نقش پدران در پیشرفت تحصیلی فرزندان!

نقش پدران در پیشرفت تحصیلی فرزندان!

آیا شما می دانید که خواندن دروس همراه با کودک تان می تواند به عملکرد تحصیلی بهتر آن ها منجر شود؟

 

بررسی ها نشان می دهد که وقتی پدران در یادگیری مشارکت می کنند، کودکان نمره های بهتری کسب می کنند، از مدرسه بیشتر لذت می برند. زمان های خواندن یک نوع پیوند میان شما و کودک تان ایجاد می کند که برای همیشه با هر دو شما باقی خواهد ماند.

 

نقش پدران در پیشرفت تحصیلی فرزندان! - تصویر 1

 

 

من چگونه باید آغاز کنم؟

 

از کتاب های کودکان که در کتابخانه محل زندگی تان وجود دارد، آغاز کنید، یا به فهرست کتاب های پیشنهاد شده در کتابک یا شورای کتاب کودک سر بزنید. کتاب هایی را که مورد علاقه خود یا کودک تان هستند، برگزینید. درباره ورزشکاران مشهور، رخدادهای تاریخی، یا چگونگی کار اشیا بخوانید. شما می توانید با کودکان بزرگ تر، کتاب های چند جلدی (مانند ...را  هر روز اندکی از کتاب را همراه کودک تان بخوانید. صبور باشید! اگر تاکنون با کودک تان کتاب نخوانده اید، ممکن است او به زمان نیاز داشته باشد تا با این فعالیت تازه آشنا شود.

 

 

چه کنم اگر هر روز با فرزندم نیستم؟

 

اگر هر روز کودک تان را ملاقات نمی کنید، تلاش کنید تا در برنامه منظمی از طریق تلفن با کودک کتاب بخوانید یا صدای خود را ضبط کنید و برای کودک بفرستید. کودک شما در این زمان خصوصی با شما خواهد بود. شما نیز سرمشق رفتاری خوبی برای فرزندتان در مسیر یادگیری خواهید بود.  

 

 

چه کنم اگر مطالعه را دوست ندارم؟

 

حتی اگر خودتان اهل خواندن نیستید، مشارکت شما در فعالیت های آموزشی در خانه می تواند بر پیشرفت تحصیلی فرزندتان تأثیر داشته باشد. شما فقط باید این پیام را بفرستید که خواندن مهم است:

 

  • از زندگی شخصی خودتان یا دوران جوانی تان برای کودک بگویید
  • درباره مسایلی که در محیط زندگی تان وجود دارد، سخن بگویید. برای نمونه، علائم جاده یا تابلوی مغازه ها یا نوشته روی بسته های خوراکی را بخوانید و درباره آن ها با هم صحبت کنید.
  • کتاب های عکاسی و هنری را ورق بزنید و درباره تصاویر با کودک تان گفت و گو کنید.
  • کودکتان را در فعالیت های نوشتاری روزانه مانند نوشتن لیست خرید و یادداشت های تشکرآمیز مشارکت دهید.
  • هنگامی که فعالیت های خانگی را انجام می دهید، آن چه انجام می دهید را برای کودک توصیف کنید و از واژه های جذاب استفاده کنید.
  • از کودک تان درباره  این که چگونه روزی داشته بپرسید. در این باره با او گفتگو کنید تا کودک مهارت بیشتری در به کار بردن جمله ها پیدا کند.
  • گفت و گو با بزرگسالان به کودکان کمک می کند تا واژه های جدید بیاموزند و تعریف یک رویداد را تمرین کنند – هر دو این مهارت ها با پیشرفت در مهارت خواندن در ارتباط هستند.

 

 

گام به گام

 

فرزندتان از آن چه شما انجام می دهید، می آموزد. اطمینان پیدا کنید پیام هایی که شما درباره خواندن برای کودک می فرستید، به او می آموزد که دانش و سواد ارزشمند، دست یافتنی و نیرو بخش هستند.

 

پدر
تحصیلی
آموزشی
کودکان
هنری

نقش پدر در پیشرفت تحصیلی فرزندان - آینده سازان بنیان

http://modaresanbonyan.persianblog.ir/post/543/

نویسنده: طیبه جلیلی - ۱۳٩۳/٧/۱۱. نقش پدر در پیشرفت تحصیلی فرزندان. از زمانی که کودک چشمان خود را باز می‌کند، با مادر آشنا می‌شود؛ سپس کم‌کم با پدر خود آشنا ...

میگنا - وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان

http://www.migna.ir/vdcb.8baurhbf5iupr.html

5 آگوست 2011 ... بدون تردید حضور مداوم پدر در منزل باعث می شود كه مهارت های كلامی و چاره جویی فرزند افزون گشته و به پیشرفت های چشمگیر تحصیلی بینجامد ...

نقش پدران در پیشرفت تحصیلی فرزندان! - نی نی بان

http://niniban.com/news/33496/نقش-پدران-در-پیشرفت-تحصیلی-فرزندان

نقش پدران در پیشرفت تحصیلی فرزندان! پدر،تحصیلی،آموزشی،کودکان،هنری،آغاز، کتاب،یادگیری،پیشرفت،سواد.

مقالات آموزنده - نقش خانواده در پيشرفت تحصيلي

http://www.brentineslamabad.blogfa.com/category/82/نقش-خانواده-در-پيشرفت-تحصيلي

نقش خانواده در پيشرفت تحصيلي. عدم توجه خانواده به تحصیل وبی سوادی خانواده. مقدمه بیش از 80 % شخصیت كودكان و نوجوانان در متن خانواده , در كنار پدر و مادر شكل می  ...

