت به شیوه‌های قدیمی‌تر زندگی نسبتاً آسانتر خواهد بود.
قبل از این که اینترنت به بخشی از زندگیمان تبدیل شود قادر بودیم زندگیمان را سر و سامان دهیم و اگر قرار باشد اینترنت روزی از زندگی ما خارج شود مطمئناً بدون آن نیز قادریم زندگی خویش را اداره کنیم، هر چند شاید به خوبی زمان بهره‌گیری از اینترنت نتوانیم این کار را انجام دهیم. اما خبر خوب این است که با توجه به دامنه‌ی گسترده، زیر ساخت‌های جهانی، و گستره‌ی فناوری اینترنت وقوع این وضعیت فرضی بسیار نا محتمل است. پس، از زندگی در بهشتی که اینترنت می‌نامیم لذت ببرید و خوش بین باشید، زیرا در آینده فناوری‌ها و ابتکارات اینترنتی بیشتری ظهور نموده و طرز فکر، عمل کرد، و زندگی ما را کاملاً دچار تغییر و تحول خواهند کرد. 

 

آیا می‌توانید دنیای بدون اینترنت را تصور کنید؟ - راسخون

http://rasekhoon.net/article/show/944616/آیا می‌توانید دنیای بدون اینترنت را تصور کنید؟/

10 سپتامبر 2014 ... اگر چه نمی‌توان خیلی درست و دقیق تصور نمود که دنیا بدون اینترنت چگونه خواهد بود، با این حال اما بیایید همه‌ی جنبه‌های مرتبط با این سناریو را مورد ...

تأثیر رنگ بر دکوراسیون | زیباشهر

http://zibashahr.com/1392.08/1952.html

19 نوامبر 2013 ... آیا می‌توانید دنیای اطراف خود را بدون وجود هیچ گونه رنگی تصور کنید؟ هر رنگ تاثیر فیزیکی و روانی خاصی را بر بیننده می‌گذارد و افراد واکنش‌های ...

چگونه هر فایلی را بدون استفاده از نرم‌افزار تبدیل کنیم؟

http://www.tafreevar.com/2718/convert-various-file-formats-online

27 دسامبر 2010 ... اما تصور کنید یک نرم‌افزار همه‌فن‌حریف وجود داشت که فایل خود را به خورد آن می‌دادیم و ... البته در دنیای نرم‌افزارهای دسکتاپ، چنین چیزی خیلی بعید است اما در دنیای ... البته اگر فایل مورد نظرتان روی اینترنت است می‌توانید با کلیک روی لینک ... آیا می توانید سایتی را معرفی بفرمایید که مشکلات کامپیوتر خودمان را به ...

چطور باشید تا مردها ستایشتان کنند؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/movafaghiat-raz/get2-men-stayshtan.html

اما آیا می‌توانید کاری کنید که آن شور و شوق را برای همیشه نگه دارید؟ ... خیلی ساده به این معنی است که سرتان شلوغ است و هیچ وقت تصور نخواهد کرد که علاقه‌ای ... ما به شما می‌گوییم چطور او را بدون هیچ تلاشی مجذوب خودتان نگه دارید. .... داشتن یک همسر خانه دار و هنرمند کافی نیست بلکه آن ها به دنبال زنی دنیا دیده می .... کامپیوتر و اینترنت.

چگونه می توان خوشحال تر زندگی کرد؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/psychology/zendegi-behtar/live2-happy.html

مجموعه: برای زندگی بهتر; اخبار،سرگرمی,آشپزی,مد,روانشناسی,اینترنت ... اما بعضی روزهای دیگر بدون آنکه علت را بدانیم کسل و بی حوصله هستیم، گویی هیچ چیز در ... شما می توانید تصمیم بگیرید که رئیس احساسات خود یاشید یعنی آنها را تحت کنترل خود در آورید. ... تصور کنید افراد در محل کار مرتب از شما می خواهند کاری را انجام دهید.

آیا می‌توانید به کامپیوتر خود اعتماد کنید؟ - پروژه گنو - بنیاد ... - Gnu

http://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.fa.html

این برنامه‌ها به طور پیوسته قوانین مربوط به اختیارات کاربر را از اینترنت دریافت ... شرکت، و یا این که به یک تهدید خطرناک برای کشور خودتان اجازهٔ عبور بدون بررسی بدهد. ... ممکن است تصور کنید که می‌توانید موارد نامطبوعِ یک نرم‌افزار خائن را پیدا ...

خطای دید: عکس های جالب و مطالب خواندنی خطای دید چشم ها - محشر دات کام

http://mahshar.com/khata_did/

مدت يك دقيقه به وسط تصوير خيره شويد بدون اينكه چشمان خود را حركت دهيد.سپس ناگهان ... فكر مي كنيد مي توانيد چنين چيزي بسازید؟ ... آيا مي توانيد در عكس زير 3 چهره ببينيد؟ ... عکس و مطالب جالب دنیای ورزش ... ترفند های مفید كامپيوتر و اينترنت ...

