کمتر زنی در میان ریاضی‌دانان برجسته به چشم می‌خورد.

کمتر زنی در میان ریاضی‌دانان برجسته به چشم می‌خورد. برخی معتقدند مردان در رشته ریاضی با استعدادتر از زنان هستند. پژوهش‌گران آمریکایی با رد این نظریه، معتقدند که برابری اجتماعی در شکوفایی استعداد ریاضی موثر است. در میان ریاضی‌ دانان برجسته، به عنوان مثال میان برندگان مدال فیلدز که نوبل ریاضی شناخته می‌شود، نام هیچ زنی دیده نمی‌شود. مدال فیلدز از سال ۱۹۳۶ تاکنون به ۵۲ ریاضی‌دان برجسته دنیا اهدا شده است. برخی بر این باورند که مردان به طور ذاتی در رشته ریاضی استعداد بیشتری دارند.

تحقیقات موسسه بین‌المللى آزمون دانش آموزان «پیزا» که به ارزیابی و بررسی توانایی‌های دانش‌آموزان در کشورهای مختلف جهان می‌پردازد، نشان می‌د‌هد که در آلمان دانش‌آموزان پسر در رشته ریاضی نمرات بهتری دارند.

برتری دخترها در تونس و اندونزی

پژوهشگران دانشگاه ویسکونسی مدیسون آمریکا با در اختیار داشتن تحقیق سال ۲۰۰۹ موسسه «پیزا» و تحقیق بین‌المللی «تیمز» سال ۲۰۰۷ که آن‌هم سطح دانش و عملکرد دانش‌آموزان کشورهای مختلف جهان را بررسی می‌کند، نمرات ریاضی دانش‌آموزان دختر و پسر را با هم مقایسه کردند.
جالب این‌جاست که این دو تحقیق نشان می‌د‌هند در کشورهایی مانند مراکش،‌هلند و ارمنستان، تفاوتی میان نمرات دانش‌آموزان دختر و پسر در رشته ریاضی دیده نمی‌شود. در اندونزی و تونس حتی دخترها بهتر از پسرها هستند.در آمریکا تفاوت میان دخترها و پسرها هر سال‌کمتر شده است. در حالی‌که در دهه هفتاد میلادی در برابر هر ۱۳ پسر مستعد در رشته ریاضی یک دختر وجود داشت، اکنون در برابر هر ۳ پسر یک دختر دیده می‌شود.

در این کشور آمار دخترانی که در رشته‌های مرتبط با ریاضیات تحصیل کرده‌اند، در ۵۰ سال گذشته از ۵ به ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است. این بررسی‌ها نشان می‌دهد که استعداد پسرها در رشته ریاضی ذاتی نیست. اگر این چنین بود، دخترها امکان این پیشرفت قابل ملاحظه را نداشتند. 

جالب این‌جاست که در برخی از کشورهای خارومیانه مانند بحرین و عمان، درحالی‌که دخترها در مجموع نمرات خوبی در رشته ریاضی نداشته‌اند، نمرات پسرها بدتر بوده است.

مادران موفق صاحب فرزندان با استعدادتر

پژوهش‌گران دانشگاه ویسکونسی مدیسون آمریکا معتقدند آموزش‌های فرهنگی و اجتماعی نقش موثری در شکوفایی استعداد ریاضی دارند.
این پژوهش‌گران با اشاره به شاخص‌های توسعه انسانی، از جمله تحصیلات، سلامت و موقعیت سیاسی هر کشور به این نتجیه رسیده‌اند که هرچه برابری جنسیتی در یک جامعه بیشتر باشد، استعداد ریاضی دانش‌آموزان ان جامعه نیز بیشتر است.

پژوهش‌گران آمریکایی به طور روشن می‌گویند: «یک مادر تحصیل‌کرده و شاغل که درآمد خوبی دارد، فرزندان با استعدادتری در رشته ریاضی دارد. فرقی هم نمی‌کند که فرزندان او پسر باشند یا دختر.»

این پژوهش‌گران با توجه به باور عده‌ای که معتقدند افزایش حقوق زنان به معنای کاسته شدن از حقوق مردان است، تأکید می‌کنند: با افزایش حقوق زنان، استعداد ریاضی دختران و پسران نسل بعد شکوفا می‌شود و در اینجا مردان و زنان هر دو از برابری اجتماعی سود می‌برند.

