لازمه کار با کودک چيست؟

لازمه کار با کودک چيست؟

روانشناسان فردا:به دنیا آوردن بچه و بزرگ کردن او نیازمند رشد برخی خصوصیت‌ها در شماست.

 

لازمه کار با کودک چيست؟ - تصویر 1

 

۱-لازمه کار با کودک داشتن صبر و حوصله فراوان و از کوره درنرفتن است.

۲- لازمه کار با کودک خودشناسی و خودآگاهی و شناختن احساسات و انتظارات خود نسبت به کودک است.(بیایید خود را بشناسیم)

۳- لازمه کار با کودک خسته نشدن است. اگر می خواهید از کارتان خسته نشوید باید عاشق کارتان باشید. (بیایید عاشق کارمان با کودک باشیم)

۴- لازمه کار با کودک دانا بودن به احوال کودک است. اگر می خواهید در کار با کودک توانا شوید بیایید به مطالعه کتابهای تعلیم و تربیت کودک و روانشناسی کودک بپردازید.

۵- لازمه کار با کودک داشتن صداقت و صمیمیت است و لزوم هماهنگی بین آنچه می گویید و آنچه می کنید و آنچه واقعاً هستید. (خودت باش )

۶- لازمه کار با کودک داشتن ثبات عاطفی است.

۷- لازمه کار با کودک شناخت و درک کودک است همانطور که هست. (اصل پذیرش)

۸- هر کودکی را با دیگری مقایسه نکنید، بلکه با خودش مقایسه کنید بدانید که بطور مطلق هیچ کودکی شبیه کودک دیگر نیست. (توجه کردن به اصل فردیت و یا تفاوتها و شباهتهای فردی)

۹- در کار با کودک سعی نکنید نظرات خود را تحمیل کنید. اجازه بدهید حالا که او می خواهد بازی کند یا کتابی برای خواندن انتخاب کند، خود اسباب بازی و کتابش را انتخاب کند البته در چهار چوب قوانین و مقررات. ( اصل خود تصمیم گیری)

۱۰- سعی کنید با ایجاد فضای اطمینان بخش و اعتماد، رازدار و محرم اسرار کودک باشید.(اصل رازداری)

۱۱- در کار کردن با کودکان سعی کنید مساوات و عدالت را رعایت کنید. چنانچه کودکی زیبا آفریده شده یا از امتیاز دیگری برخوردار است. اجازه ندهید این گونه امور احساستان را تحت تأثیر قرار دهد و تبعیض قائل شوید و به او توجه بیش از حد معمول ابراز دارید. ( اصل مهار احساسات )

۱۲- بهترین روش ایجاد ( تقویت و تکرار رفتار مورد نظر ) تشویق است.

۱۳- از تنبیه بدنی و سرزنش و خجالت دادن کودک جداً خوددرای کنید.

۱۴- هیچگاه به کودک نگویید حالا دیگر تو بچه نیستی، چون او بزرگ هم نیست و بدین تربیت با گفتن این جمله در او ایجاد اضطراب می کنید. به جای همه این حرفها بهتر است دلیل انجام دادن یا انجام ندادن کار را برایش توضیح دهید.

۱۵- اگر کودکی کار نادرستی انجام داد، دلیل نادرستی آن کار را برایش توضیح دهید نه اینکه بگویید.(تو را دوست ندارم) و با این گفته در او ایجاد ناامنی و اضطراب کنید.

۱۶- سعی کنید همیشه اسم کودک را با اسم کوچک و پسوند جان صدا بزنید.

۱۷- در تماس بین خود و کودک سعی کنید فضایی ایجاد شود که کودک بتواند آزادانه احساسات خود را بازگو کند.

 

کودک
کار
عاطفی
عاشق

همه چیز در مورد کودکان

http://elaykhanoom.blogfa.com/

وی افزود: بازی با کودک، کتاب خواندن برای او و نوازش آن از روش‎های پرورش عزت نفس و ... این روانشناس افزود: کودک تا 7 سالگی محتاج به کمک است و نمی‎تواند کارهای ریز را به ... کتاب «کلیدهای کشف و پرورش استعداد در کودکان» در 12 فصل استعداد چیست؟ ...... 1) لازمه کار با کودک داشتن صبر و حوصله فراوان و از کوره در نرفتن است.

