کدام مدرسه؟ دولتی یا خصوصی؟

کدام مدرسه؟ دولتی یا خصوصی؟

نی نی بان: امروزه تحصیل کودکان با پیچیدگی‌های زیادی همراه است. هنگامی که صحبت از مدرسه کودکان می‌شود، سوال‌های زیادی درباره کیفیت، هزینه، برنامه درسی و آموزشی معلمان مدارس در ذهن ما بوجود می‌آید.

 

کدام مدرسه؟ دولتی یا خصوصی؟ - تصویر 1

 

انتخاب مدرسه برای کودکان یکی از مهمترین تصمیم هایی است که باید گرفت. برای این که بهترین تصمیم را بگیرید باید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

 

تفاوت میان مدرسه دولتی و خصوصی مانند گذشته آسان نیست. شاید یک مدرسه دولتی فعالیت‌های تحصیلی بهتر و از طرف دیگر هزینه کمتری را از یک مدرسه خصوصی در اختیار کودک شما قرار دهد. اگر چه تحقیقات نشان می‌دهد که مدارس خصوصی برنامه‌های تحصیلی بهتری را برای کودکان در نظر گرفته‌اند اما این موضوع همیشه صحت ندارد. اگر می‌خواهید فرزندتان تحصیلاتی خوب و جامع داشته باشد، یک مدرسه دولتی مناسب بهترین انتخاب خواهد بود.

 

برای این که بتوانید تصمیم بگیرید، ما چند فایده مدارس دولتی و خصوصی را برای شما آورده‌ایم.

 

فواید مدارس دولتی

 

معلم‌های برگزیده‌تری دارد. طبق تحقیقات انجام شده، معلمان مدارس دولتی از نظر تجربه و تحصیلات نسبت به معلمان مدارس خصوصی بالاترند. برای مثال مدرک فوق لیسانس در میان آنها بیشتر است و زمان بیشتری را صرف یادگیری کودکان می‌کنند، برای مثال چگونه از کامپیوتر استفاده کنند. گزارشات نیز نشان می‌دهد که به طور میانگین معلم مدارس دولتی حقوق بیشتری نسبت به معلمان مدارس خصوصی دریافت می‌کنند.

 

دانش آموزان تمرکز بیشتری روی موضوعات اصلی دارند. طبق تحقیقی که روی هر دو مدرسه انجام گرفت، مدارس دولتی بر موضوعات اصلی چون ریاضیات، انگلیسی، مطالعات اجتماعی و علوم حدود 3 ساعت بیشتر از مدارس خصوصی وقت می‌گذارند.

 

مدارس دولتی فعالیت‌های بیشتری را برای دانش آموزان ترتیب می‌دهند. زمانی که صحبت از فعالیت‌هایی چون ورزش، نمایشگاه و... می‌شود، مدارس دولتی در ردیف اول قرار دارند، می‌دانید چرا؟ زیرا مدارس دولتی از مدارس خصوصی بزرگ‌تر هستند و با داشتن دانش آموزان بیشتر، امکان برگزاری نمایشگاه‌های علمی، کلاس‌های کامپیوتر و گروه‌های موسیقی نیز بیشتر است.

 

فواید مدارس خصوصی

 

مدرسه و کلاس‌های کوچک‌تری دارند. مدارس خصوصی معمولا نصف مدارس دولتی هستند و این باعث می‌شود که دانش آموزان حس مالکیت به مدرسه داشته باشند و از طرف دیگر رابطه آنها و معلم‌هایشان رابطه‌ای صمیمانه‌تر شود. به طور کلی، نسبت دانش آموز به معلم در مدارس خصوصی  9:1 در حالی که در مدارس دولتی 17:1 است.

 

آزادی بیشتری دارند. معلمان مدارس خصوصی به دلیل این که مستقل هستند و مجبور به اطاعت از قوانین خاصی نیستند، زمان کمتری را صرف امتحان و نمره‌های کلاسی می‌کنند و به دلیل آزادی عمل بیشتری که در کلاس دارند، لذت بیشتری می‌برند و در روش‌های تدریس خود خلاقانه‌تر عمل می‌کنند.

 

دخالت خانواده‌ها در امور مدرسه بیشتر است. نه تنها مدارس خصوصی والدین را تشویق به مشارکت در امور تحصیلی کودکانشان می‌کند بلکه خود والدین نیز تمایل دارند تا در تحصیل آنها نقشی داشته باشند.

مدرسه
معلم
کلاس

كدام مدرسه؟ غیرانتفاعی یا دولتی - شهروند دردمند

http://mrasadi.ir/2493/كدام-مدرسه؟-غيرانتفاعي-يا-دولتي/

ثبت نام در مدرسه غیرانتفاعی یا دولتی ؟ این پرسشی است که از سال ۱۳۷۲ با شروع به کار اولین مدرسه بخش خصوصی در قالب مدارس «غیرانتفاعی» برای والدین ایجاد شد.

دولتی یا غیرانتفاعی؟ مدرسه خوب یعنی چه مدرسه ای؟-پرشین پرشیا

http://www.persianpersia.com/lifestyle/ldetails.php?articleid=21461&parentid=53&catid=174

28 ژوئن 2014 ... فرزندم را در مدرسه خصوصی ثبت نام کنم یا دولتی؟ شما در جایگاه یک مادر و به عنوان یک روان پزشک کودک، تحصیل در مدرسه دولتی را انتخاب مناسبی ...

