بعد از يادگيري اينكه چگونه اشياء را بردارد، كودك هشت ماهه تان ممكن است زمان زيادي را تنها براي دست به دست كردن اسباب بازيها يا چيدن چيزها دركنار هم صرف كند.

بعد از يادگيري اينكه چگونه اشياء را بردارد، كودك هشت ماهه تان ممكن است زمان زيادي را تنها براي دست به دست كردن اسباب بازيها يا چيدن چيزها دركنار هم صرف كند.
او همچنين ممكن است شروع كند به ارتباط دادن كلمات با اشياء و در اين زمان است كه مي توان براي كمك به يادگيري او از كتابها، بازيهاي و اسباب بازيهاي ساده اي كه كلمات و صداها را معرفي مي كنند، استفاده كرد.
 كودك در اين سن چگونه بازي مي كند؟
- او مي تواند در هر دو جهت سينه خيز برود و بعضي مواقع در حالي كه در كنار يك شيء است، آنرا نگه دارد.
- كم كم ارتباط دادن دو رفتار به يكديگر را شروع مي كند.
-ياد مي گيرد كه اشياء بقاء دارند و مي فهمد كه  زمانيكه از جلوي چشمش دور  ميشوند ،لزوما غيب نمي شوند. 
- حوادث اخير  به خاطرش مي مانند. 
-مهارتهاي  او رشد كرده اند و مي تواند اشياء كوچك را بردارد.
-او با دقت در حال كاوش در جهان اطرافش است.
- شروع به ادا كردن صداها كرده و اين كار را با حروف صدادار آغاز مي كند.
اسباب بازي هاي متناسب با سن نوزاد 8 ماهه :


