راهنمای کامل مسافرت با کودک

راهنمای کامل مسافرت با کودک

حتما شما هم دور و برتان دیده اید مادرهایی را که فقط و فقط به دلیل داشتن فرزند کوچک تا سال ها قید مسافرت و حتی مهمانی رفتن را می زنند. آنها برای این کارشان دلایل متفاوتی می آورند؛ از اینکه ممکن است اتفاق ناگواری در طول سفر برای فرزندشان بیفتد تا بیماری و حتی اذیت شدن خودشان.

 

راهنمای کامل مسافرت با کودک - تصویر 1


در مواجهه با این والدین وقتی از آنها سوال می شود که آیا تجربه بدی از سفر داشته اید، تقریبا همه آنها می گویند نه و این کار را به نوعی - سری که درد نمی کند دستمال نمی بندند- عنوان می کنند. مادر سارا هم فکر می کرد مسافرت با دختر ۴ ساله به جز سختی هیچ ارمغانی نخواهد داشت. او نگران به هم خوردن نظم خواب و رژیم غذایی فرزندش بود و همین باعث شده بود ۴ سال گذشته را در خانه بماند و از جایش تکان نخورد. وقتی همین تابستان به توصیه یکی از آشنایان سارا مسافرت با اتومبیل را تجربه کرد، نظرش کاملا عوض شد.

 

او معتقد است تنها چیزی که والدین نیاز دارند داشتن یک برنامه درست است. در این صورت همان تعطیلاتی را که آرزو دارند به دست می آورند. سفر در کنار تمام مزایایی که دارد در بهبود روابط والدین با فرزندان نقش مهمی داشته و می تواند برای آنها خاطرات خوبی بسازد. در این مطلب برخی از نکاتی را که برای سفر با کوچولوی پوشکی یا خردسال بازیگوش تان نیاز دارید، پیدا می کنید.

 


خوردنی هایی که می توانید همراه داشته باشید


بچه ها عاشق پیک نیک هستند. اگر با ماشین مسافرت می کنید کمی از غذاهای سالم و خوشمزه را برای توقف های بین راهی کنار بگذارید. بهتر است به رستوران های بین راهی اعتماد نکنید. یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که کودک باید در طول سفر آب کافی به بدنش برسد. بنابراین بهتر است چند عدد از آبمیوه های محبوب کوچولویتان را همراه داشته باشید. در طول سفر بهتر است سبک غذا بخورید و در خوردن وعده های غذایی چرب زیاده روی نکنید.

 

میوه ها، ساندویچ، پنکیک و کلوچه های آماده برخی از گزینه هایی هستند که می توانید آنها را از خانه با خود ببرید. در صورتی که با هواپیما سفر می کنید ممکن است بسته به ساعت سفر وعده غذایی در هواپیما سرو نشود، بنابراین بهترین کار این است که خودتان غذای مورد علاقه کودکتان را در خانه تهیه کنید تا در طول سفر به دلیل گرسنگی، اوقات شما و خودش را تلخ نکند. در این مواقع یک لقمه نان و پنیر، یک قطعه کوچک شکلات، کیک سالم، یک برش میوه و حتی یک لقمه از چیزی که کودک تا به حال امتحان نکرده می تواند کارساز باشد.

 


هتل گران قیمت را فراموش کنید


سعی کنید به جای اقامت در یک هتل بسیار گران قیمت، هتلی را انتخاب کنید که امکاناتی را برای کودکان در نظر گرفته است. این احتمال را بدهید که فرزندتان هنگام دویدن در لابی هتل ناگهان به یک گلدان گران قیمت برخورد کند و این گلدان بر اثر افتادن هزار تکه شود.مسافرت خانوادگی باید زمانی برای فراغت و انجام برخی فعالیت ها که در شهر و خانه نمی توان انجام شان داد باشد.

 

اقامت در یک هتل گران قیمت گزینه خوبی برای شما و فرزندتان که آرزوی یک سفر لذت بخش را دارد، نیست. نکته دیگری که بهتر است در نظر داشته باشید این است که کمی زود تر رسیدن به هتل، بهتر از تمام عواقبی است که ممکن است بر اثر دیر رسیدن با آنها مواجه شوید.

