بازی بر تميز ماندن لباس‌هاي کودک ارجحيت دارد

بازی بر تميز ماندن لباس‌هاي کودک ارجحيت دارد

همدردی: پدري مي‌گويد: «هر وقت که مي‌بينم بند کفش پسرم باز است، مي‌خواهم آب بشوم و به زمين فرو بروم. مي‌خواهم بدانم که آيا بايد او را وادار به بستن بند کفشش کنيم، يا اينکه بگذاريم او همين‌طور با وضع نامرتب بيرون برود. او ممکن است اين‌طور خوشحال باشد، اما آيا اين مي‌تواند دليلي بر اين باشد که ما مسئوليت را به کودک خود ياد ندهيم؟»

 

بازی بر تميز ماندن لباس‌هاي کودک ارجحيت دارد - تصویر 1


بهترين کار اين است که آموزش مسئوليت و بستن بند کفش را دو مورد جدا از هم در نظر بگيريم و آنها را به يکديگر پيوند ندهيم، بهتر است با خريد يک جفت کفش راحتي يا بستن بند کفش کودک، بدون تفسير، از بحث و گفتگو بپرهيزيم.

 

مي‌توان خاطر جمع بود که دير يا زود، کودک خودش بستن بند کفشش را ياد خواهد گرفت.

کودکان وقتي به مدرسه مي‌روند، نبايد مثل اشراف زاده ها لباس‌ پوشيده باشند. آنها نبايد مدام نگران تميز نگهداشتن لباس هايشان باشند. کودک بايد آزاد باشد که بدود، بپرد، توپ‌بازي کند و اين موارد بر تميز ماندن لباس‌هاي او ارجحيت دارد.

 

وقتي کودک با لباسي کثيف از مدرسه باز مي‌گردد، مادر مي‌تواند بگويد:


به نظر مي‌رسد که امروز حسابي سرت شلوغ بود. اگر مي‌خواهي لباسي عوض کني، برو گنجه را باز کن، آنجا لباس تميز هست.» هيچ کمکي نخواهد بود اگر به کودک بگوييم شلخته و در هم و برهم است، کثيف به نظر مي‌رسد، و يا اينکه ما از شستن و اتو زدن لباس‌هاي او جانمان به لب رسيده است.

 

اين گفته‌ها هيچ سودي ندارند. اگر واقع گرايانه برخورد کنيم، نبايد انتظار داشته باشيم که کودک بازي‌گوشي خود را بر پاکيزگي مقدم بشمارد. در عوض ما اين گونه حساب خواهيم کرد که لباس‌هاي کودکان مدت کوتاهي تميز مي‌مانند و خيلي زود کثيف مي‌شوند.

 

به جاي اينکه ده‌ها جور موعظه درباره ي پاکيزگي براي کودک ايراد کنيم، بهتر است که چند دست لباس ارزان‌قيمت و بادوام براي او بخريم تا از اين طريق سلامت روحي‌اش را بيشتر تأمين کرده باشيم.

 

کودک
خانواده
کفش
لباس
توپ بازی
بازیگوشی
پاکیزگی
مدرسه
کثیف
شلخته
اتو

کودکان 7 تا 9 سال - مجله اینترنتی firefun

http://firefun.ir/category/کودکان-7-تا-9-سال-1041

آخرین مطالب و نوشته ها در موضوع کودکان 7 تا 9 سال. ... کودک جلوگیری کنید · به كودكان زير 2 سال استامينوفن ندهيد · بازی بر تميز ماندن لباس‌هاي کودک ارجحيت دارد.

نکاتی که باید هنگام خرید لباس و کفش کودکان بدانید - نی نی بان

http://niniban.com/news/44866/نکاتی-که-باید-هنگام-خرید-لباس-و-کفش-کودکان-بدانید

18 ژوئن 2014 ... در خرید لباس برای کودکان این نکته را به یاد داشته باشید که آنها معمولا برای اثبات توانمندی‌هایشان .... بازی بر تميز ماندن لباس‌هاي کودک ارجحيت دارد.

خرید لباس کودکان و نکات باریک تر از مو - نی نی بان

http://niniban.com/news/39162/هنگام-خرید-لباس-کودکان-به-این-نکات-توجه-کنید

بسیار اهمیت دارد که لباس‌ هایی که برای بچه ها در موقعیت های مختلف استفاده می شود، علاوه‌بر راحتی از ایمنی و سلامت ... بازی بر تميز ماندن لباس‌هاي کودک ارجحيت دارد.

بازی با انگشتان دست و تقویت هوش نوزاد - نی نی بان

http://niniban.com/fa/news/51408/بازی-با-انگشتان-دست-و-تقویت-هوش-نوزاد

20 ا کتبر 2014 ... والدین می‌توانند به راحتی به کمک بازی با انگشتان نه‌تنها فرزندشان را سرگرم کنند بلکه حس‌های آن‌ها ... بازی بر تميز ماندن لباس‌هاي کودک ارجحيت دارد.

کدام بازی‌ها برای کودکان مفید است؟ - نی نی بان

http://niniban.com/fa/news/51378/کدام-بازی‌ها-برای-کودکان-مفید-است

18 ا کتبر 2014 ... بازی، روش کودکان برای یادگیری در مورد بدن خود و جهان اطراف است. کودک به ویژه در یک .... بازی بر تميز ماندن لباس‌هاي کودک ارجحيت دارد · شکوفایی ...

رييس دانشگاه، راهنماي پوشش حرفه‌اي دانشگاه را ابلاغ كرد

http://publicrelations.tums.ac.ir/news/detail.asp?newsID=49123

12 جولای 2014 ... لباس: 1. لباس‌ها بايد ساده، تميز و مرتب باشند. 2. لباس‌ها بايد ضمن رعايت حدود .... 4- رعايت ساير موراد قانوني در كار ارجحيت دارد كه تعدادي از روساي ... كاش به جاي ظواهر به فكر بهبود انسانيت و برداشتن روابط و پارتي بازي ها بوديد. ..... و اتفاقا لباسهاي متنوع با شكلهاي كارتوني براي جلب اعتماد كودكان توصيه مي ش

آداب "لباس پوشیدن" در مكان هاي مهم - باشگاه خبرنگاران

http://www.yjc.ir/fa/news/4757799/آداب-لباس-پوشیدن-در-مكان-هاي-مهم

24 فوریه 2014 ... قیمت انواع پازل کودک + جدول ... شما باید بازی را طوری بچینید که در همان اولین ثانیه‌های مصاحبه کاری بدون برو و برگرد برنده میدان باشید. ... یادتان باشد خوب لباس پوشیدن به معنای مرتب بودن و در نظر گرفتن زمان و مکان برای ... در این مواقع پوشیدن روسری بر شال ارجحیت دارد اما اگر ترجیح می‌دهید شال بپوشید حتما به ...

ایران اوتیسم|آموزش دستشویی رفتن

http://iranautism.ir/pages/page73.html

بازی کودکان اوتیسم; آموزش تقویت تمرکز و هماهنگی » ... یکی از مهمترین مهارتهای مورد نیاز ما، آموزش دستشویی رفتن کودکان به طور مستقل و موفق می باشد. لباسهای خیس و کثیف و عدم بهداشت دستشویی می تواند نقش مهم و معنی داری در تعاملات اجتماعی داشته ... فرد ممکن است نتواند هنوز خود را برا يک دوره 1 يا 2 ساعته خشک و تمیز نگه دارد.