از پوستر فیلم «فرشته ها با هم می آیند» ساخته حامد محمدی که اول مرداد اکران می شود، رونمایی شد.

فرشته ها اول مرداد می آیند

روایت محمدی از ساخت این فیلم


از پوستر فیلم «فرشته ها با هم می آیند» ساخته حامد محمدی که اول مرداد اکران می شود، رونمایی شد.

فرشته ها با هم می آیند

فیلم سینمایی «فرشته ها با هم می آیند» اولین فیلم بلند سینمایی حامد محمدی است که در سی و دومین جشنواره فیلم فجر به نمایش در امد و مورد توجه منتقدین و اهالی رسانه قرار گرفت. اکران عمومی این فیلم از اول مرداد ماه در گروه سینمایی آزادی و سینماهای شهرستانها آغاز خواهد شد. پوستر «فرشته ها با هم می آیند» توسط بهزاد خورشیدی طراحی شده است. خورشیدی پیش از این طراحی پوستر فیلم هایی همچون «حوض نقاشی»، «امروز»، «تنهای تنهای تنها»، «سر به مهر» و ... را برعهده داشته است و جوایزی را هم برای این آثار دریافت کرده است. این فیلم به تهیه کنندگی منوچهر محمدی ساخته شده است.

در «فرشته ها با هم می آیند» جواد عزتی، نازنین بیاتی، رضا ناجی، الهام کردا، لیلی فرهادپور، سعید آرمند، حسین پرستار و... بازی می کنند.«فرشته ها با هم می آیند» محصول مشترک حوزه هنری و منوچهر محمدی است. این فیلم داستان یک روحانی جوان به نام احمد است که با همسرش لیلا در حالی با تنگدستی روزگار سپری می‌کنند که صاحب سه فرزند همزمان می‌شوند.

روایت حامد محمدی از فرشته ها ...

حامد محمدی پیش از ساخت «فرشته ها با هم می آیند» نگارش فیلمنامه هایی چون «حوض نقاشی» و «طلا و مس» را تجربه کرده. روایت او از نخستین تجربه کارگردانی اش را بخوانید:

«فرشته ها با هم می آیند» فضای متفاوتی با دو فیلمنامه «طلا و مس» و «حوض نقاشی» دارد؟

من همان نویسنده با همان روحیات هستم. با همان امضا و حال و هوا و این کار، تفاوت چندانی با کارهای گذشته ام ندارد. فقط این که در اولین تجربه کارگردانی سعی کردم فیلمنامه ساده ای را برای ساخت انتخاب کنم. بسیاری می گفتند «حتما بهترین فیلمنامه ات را گذاشته ای خودت بسازی». در صورتی که واقعا طرح ساده ای را انتخاب کردم.

کمی به عقب برویم و پیشینه هنری تان را مرور کنیم.

از سال 79 شروع به ساخت تیزر و مستند کردم و همزمان با تحصیلات دانشگاهی که فاصله زیادی از هنر داشت یعنی حقوق، کارم را ادامه دادم. تجربه تیزر سازی کمک زیادی به خلاصه گویی و نوشتن قصه و طرح در زمان کوتاه برایم بود. مستند 20 قسمتی «چالش های توسعه در مالزی» به سفارش شبکه چهار، مستند داستانی «خشت و آیینه» به سفارش شبکه پنج و چند کار دیگر را نیز ساخته بودم. تا اینکه سال 87 «طلا و مس» ساخته شد و بعد تعدادی از فیلمنامه های دیگری که نوشته بودم نیز ساخته شدند. خدا را شکر در این مدت هم فیلمنامه و هم فیلم هایی که ساخته شد، با اقبال روبه رو شدند. راستش برایم طبیعی بود که عده ای مثلا بگویند این فرد یک باره از کجا آمد و فیلم نامه نویس شد که خب همین طور یک باره هم نبود.

حامد محمدی پیش از ساخت «فرشته ها با هم می آیند» نگارش فیلمنامه هایی چون «حوض نقاشی» و «طلا و مس» را تجربه کرده. او درباره تجربه کارگردانی اش می گوید: من همان نویسنده با همان روحیات هستم. با همان امضا و حال و هوا و این کار، تفاوت چندانی با کارهای گذشته ام ندارد.

پدرتان در یادداشتی اشاره کردند برای ورود شما به سینما سخت گیری و حساسیت های خاصی داشته اند و حتی در انتخاب فیلم نامه های شما برای ساخت نیز بسیار سخت گیر بوده اند.

