5 انتظاری كه معلم فرزندتان‌ از شما دارد

5 انتظاری كه معلم فرزندتان‌ از شما دارد

مجله شهرزاد: فرزندتان لباس پوشیده و مرتب با کوله پشتی بر پشت مشتاق دیدن معلم جدیدش است، همه چیز برای رفتن به مدرسه آماده است. سوال این است: آیا شما هم آماده هستید؟ هیچ تعجبی ندارد اگر كمی عصبی باشید. معلم بعد از شما، تنها فردی است كه به اندازه شما با فرزندتان وقت میگذراند، بنابراین شما میخواهید یك رابطه مثبت با او داشته باشید. 5 نكته اصلی وجود دارد كه باعث محكم شدن پیوند شما و معلم می‌شود.

5 انتظاری كه معلم فرزندتان‌ از شما دارد - تصویر 1

 

تعهد: 

 

مشخص است كه مشاركت شما در تحصیل فرزندتان، هر قدر كم، معجزه میكند. كودكانی كه والدین‌شان در امور تحصیلی به آنها كمك میكنند به طور كلی كمتر در كلاس دچار مشكل میشوند. علاوه بر این مشاركت در امور تحصیلی فرزندان نشان میدهد كه شما از نقش تربیتی معلم در مدرسه حمایت میكنید.

كمك و مشاركت تا چه حدی باید باشد؟ اولین و مهم‌ترین نكته این است كه مطمئن شوید فرزندتان انجام تكالیف مدرسه را در اولویت قرار داده است (پیش از انجام فعالیت‌های ورزشی یا بیرون رفتن با دوستانش)‌.

معلم و انجام تكالیف مدرسه را اولین عامل برای داشتن یك دوره تحصیلی موفق میدانند. علاوه بر این هرگز دعوت مربیان مدرسه را نادیده نگیرید. والدین معمولا این گردهماییها را كسل‌كننده میدانند اما این نكته را در نظر داشته باشید كه با شركت در این جلسات نیاز‌های فرزندتان را میشناسید و از امكانات مدرسه آگاه میشوید. توصیه ما به شما این است حتما در جلسات اولیا و مربیان شركت كنید.
 


اعتماد: 

 

معلم‌ها عمیقا سپاسگزار والدینی هستند كه به نظرات و پیشنهادات آنها گوش میدهند و به معلم، مخصوصا در مواقع ضروری، به چشم یك متخصص نگاه میكنند. شما نمیخواهید باور كنید كه فرزندتان از روی قصد همكلاسی خود را هل داده اما اگر حقیقتا این اتفاق افتاده باشد چه؟ شهادت معلم‌ها و تقابل اجتماعی آنها نكته‌ای است كه والدین اغلب نمیبینند. اگر معلم فرزندتان مطلب ناراحت‌كننده‌ای در مورد او به شما گفت، خونسردی خود را حفظ كنید. بیشتر والدین در این مواقع عكس‌العمل بدی از خود نشان میدهند؛ یا مدیر مدرسه را خبر میكنند یا سر و صدای زیادی در مدرسه به پا میكنند، در هر صورت قادر به كنترل عصبانیت خود نیستند.


معلم‌ها برای بهبود وضعیت فرزندتان با شما تماس میگیرند اما باخبر كردن مدیر مدرسه  رئیس  نشانه بی اعتمادی شما نسبت به معلم است.

توصیه ما به شما این است، از معلم به دلیل توجه به رفتارهای فرزندتان و ارتقای سطح شخصیتی او تشكر كنید. اگرچه سخت است باور كنید فرزند شما در مدرسه بیادب، درس‌نخوان و... است اما با به كارگیری توصیه‌های معلم به عنوان یك متخصص كمك بزرگی به بهبود وضعیت فرزندتان خواهید كرد و اعتماد معلم را هم جلب كرده‌اید.
 


