«رهایی» به روش ریاضیدان ها نوشته شد/ تبهکارانی که پلیس را به دردسر می‌اندازند

فرهنگ > تلویزیون - فارس نوشت:

کارگردان مجموعه تلویزیونی «رهایی» معتقد است این سریال ۱۰ قسمتی اثری پرتحرک و تأثیرگذار است که به دلیل فیلمنامه متفاوت و نوع ساخت، تجربه‌ای تازه در ژانر پلیسی محسوب می‌شود.

مسعود تکاور گفت: پیشنهاد ساخت «رهایی» زمانی مطرح شد که متن تجربه ساخت مستندی درباره یگان ویژه و همچنین مستند «پلیس ایران» را پشت سر گذاشته بودم، در حقیقت هم ما و هم ناجا به این نتیجه رسیدیم که لازم است زحمات خدمتگذاران مردم در یگان ویژه پلیس در قالب یک سریال پر تحرک به تصویر کشیده شود.

این کارگردان گفت: تهیه کنندگی این سریال به محمدرضا شفیعی رسید، تهیه‌کننده‌ای که تجربه تولید آثار بسیار خوبی مثل «وضعیت سفید» را در کارنامه اش دارد و به دلیل نوع نگاه و کار کردنش همکاری با او بسیار دلنشین است.

او ادامه داد: یکی دیگر از انتخاب‌های خوب این سریال نویسنده اثر بود، علی طالب آبادی انتخاب خوبی برای نگارش فیلمنامه بود و توانست اثری خلق کند که هم مورد پسند ناجا و هم مورد پسند مخاطب قرار بگیرد.

تکاور گفت: فیلمنامه این اثر با دقت و وسواس خاصی نوشته شده، طالب آبادی در این اثر مثل ریاضی‌دان عمل کرده و قصه را با فرمول جذاب نوشته است، یکی از نقاط قوت فیلمنامه او تعدد قصه و شخصیت‌هاست که به ما فرصت می‌داد از حضور بازیگران بسیاری در این سریال استفاده کنیم.

این کارگردان گفت: هدف ما از ساخت «رهایی» این بود که مخاطبان خود را با نیروی انتظامی نزدیک‌تر کنیم، همه قصه‌های این اثر واقعی هستند و تلاش واقعی یگان ویژه را به تصویر می‌کشند.

به گفته وی سارقان «رهایی» خلاف دیگر آثار پلیسی بسیار توانمند و باهوش هستند و در بسیاری موارد پلیس را به دردسر می‌اندازند.

تکاور با اعلام اینکه به اعتقاد من یکی از بزرگترین اقدامات شفیعی درباره این پروژه پافشاری بر گروه بود، گفت: ما در تولید این سریال از حضور 58 بازیگر استفاده کردیم، تعداد بازیگران شاخص در این سریال کم نیست اما سعی کردیم در کنار آنها از چهره های جدید هنری نیز استفاده کنیم.

این کارگردان درباره لزوم تولید سریال‌های پلیسی گفت: مخاطبان تلویزیون گاهی برای فرار از آثار خانوادگی و .. که چه بسا از نظر قصه غنی هم هستند اما جذابیت بصری ندارند، به آثار اکشن پناه می‌برند، بنا بر این لازم است که ما در تولید محتوا برای رسانه ملی سلیقه‌های مختلف را رعایت کنیم.

مجموعه تلویزیونی «رهایی» به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی و کارگردانی مسعود تکاور کاری از گروه مجموعه‌های تلویزیونی شبکه دو سیماست که در 10 قسمت 40 دقیقه‌ای برای پخش در هفته ناجا تولید شده است.

دانیال حکیمی، شاهد احمدلو، حسین سلیمانی، رامتین خداپناهی، رضا توکلی، نازنین پیرکاری، افشین سنگ چاپ، الهام جعفر نژاد، سوگل طهماسبی، امیرحسین مدرس، حمیدرضا هدایتی، سیدمصطفی قدیری، دانیال حکیمی، مهدی کریمیان و همچنین میترا حجار و سام قریبیان از بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند.

این سریال که قالبی اکشن و پلیسی دارد و به رهایی گروگان‌های گروه سارق توسط یگان ویژه ناجا می‌پردازد، سارقانی را به تصویر می‌کشد که رقیب سرسختی برای پلیس به شمار می‌روند. نیروهای ویژه پلیس برای خنثی کردن طرح و نقشه این گروه بزهکار دچار موانع فراوان می‌شوند.

از دیگر عوامل این سریال می‌توان به مهدی توکلی زانیانی برنامه‌ریز و دستیار یک کارگردان، فرزام گل سفیدی مدیر تصویربرداری، فرهاد عزیزی‌فرد طراح صحنه ولباس، مهدی جودی تدوین، بهنود یخچالی موسیقی، سعید احمدی مدیر صدابرداری، مهری شیرازی طراح گریم، داود جمشیدی مدیر تولید، سعید پروینی دستیار تهیه کننده، سیدرسول حاتمی مدیر تدارکات، محسن بهاری منشی صحنه، محمدحسن سعادت هندی عکاس، راضیه جباری روابط عمومی پروژه اشاره کرد.