بله. ایشان همیشه این سخت گیری را در هم مرحله نگارش فیلمنامه و هم در مرحله ساخت دارند. اما در کنار این دقت نظر، نسبت به من حساسیت های خاصی داشته اند که هنوز هم این حساسیت ها وجود دارد. حتی ترجیح می دادند سرمایه گذاری روی فیلمنامه اول من، لزوما از بیرون نباشد و در نهایت هم این کار یک فیلم مشارکتی شد که حوزه هنری درصد کمتری از ایشان سرمایه گذاری کرد. حساسیت منوچهر محمدی تنها درباره من نیست و همیشه هر فردی بخواهد با آقای محمدی کار کند چنین حساسیتی را درک می کند. همین حساسیت نیز سبب شده اغلب آثارشان مورد تحسین قرار گیرد و گرچه گاه پیش آمده به دلایل متعدد از نظر منتقدان و گاه در ارتباط با مخاطب، اقبال نیافته باشد اما طبیعتا خود از عملکردشان راضی هستند.

تمایل ندارید از زیر سایه پدر خارج شوید؟

دوست دارم این سایه همیشه بالای سرم باشد و من هم زیر سایه ایشان باشم.

این مساله شاید از نگاه منتقدان چندان قابل قبول نباشد؟

من آرزو کردم همیشه سایه پدر بالای سرم باشد و نمی دانم چرا باید این موضوع برای منتقدان قابل قبول نباشد. به هر حال دوستان منتقد همیشه حساسیت های خاصی داشته اند و دارند. خیلی از همین دوستان منتقد بعد از «طلا و مس» یا «حوض نقاشی» انتقاد کردند. خیلی از نقدهای مثبت و خیلی از نقد های منفی برای شخص من به شدت سازنده و مهم بود. اما اگر قرار باشد منتقدان برای کارگردان تعیین تکلیف کنند که اشتباه است. کارگردان تلاش می کند فیلم خودش را بسازد و منتقدان نیز ارزش اثر را بررسی می کنند. من نیز سعی می کنم با ابزارهایی که در اختیار دارم فیلم خوبی بسازم اما در نهایت هدف اصلی فیلم سازی مردم هستند و واقعا سلیقه تمام منتقدان را عملی و درک کردن، سخت است و پاسخ به سلایق همه شان چندان راحت نیست.

فرشته ها با هم می آیند

فکر می کنم باید پرسشم را تغییر دهم. ترجیح می دهید چه زمانی از زیر سایه نام «منوچهر محمدی» به استقلال کامل برسید و به نام خود شناخته شوید؟

فکر می کنم تا کنون هم چنین استقلالی داشته ام. در یک سال گذشته با دو تهیه کننده دیگر نیز برای کار قرارداد بسته ام. من کار خودم را انجام می دهم و تمام سعی ام را می کنم از این نام سوءاستفاده نکنم و رعایت حرمت و پیشکسوتی ایشان را داشته باشم.

پدرتان تاکید کردند همیشه برای ورود شما به سینما، نقش ترمز را بازی می کرده اند. نظرتان چیست؟

واقعا این طور بوده است. سال گذشته تصمیم داشتم یک فیلم به اصطلاح هنری بسازم با لوکیشن ثابت و یک بازیگر که ایشان تاکید کردند خوب است در فیلم اول گام محکم تری بردارم و فیلمی بسازم که ارتباط بیشتری با مخاطب برقرار کند و به هر حال همیشه نظر ایشان برای من محترم است. اگر به میل خودم بود دوست داشتم بسیار پیش تر از این ها کارگردانی را تجربه کنم. از وقتی چشم باز کردم در محیط این چنینی بزرگ شده ام و حتی اولین متنی که با سواد کلاس اول ابتدایی خواندم، یک فیلم نامه بود که خواندنش سه هفته طول کشید و البته جیزی هم از آن متوجه نشدم.

تجربه اول را چطور دیدید؟

به شدت تجربه ای لذت بخش و شیرین بود و البته طبیعی است که اشتباهاتی هم داشته باشد که شاید بتوان برای یک فیلم اول از آن چشم پوشی کرد. اما سعی می کنم اشتباهاتی که به آن معترف هستم را در فیلم های بعدی تکرار نکنم.