ارتباط :

 

برخی والدین تصور میكنند توجه به وضعیت تحصیلی فرزندشان فقط امضای دفتر اولیا و مربیان یا برگه‌های امتحانی آنهاست اما ارتباط موثر با مدرسه چیز دیگری است. والدین باید در مورد سلامت، شادی و پیشرفت‌های فرزندانشان با معلم صحبت كنند. بسیاری از معلم‌ها با شنیدن اتفاقاتی كه در منزل افتاده، شوكه میشوند. اگر بیماری یا تنبیهی در منزل برای كودك پیش میآید حتما باید به اطلاع معلم برسد، شاید توجیهی باشد به رفتارهای اخیر كودك در مدرسه. البته منتظر نباشید تا اتفاق خاصی برای كودك شما بیفتد تا با مدرسه در ارتباط باشید، میتوانید معلم را از پیشرفت‌های مثبت فرزندتان مطلع كنید، مانند پیشرفت چشمگیر فرزندتان در یادگیری پیانو یا زبان انگلیسی یا خواندن كتاب. هر قدر كه شناخت معلم از فرزند شما  بیشتر باشد، بهتر است.
 


قدردانی:

 

بچه ها قادر نیستند به خوبی از زحمات معلم قدردانی كنند، این وظیفه مهم بر عهده والدین است. تدریس شغلی است كه نیاز به انرژی زیادی دارد، اما در اجتماع ارزش زیادی برای آن قائل نیستند. حتما نباید برای تشكر از معلم هدایای گرانقیمت بخرید، بلكه با فرستادن گل و حتی یك یادداشت تشكر هم میتوان این وظیفه را انجام داد.

 

احترام:

 

درخوا ست شماره یك معلم‌ها از والدین در قرن بیست و یكم این است: هنگامی كه به دنبال فرزندتان میآیید احوالپرسی كوتاهی هم با او داشته باشید.

30
ثانیه وقت و توجه كامل خود را به فردی بدهید كه چندین ساعت در روز را با فرزندتان سپری میكند.

حداكثر تا 48 ساعت بعد از دریافت برگه‌های رضایتنامه آنها را امضا كنید و با معلم درباره برنامه‌های تفریحی فرزندتان در مدرسه صحبت كنید، شاید فرزند شما فراموش كند نامه‌های معلم را به شما بدهد، بهتر است كیف او را هر روز چك كنید.

 

 

معلم
تدریس
اعتماد
کودک

معلم يعني سوختن و ساختن

http://d17sh.blogfa.com/

5 انتظاری که معلم فرزنداتان از شما دارد. فرزندتان لباس پوشیده و مرتب با کوله پشتی بر پشت مشتاق دیدن معلم جدیدش است. همه چیز برای رفتن به مدرسه آماده است.

نمی خواهم برم به.. - شبکه الکترونیک مهد های کودک ایران

http://www.emahd.ir/isf/ava/index.php/module/HTML_Pages/action/ShowHTML_Pages/id/182

دلايل متعددي وجود دارد که چرا کودکان 6-5 ساله از رفتن به مدرسه مي گريزند، ... خودتان معلم کودکتان شويد همانند يک راهنماي خوب عمل کرده و به آن کاري که فرزندتان خوب انجام ... که در صورت اشتباه انجام دادن کاري هيچ مساله اي پيش نمي آيد و تنها انتظاري که از او ... ممکن است شما نتوانيد به حل و رفع مشکل بپردازيد، ولي مي توانيد به کودک کمک ...

نمیخواهم به مدرسه بروم - روان شـناســی كودك

http://psychologic.persianblog.ir/post/62/

دلایل متعددی وجود دارد که چرا کودکان 6-5 ساله از رفتن به مدرسه می گریزند، ... خودتان معلم کودکتان شوید همانند یک راهنمای خوب عمل کرده و به آن کاری که فرزندتان خوب انجام ... که در صورت اشتباه انجام دادن کاری هیچ مساله ای پیش نمی آید و تنها انتظاری که از او ... ممکن است شما نتوانید به حل و رفع مشکل بپردازید، ولی می توانید به کودک کمک ...

افت تحصیلی کودک، دلایل و راهکارها - نی نی بان

http://niniban.com/fa/news/51402/افت-تحصیلی-کودک-دلایل-و-راهکارها

19 ا کتبر 2014 ... کارشناسان آموزشی تاکید دارند نوجوانانی که مشکل کمبود خواب دارند نسبت به سایر همسالانشان در مدرسه ... 5 انتظاری كه معلم فرزندتان‌ از شما دارد.