 

23231

 

رهایی» به روش ریاضیدان ها نوشته شد/ تبهکارانی که پلیس را به دردسر ...

http://khabaronline.ir/detail/380262/culture/television

13 ا کتبر 2014 ... «رهایی» به روش ریاضیدان ها نوشته شد/ تبهکارانی که پلیس را به دردسر ... توانمند و باهوش هستند و در بسیاری موارد پلیس را به دردسر می‌اندازند.

علی دایی در پشت صحنه سریال "آخرین سلطان" - خبرآنلاین

http://khabaronline.ir/detail/379336/culture/television

7 ا کتبر 2014 ... «رهایی» به روش ریاضیدان ها نوشته شد/ تبهکارانی که پلیس را به دردسر می‌اندازند · معمای شاه تعطیل شد؟ نظر حسن جوهرچی درباره سریال «زخم»/ نیروی ...

تکاور: طالب‌آبادی به شیوه ریاضی‌دان‌ها «رهایی» را نوشت/ تبهکارانی که ...

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930720001339

13 ا کتبر 2014 ... ... ریاضی‌دان‌ها «رهایی» را نوشت/ تبهکارانی که پلیس را به دردسر می‌اندازند ... فارس گفت: پیشنهاد ساخت «رهایی» زمانی مطرح شد که متن تجربه ساخت ...

وزیر صنعت به خاطر گرانی خودرو به مجلس جواب پس می دهد

http://2ba2.com/external/وزیر-صنعت-به-خاطر-گرانی-خودرو-به-مجلس-جو

13 ا کتبر 2014 ... ... اصولگرایان است · افزایش تعداد قربانیان انفجار دیالی عراق · «رهایی» به روش ریاضیدان ها نوشته شد/ تبهکارانی که پلیس را به دردسر می‌اندازند.

لحظه به لحظه | رایس از موافقت ترکیه برای استفاده از پایگاه ...

http://www.lahzebelahze.ir/source/2502686/رایس-از-موافقت-ترکیه-برای-استفاده-از-پایگاه-اینجرلیک-برای-حمله-به-داعش-خبر-داد

13 ا کتبر 2014 ... ... اصولگرایان است · افزایش تعداد قربانیان انفجار دیالی عراق · «رهایی» به روش ریاضیدان ها نوشته شد/ تبهکارانی که پلیس را به دردسر می‌اندازند.

مدیریت سینمایی کشور، قانون را ملاک عمل خود قرار دهد - بولتن نیوز

http://www.bultannews.com/fa/news/224478/مدیریت-سینمایی-کشور-قانون-را-ملاک-عمل-خود-قرار-دهد

13 ا کتبر 2014 ... تکاور: طالب‌آبادی به شیوه ریاضی‌دان‌ها «رهایی» را نوشت. تبهکارانی که پلیس را به دردسر می‌اندازند. مدیریت سینمایی کشور، قانون را ملاک عمل خود قرار ...

اخبار پارسیک - ممنوع التصویر شدن برخی مجریان تلویزیون

http://news.parseek.com/Url/?id=9786654

19 ا کتبر 2014 ... ... باشد اما واکنشی است دربرابر ناجوانمردی‌ها/ نقدها ناجوانمردانه است · «رهایی» به روش ریاضیدان ها نوشته شد/ تبهکارانی که پلیس را به دردسر می‌اندازند ...

مقررات استفاده از لینک‌های رادیویی نقطه به نقطه برد کوتاه تصویب شد

http://fastnews.ir/news/4018173

13 ا کتبر 2014 ... کی روش درخواست تیم ملی کانادا برای برگزاری دیدار دوستانه را نپذیرفت ... ریاضی‌دان‌ها «رهایی» را نوشت/ تبهکارانی که پلیس را به دردسر می‌اندازند.

سریال تازه مدیری با سرمایه گذاری در حد صفر/ سینمای ایران، چریکی ...

http://www.titreakhbar.com/view/28598611

18 ا کتبر 2014 ... این گونه است که کارگردان، سناریست شده و فیلمِ فاقد داستان به مردم .... به روش ریاضیدان ها نوشته شد/ تبهکارانی که پلیس را به دردسر می‌اندازند ...

لزوم تناسب رشته‌های دانشگاهی با نیاز بازار کار - فست نیوز - فوری خبر

http://fastnews.ir/news/4018312

13 ا کتبر 2014 ... کی روش درخواست تیم ملی کانادا برای برگزاری دیدار دوستانه را نپذیرفت · وقتی ملکه زیبایی انگلیس شب را در خیابان به سر می‌برد+ عکس ... شروع بد شاگردان دوستی با باخت مقابل تایلند/ کار تیم ملی جوانان سخت شد .... طالب‌آبادی به شیوه ریاضی‌دان‌ها «رهایی» را نوشت/ تبهکارانی که پلیس را به دردسر می‌اندازند.