 


خوش بین باشید


حرکات بشاش و ناشی از انرژی فرزندتان به بهترین شکل بیرون می ریزد. حالا وقت آن است که این خوشحالی سفر را در خانه نیز گسترش دهید. بیشتر از خود سفر همین برنامه ریزی ها و جمع کردن وسایل می تواند سفر شما را واقعا لذت بخش کند. می توانید قبل از رفتن، داستان های هیجان انگیزی درباره مقصد مورد نظر برای کودکتان تعریف کنید، همچنین می توانید او را در جریان تمام کارهایی که می خواهید در آنجا انجام دهید بگذارید.


می توانید در زمان خواب چیزهای بامزه فانتزی درباره محلی که درآن قرار دارید را به صورت داستان تعریف کنید. اگر فرزندتان هم در تمام قسمت های سفر اعم از برنامه ریزی و فعالیت های دیگر جزوی از شما باشد، تعطیلات پربار و البته تجربه ای بزرگ برای شما خواهد بود.

 


یک فهرست تهیه کنید


یکی از کارهایی که در مسافرت با یک کوچولو باید انجام دهید این است که تعداد چمدان هایتان را زیاد کنید. بچه ها خیلی زود لباس هایشان را کثیف می کنند، بنابراین بهتر است یکی، دو دست از لباس هایش را دم دست نگه دارید. چیزهای دیگری که بهتر است در دسترس باشند داروهای مورد نیاز، غذای کودک و چند اسباب بازی موردعلاقه اش است. وقتی کودک اسباب بازی های خود را در کنارش داشته باشد، شوق بیشتری برای سفر از خود نشان می دهد و کمتر بد اخلاق و بهانه گیر می شود.

 

فقط حواستان باشد اسباب بازی ها از نوع پر سروصدا نباشند چون راه طولانی سفر با این سر و صدا ها تحمل ناپذیر می شود. یک بسته بهداشتی تهیه کنید؛ دستمال کاغذی، پنبه، محلول یا ژل ضدعفونی کننده و دستمال مرطوب را به اندازه کافی در بسته تان قرار دهید. دستمال های مرطوب خیلی مفید هستند، چون نه تنها دست و صورت را پاک می کنند بلکه غذاها و خوراکی ها را نیز از روی لباس پاک می کنند.

 


کارهایی که باید در مقصد انجام دهید


وقتی به مقصد رسیدید، فهرستی از مکان ها و فعالیت هایی که کودکتان قادر به انجام آنهاست تهیه کنید. حواستان به شرایط آب و هوایی و فعالیت های جمعی باشد. مثلا اگر در کیش یک روز را برای دیدن دلفین ها اختصاص می دهید به حتم برای فرزندتان هیجان انگیز تر از این خواهد بود که پا به پای شما در مراکز خرید راه برود و خسته شود.

 

شک نکنید تماشای آکواریوم ماهی ها هم او را بیشتر ذوق زده می کند تا ماندن در هتل و تماشای سریال ۹۰ قسمتی. می توانید یک برنامه ماجراجویانه گردش البته بسته به محلی که در آن قرار است ترتیب بدهید. به این ترتیب کودکان می توانند اولین تجربه اکتشافی خود را در این سفر به دست آورند.

 


فاصله بیندازید


این سفر بدون شک یک فرصت برای شما و همسرتان برای در کنار هم بودن بیشتر است. در نتیجه برای گذراندن وقت می توانید برنامه ای برای فعالیت هایی که کودکتان می تواند در هتل محل اقامت تان انجام دهد ترتیب دهید. یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید استفاده از استخر هتل است. بچه ها همیشه آب بازی و شنا را دوست دارند. از مدیر هتل درباره سایر امکاناتی که هتل می تواند در اختیار کودکتان قرار دهد سوال کنید.

 

بیشتر اقامتگاه ها محل بازی برای کودکان دارند. اگر می خواهید با همسرتان درباره مسائل زندگی یا هر چه دلتان می خواهد صحبت کنید. این زمان را به وقتی که کودکتان در کارگاه هنری هتل است یا با دیگر بچه ها در حال درست کردن قلعه شنی است، موکول کنید. مطمئن باشید می توانید با یک پیاده روی آرام درکنار همسرتان کلی انرژی به دست بیاورید.

 


عکس یادتان نرود


اصلا لزومی ندارد به شما یادآوری کنیم که می توانید تمام لحظه های زیبای با هم بودنتان را با دوربین به ثبت برسانید و حتی آنها را همان موقع برای اعضای دیگر خانواده ارسال کنید. خاله، دایی، عمو و عمه هم می توانند اولین سفر ماجراجویانه کودکتان، قلعه شنی ساخت خودش یا فیگوری که با عینک آفتابی اش گرفته تماشا کنند و در این خاطرات سهیم باشند. عکس یکی از بهترین راه ها برای ثبت تمام خاطرات سفر است. یکی دیگر از ثبت کننده های خاطرات سفر این است که از مکانی که در آن قرار دارید کارت پستال تهیه کرده و اثر انگشت کودکتان را روی آن ثبت کنید و زیرش تاریخ آن روز را بنویسید.