         

آیا استعداد پسرها در درس ریاضی از دخترها بیشتر است؟ - خبرآنلاین

http://www.khabaronline.ir/detail/204632/weblog/abdollahi

20 مارس 2012 ... آیا پسران در رشته ریاضی بااستعدادتر از دختران هستند؟ ... در آمریکا تفاوت میان نمرات ریاضی دخترها و پسرها در 50 سال گذشته هر سال‌ کمتر شده است.

آيا استعداد رياضي دختران كمتر از پسران است؟ - موسسه تخصصي ...

http://daneshgostaran.ir/?partid=4291&indexid=122

آیا استعداد ریاضی دختران کمتر از پسران است؟ کمتر زنی در میان ریاضی‌دانان برجسته به چشم می‌خورد. برخی معتقدند مردان در رشته ریاضی با استعدادتر از زنان هستند.

موسسه تخصصي رياضيات دانش گستران ›› المپیاد ریاضی نوجوانان

http://daneshgostaran.ir/?partid=4299

شناخت والدین اززمینه ی استعدادهای فرزند خود را برای ادامه ی تحصیل در رشته های ریاضی درسنین پایین تر ویژگی های ... آيا استعداد رياضي دختران كمتر از پسران است؟

بازی با اعداد و نقش کلیدی آن در عملکرد ریاضی دانش آموزان - آی هوش

http://www.ihoosh.ir/Articles/Article.aspx?id=61686

22 سپتامبر 2014 ... در تمرینات دشوار ریاضی نیز این کودکان عملکردی حدود 15% بهتر از کودکان گروه شاهد دارند. ... آیا استعداد ریاضی دختران کمتر از پسران است؟

میگنا - ويژگي هاي کودکان تيزهوش

http://www.migna.ir/vdccoiqs.2bqm08laa2.html

افراد با هوش کساني هستند که ضريب هوشي شان از حد عادي مقداري بالاتر است. ... 5 – توجه و علاقه به ساعت ها و تقویم ها در سنین كم . ..... سلام , امروز از پسر 5/5 ساله ی من تست هوش گرفتن که ضریبش شده 137 , میخواستم بدونم آیا .... اما بعضي وقتا يه چيز هاي خيلي آسون كه همه بلدند را نميدونم اما گاهي جواب هايي ميدهم و مسائل رياضي و غيره را حل ...

کدام باهوشترند، زنان يا مردان ؟ - سایت فکرنو

http://www.fekreno.org/articlefekreno/arfek278.htm

مهم ترين عاملی که باعث تفاوت در افراد می شود، هوش است در واقع هوش در مغز انسان جايگاه ... نسل های گذشته ما را به خود اختصاص داده، اين است که آيا مردان از زنان باهوشترند؟ ... از طرف ديگر در مردان ارتباط کمتری بين دو نيمکره مغزشان وجود داشته و به آنها اين .... استاندارد ديگری در آمريکاست، مردان را در رياضيات کمی بالاتر از زنان می داند.

Aftabgardan - خانم ها در چه رشته هایی موفق تر هستند؟ آقایان در چه ...

http://aftab.cc/article/1151

3 سپتامبر 2013 ... اینطور که می‌گویند و مشخص است، جایی که عقل زیاد باشد، عشق کم .... مثلاً در یک کلاس برنامه‌نویسی می‌بینی پنج دختر هستند و یک پسر. ... یعنی دختری که احساس می‌کند روحیات مردانه دارد نباید وارد رشته ریاضی و ..... در سراسر جهان در انتخاب شغل و رشته توانایی ها و استعداد های افراد در نظر گرفته میشه نه جنسیت اونها.

روانشناسي زنان - مدیریار

http://www.modiryar.com/management-topics/woman/4981-روانشناسي-زنان.html

26 نوامبر 2012 ... آیا تفاوتهای شخصیتی، استعدادها یا آسیب شناسی روانی زنان ومردان متفاوت است .... 8- دختران مهارت کلامی بهتری دارند اما پسران در ریاضیات عملکرد بهتری دارند. ... مردان کمتر از زنان می خوابند و گاهی خواب آنها روزانه کمتر از٦ساعت است و ...

زنان باهوش ترند یا مردان؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/psychology/khanevde-m/feminine-man-keen.html

زنان جوانی که دیگر نمی خواهند با همسرشان بسازند، آیا تا به حال پای درد و دل زنان مطلقه نشسته… ... ویژگی های ساخت و عملکرد اعضا و دستگاه های بدن دختران و پسران متفاوت است. ... پسرها ارتباط های مکانیکی را بهتر درک می کنند و استعداد ریاضی بهتری نسبت به ... اما کمتر به مقام پرستی روی می آورند و این امر به مقدار زیادی از شکوفایی ...

