تقویت هوش فضایی کودکان با این بازی‌ها

تقویت هوش فضایی کودکان با این بازی‌ها
 روزنامه ایران: هوش فضایی که مربوط به تجسم سه‌بعدی اشیا است، بیش از هر چیزی با هنر در ارتباط بوده و باعث تقویت درک کودک از محیط پیرامون و اشیای موجود در آن می‌شود. 
 
تقویت هوش فضایی کودکان با این بازی‌ها - تصویر 1
 
هوش فضایی کودک خود را تقویت کنید. هوش فضایی که مربوط به تجسم سه‌بعدی اشیا است، بیش از هر چیزی با هنر در ارتباط بوده و باعث تقویت درک کودک از محیط پیرامون و اشیای موجود در آن می‌شود.
 
محققان معتقدند پرورش هوش فضایی کودکان باعث می‌شود تا آنها در بزرگسالی در رشته‌های طراحی، عکاسی، معماری، مهندسی و هنر موفق شوند. در حال حاضر اسباب‌بازی‌های مختلفی برای پرورش این جنبه از هوش کودکان طراحی و ارائه شده است.
 
از آنجا که روانشناسان پایان دوسالگی را بهترین زمان برای تقویت هوش فضایی کودکان می‌دانند، تهیه این نوع اسباب‌بازی کمک زیادی به پرورش ذهنی کودکان می‌کند.
 
در این نوع اسباب‌بازی‌ها شکل‌های مختلفی طراحی شده است. به کودک کمک کنید تا مکعب‌ها، مستطیل‌ها و مربع‌ها را در محل صحیح خود قرار دهد. به او بیاموزید چگونه اندازه‌های اضلاع اشکال را با محل خودش تطبیق دهد و زاویه‌های آن را بر جای خود منطبق کند.
 
البته استفاده از مقوا و برش مثلث، مربع و یا مستطیل در مرکز مقوا و جدا کردن آن هم روش ساده‌ای است که با استفاده از آن نیازی به تهیه اسباب‌بازی نخواهید داشت. پس از جدا کردن اشکال مختلف از مقوا، کودک را راهنمایی کنید تا دوباره اشکال را در جای مخصوص خود قرار دهد. این شیوه توانایی استدلال و تجسم فضایی کودکان را پرورش داده و تمرکز او را تقویت می‌کند.
هوش
کودک
فضایی
تقویت
بازی
دوسالگی
مستطیل
مربع
عکاسی
معماری

هوش فضایی کودک خود را تقویت کنید

http://ninisite.com/Pages/News-هوش_فضایی_کودک_خود_تقویت_کنید_-917.aspx

هوش فضایی که مربوط به تجسم سه بعدی اشیا است، بیش از هر چیزی با هنر در ... در حال حاضر اسباب بازی های مختلفی برای پرورش این جنبه از هوش کودکان طراحی و ارائه ...

تقویت هوش فضایی کودکان با این بازی‌ها - نی نی بان

http://niniban.com/fa/news/50672/تقویت-هوش-فضایی-کودکان-با-این-بازی‌ها

26 آگوست 2014 ... تقویت هوش فضایی کودکان با این بازی‌ها هوش،فضایی،تجسم،تقویت،درک،کودک، اسباب بازی،ذهن،کودکان،استدلال،تمرکز.

این اسباب بازی‌ها، هوش کودک را تقویت می‌کند - نی نی بان

http://niniban.com/fa/news/50523/این-اسباب-بازی‌ها-هوش-کودک-را-تقویت-می‌کند

28 سپتامبر 2014 ... این اسباب بازی‌ها، هوش کودک را تقویت می‌کند آموزش،هوش،خلاقیت،کودک،فضایی،بدنی ، ... کودکانی که در این زمینه باهوش هستند، در بازی با کلمات و ادا کردن جملات ... اسباب بازی هایی بخرید که هوش فضایی و مهندسی او را تقویت کند.

هوش فضایی و یادگیری ریاضی و علوم - آی هوش

http://www.ihoosh.ir/Articles/Article.aspx?id=61680

16 سپتامبر 2014 ... این تمرین که قابلیت تفکر فضایی را در کودکان تقویت کرده بود، بر ... دهند که بازی در محیط واقعی با مکعب ها، احجام هندسی و پازل ها به تقویت هوش ...

هوش هفت گانه؟؟؟؟ - شبکه الکترونیک مهد های کودک ایران

http://www.emahd.ir/isf/delshad/index.php/module/HTML_Pages/action/ShowHTML_Pages/id/77

و چنانچه در همان زمینه تقویت شود می تواند فرد موفقی باشد. که البته در این رابطه علاقه مندی هم مهم است. یعنی بر فرض مثال اگر تشخیص داده شود که کودکی هم هوش ریاضی بالائی دارد و هم ... 3- هوش بصری «فضایی» ... -بازيهاي زباني مثل اسم فاميل و مشاعره ... -آشنا كردن كودك با نرم افزارهايي مثل wordو تشويق كودك به تايپ كردن در اين محيط

Displaying items by tag: نوزاد تا دو سال - به تویز

http://behtoys.com/newborn-up-to-two-years

4 روز پیش ... این بازی ها سبب ایجاد مجموعه ای از حرکات مفید و ظریف حسی و درک ... برای نمونه کودک سه ماهه با مکیدن اسباب بازی هایش، به زمین کوبیدن آن ها، بازی با ... که مهارت های حرکتی در مهارت های شناختی و تقویت هوش بچه ها تاثیرگذارند؟ ..... آشنایی با اشیا ملموس; تقویت تجسم فضایی; تقویت هوش فضایی; زبان آموزی; طبقه بندی.