نقش پدر در خانواده و مدرسه

http://www.iranjewish.com/Essay/Essay_27_Pedar_Madar.htm

به گفته روان‏شناسان در رابطه بين پدر و فرزند، كيفيت رابطه بسيار مهم‏تر از ميزان كمي ... به نفس، پيشرفت تحصيلي و حتي افزايش ضريب هوشي فرزندان داشته باشد.

نقش خانواده در یادگیری دانش آموزان - Vista News Hub

http://vista.ir/article/300497/نقش-خانواده-در-یادگیری-دانش-آموزان

خانواده های ایرانی نقش خود را درباره کمک به پیشرفت تحصیلی فرزندان در دو ... بنابراین نقش پدر و مادر در افت و یا ارتقای سطح فکری و فرهنگی خانواده بسیار مهم است .

روانشناسی و مشاوره - نقش خانواده در يادگيري

http://www.mohsenazizi.blogfa.com/post-237.aspx

1 دسامبر 2006 ... خانواده‌هاي ايراني نقش خود را درباره کمک به پيشرفت تحصيلي ... نقش پدر و مادر در افت و يا ارتقاي سطح فکري و فرهنگي خانواده، بسيار مهم است.

همه چیز درباره آموزش ابتدایی - نقش تحصیلات والدین درپیشرفت ...

http://soltaniashurpuri.blogfa.com/post-23.aspx

بی تردید پیشرفت تحصیلی دانش آموزان به عوامل مختلفی نظیر درآمد، سطح ... به همان اندازه درپیشرفت تحصیلی فرزند موثراست که تحصیلات پدر موثرست، ازاین لحاظ ...

نقش پدر و مادرها در موفقیت تحصیلی فرزندان - باشگاه کاربران - تبیان

http://bashgah.tebyan.net/index.aspx?pid=286003

6 ا کتبر 2014 ... نقش پدر و مادرها در موفقیت تحصیلی فرزندان ... راحت‌تر محدود می‌شود، نباید توقع داشته باشید که نابغه‌ای سراسر انگیزه در منزلتان پیشرفت کند.

نقش خانواده در یادگیری - آکاایران - شناخت کودک - کودک آکا

http://koodakan.akairan.com/koodak/shenakht1/22046.html

خانواده‌های ایرانی نقش خود را درباره کمک به پیشرفت تحصیلی فرزندان، در دو نکته ... نقش پدر و مادر در افت و یا ارتقای سطح فکری و فرهنگی خانواده، بسیار مهم است.

نقش خانواده در یادگیری دانش آموزان - آکاایران - درس خواندن و تحصیل و ...

http://ravanpezshk.akairan.com/khanevadeh/tahsil1/naghsh-43.html

خانواده های ایرانی نقش خود را درباره کمک به پیشرفت تحصیلی فرزندان در دو ... بنابراین نقش پدر و مادر در افت و یا ارتقای سطح فکری و فرهنگی خانواده بسیار مهم است .

طنین تربیت - نقش خانواده در راهنمائي تحصيلي و شغلي فرزندان

http://tanintarbiyat.blogfa.com/cat-25.aspx

نقش خانواده در راهنمائی تحصیلی وشغلی فرزندان: بخش دوم ... پدران و مادران از طريق برقرار كردن روابط و تعامل با مدرسه و ديگر نهادهاي تربيتي مي توانند در ... نظر والدین و پیشرفت تحصیلی در حدود سه درصد است یعنی هزارم واریانس پیشرفت تحصیلی ...

نقش درگیری، حمایت از خودمختاری و گرمی مادر و پدر در ... - مشاهده مقاله

http://pub.sbu.ac.ir/index.aspx?pid=95808&articleid=14878

هدف از پژوهش حاضر بررسی نقش درگیری، حمایت از خودمختاری و گرمی مادر و پدر در پیشرفت تحصیلی فرزندان به واسطه انگیزش خودمختار است. به اين منظور 337 دانش  ...

نقش والدين در موفقيت تحصيلي ورفتاری فرزندان - همدردی

http://hamdardi.com/redirect/?id=691

نقش والدين در موفقيت تحصيلي ورفتاری فرزندان‏ ... والدين فرزندتان پايبند باشيد و هيچ‌گاه به بهانه کار و گرفتاري از مسئوليت پدر و مادر بودن شانه خالي نکنيد.

نقش والدین در تربیت كودكان كارآفرین - سایت فکرنو

http://www.fekreno.org/articlefekreno/arfek698.htm

یك رابطه متقابل رخ می دهد و كودك به پدر و مادر اعتماد می كند و با تلاش زیاد سعی در ... مدرسه دومین پایگاه اجتماعی است كه بعد از خانواده نقش مهمی در آموزش و پرورش كودك ایفا ... روانی سالم به پیشرفت تحصیلی خود فكر كند و برای آن برنامه ریزی داشته باشد .

نقش والدين در کمک به فرزندان در انتخاب رشته تحصيلى و شغل - آفتاب

http://www.aftabir.com/science/teaching/highschool_pattern.php

به اصل تفاوت‌هاى فردى در فرزندان از نظر هوش، استعداد، علاقه، انگيزه، پيشرفت ... به اينکه وضعيت پدران و مادران در ايران، در شهر و روستا، از نظر سطح تحصيل و نوع ...