روشهای مؤثر برای حرف شنوی کودکان - آکاایران - تربیت کودک

http://koodakan.akairan.com/koodak/tarbiat1/21512.html

به خاطر داشته باشید که در سنین پیش دبستانی ، بچه ها کارهای عادی روزمره و مهارت نظم و انضباط را که لازمه ی زندگی است ... در این روش برای هر کاری که کودک درست انجام می دهد امتیازی قائل شوید ، به نوعی که ... هنگامی که خواهر و برادر مشغول نزاع و درگیری هستند ، نباید با داد و بیداد دعوا را متوقف کنید . ..... ریشه بدرفتاری کودکان چیست؟

جهان کودک

http://jahanekodak.blogfa.com/

شما می‌دانید معنی این جمله چیست. اتفاقا شما اهمیت می‌دهید به همین دلیل ..... 1) لازمه کار با کودک داشتن صبر و حوصله فراوان و از کوره در نرفتن است. 2) لازمه کار با کودک ...

راز موفقیت کسب و کارهای کوچک - بیتوته

http://www.beytoote.com/psychology/zendegi-behtar/secret2-successful-small.html

تمام آن‌هایی كه پولدار شده‌اند از روز اول این همه سرمایه نداشتند و با استفاده از ذهن اقتصادی خود پول زیادی به دست آورده‌اند. بعضی كارها هستند كه حتی بدون سرمایه اولیه می‌شود انجام‌شان داد اما لازمه آن تحقیق كردن، وقت ..... تازه های روانشناسی(مشاوره خانواده، روانشناسی کودکان، روانشناسی زناشویی، تست .... دلایل افت تحصیلی فرزندتان چیست؟

تریبون مستضعفین » شناخت پوستر، لازمه ورود به‌نقد آن است

http://www.teribon.ir/archives/274705/شناخت-پوستر،-لازمه-ورود-به‌نقد-آن-است.html

27 سپتامبر 2014 ... استاد شریفی با ابراز خوشحالی از حضور در جمع طراحان نهضت، گفت: شاید بد ... بسیاری از این‌هایی که در عرصه‌های هنری فعالیت می‌کنند، کار خود را به‌عنوان ... نقاد چیست، در بعضی برنامه‌های هنری که نقد می‌کنند، حرف‌های کلی گفته می‌شود ...

عشق لازمه کار است . مصاحبه با فریبا علومی یزدی در هفته ... - صدای مجری

http://sedayemojri.persianblog.ir/page/mosahebah

مصاحبه با فریبا علومی یزدی در هفته نامه بازار کار ... عشق لازمه ی کار است ... در اوان کودکی علاقه ی شدیدی به خواندن مطالب و کتاب داستان های مختلف با صدای بلند داشته ام ; این .... زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست / تا در میانه خواسته ی کردگار چیست؟

حضرت محمد - khamenei.ir

http://farsi.khamenei.ir/newspart-index?mid=1&npt=8

یكی از امتیازات وضع كنونی ما این است كه یك دولت تازه‌نفس وارد كار شده، با فكرهای نو ، ..... کسی که نداند طلا چیست یا نقره چیست، اگر در این معدن به طلا هم برخورد کند، چون ... مربیان بشر، مربیان کودکان و بالخصوص جوانان که میخواهند از این استعدادهای .... اثر را لازمه وجود او نمود، در حالى كه به تمام اشياء پيش از به وجود آمدنشان دانا، و به حدود و ...

خبرنامه دانشجویان ایران | لازمه برچیده شدن یک سنت غلط و گناه، کار ...

http://iusnews.ir/fa/news-details/146264/لازمه-برچیده-شدن-یک-سنت-غلط-و-گناه،-کار-فرهنگی-است|-ورود-به-قلعه-ولایت-یعنی-ورود-به-قلعه-توحید/

1 روز پیش ... لازمه برچیده شدن یک سنت غلط و گناه، کار فرهنگی است/ ورود به قلعه ولایت یعنی ... _ پروردگار در قضاوت عادل است و با انصاف و دادگر است. ... امام صادق (ع) در جواب به این سوال که از ایشان پرسیدند در آیه " فلیعمل عملا صالحا"، عمل صالح چیست؟ .... حر بعد از توبه نزد سیدالشهدا، وقتی دید کودکان او را به هم نشان می دهند و می ...