بــــــــــــــــــــــــهترین ها - روش کار با Skype اسکایپ (صحبت ...

http://www.ardebili.blogfa.com/post-1.aspx

11 ا کتبر 2014 ... اسكايپ نرم افزار محبوبي براي ارتباط از طريق اينترنت با دوستان و آشنايان مي باشد . ... استفاده از برنامه رایگان "اسکایپ" که به اکثر زبانهای دنیا از جمله .... و شما می توانید بدون استفاده از اینترنت با دوست خود صحبت کنید ، به همین سادگی . ... تصور کنید که بخواهید با چند نفر از دوستانتان به صورت صوتی چت ...

مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی

http://www.bartarinha.ir/

در خانه کالباس درست کنید ... خسته‌کننده به فضای آرام و گرم و راحتی پناه می برید و می توانید حسابی استراحت کنید. ... انیمیشن «توربو»، دنیای فانتزی حلزون ها ... وحشت را با 11 فیلم ترسناک تجربه کنید. bolet موسیقی زیرزمینی دست‌ پخت چه کسانی است؟ bolet حامد بهداد و دغدغه سینمای بدون فردین و بهروز ..... اینترنت پر سرعت.

تلفن همراه و تبلت - آنچه باید بدانیم ولی نمی دانیم!

http://masoud0098.rasekhoonblog.com/category/4232/1/

19 آگوست 2013 ... همچنین می‌توانید مواد شوینده‌ی مخصوص این‌کار را خریداری کنید. به طور مثال ... آیا مدتی است که به فکر خرید تبلت افتاده‌اید؟ اصلا جای ... کنید؟ دسترسی ۲۴ ساعته به اینترنت برای شما در درجه اول قرار دارد؟ ... بدون شک مهم‌ترین دلیل آن، قیمت پایین‌تر و سهولت حمل بالای آن‌هاست که باعث محبوبیت این دسته گشته است.

دانلود ها | نرم افزار, بازی, کتاب, موبایل, عکس

http://www.downloadha.com/

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید این ساعت تاچ اسکرین (صفحه لمسی) با ظاهری ... صفحه این ساعت در حالت عادی خاموش بوده و زمانی که شما صفحه آن را لمس کنید LED ... کار، مترو، خیابان و حتی مسافرت با دسترسی به اینترنت به این رسانه بسیار جذاب و .... کیکبو یک وسیله دوست داشتنی می باشد که شما بدون هیچ مهارت خاصی می توانید  ...

لردلی | پادشاه ترفندها

http://www.lordly.ir/

ویروس مخرب شبکه DNS Changer را شناسایی کنید – میکروتیک/لینوکس/ویندوز ... سلام دنیا شماره صفر - ماهنامه تخصصی نرم افزار های آزاد/متن باز ... به کمک این نرم افزار شما می توانید پیکربندی های موردنظر خود را بدون نیاز به محیط CLI انجام دهید. ... باشیم بدین صورت که آیا کارمندان و کاربران اینترنت در این سازمانها استفاده بهینه در ...

Interests Section of the Islamic Republic of Iran - Embassy of the ...

http://www.daftar.org/far/faq_far.asp?lang=Far

سؤال: شناسنامه من در ایران است آیا می توانم با تصویر آن تقاضای تجدید گذرنامه نمایم؟ .... در گذرنامه مادر ميباشند، ميتوانند بدون مادر و با گذرنامة مادر به ايران مسافرت نمايند؟ ... جواب: با ارائه مدارك لازم از جمله شناسنامه ميتوانيد درخواست گذرنامه ايراني كنيد. ..... می باشد که میتوانید از طریق اینترنت یا تماس با این نمایندگی دریافت نمایید.

وایرلس و وای-فای چه تفاوتی دارند؟ - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=242822

21 آوريل 2013 ... امروزه دسترسی اینترنت به روش Dial up ، ADSL ، Wi-Fi ، Wireless ... آیا زمانی که از اینترنت استفاده می کنید و به راحتی در بین صفحات وب جا ... این امكان را می دهد تا با استفاده از دستگاه های متفاوت، بدون نیاز به سیم یا ... شما می توانید ایمیل های خود را بررسی کنید، اجناس مورد نیاز را خریداری ... تازه های دنیای فناوری.

شگفت انگیز | جدیدترین آموزش ها , اخبار آی تی و تکنولوژی

http://www.shegeftangiz.com/

اگر اینطور است حتما این گزارش را تا پایان دنبال کنید. ... ارائه شده در حوزه فناوری اطلاعات، گوشی های موبایل فوق هوشمند و تکنولوژی تبلت در قالب آیفون و آیپد به دنیای عجیب و ... پرورش استعدادهای هوشی افراد به وسیله بازی کردن است، که می توانید آن را به صورت رایگان دریافت کنید ... آیا ۳۰ کلید میانبر در ویندوز ۷ و ۸ را می شناسید !

اینترنت همراه - مودم همراه - اینترنت قابل حمل - مودم قابل حمل

http://pardisangroup.com/اینترنت-همراه-مودم-همراه-اینترنت-قابل-حمل/خرید-مودم-اینترنت-همراه.aspx

آیا در محلی زندگی می کنید که امکان استفاده از اینترنت ADSL وجود ندارد؟ ... تصور کنید با دستگاهی فقط به اندازه یک فلش مموری بتوانید به اینترنت منصل شوید! ... پیشنهاد می کنیم - اینترنت همراه - که بوسیله آن می توانید در هر زمان و هر مکان به اینترنت پرسرعت .... امکان اتصال (online بودن) دائمی به اینترنت بدون صرف هزینه ای خاص ...