فرزندمان چه انتظاری از ما دارد - آکاایران - ارتباطات کودک

http://koodakan.akairan.com/koodak/ertebat1/23804.html

5. والدینی‌ که‌ از آمدن‌ دوستان‌ بچه‌ها به‌ خانه‌ استقبال‌ کنند؛ اگر دوستان‌ فرزندتان‌ در خانه‌ شما جمع‌ شوند، در آن‌ صورت‌ خواهید دانست‌ که‌ او با چه‌ افرادی‌ رفت ‌و آمد و معاشرت‌ دارد. ... آیا فرزندان‌ نیاز به‌ یاری‌ و سازگاری‌ بیشتر شما دارند یا خیر؟ ... یه خانم معلّم با صفا  ...

ﻓﺮﺯﻧﺪ ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﻣﯽ ﺭﻭﺩ؟ - bon vzw

http://bon.be/sites/default/files/publications/brochure_bon_farsi.pdf

ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺑﺮﺍی ﺗﺎﺯﻩ ﻭﺍﺭﺩﺍﻥ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﻓﺮﺍﻧﺴﻪ ﯾﺎ ﻧﺪﺭﻟﻨﺪ ﺁﺷﻨﺎﯾﯽ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ ﺑﻪ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺍﺳﺖ؟ 3. 8. ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﮐﻨﯿﺪ؟ 4. 10. ﭼﻪ ﺯﻣﺎﻥ ﻭ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻓﺮﺯﻧﺪﺗﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎﻡ ﮐﻨﯿﺪ؟ 5. 10. ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎ 6. 11. ﭼﻪ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭی ﺍﺯ ﺷﻤﺎ ﻣﯽ .... ﺍﺯ ﯾﮏ ﻣﻌﻠﻢ ﯾﺎ ﻣﺪﯾﺮ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺩﺭ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﳕﺎﯾﯿﺪ. ... ﻫﺮ ﭘﺪﺭ ﻭ ﻣﺎﺩﺭی ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﺩﺍﺭﺩ ﮐﻪ ﻓﺮﺯﻧﺪﺵ ﺑﻪ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ.

مشارکت اولیا با مدرسه،انجمن اولیای کلاسی،تقویت انجمن اولیا و مربیان ...

http://www.zibaweb.com/olia2.htm

وقتي فرزندتان در امور خانه به شما كمك مي‌كند يا تلاش دارد به ساير اعضاي خانواده كمك ... ۷ـ از توانمندي‌هاي فرزندانتان، انتظاري واقع بينانه داشته باشيد. ... 4ـ در آغاز سال تحصيلي به والدين اطلاع رساني كنيد كه چگونه مي‌توانند با معلمان و كادر ... شرايطي مهيا نماييد كه والدين به صورت داوطلبانه در PTA و ساير فعاليت‌هاي مدرسه مشاركت نمايند.

نمی خواهم به مدرسه بروم - همدردی

http://hamdardi.com/?part=menu&inc=menu&id=193

دلايل متعددي وجود دارد که چرا کودکان 6-5 ساله از رفتن به مدرسه مي گريزند، ... خودتان معلم کودکتان شويد همانند يک راهنماي خوب عمل کرده و به آن کاري که فرزندتان خوب انجام ... که در صورت اشتباه انجام دادن کاري هيچ مساله اي پيش نمي آيد و تنها انتظاري که از او ... ممکن است شما نتوانيد به حل و رفع مشکل بپردازيد، ولي مي توانيد به کودک کمک ...