 1-وسايل بازي كه به ايستادن و سينه خيز رفتن كمك مي كنند
وسايلي كه كوك حين كار با آنها بايد بايستد يا با آنها راه برود آسان و سرگرم كننده بوده و بچه هاي كوچك را با بسياري از چيزهاي جالب براي انجام دادن مشغول مي كنند.
روشي كه شما و كودكتان با اين نوع اسباب بازي ها بازي مي كنيد، همراه با رشد مهارت هاي او تغيير كرده و كم كم پيشرفته تر  مي شوند.سعي كنيد جنبه هاي مختلف اسباب بازي، رنگها و شكلهاي مختلف آن را  به او نشان دهيد.
از اصطلاحات و كلمات توصيفي هر چه بيشتر در مكالمه با او استفاده كنيد؛ كودكان در اين سن از شنيدن لذت مي برند ضمن اينكه اين كار به آنها كمك مي كند كه توليد صدا كنند.
ماهيچه هاي در حال رشد كودك را با تشويق او به هل دادن اسباب بازي هاي غلتان يا سينه خيز رفتن به دنبال آن ها تمرين دهيد. آيا او مي تواند خود را بالا بكشد و در كنار اسباب بازي بايستد؟ زياد تشويقش كنيد و خواهيد ديد كه به تدريج موفق مي شود.
 2-اسباب بازي هاي خانه سازي و جورچين
به محض اينكه كودك بتواند اشياء را دست به دست كند، توانايي چيدن قسمت هاي مختلف يك اسباب بازي و خانه سازي نيز در او ايجاد مي شود و هر چه اين فرايندها پيچيده تر مي شوند توانائي هاي او هم افزايش پيدا مي كنند.
قبل از اين كار، به او كمك كنيد تا  روي يادگيري "خالي و پر "و "داخل و خارج " خوب تمركز كند و آنها را ياد بگيرد. مثلا،در بازي هاي جور چين، همزمان با آن شكل و رنگ اشيائي كه با آنها كار مي كند را هم يادآوري كنيد مثلا بگوييد: "تو داري جعبه قرمزو ميذاري داخل. اين گرده". عمدا شكل و رنگ را عنوان كنيد و بگوييد كه دارد داخل مي رود يا خارج. زماني كه تمام جعبه ها خارج شد، بگوييد خالي. زماني كه تمام آنها داخل است بگوييد پر.سپس ،زماني كه كودك براي درك اشكال آماده است، تمام شكلها به جز يك نوع (مثلا انواع گرد) را بيرون بگذاريد. به كودك اجازه بدهيد دايره را در سوراخ صحيح قرار دهد و اگر مشكل دارد، به سوراخ گرد اشاره كنيد و بگوييد، "اينو امتحان كن". اگر متوجه نشد چه بايد بكند آن را رها كنيد و صبر كنيد تا كم كم در دفعات بعد خودش با آزمون و خطا راه درست را پيدا كند.وقتي كودك به اشكال گرد تسلط پيدا كرد، آن جعبه ها را كنار گذاشته و بگوييد، "حالا بيا اين جعبه هاي مربع رو امتحان كنيم" و زماني كه كودك توانست آن شكل را درك كند، هر دو فرم را با هم امتحان كنيد. اين كار ممكن است در همان روز انجام شود يا روز بعد يا يك هفته بعد يا مدتها بعد. تمام اينها بستگي به ميزان آمادگي كودك در زمان بازي دارد.
هميشه او را تشويف كنيد و مطمئن باشيد كه بچه ها بيشتر از طريق آزمون وخطا و حل مساله مي توانند ياد بگيرند تا اينكه شما كاري را برايشان انجام دهيد.
3-اسباب بازي هاي آهنگ دار
"اگه من اينو بچرخونم چي ميشه؟" بچه ها در اين سن دوست دارند كشف كنند كه چگونه مي توان چيزي را به كار انداخت. اسباب بازي هاي سرگرم كننده به آنها اين فرصت را مي دهد كه چيزها را تشخيص داده و با امتحان كردن ،فكر كردن را ياد بگيرند.
براي جلسه اول بازي كودك با اين اسباب بازي ها، آنها را بر روي حالت پخش موسيقي قرار دهيد و به او ياد دهيد كه چگونه دكمه ها را فشار دهد؛ نشان دهيد كه چگونه مي توان صفحات كتاب آهنگ را ورق زد و يا آن را نواخت. در اين سن شايد بهتر باشد كه بر روي عمل و عكس العمل به جاي الفبا و اعداد تمركز كنيد.
از آنجائي كه كودك در اين زمان در حال ساخت زبان دريافتي است، هر چه كلمات بيشتري مي شنود، با كلمات بيشتري آشنا شده و درك بيشتري از چيزها خواهد داشت. اين مهارت ها را با گفتن اسامي رنگها، شكلها و حيواناتي كه مي بينيد تقويت كنيد. "صداي بوقو مي شنوي؟". "بذاريم بچه گربه پايين و بالا بره". "فكر مي كني اين بچه گربه چي ميگه؟"
4-اسباب بازيهاي داراي صفحه مدرج، اهرم و دكمه
باعث انجام كاري شدن با يك اسباب بازي، مانند فشار دادن يك دكمه، به صدا در آوردن زنگ يا باز كردن در ، به ذهن كودك چيز جديدي مي دهد كه درباره آن فكر كند و فرصتي به او مي دهد كه  ابراز احساسات كند وبا ايجاد يك تغيير احساس غرور كند !
به او نشان دهيد كه چگونه مي توان با  قسمت هاي مختلف اسباب بازي ،كار ي كرد و بعد تشويقش كنيد كه همان كار را انجام دهد"من صفحه شماره گير و چرخوندم... حالا نوبت توست " " فكر مي كني دكمه رو فشار بديم صداي جيرجير در مياد؟" مكانيك ساده اسباب بازي توجه كودك را جلب خواهد كرد.
همچنين ،به او كمك كنيد تا با اشاره به هر كدام از رنگ ها، آنها را تشخيص داده و كم كم نام آنها را بگويد. با اشاره به اشياء هم رنگ در اطرافش اين يادگيري را تقويت كنيد: "نگاه كن پيرهن مامانم قرمزه".
در اين مرحله خوب است كه آموزش مفاهيم اعداد  را هم  حين بازي اسباب بازي، با صحبت كردن درباره آنها شروع كنيد. اگر مثلايك موز و دو كلوچه داريد با دادن آنها به كودك، بلند بشماريد: يك، دو، سه.
در پايان ماه كودك شما براي تشخيص حروف، اعداد و اشكال آماده خواهد بود. مي توانيد با اشاره به اين ها در اسباب بازي و سپس با اشاره به موارد مشابه در اطرافتان  كمك كنيد اين مفهوم ها بهتر در ذهنش جا بيفتند.