 


لوازم سفر را مهیا کنید


بد نیست برنامه سفرتان را مرور کنید. بدون شک این سفر با گشت و گذار و البته خرید همراه است بنابراین ممکن است پیاده روی طولانی داشته باشید. تمام لوازم مورد نیاز برای سفر همراه با کودکتان را مهیا کنید. یک کالسکه، صندلی ماشین و کریر لوازمی هستند که در طول مسافرت زیاد به آنها نیاز پیدا می کنید. همراه داشتن این لوازم احساس راحتی بیشتری ایجاد کرده و شما را از استرس دور می کند. برای اینکه این سفر را خاطره انگیز و لذت بخش کنید باید تا دندان مسلح باشید.

 

سفر
کودک
راهنما
هتل
رستوران

چند نکته براي سفر با کودکان - بیتوته

http://www.beytoote.com/iran/tour/traveling-children.html

سفر مسافرت,احکام سفر گردش گری گردشگری جاذبه های گردشگری سفرکردن با کودکان هرگز کار سختي نيست؛ درست است که سفر شما را در شرايط جديد و ناشناخته‌اي .

چطور با نوزادتان سفر کنید؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/baby/chick/travel-with-baby.html

راهنمای خرید کالسکه و صندلی ماشین کودک ... والدین جوان معمولا تجربه سفر با یک نوزاد، شیرخوار یا کودک را نداشته‌اند و در مورد نحوه آغاز سفر، .... لیست کامل سیسمونی.

توصيه هاي سفر با هواپيما

http://www.ensani.ir/storage/Files/20120329104322-2086-19.pdf

راهنماي سفر است. مسافرت با هواپيما، انجام تشريفات آن،. گاهي باعث گيجي و ... 2- اگر قصد سفر با تور داريد، به بهاي ارايه شده از يك ... رفتار آژانس خود، اطمينان كامل داشته باشيد. ... افرادي است که کودک یا نوزادي را به همراه داشته و یا باردار. هستند.

مسافرت با نوزاد - نمايش مطلب

http://www.safarcard.ir/DeskTopModules/Articles/showArticles.aspx?id=37&mID=2987

براي دريافت متن كامل به همراه پيوستها روي آيكون زير كليك نمائيد ... متن : مسافرت با نوزاد مسافرت با نوزاد از خاطرات به یاد ماندنی برای والدین است . ... البته بهتر است در این مورد با پزشک مشورت کنید و درباره فرزندانتان از او راهنمایی بخواهید .

راهنمای سفر دریایی به سواحل خلیج فارس

http://www.mahshar.com/Dubai-Visa/راهنمای-سفر-دریایی-به-سواحل-خلیج-فارس/

هر فرد در سفر با هواپیما تا 20 کیلو بار از معافیت برخوردار است و اما مسافرانی که ... با گشت کامل دو وعده نهار و هر روز صبحانه به همراه سیم کارت و راهنمای فارسی زبان ...

خدمات توریستی و مسافرتی امارات ویزا دوبی » مسافرت با بچه ها به دبی

http://www.mahshar.com/Dubai-Visa/مسافرت-با-بچه-ها-به-دبی/

اکثر هتل ها سرویس های مخصوص کودکان را ارائه می کنند و در رستورانها نیز منوی ... با گشت کامل دو وعده نهار و هر روز صبحانه به همراه سیم کارت و راهنمای فارسی زبان ...

توصیه‌هایی برای سفر با قطار - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=200716

22 مارس 2012 ... سفر با قطار امن ترین و بهترین شکل سفر است که اگر عجله ای برای زود ... ·در استفاده از پله برقی یا آسانسور دقت لازم را برای خود و همراهانتان به ویژه سالمندان و كودكان به عمل آورید. · به‌موقع سالن انتظار را ترك كنید و با راهنمایی مأموران و تابلوهای ... مركز صادر كننده‌ی بلیت با پرداخت كامل بهای آن به مسافر قابل ابطال است.

راهنمای سفر و مسافرت - هامون گشت

http://www.hamoongasht.com/rahnama.php?gr=1

قبل از حرکت ضمن بازرسی کامل اتومبیل، وسایل زیر را در اتومبیل قراردهید. ... اگر با فرزند خردسال خود سفر می کنید، حتما صندلی مخصوص کودک را همراه ببرید.