عوامل ایجاد اختلاف بین زن و شوهر

http://ch3.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=150:1390-05-15-14-19-11&catid=17:2011-08-06-11-40-26

من به این مادرشوهر می گویم که شما دوست دارید که فرزندتان که داماد شده است زندگی آرامی داشته باشد . ... جوان بودید ، انتظار داشتید که مادرشوهر با شما چه برخوردی بکند ، عروس شما هم همان انتظار را از شما دارد . ..... عقل به انسان می گوید که بین نمره ی 5 و 5000 عدد پنج را انتخاب کند . .... ( معلم

تیر 1385 - روانشناسی کودک

http://samiraeslamieh.blogfa.com/8504.aspx

همين كمبود باعث مي شود كه كودك شما از تجربه كردن وقايع تازه و عجيب برحذر باشد . ... اگر ترس و نگراني شمادر مورد فرزندتان زياد از حد باشد، ناخودآگاه اين ترس را به كودكتان نيز .... اين‌بار ديگر مي‌خواست به معلم مدرسة پسرش بگويد كه او را سر كلاس و جلو دانش‌آموزان .... به‌‌نظر مي‌رسد كه درمان هر كودك با اين روش به چهار الي پنج ماه زمان نياز دارد.

سـر خـوش ز سـبوی غـم پـنهـانی خویـشـم...

http://golsa-92.blogfa.com/

وحشت برخی کودکان از تاريکی، برخلاف تصور بعضی از والدين که آن را تلاش کودک برای جلب توجه می ... توسط : سارا | 5 نظر ..... 5 انتظاری كه معلم فرزندتان‌ از شما دارد.

فرزندان ما

http://iranianparents.persianblog.ir/

فرزندان ما. ... در واقع پسر ما در اين مرحله مردي است كه دارد متولد مي شود نه يك پسر بچه كه در حال رشد است. براي همين هم بايد با او به .... در اين مرحله پسر كوچولوي شما بي صبرانه در تلاش براي ورود به دنياي مردان است. ... شايد يك معلم مرد شايسته بتواند الگويي خوب باشد. ..... 5- در آخر در باره آن بحث كنيد، هريك از شخصيتها چه احساسي دارد؟

جام نیوز :: JamNews - راه حل ترس از مدرسه

http://jamnews.ir/detail/News/398665

4 ا کتبر 2014 ... عاملی که سبب فرار کودکان از مدرسه مي شود همان ترس از مدرسه است. ... براي کمک به کودک تان بايد با معلم او صحبت کنيد و شيوه جديدي را ... نميآيد و تنها انتظاري که از او داريد اين است که سعي کند بهترين باشد. ... اگر دليل خاصي براي دوست نداشتن يا احساس ناراحتي فرزندتان نسبت به مدرسه وجود ندارد لازم است که شما ...

راهکار - · بهترین معلم دنیا · - Blogfa

http://behtarinmoallem.blogfa.com/cat-5.aspx

24 ژوئن 2013 ... 5. حتي‌الامكان در این روز ها به رفتار خود دقت بیشتری مبذول دارید. منکر را ... با انجام این کارها میتوانید امید وار باشید که کودک شما امام حسین (ع) را دوست بدارد. .... معلم‌ها در هر سن و تجربه باید روشن کنند که کیستند و چه اعتقادی دارند و چه انتظاری از شاگردان دارند. .... ۲- به فرزندانتان بیاموزید که به غرایز

دانستنی هایی در مورد تعلیم و تربیت فرزندان - ناگفته های زندگی

http://behnud55.blogfa.com/cat-6.aspx

در حقیقت در این روش شما هنگامی به کودک آموزش داده‌اید که آمادگی دارد؛ بنابراین بیشتر ... داشتن انتظار غیرواقع‌بینانه از کودک، آفت بزرگی است. ..... نقاشی شود که اینها در سنین پنج تا هشت سالگی نشانه خجالتی بودن و وابستگی شدید این افراد است. .... سایتی را که معلم به فرزندتان توصیه کرده است، پیدا و برای دسترسی آسان، آنها را ...

درس و مدرسه - سایت | elmobasirat.ir

http://elmobasirat.ir/category/درس-و-مدرسه-1020

مهد‌ كودك خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ بهانه هایی از جنس ... 5 انتظاری كه معلم فرزندتان‌ از شما دارد · عوامل مهم در مطالعه متمرکز چیست؟ نقش پدران در پیشرفت تحصیلی فرزندان!