      

روند تكامل كودك از هفت الی ده ماهگی - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=5741

8 مارس 2004 ... روند تكامل و رشد كودك ( قسمت چهارم ) در قسمت قبل به روند تكامل كودك از یك الی شش ... در طی دو ماه آینده او یاد خواهد گرفت كه با گرفتن اشیاء اطرافش خود را از حالت ... كه از یك دستش بیشتر استفاده كند ؛ دست راست یا چپ ، اگر یك اسباب بازی به ... قد او در این سن به طور متوسط 71 سانتیمتر و وزنش حدود 8/8 كیلوگرم است .

بازیهای آسان برای تقویت هوش و خلاقیت کودک 15 تا 18 ماهه - نی نی جان

http://ninijan.persianblog.ir/post/33/

18 آوريل 2012 ... بازیهای آسان برای تقویت هوش و خلاقیت کودک 15 تا 18 ماهه. نویسنده: عطیه ... باشید و آن را دوست داشته باشید برای این بازی مناسب است: - صبح که از ...

مهتاب وجیقیله هاش

http://sweetdream.persianblog.ir/

اسباب بازی مناسب کودک و نوزاد 11 ماهه ( نی نی 11 ماهه): ... اندازه عددی که رو کاغذ می نویسم از پس اندازت بدی میاد با یه کاغذی که رو اون از یک تا 8 رو نوشته میگه ::ععع.... ع.

بازي‌هاي آسان براي تقويت هوش و خلاقيت نوزاد ‌(از تولد تا 36 ماهگي ...

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=9295&

استفاده از وسایل خانه برای ساخت اسباب بازی ... اميدوارم بتوانيد با انجام بازيهاي هدفمند و پرمحتوا به رشد مغزي كودك .... باشيد و آن را دوست داشته باشيد براي اين بازي مناسب است: ..... عزيزم بازي براي ني نيه 8 ماه و 9 ماهه چي داري؟

نی نی عکس | آلبوم عکس بچه ها و نی نی های خوشگل | آپلود عکس

http://www.niniaxs.ir/

IMAGE. ویژگی های یك اسباب بازی مناسب ... 2. 0. سید ماهان میرزاده مرعشی ، 6 ماهه از اهواز ... 20. 5. رکسانا تاج الدین ، 10 ماهه از تهران ...... قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 بعدی. نی  ...

نوزاد 6 ماهه تا 1 ساله - نی نی عکس | آلبوم عکس بچه ها و نی نی های خوشگل ...

http://www.niniaxs.ir/index.php/6-1

ویژگی های یك اسباب بازی مناسب ... نوزاد 6 ماهه تا 1 ساله ... 1. 0. پارلا محمودزاده ، 7 ماهه از تبریز ... 0. رکسانا تاج الدین ، 10 ماهه از تهران ... كوروش كشوردوست ، ١٠ ماهه از مشهد.

راه های تقویت مغز کودک - پارسه گرد

http://www.parsegard.com/childchildcare/راه-های-تقویت-مغز-کودک.html

پنجشنبه، 8 آبان | 23:39:25 ... 8. زمان مناسب برای بارداری ... نوزادان در طول 12 ماه اول زندگیشان، تقریباً بدون هیچ وقفه ای اطلاعات را جذب می کنند، به کاوش می پردازند و آزمایش ... اشیائی را که برای کودک تان خطری ندارند، در جعبه اسباب بازی اش بیاندازید.

نوازد کمتر از یک ماه را سوار هواپیما نکنید - مراقبت از نوزاد - کودک آکا

http://koodakan.akairan.com/koodak/nozad1/2012918212237.html

سن مناسب برای نوزاد در سفر هوایی. در مورد سفر هوایی نوزادان زیر یک سال، ... مراقبت از نوزاد - نی نی سایت. برچسب ها: ... بازی بدون اسباب بازی با نوزادان چهار تا هشت ماهه  ...