از سختی ها هم می گویید؟

پیش از این شاید به عنوان یک فیلمنامه نویس شناخته شده بودم اما به عنوان کارگردان خیر و به هر حال ثابت کردن خودم به عنوان یک کارگردان ممکن بود کمی سخت باشد. به اعتقاد من فیلمنامه قابل قبول از خود دفاع می کند و حتی به شما می گوید «من را چطور بساز». از نظر مالی نیز باز هم فیلمنامه است که اعتماد تهیه کننده را جلب می کند. جناب «منوچهر محمدی» نیز به فیلمنامه اعتماد کردند و امیدوار بودند که مخاطب آن را می پسندد. من نیز تلاش خود را کردم و امیدوارم همین اتفاق نیز بیافتد.

به نظرتان فیلم در اکران و در ارتباط با مخاطب موفق خواهد بود؟

امیدوارم. به هر حال نمی توان وضعیت اکران را پیش بینی کرد زیرا فیلم های بسیاری را می بینیم که با رعایت همه پارامترهای موثر در جذب مخاطب مثل سوژه جدید و جذاب، فیلمنامه پر کشش، کارگردانی روان و بازی های خوب در گیشه موفق نبوده اند. موفقیت فیلم در اکران واقعا قابل پیش بینی نیست و بسیار مهم است که اثر در چه زمانی اکران شود و تبلیغات تلویزیونی و شهری آن چطور باشد و بسیاری موارد دیگر.

فرآوری: منیژه خسروی

بخش سینما و تلویزیون تبیان


منابع:

روابط عمومی فیلم/ بولتن جشنواره فجر

فرشته ها اول مرداد می آیند - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=281402

13 جولای 2014 ... از پوستر فیلم «فرشته ها با هم می آیند» ساخته حامد محمدی که اول مرداد اکران می شود، رونمایی شد.

فرشته‌ها باهم میآیند در فرهنگسرای نیاوران - همشهری آنلاین

http://www.hamshahrionline.ir/details/266612/cinema/iraniancinema

22 جولای 2014 ... همشهری آنلاین: فیلم سینمایی "فرشته ها باهم می‌آیند" ساخته حامد محمدی، روز چهارشنبه اول مرداد ماه در فرهنگسرای نیاوران به نمایش درمی‌آید.

فرشته ها با هم می آیند - سی نت

http://www.cinetmag.com/movies/showfilms.asp?ID=1316

فرشته ها با هم می آیند - 1392 / Fereshteha Baham Miayand ... رونمایی از پوستر « فرشته‌ها با هم می‌آیند»/ آغاز اکران از اول مرداد · تصاویر جدید از فیلم‌ «فرشته‌ها با هم ...

تنها شباهت «فرشته ها با هم می آیند» و «طلا و مس» از نگاه کارگردان ...

http://khabaronline.ir/detail/366774/culture/cinema

24 جولای 2014 ... حامد محمدی کارگردان فیلم سینمایی «فرشته ها با هم می آیند» تنها شباهت «طلا و ... سینما در فرهنگسرای نیاوران عصر روز گذشته اول مرداد ماه برگزار شد.

آمار فروش فیلم‌های روی پرده - مشرق نیوز | mashreghnews.ir

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/333796/آمار-فروش-فیلم‌های-روی-پرده

9 آگوست 2014 ... بنابراین گزارش، فیلم سینمایی «فرشته‌ها با هم می‌آیند» ساخته حامد ... «فرشته‌ها با هم می‌آیند» از اول مرداد به سرگروهی سینما آزادی اکران خود را آغاز کرده ...

جهان نيوز - «فرشته‌ها با هم می‌آیند»+تصویر

http://jahannews.com/vdcivpaprt1ayv2.cbct.html

6 آگوست 2014 ... «فرشته‌ها با هم می‌آیند» اولین فیلم بلند سینمایی حامد محمدی است که در سی و ... اکران عمومی این فیلم از اول مرداد ماه در گروه سینمایی آزادی و سینماهای ...

الف - آمار فروش فیلم‌های روی پرده

http://alef.ir/vdcfeed01w6dmxa.igiw.html?237079

تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۹ ... «فرشته‌ها با هم می‌آیند» از اول مرداد به سرگروهی سینما آزادی اکران خود را آغاز کرده است و در حال حاضر ۱۷ سینما در اختیار ...