میگنا - بسته های هوش، کودک را نابغه میکند؟

http://www.migna.ir/vdcjhhe8.uqemxzsffu.html

17 سپتامبر 2014 ... رشد و پرورش هوش شناختي كودكان مدتي است كه با فعاليت‌هاي برخي ... هوش اين افراد در دسته‌هايي با اين نام مثل هوش كلامي، هوش ميان‌فردي، هوش فضايي، هوش جسمي و. ... بازي كلامي با نوزادان مي‌توانيد به رشد و تقويت بيشتر و بهتر هوش آنها ...

بسته های هوش، کودک را نابغه میکند؟ - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/356140/بسته-های-هوش-کودک-را-نابغه-میکند

20 سپتامبر 2014 ... رشد و پرورش هوش شناختي كودكان مدتي است كه با فعاليت‌هاي برخي ... هوش اين افراد در دسته‌هايي با اين نام مثل هوش كلامي، هوش ميان‌فردي، هوش فضايي، هوش جسمي و. ... بازي كلامي با نوزادان مي‌توانيد به رشد و تقويت بيشتر و بهتر هوش آنها ...

بازی هایی برای تقویت حافظه کودک - مجله اینترنتی خانواده | family24.ir

http://family24.ir/بازی-هایی-برای-تقویت-حافظه-کودک-963

بازی های سرگرم کننده هم به تقویت حافظه کودک کمک می کنند و توانایی او برای استدلال را نیز بهتر می ... برای توسعه مهارت های ادراکی فضایی کودک، اسباب بازی ها را هر بار جابجا کنید. ... برای کمک به بهبود حافظه کودک، این دو را با هم ترکیب کنید.

بسته های هوش، کودک را نابغه میکند؟ - آفتاب

http://www.aftabir.com/articles/view/health_therapy/mental_health/c13_1410896112p1.php/بسته-های-هوش-کودک-را-نابغه-میکند

17 سپتامبر 2014 ... رشد و پرورش هوش شناختی کودکان مدتی است که با فعالیت های برخی ... هایی با این نام مثل هوش کلامی، هوش میان فردی، هوش فضایی، هوش جسمی و. ... بچه و بازی کلامی با نوزادان می توانید به رشد و تقویت بیشتر و بهتر هوش آنها کمک کنید.

سودوکو از جمله مهم ترین عوامل در تقویت مغز به حساب می‌آید

http://sudoku.ir/سودوكو-از-جمله-مهم-ترين-عوامل-در-تقويت-م/

یک روانشناس کودک با بیان این‌ که بازی، ضریب هوشی کودک را افزایش می‌دهد، ... چرا که یک بخش از ذهن کودک، حافظه موسیقایی بوده و به هر میزان که در فضا قرار بگیرد، ...

هوش و خلاقیت - سایت | elmobasirat.ir

http://elmobasirat.ir/category/هوش-و-خلاقیت-1021

تقویت هوش فضایی کودکان با این بازی‌ها · موسیقی کلاسیک بچه‎‏ها را باهوش‎تر می‌کند ؟ تهوع بارداری نشانه تولد کودکی باهوش · بر قابلیت‌ها و استعدادهای کودک تکیه ...

چگونه‌ بهره‌ هوشي‌ فرزندمان‌ را افزايش‌ دهيم‌ ؟ - سایت فکرنو

http://www.fekreno.org/Arfek39.htm

هرچند ژن‌ها نقش‌ اصلي‌ را در اين‌ ميان‌ بازي‌ مي‌كنند ،با اين‌ حال‌ هنوز امكان‌ زيادي‌ براي‌ ... به‌ نظر دانشمندان‌، موسيقي‌ درك‌ دنيوي‌ فضايي‌ را در كودكان‌ افزايش‌ مي‌دهد و اين‌ ادراك‌ در ... كودك‌، هوش‌ خويش‌ را تقويت‌ مي‌كند و با اخذ تجربه‌هاي‌ جديد از راه‌ لمس‌ كردن‌، دنيا را مي‌آموزد.

بازی و کودک - سایت فکرنو

http://www.fekreno.org/Abazi/baziindex.htm

امروز زمین‌های بازی مدرن با این هدف طراحی می‌شوند که جلوی محدود کردن کودکان را گرفته و .... این زمین بازی آبی زیبا هوش کودکان را تحریک و تقویت می‌کند و چه کسی می‌داند؟ ... ˈ محقق فضایی مگی ادرین پوکاک می گوید پدرش ا سباب بازی ها را بر اساس ...

بازی هایی برای تقویت حافظه کودک - آکا - رشد و تکامل کودک

http://koodakan.akairan.com/koodak/roshd1/20144252269.html

تقویت حافظه کودک ,حافظه کودکان ,افزایش هوش کودک ,بازی کودک ,بازی هایی برای تقویت حافظه کودک ... برای توسعه مهارت های ادراکی فضایی کودک، اسباب بازی ها را هر بار جابجا کنید. ... برای کمک به بهبود حافظه کودک، این دو را با هم ترکیب کنید.

دلنوشته های یك پدر - کودک و فضای مجازی

http://1pedar.mihanblog.com/post/31

26 آگوست 2014 ... بازیها و سرگرمیهای این بچه‎ها هم بازی با هم سن و سالها بود، پدر مادرها هم ... این تغییرات در ابعاد مختلف بر زندگی آدمها و طبیعتا سیر رشد کودکان تأثیر گذاشت. ... خوب بچه سه چهار ساله طبیعتا نباید بتونه مرز خیلی مشخصی بین این دو فضا در ذهنش ایجاد ... این موضوع فردگرایی رو در بچه تقویت میکنه که خودش عامل خیلی .