سفر123 - سفر به ژاپن و چین-آشنایی با فرهنگ ژاپنی

http://safar123.blogfa.com/post/7

آماده سازی مقدمات لازم برای سفر ژاپن/سوغات همراه مسافر ژاپن(خاویار -تنقلات پسته و ... ساز/کنار دریا در ژاپن(سواحل ماهیگیری)/رعایت کامل قوانین راهنمایی و رانندگی در .... پس از فروش خاویارها به همراه راهنما با اتوبوس به توکیو آمدیم , صحنه جالب لباس ...

چک‌لیست سفر - زورق

http://zoraq.com/notes/21.php

هتل, رزرو هتل, سفر, راهنمای سفر, زورق, تور, hotel ... داشتن یک لیست کامل و جامع شخصی، به ما کمک می‌کند که وسایل مورد نیاز را جلوی ... داروهای مخصوص کودکان ... برای مسافرت به خارج از کشور; سفر کاری: بیست نکته‌ی ضروری; چه چیزی با خود ببریم؟

تذکرهایی برای مسافرت به خارج از کشور - زورق

http://zoraq.com/notes/note3.php

( می‌توانید اطلاعات شهر موردنظرتان را در بخش راهنمای سفر زورق هم پیدا کنید). - حتی اگر از ... اگر هم بیماری خاصی دارید، حتماً قبل از سفر با پزشک‌تان مشورت کنید.

اگه یه روز بری سفر با خودت زنجبیل ببر - آفتاب

http://www.aftabir.com/articles/view/health_therapy/nutrition_health/c13_1394703897p1.php/اگه-یه-روز-بری-سفر-با-خودت-زنجبیل-ببر

13 مارس 2014 ... راهنمای داروهای گیاهی که در مسافرت لازم تان می شود. ... اگه یه روز بری سفر با خودت زنجبیل ببر ... راهنمای کامل مصرف دارو در بسته بندی آن وجود دارد. آویشن و ... قطره کارمینت برای نفخ و دل درد کودکان نیز دارای تاثیر فوری و ایده آل است.

ترکیه - عاشق سفر

http://iranusa.persianblog.ir/tag/ترکیه

راهنمای فارسی زبان در ترکیه! .... نظر ندا: در مورد سفر ارزون هم راهنمایی خواسته بودین! من اکثر ... چون میهمانان کم بودند غذا بصورت سفارشی و با تشریفات کامل سرو میشد. .... محیط سازگار با کودکان:مینی کلوپ و پیش بینی نمایش برای بچه ها نمره 6 از10.

سفر با ماشين شخصي - زمینی - دریایی به كيش

http://www.hellokish.com/forum/t81.html

راهنمای مسافران دریایی جزیره کیش ... مدت زمان سفر دریایی با شناور مخصوص حمل خودرو و مسافر ... با عنايت به محدوديت جايگاه عرضه سوخت در جزيره كيش بهتر است رانندگان در ايام نوروز در مبادي ورودي اقدام به سوختگيري كامل خودرو نمايند. ... در طول سفر از كودكان خود مراقبت به عمل آوريد تا از انجام اعمال كودكانه از قبيل ...

جزیره کیش :: پرسشهای رایج برای سفر به کیش - كيش

http://www.hellokish.com/faq/

راهنماي سفر به کيش , هرآنچه که براي مسافرت به کيش احتياج داريد: تور کيش , نقشه , هتل ها, رزرو ... سفر به کیش با خودروی شخصی (زمینی - دریایی) چگونه است؟ ... با آرامش كامل با پرسنل فرودگاه همكاري نماييد. ... توصیه ها برای سفر هوایی با کودکان

راهنمای سفر به ترکیه ..:: NextHoliday.ir ::.. مجله جامع سفر و گردشگری

http://nextholiday.ir/Destination-detail/راهنمای-سفر-به-ترکیه/

راهنمای سفر به ترکیه تلاشی است از تیم NextHoliday.ir که در آن اطلاعات مورد نیاز شما برای سفر به ترکیه و شهر های مهم آن در اختیارتان قرار می گیرد. ... ترکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye)‏ با نام رسمی جمهوری ترکیه (به ترکی ... زمان سفر آوریل، می، سپتامبر و اکتبر هستند همچنین در این ماه ها چون دوباره کودکان به مدرسه .... لیست کامل ...