به من بگویید چرا - از زندگی

http://blog.ahmadnia.net/spip.php?article1242

9 مارس 2008 ... خیلی از ما این حس را داریم که زنان کمتر به مسائل فنی یا حوزه های فنی ... است به ویژه در رشته های خاصی چون فیزیک و ریاضی و رشته های مهندسی. .... خلاصه اینکه: برای قضاوت این که آیا زنان در رشته های فنی کم استعدادند یا نه، بسیار زود است. .... بر درک پسران ارائه می دهند به این معنی نیست که دخترها کمتر استعداد دارند ...

ازدواج شرم‌آور زنی با پسر 23 ساله‌اش/ ثروت واقعي "بابک زنجاني" چقدر ...

http://www.yjc.ir/fa/news/4770769/ازدواج-شرم‌آور-زنی-با-پسر-23-ساله‌اش-ثروت-واقعي-بابک-زنجاني-چقدر-است-با-شیطان-مذاکره-می‌کنیم-اما-با-احمدی‌نژاد-نه

به گزارش بهار، پسر این زن می‌گوید: طبق رسومات قبیله ای پدرم موظف بوده است .... اگر کشور ما مثل کشورهای دیگر بود و مرزهای لبنان، امنیت داشت آیا حزب‌الله مسلح می‌شد؟ .... و كمتر رسانه‌اي است كه به مرموزترين ميلياردر تاريخ ايران علاقه‌اي نداشته باشد. ..... در دنیا است، در حال نقشه‌برداری از ژن‌های افرادی است که در ریاضی از هوش و

Dreams

http://thekeyofdreams.blogspot.com/

20 سپتامبر 2014 ... آیا هوش ریاضی دخترها کمتر از پسرهاست؟ ... در مقابل شواهدی فزاینده‌ بیانگر آن است که تفاوت‌های دختران و پسران در ریاضیات بیشتر ریشه فرهنگی ...

فروردین 1391 - شیرزاد عبداللهی - blogfa.com

http://shirzaad.blogfa.com/9101.aspx

12 آوريل 2012 ... طبق طرح سیاح قرار است که سالانه يک ميليون دانش آموز پايه سوم دبستان ... نخبه را شناسایی كرده و بستر و زمینه شكوفایی استعدادهای آنان را فراهم می كند". ... آیا پسران در رشته ریاضی بااستعدادتر از دختران هستند؟ ... این جایزه هر چهار سال یک بار به ریاضی‌دانان جوان (کمتر از چهل سال) که کار با اهمیتی در ریاضی انجام داده ...

فروردین 1391 - Ravan Yar - Blogfa

http://baravanyar.blogfa.com/1391/01

اگر وقتتان كم است، بدون ناديده گرفتن نيازهايش اين نكته را به او بگوييد. .... آیا به موضوعات خوب فکر می‌کنید یا موضوعات بد؟ ..... مردان است، تأکید می‌کنند: با افزایش حقوق زنان، استعداد ریاضی دختران و پسران نسل بعد شکوفاتر می‌شود و مردان و زنان ...

دختران و پسران متفاوت یاد می گیرد - به نام خدا - فریده جلیلوند

http://khatehrangi.persianblog.ir/post/905/

30 نوامبر 2011 ... ... خشونت و پرخاشگری به کودکان · ایا فرزندتان می داند که دوستش دارید ؟ ... معتقدند که استعداد و هوش پسران بیشتر است. ... برخی از جنبه‌های ریاضیات و علوم نگاه می‌کنیم به این نتیجه می‌رسیم که مغز دخترها و پسرها حالت علمی دارد. ... پسرها در مجموع به مراتب کمتر حرف می‌زنند، حال آن که در میان دختران چنین چیزی نیست.

اولین مرجع خبری پاقلات - دانستنیها

http://www.paghalat.ir/tag/دانستنیها

آیا میدانید : دندان تنها بخش از بدن انسان است که ترمیم نمی شود ؟ ... شماره امروز روزنامه دیلی تلگراف، محققان می گویند پسران با استعداد بیشتر در درک مفاهیم ریاضی متولد ... شد، مشاهده کردند میانگین نمرات دختران در دروس ریاضی از پسران دو درصد کمتر است. ... بر این اساس تفاوت موجود بین نمرات ریاضی دختران و پسران د