موی سالم و لازمه های آن - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/42406_موی-سالم-و-لازمه-های-آن.html/

26 سپتامبر 2014 ... آنتی اکسیدان ها موادی هستند که با رادیکال های آزادی که فرآیند پیرشدن را جلو می ... کار اصلی آهن حمل اکسیژن در هموگلوبین گلبول های قرمز خون است.

آنچه لازم است یک نوجوان بداند

http://yahyaa.blogfa.com/

دین رو با قرآن و اهل بیت و آدمای کار درست بشناسبم نه با هر کی دور و برمون میبینیم! .... برای غسل کردن به حمام میریم، قسمت هایی از بدن که آلوده به منی شده رو با آب و صابون پاک میکنیم، لازمه قبل از غسل، ادرار تخلیه بشه ..... هم به حساب نمي آيد، چيست؟

مهد کودک خوب است يا بد - کتابک

http://ketabak.org/tarvij/node/864

18 آگوست 2009 ... علاقه مندی به کار با کودکان; داشتن سلامت روانی و جسمانی; صبوری و شکیبایی ... هر مکان اجتماعی درصورتیکه استانداردهای اولیه و لازمه را نداشته.

سوالات مرتبط با گرافیک و کاریکاتور - بهمن عبدی

http://abdicartoon.com/index.php?option=com_content&view=article&id=9&Itemid=29

-دوم اینکه در زمینه کاریکاتور چهره جهت بهتر شدن کار باید چه کرد ... سبکی یا امثالهم را مناسب میدانید لطفا در مورد سبک مورد نظر توضیحات لازمه را بدهید ... مثل شما در مورد دکتر علی شریعتی و نوشته هایش چیست البته اگه ایرادی در کار نباشد به ..... ولی اگر قصد تصویرگری کتاب کودک را دارید با ناشران کتاب کودک یا کانون پرورش ...

اقتصادپرس | اشتغال زنان ؛ لازمه توسعه ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی است

http://eghtesadpress.ir/fa/news-details/17701/

اشتغال زنان ؛ لازمه توسعه ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی است ... اند و در کنار انجام رایگان کار خانگی و نگه داری از کودکان و سالمندان، به طور غیر مستقیم ... بسیاری ازفعالان حوزه کار بر این باورند که با توجه به ظرفیتهای بالای زنان نباید دایره اشتغال آنها را محدود کرد و فرصت رقابت با مردان را از آنها گرفت. .... نشانه‌های سکته قلبی چیست؟

آسیب پنهان وهجوم خاموش - تربیت اسلامی لازمه مقابله با نبردخاموش

http://asibepenhan.blogfa.com/post/137

آنچه لازمه کار در برابر هجمه فرهنگی دشمن است داشتن آگاهی، بصیرت و انجام .... هر قدر رابطه پدر و مادر رابطه‌ با کمالی باشد کودکان بیشتر لذت می‌برند، هر قدر پدر و مادر در  ...

گفت‌وگو با امير سحرخيز، کارشناس جلوه‌هاي بصري ديد هنري لازمه کار است

http://www1.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100862250419

17 دسامبر 2011 ... ديد هنري لازمه کار است. علاقه به انیمیشن (پویانمایی) باعث آشنایی امیر سحرخیز با دنیای هنر شد. ... اولین کار هنری شما چیست؟ ... برای گروه کودک و نوجوان ساخته شده و به دلیل موضوع فیلم که ارتباط یک کودک با عالم ماوراء و فرشتگان ...

اقدامات لازمه در زلزله - Vista News Hub

http://vista.ir/article/320729/اقدامات-لازمه-در-زلزله

می‌توانیم با مطالعه کافی و تمرین، جهت رویارویی با زلزله آماده شویم تا لااقل، در صورت بروز زلزله، ... از آنجایی که در بسیاری از ساعات روز، بدلیل کار والدین و مدرسه فرزندان، افراد خانواده در کنار ... به کودکان آموزش دهید که همواره تلفنهای ضروری را نزد خود داشته باشند و بتوانند از آنها استفاده کنند. ..... راز «سکوت» موسوی خوئینی‌ها چیست؟