پايگاه اطلاع رسانی سلامت ايرانيان : دولتي يا غيرانتفاعي؟ مساله اين ...

http://www.salamatiran.com/NSite/FullStory/?Id=64963&type=2

10 ژوئن 2014 ... فرزندم را در مدرسه خصوصي ثبت‌نام کنم يا دولتي؟ شما در جايگاه يک مادر و به‌عنوان يك روان‌پزشك كودك، تحصيل در مدرسه دولتي را انتخاب مناسبي براي ...

مدارس عمومی (دولتی) و خصوصی - خاطرات یک مقیم کانادا

http://www.canada.blogsky.com/1389/09/03/post-162/

بعضی هم که خیلی عجله دارند میان و همه درسهاشون رو توی مدرسه خصوصی میگیرند که ... میتونید کمکم کنید یا نه من لینک کتابهای مقطع دبستان کانادا رو میخواستم آیا ...

Abravani Settlements

http://abravanisettlement.com/f-education.htm

مدارس دولتی یا خصوصی : قبل از اینکه هر گونه ... معمولاً لازم است فرزندانتان را به یک مدرسه دولتی که منطقه شما را تحت پوشش قرار میدهد , بفرستید. به همین دلیل خانه ...

Eghamat UK

http://ibchamber.org/old-site/EghamatUK/10.htm

... اي براي كودكان در تمام سنين، چه در مدارس دولتي و يا خصوصي فراهم ساخته است. آموزش پيش دبستاني در انگلستان كودكان بايد از سنين 5 تا 16 سالگي به مدرسه بروند.

EducationUSA Iran | تحصیلات متوسطه و ابتدایی در ایالات متحده

https://www.educationusairan.com/farsi/other/schools

مقاطع تحصیلی با مدرسه ابتدایی (کلاس های اول تا ششم یا اول تا هشتم) شروع می شود، .... هزینه های مدارس دولتی و خصوصی از مدرسه ای به مدرسه دیگر بسیار متفاوت است.

طرح جنجالي واگذاري مديريت مدارس دولتي به پيمانکاران خصوصي

http://peyk.iribnews.ir/detail/video/3022.aspx

18 ا کتبر 2014 ... طرح جنجالي واگذاري مدارس دولتي به پيمانکار خصوصي که وزير بارها خبر امدنش را مطرح کرده بود: ... خدايي : مدرسه دولتي يا اينکه به پيمانکاردادند ؟

خصوصی سازی مدارس یا ظلم به معلمان حق‌التدریس - پایگاه خبری ...

http://aftabbafgh.ir/خصوصی-سازی-مدارس-یا-ظلم-به-معلمان-حق‌ا/

20 ا کتبر 2014 ... دولت وظیفه دارد زمینه حضور و مشارکت بخش خصوصی در ارکان مختلف جامعه به ویژه در عرصه آموزش را فراهم کند. تنها راه رشد اقتصادی کشور آماده‌سازی ...

تحصیل در مدارس آلمان - سرزمین زبان

http://www.sarzaminezaban.com/Article.aspx?id=1000665

تحصیل در مدارس دولتی از دبستان تا پایان دانشگاه رایگان است. ... کسب اطلاعات از مدارس آلمان دولتی یا خصوصی از طریق سفارتخانه ها و کنسولگری های آلمان در خارج و از  ...

دريافت فايل مطلب - جهان نيوز

http://jahannews.com/getjioetauqeovz.fsfu.html

3 روز پیش ... ... تیزهوشان ، نمونه دولتی یا شاهد ) وارد شوند به بخش خصوصی سپرده شده! ... ۴۰ مدرسه ابتدایی به همراه ۹۷۰۰ دانش آموز به بخش خصوصی واگذار شد ".

ادامه تحصیل در انگلستان > مدارس شبانه روزی در انگلستان

http://www.ukstudytoday.com/page.php?id=19

مدارس شبانه روزی در انگلستان - خصوصی یا Boarding Schools ... هزینه های مدارس دولتی در انگلستان توسط دولت پرداخت میشود و توسط مسئولین دولتی محلی اداره ...

نظام آموزشی استرالیا

http://www.mycenterprises.com/pe/index.php/study-in-australia/study-options.html

آموزش و پرورش استرالیا از مسئولیت های درجه اول ایالت ها و مناطق آن کشور میباشد. دولت هر ایالت و یا منطقه در استراليا کمک های مالی به امور مدارس دولتی و خصوصی حاکم  ...

انواع دانشگاه ها - مرکز مشاوره تحصیل در آمریکا

http://admission-usa.com/انواع-دانشگاه-ها/

23 جولای 2014 ... بسیاری نیز ترکیبی از تمام یا بعضی از موارد فوق می باشند. ... مشاوران پذیرش نظراتی را در مورد اینکه آیا یک مدرسه دولتی یا خصوصی بهتر است ...

خصوصی سازی مدارس یا ظلم به معلمان حق‌التدریس - آکا - خبرگزاری ...

http://www.akairan.com/havades-akhbar/parsine/a735588331302014102.html

دولت وظیفه دارد زمینه حضور و مشارکت بخش خصوصی در ارکان مختلف جامعه به ویژه ... در این روند باید افراد و یا شرکت‌هایی با اطلاع از پیشنهادات آموزش و پرورش و سودمند ...

مدارس عالی فناوری در ژاپن - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/مدارس_عالی_فناوری_در_ژاپن

امروزه در ژاپن ۶۳ مدرسه عالی فناوری وجود دارد که از این تعداد، ۵۴ کالج ملی-دولتی، ۵ ... ( به ژاپنی:، تلفظ)را که معادل مدرک فوق دیپلم در ایران هست را دریافت کنند یا با ... دانش آموزان هر دوری این مدارس در مدارس دولتی و عمومی ۴۰، و در مدارس خصوصی ۴۵ نفر است.