فرشته‌ها با هم می‌آیند» در سینما هویزه مشهد - سوره سینما

http://asset1.sourehcinema.ir/?p=33825

9 آگوست 2014 ... «فرشته ها با هم می آیند» محصول حوزه هنری و منوچهر محمدی از اول مرداد ماه در سینماهای تهران و شهرستانها اکران عمومی شده است و تا کنون بیش از ۲۰۰ میلیون ...

پوستر خارجی «فرشته‌ها با هم می‌آیند» رونمایی شد | آوینی فیلم

http://www.avinyfilm.ir/content/7754

21 جولای 2014 ... پوستر خارجی فیلم سینمایی «فرشته‌ها با هم می‌آیند» که‌ از اول مرداد ماه اکران می شود، توسط بهزاد خورشیدی طراحی شد.

جدول اکران عید فطر در یک نگاه | آوینی فیلم

http://www.avinyfilm.ir/content/7958

3 آگوست 2014 ... سینماهای کشور از اول مرداد ماه به میزبانی چهار فیلم جدید "فرشته ها با هم می آیند"،"امروز "، "آذر شهدخت ، پرویز و دیگران "،"کلاشینکف"و"ردکارپت" ...

اکران عمومی فیلم سینمایی «فرشته ها با هم میآیند» آغاز شد - فرهنگ بان ...

http://www.farhangban.com/آخرین-محصولات-فرهنگی-هفتگی/1277-اکران-عمومی-فیلم-سینمایی-«فرشته­-ها-با-هم-می­آیند»-آغاز-شد.html

16 آگوست 2014 ... فیلم سینمایی «فرشته‌ها با هم می‌آیند» اولین فیلم بلند سینمایی حامد محمدی است که اکران عمومی این فیلم از اول مرداد ماه ۹۳ در گروه سینمایی آزادی آغاز ...

عکس‌های جدید نازنین بیاتی و جواد عزتی در «فرشته‌ها با‌هم میآیند ...

http://vista.ir/news/16200552/عکس‌های-جدید-نازنین-بیاتی-و-جواد-عزتی-در-«فرشته‌ها-با‌هم-می‌آیند»

19 جولای 2014 ... خبرگزاری تسنیم: فیلم سینمایی «فرشته‌ها با هم می‌آیند» اولین فیلم بلند ... تولید آن به پایان رسید و از اول مرداد ماه در گروه سینمایی آزادی و سینماهای ...

"فرشته ها باهم مي آيند" در فرهنگسراي نياوران به نمايش درمي‌آيد - آریا

http://www.aryanews.com/News.aspx?code=20140722110907688&svc=65

22 جولای 2014 ... خبرگزاري آريا- فيلم سينمايي "فرشته ها باهم مي آيند" ساخته "حامد محمدي" ، روز چهارشنبه اول مرداد ماه در فرهنگسراي نياوران به نمايش درمي‌آيد. به گزارش ...

نازنین بیاتی و جواد عزتی در فرشتهها با هم میآیند - مجله تفریحی چرتکه

http://4ortke.ir/1393/06/17/نازنین-بیاتی-و-جواد-عزتی-در-فرشته‌ها-ب/

8 سپتامبر 2014 ... فرشته ها باهم می آیند. ... اولین فیلم بلند سینمایی حامد محمدی با بازی جواد عزتی و نازنین بیاتی از اول مرداد ماه اکران عمومی خواهد شد . فرشته ها باهم می ...

ایسنا - عاشقانه یک "طلبه" جذاب‌تر از عشق‌های کافی‌شاپی

http://www.isna.ir/fa/news/93043117555/-عاشقانه-یک-طلبه-جذاب-تر-از-عشق-های-کافی-شاپی

22 جولای 2014 ... «در قصه فیلم «فرشته‌ها با هم می‌آیند» نوعی عشق متفاوت یا لطیف دیده ... فیلم « فرشته‌ها با هم می‌آیند» که قرار است از فردا ( اول مرداد ماه) و در اکران عید ...

معاون هنری وزیر ارشاد موفقیت گروه کر آوازی تهران را تبریک گفت - ایرنا

http://www.irna.ir/fa/News/81245624/سینما_-_تئاتر_-_تلویزیون/معاون_هنری_وزیر_ارشاد_موفقیت_گروه_کر_آوازی_تهران_را_تبریک_گفت

22 جولای 2014 ... فیلم سینمایی فرشته ها باهم می آیند ساخته حامد محمدی ، روز چهارشنبه اول مرداد ماه در فرهنگسرای نیاوران به نمایش درمی آید. نمایش فیلم فرشته ها باهم می ...