اسهال-چطور مي توانم بفهمم كه كودك دچار اسهال شده است؟-پرشین پرشیا

http://www.persianpersia.com/health/hdetails.php?articleid=10974&parentid=69&catid=74

5 جولای 2012 ... اگر مدفوع كودك گاه و بيگاه شل باشد نگراني ندارد ولي اگر حركات روده .... اگر كودك كوچكتر از سه ماهه به اسهال مبتلا شود بايد به پزشك مراجعه كنيد. ... علائم كاهش آب بدن نظير خشكي دهان و عدم خيس كردن پوشك به مدت 6 تا 8 ... از لمس اسباب بازي يا ساير اشيا كه قبلا به مدفوع آلوده كودك ديگري آغشته شده ... نی نی سایت, :منبع ...

اسباب بازی های مناسب کودکان (قسمت اول) - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/hamechiz/archives/204574.php

15 سپتامبر 2013 ... نی نی های شیک پوش و فشن تهرانی + تصاویر ... بازی ها و اسباب بازی های مناسب برای کودکان ... در ماه ششم خندیدن، پرتاب کردن اسباب بازی ها و لذت بردن از صدای به زمین خوردن آن ها و ..... مهمترین عناوین روزنامه های چهارشنبه 1393/8/7 ...

لحظه های کودکی

http://mychildhood.blogfa.com/

پارمیس جونم معذرت می خوام دیگه وقت نمیکنم به وبلاگت سر بزنم االان 16 ماهه شدی ... [ دوشنبه بیست و سوم دی 1392 ] [ 8:20 ] [ مامان سمانه ] ... خرد خرد بدون اینکه احمد جون متوجه بشه میکسش کردم و به مناسب هدیه تولدش بهش ... کرد و به من گفت توی بارداری سوره ولعصر بخون نی نی ت صبور میشه ممنونم . .... بازي و اسباب بازي يراي كودك هشت ماهه.

چرا کودک من درست نمی خوابد؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/baby/chick/sleep1-children-appropriate.html

به فرزند خود این اجازه را بدهید از 6 هفته گی تا 8 هفته گی، خودش بخوابد. وقتی او ... اگر فرزند شما 6 ماهه یا کوچک تر است، بهتر و مطمئن تر است درون ننو در کنار تخت شما بخوابد. .... اسباب بازی,اسباب بازی کودک ... مواد غذایی مناسب جهت افزایش شیر مادر.

وبلاگ گروهی مادرانه - روشهای با هوش تر کردن کودکان

http://madaraneh.mihanblog.com/post/94

در شش ماهه نخست پس از تولد به این نكات توجه داشته باشید. 6- فرزندتان را با ... 8- منابع غنی از آهن مانند گوشت، سبزیجات، تخم مرغ و میوه های تازه مصرف كنید. 9- در زمان  ...

ســـی تـــــــــو بـــــــرای تـــــــــــــــــو

http://gogolimogoli.mihanblog.com/

7 ماهه. http://kliik.persiangig.com/image/30to/mataleb/. 8 ماهه ... اسباب بازی مناسب کودک و نوزاد 12 ماهه ( نی نی 12 ماهه): سالی پر از اكتشافات، پیشرفت های فیزیكی ...

God's gift

http://ourhoney.blogfa.com/

سلام به همه دوستای گلم و نی نی های خوشگل که دیگه همگی بزرگ شدن . ... ادم به کی بگه بچه یک سال و نیمه از شب تا صبح حداقل 7-8 بار بیدار میشه و شیر میخواد! .... شهر کتاب سری زدیم تا ببینیم برای عارفه میتونیم کتاب یا اسباب بازی مناسب پیدا کنیم. ... بذار برات بگم توی این یک ماه چه چیزایی یاد گرفتی و چه تغییراتی کردی: .

دی 1387 - کودک شیرین من

http://kuudak.blogfa.com/8710.aspx

اين سندرم يك از علل مرگ و مير كودكان يك ماهه تا يك ساله است و نكته نگران كننده اين است كه درماني .... از قراردادن اسباب بازي هاي پارچه اي يا ساخته شده از ساير مواد نرم در تختخواب او بپرهيزيد. .... مطلب فوق از سایت "نی نی سایت" برداشت شده است. ... در حدود هفته 8 کنترل سر بهتر شده سر را به خوبی به اطراف حرکت میدهد و درصورتیکه به ...